Φλαμένγκο U20-Ολυμπιακός U-20

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης Φλαμένγκο U20-Ολυμπιακός U-20 για τον τελικό του Διηπειρωτικού.

21:43
Καλησπέρα σας! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:44
Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live την ιστορική αναμέτρηση της ομάδας Νέων του Ολυμπιακού με την αντίστοιχη της Φλαμένγκο, για τον τελικό του Διηπειρωτικού Κ20 που διεξάγεται στο θρυλικό «Μαρακανά»! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:45
Για τις 22:00 είναι προγραμματισμένη η έναρξη του μεγάλου ματς! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:46
Θυμίζουμε ότι ο Ολυμπιακός βρίσκεται εδώ λόγω της τρομερής πορείας του μέχρι την κατάκτηση του περσινού Youth League (Champions League Νεών), ενώ η Φλαμένγκο ήταν η ομάδα που σήκωσε το Copa Liibertadores U20! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:48
Οι ενδεκάδες: Ολυμπιακός (Συλαϊδόπουλος): Μπότης - Κουτσίδης, Πρεκατές, Δάμα - Αλαφάκης, Μουζακίτης, Μπακούλας, Πνευμονίδης, Λιατσικούρας - Παπακανέλλος, Κωστούλας Φλαμένγκο (Φιλίπε Λουίς): Άλβες - Λούκας, Βίκτορ, Ιάγκο, Σάλες - Ογκουντάνα, Γουέλιντον, Γκονσάλβες, Γκόμες, Άλβες - Γουάλας by Δημήτρης Παπαδήμας
21:49
Στον πάγκο για τον Ολυμπιακό οι Έξαρχος, Κουρακλής, Κουτσόπουλος, Καρκατσάλης, Πλις, Τουφάκης, Τζάμαλης, Πλειώνης, Λίγδας, Λώλης, Παναγάκος και Ρολάκης. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:50
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Γέντερ Ερέρα από τη Βενεζουέλα, με βοηθούς τους συμπατριώτες του Αλμπέρτο Πόντε και Μιγκντάλια Ροντρίγκες. VAR ο Κάρλος Όμπρε από το Εκουαδόρ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:52
Θυμίζουμε ότι σε σύγκριση με την ομάδα που κατέκτησε το Youth League, απουσιάζουν οι Σίνα, Κωνσταντίνος Κωστούλας (δανεικοί στη Ρίο Άβε) και ο Κουτσογούλας (Πανσερραϊκό), ενώ εκτός αποστολής έμειναν οι τραυματίες Τανούλης και Δαρβίρας. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:54
Για τον Ολυμπιακό, ο Μπότης θα είναι οο τερματοφύλακας, στην άμυνα θα είναι οι Ντάμα, Πρεκατές και Κουτσίδης, στα δύο άκρα οι Αλαφάκης και Λιατσικούρας, οι Μπακούλας, Μουζακίτης στον άξονα, Πνευμονίδης και Παπακανέλλος πίσω από τον πιο προωθημένο Κωστούλα. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:54
4-3-3 το σύστημα της Φλαμένγκο, σύμφωνα με την UEFA. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:55
Οι δύο ομάδες κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο του «Μαρακανά», περνώντας δίπλα από το πολυπόθητο τρόπαιο! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:58
Με τη λευκή εμφάνισή του ο Ολυμπιακός, με την κλασική εντός έδρας κόκκινη και μαύρη εμφάνισή της η Φλαμένγκο. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:58
Βγαίνουν οι αναμνηστικές φωτογραφίες των δύο ομάδων και πάμε για σέντρα! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:00
Έναρξη του μεγάλου ματς στο «Μαρακανά»! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:01
Περισσότεροι από 30.000 θεατές στις κερκίδες! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:03
3' Η Φλαμένγκο έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων στις πρώτες στιγμές του ματς. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:05
Αξίζει να αναφέρουμε ότι η Κ20 της Φλαμένγκο βρίσκεται σε φουλ αγωνιστικό ρυθμό, ενώ ο Ολυμπιακός έχει δώσει μόλις δύο φιλικά. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:08
