Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης Ολυμπιακός-Athens Kallithea για τη 2η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

Καλησπέρα σας! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:58
Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live την αναμέτρηση του Ολυμπιακού με την Athens Kallithea, για τη 2η αγωνιστική της φετινής Stoiximan Super League! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:58
Για τις 20:30 είναι προγραμματισμένη η έναρξη του αγώνα στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης»! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:01
Πρώτο επίσημο εντός έδρας παιχνίδι για τον Ολυμπιακό, πρώτη φορά τόσο αργά μετά από πολλά χρόνια για τους «ερυθρόλευκους», οι οποίοι γλίτωσαν τα ευρωπαϊκά προκριματικά μετά τον θρίαμβο της κατάκτησης του Conference League! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:03
Στην πρώτη αγωνιστική, η ομάδα του Μεντιλίμπαρ επιβλήθηκε 2-0 του Βόλου στο Πανθεσσαλικό, ξεκινώντας με το δεξί την προσπάθειά της για επιστροφή στις κατακτήσεις του εγχώριου τίτλου. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:04
Από την άλλη, η Athens Kallithea που επέστρεψε στην κορυφαία κατηγορία μετά από πολλά χρόνια απουσίας, στην πρεμιέρα του έμειναν στο ισόπαλο 0-0 στη Λιβαδειά. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:05
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες με τις οποίες θα παραταχθούν απόψε οι δύο ομάδες... by Δημήτρης Παπαδήμας
20:07
Ολυμπιακός (Μεντιλίμπαρ, 4-2-3-1): Τζολάκης - Ροντινέι, Μπιανκόν, Πιρόλα, Ορτέγκα - Ντόη, Έσε - Μαρτίνς, Τσικίνιο, Βέλντε - Ελ Κααμπί Athens Kallithea (Ντονάτι, 3-4-2-1): Μπαραγάν - Μεχίας, Ισιμάτ Μιρέν, Πασαλίδης - Μανθάτης, Ματίγια, Μότοκ, Σοΐρι - Μερκάτι, Μουτίνιο - Ουλντρίκις by Δημήτρης Παπαδήμας
20:08
Απουσίες για τον Ολυμπιακό οι πιτσιρικάδες Κουτσίδης, Κωστούλας, Παπακανέλλος, Μουζακίτης και Μπακούλας, οι οποίοι βρέθηκαν στην Βραζιλία με την ομάδα Νέων για το Διηπειρωτικό Κ20, όπως επίσης και ο τραυματίας Ρέτσος. Για πρώτη φορά στην αποστολή ο Ντάνι Γκαρθία. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:09
Για τους φιλοξενούμενους, εκτός αποστολής έμεινα ο πρώην παίκτης του Ολυμπιακού, Ματιέ Βαλμουενά, όπως επίσης οι Νίκολιτς, Τζιάνι και Μαρότα. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:11
Δεύτερο σερί εκτός έδρας παιχνίδι για την Athens Kallithea, η οποία θυμίζουμε φέτος θα δίνει τα εντός έδρας της στο γήπεδο της Λεωφόρου. Μάλιστα, την επόμενη αγωνιστική θα φιλοξενήσει τον Παναθηναϊκό! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:13
Οι καλύτερες στιγμές από το διπλό του Ολυμπιακού στον Βόλο: by Δημήτρης Παπαδήμας
20:13
Στον πάγκο για τον Ολυμπιακό οι Πασχαλάκης, Αναγνωστόπουλος, Στάμενιτς, Γκαρθία, Γιάρεμτσκουκ, Κοστίνια, Μασούρας και Αποστολόπουλος. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:14
Αναπληρωματικοί για την Athens Kallithea οι Γκέλιος, Ματίγιεβιτς, Ντιμπά, Λουκίνας, Μουστακόπουλος, Βασιλόγιαννης, Τσιβελεκίδης, Χάνουσεκ και Ντεμέτριους. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:14
Οι παίκτες του Ολυμπιακού επιστρέφουν καταχειροκροτούμενοι στα αποδυτήρια, ενώ η προσέλευση του κόσμου συνεχίζεται στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης». by Δημήτρης Παπαδήμας
20:17
Στο γήπεδο για να παρακολουθήσει από κοντά το παιχνίδι και ο προπονητής της Εθνικής μας, Ιβάν Γιοβάνοβιτς: Εικόνα live 28800824/21972.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
20:21
Διαιτητής του αγώνα ο Ευαγγέλου, με βοηθούς τους Τοροσιάδη, Νταβέλα. Τέταρτος είναι ο Τσοκαλίδης και VAR οι Τσαγκαράκης, Κωσταράς. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:25
Εκτός αποστολής της Athens Kallithea, αλλά παρών στα επίσημα του «Καραϊσκάκης» ο Βαλμπουενά: Εικόνα live 28800824/48459.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
20:25
Τώρα οι δύο ομάδες κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:26
Με την ερυθρόλευκη εμφάνισή του ο Ολυμπιακός, με τη λευκά τους οι φιλοξενούμενοι. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:27
Όλα έτοιμα για τη σέντρα στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης»! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:28
Έναρξη του αγώνα! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:30
2' Πολύ έντονη πίεση του Ολυμπιακού, ανάγκασε την άμυνα των φιλοξενούμενων να παραχωρήσει το πρώτο κόρνερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:31
3' Πολύ καλή σέντρα του Ροντινέι, έδιωξε σε κόρνερ ο Πασαλίδης. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:32
Πίεση πολύ ψηλά από το πρώτο λεπτό ο Ολυμπιακός, θέλει να ένα γρήγορο γκολ και το δείχνει. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:37