6' Τεράστια ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, με τον Παπακανέλλο να παίρνει την πάσα του Πνευμονίδη, αλλά να μην μπορεί να νικήσει τον τερματοφύλακα της Φλαμέγκο από πολύ πλεονεκτική θέση! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:10
9' Η Φλαμένγκο πρεσάρει ψηλά, με τον Ολυμπιακό να δείχνει ικανός να μπει απειλητικά στη μεγάλη περιοχή των Βραζιλιάνων! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:11
by Δημήτρης Παπαδήμας
22:12
12' Πεσμένος στο χορτάρι ο Παπακανέλλος, μετά από μονομαχίες πριν την εκτέλεση ενός κόρνερ της Φλαμένγκο. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:17
16' Ατομική προσπάθεια του Γκιγιέρμε Γκόμες και συρτό πλασέ, απέκρουσε ο Μπότης. Στη συνέχεια της φάσης ο Γκονσάλβες σούταρε ψηλά άουτ από μακριά. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:19
18' Ο Γουάλας Γιαν πήρε την κεφαλιά από καλή θέση, μπλόκαρε ο Μπότης. Πλησιάζει πιο συχνά την εστία του Ολυμπιακού η Φλαμένγκο στα τελευταία λεπτά. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:20
20' Διπλή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, με τον Παπακανέλλο να κλέβει και να σουτάρει από τα όρια της μεγάλης περιοχής, αναγκάζοντας τον Άλβες σε δύσκολη επέμβαση, στη συνέχεια της φάσης ο Πνευμονίδης πήρε το ριμπάουντ, αλλά δεν μπόρεσε να σκοράρει από πολύ κοντά. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:24
22' Λάθος της άμυνας της Φλαμένγκο, ο Πνευμονίδης έβαλε την κόντρα στον αντίπαλο τερματοφύλακα, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:25
24' Νέα ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, με τον Παπακανέλλο να πασάρει στον Κωστούλα και με τον Ντιόγκο Άλβες να αποκρούει το τακουνάκι του! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:26
25' Ο Γουάλας Γιαν σούταρε από μακριά, απέκρουσε σε κόρνερ ο Μπότης. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:27
Οι ευκαιρίες της Φλαμένγκο με Γκιγιέρμε Γκόμες και Γκονσάλβες: by Δημήτρης Παπαδήμας
22:29
22:31
Οι μεγάλες ευκαιρίες του Ολυμπιακού με Παπακανέλλο και Πνευμονίδη: by Δημήτρης Παπαδήμας
22:37
Ο τερματοφύλακας της Φλαμένγκο είχε απάντηση και στο τακουνάκι του Κωστούλα: by Δημήτρης Παπαδήμας
22:38
Ο Κωστούλας έχει δεμένο το κεφάλι του μετά από μια εναέρια μονομαχία με αντίπαλό του στα πρώτα λεπτά. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:42
41' Μία ακόμα υπέροχη ατομική προσπάθεια του Παπακανέλλου, κέρδος ένα φάουλ για τον Ολυμπιακό. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:45
44' Αρκετή ώρα χωρίς φάση το ματς, από το 25' και το μακρινό σουτ του Γουάλας Γιαν. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:45
45' Συνεργασία Παπακανέλλου με Κοωστούλα και συρτό γύρισμα του δεύτερου από τα δεξιά, απομάκρυνε η άμυνα της Φλαμένγκο. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:46
3 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:49
Λήξη πρώτου ημιχρόνου, Φλαμένγκο-Ολυμπιακός 0-0. Οι «ερυθρόλευκοι» στέκονται πάρα πολύ καλά στο «Μαρακανά», όντας εκείνοι που έχουν χάσει τις μεγαλύτερες ευκαιρίες για να πάρουν το προβάδισμα στον τελικό του Διηπειρωτικού Κ20! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:03
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:07
Εντυπωσιακή ατομική προσπάθεια από τον Παπακανέλλο: by Δημήτρης Παπαδήμας
23:08
49' Ο Ολυμπιακός πιέζει πολύ ψηλά και στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:09
50' Ατομική προσπάθεια του Γουάλας Γιαν, ο Πρεκατές τον έκοψε με ιδανικό τάκλιν παραχωρώντας κόρνερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:10
51' Πλασέ του Ματέους Γκονσάλβες υπό καλές προϋποθέσεις, στο σωστό μέρος για να κόψει ο Κουτσίδης. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:14
54' Γκοοολ για τον Ολυμπιακό! Μετά από άψογη σέντρα του Αλαφάκη από τα αριστερά και αδυναμία της άμυνας της Φλαμένγκο να απομακρύνει την μπάλα, ο Κωστούλας έκανε το πρώτο σουτ σε σώμα αμυντικού, ενώ στη συνέχεια ο Λιατσικούρας σκόραρε από κοντά δίνοντας το προβάδισμα στους «ερυθρόλευκους»! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:20
61' Πρώτες αλλαγές για τη Φλαμένγκο, Κάιο Γκαρσία στη θέση του Ζε Γουέλιντον και Ζαν Κάρλος στη θέση του Ζοάο Άλβες. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:22
Θυμίζουμε ότι σε περίπτωση ισοπαλίας δεν υπάρχει παράταση, αλλά κατευθείαν πέναλτι. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:23
64' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, μετά από όμορφη κυκλοφορία της μπάλας και φάση διαρκείας στη μεγάλη περιοχή της Φλαμένγκο, ο Παπακανέλλος έκανε την τελική πάνω σε αμυντικό. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:23
Το γκολ του Λιατσικούρα για το 1-0 του Ολυμπιακού: by Δημήτρης Παπαδήμας
23:25
65' Νέα αλλαγή για τη Φλαμένγκο, Τερέσα στη θέση του Γκιγιέρμε Γκόμες. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:26
67' Μετά από εκτέλεση κόρνερ, η μπάλα έφτασε στον προωθημένο και αμαρκάριστο Δάμα, ο οποίος σούταρε άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:26
68' Πρώτη κίτρινη κάρτα του ματς, στον Μπακούλα. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:28
69' Μετά από εκτέλεση φάουλ, η Φλαμένγκο απείλησε αλλά η άμυνα του Ολυμπιακού ανταποκρίθηκε ξανά! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:31
73' Γκολ για τη Φλαμένγκο. Όμορφη συνεργασία των Βραζιλιάνων, με τον Γουάλας Γιαν να μην μπορεί να βγει νικητής σε τετ-α-τετ με τον Μπότη, αλλά με τον Κάιο Γκαρσία να παίρνει το... ριμπάουντ και να ισοφαρίζει σε 1-1. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:34
76' Αντεπίθεση του Ολυμπιακού, δεν μπόρεσε ο Παπακανέλλος να βρει την σωστή τελική πάσα. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:38
79' Διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι στον Παπακανέλλο οι παίκτες του Ολυμπιακού, τίποτα λένε διαιτητής και VAR. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:42
Το γκολ της ισοφάρισης για τη Φλαμένγκο: by Δημήτρης Παπαδήμας
23:44
31.237 θεατές στο «Μαρακανά», σύμφωνα με επίσημη ενημέρωση. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:46
88' Δοκάρι για τον Ολυμπιακό! Μετά από εκτέλεση φάουλ του Μουζακίτη, ο Πρεκατές πήρε την κεφαλιά, στέλνοντας την μπάλα στη συμβολή των δοκών. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:49
23:51
90'+2' Γκολ για τη Φλαμένγκο. Δυστυχώς, ενώ ο Ολυμπιακός πίεζε ψηλά, οι Βραζιλιάνοι βρήκαν τον τρόπο να διασπάσουν την άμυνά του, με τον Γουάλας Γιαν να κάνει το γύρισμα και με τον Φελίπε Τεράσα να σκοράρει προ κενής εστίας για το 2-1. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:55
Τέλος, Φλαμένγκο-Ολυμπιακός 2-1. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:56
Οι «ερυθρόλευκοι» πάλεψαν, αλλά τελικά ηττήθηκαν με ανατροπή και με γκολ στο 90'+2', και έτσι η Φλαμένγκο είναι εκείνη που κατακτά το Διηπειρωτικό Κ20. by Δημήτρης Παπαδήμας