9' Ο Ολυμπιακός κυριαρχεί στην κατοχή της μπάλας, αλλά δεν έχει καταφέρει ακόμα να φτιάξει κάποια τελική προσπάθεια. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:39
Ο Ευαγγέλου ειδοποίησε λίγο νωρίτερα τους πάγκους των δύο ομάδων ότι υπάρχει πρόβλημα με το μόνιτορ του VAR. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:41
13' Χωρίς φάση για γκολ ως τώρα, με τον Ολυμπιακό να κυκλοφορεί συνεχώς την μπάλα και με την Athens Kallithea να αμύνεται στο δικό της μισό. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:42
13' Ένα αρκετά σκληρό μαρκάρισμα του Μανθάτη στον Πιρόλα, φάουλ σε καλή θέση για σέντρα για τον Ολυμπιακό. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:42
Καλή η εκτέλεση του Βέλντε, απομάκρυνε με πολύ κόπο η άμυνα των φιλοξενούμενων. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:43
14' Γκοοολ για τον Ολυμπιακό! Υπέροχη κάθετη πάσα του Ορτέγκα, «ξεκλείδωσε» όλη την άμυνα της Athens Kallithea βρίσκοντας τον Βέλντε, ο οποίος συνέκλινε από τα αριστερά και σκόραρε με ιδανικό πλασέ για το 1-0! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:44
16' Ενα φάουλ τώρα για τους φιλοξενούμενους, πρώτη φορά που βάζουν τόσους παίκτες στην περιοχή του Ολυμπιακού. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:45
Η φάση τέλειωσε με φάουλ στον Τζολάκη. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:46
18' Όμορφη ενέργεια και συρτό γύρισμα του Ροντινέι, κοντά στον Μπαραγάν που μπλόκαρε. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:48
Στο on-field review το πρόβλημα που λέγαμε νωρίτερα με το VAR. Ο Ευαγγέλου μετέφερε στους πάγκους των ομάδων ότι από εδώ και πέρα το «παίρνει πάνω του». Διαβάστε περισσότερα. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:51
23' Όμορφη βαθιά μπαλιά του Ντόη, ο Βέλντε κοντρόλαρε άψογα εντός της μεγάλης περιοχής, αλλά δεν βρήκε καλή σέντρα. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:52
Οι παίκτες του Ολυμπιακού πανηγυρίζουν το 1-0 από τον Βέλντε: Εικόνα live 28800824/77107.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
20:53
Cooling break τώρα. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:56
27' Διπλή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, αρχικά ο Τσικίνιο μπήκε μέχρι τη μικρή περιοχή, αλλά έκανε τελείωμα πάνω στον Μεχίας, ενώ στη συνέχεια η μπάλα έφτασε στον Μαρτίνς, ο οποίος σούταρε με πολύ δύναμη και ψηλά, από καλή θέση. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:59
31' Κίτρινη κάρτα στον Μερκάτι, για μαρκάρισμά του στον Βέλντε. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:03
Ο Βέλντε πανηγυρίζει το 1-0... δηλώνοντας παρών: Εικόνα live 28800824/62210.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
21:03
35' Ο Μερκάτι έκανε φάουλ στον Βέλντε, στο όριο της μεγάλης περιοχής και πλάγια δεξιά. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:05
36' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, ο Τσικίνιο εκτέλεσε το φάουλ στο τείχος, αλλά η μπάλα έφτασε στον Βέλντε, ο οποίος αφού έκανε πανέμορφη προσωπική ενέργεια, είδε το σουτ του να αποκρούεται από τον Μπαραγάν. Στη συνέχεια ο Μαρτίνς σούταρε ψηλά. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:07
38' Ο Μεχίας αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού και θα αντικατασταθεί από τον Ντονάτι. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:08
40' Αλλαγή για τους φιλοξενούμενους, ο Ντεμέτριους αντικατέστησε τον Μεχίας. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:09
Ο Μότοκ γυρίζει σε ρόλο σέντερ μπακ τώρα για την Athens Kallithea. ο Ντεμέτριους πάρει πίσω από τον Ουλντρίκις. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:11
42' Πρώτη τελική για την Athens Kallithea, ο Σοΐρι συνέκλινε από τα αριστερά και σούταρε με δύναμη, η μπάλα κόντραρε στον Πιρόλα και βγήκε κόρνερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:14
Ο πιο δραστήριος παίκτης και σκόρερ του ματς ο Βέλντε: Εικόνα live 28800824/26451.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
21:14
3 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:15
45'+1' Μια σέντρα σουτ του Ντόη, πέρασε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Μπαραγάν. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:16
45'+2' Ο Ουλντρίκις βρέθηκε σε θέση βολής και πήρε το σουτ, μπλόκαρε την προσπάθειά του ο Έσε. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:17
Λήξη πρώτου ημιχρόνου, Ολυμπιακός-Ahtens Kallithea 1-0! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:18
Οι «ερυθρόλευκοι» κυριάρχησαν έχοντας συνεχώς την μπάλα στα πόδια τους, βρήκαν το γκολ για να πάρουν το προβάδισμα στο 14' με τον πιο δραστήριο παίκτη του γηπέδου, Βέλντε, ενώ είχαν και 2-3 ακόμα καλές ευκαιρίες για να σκοράρουν ξανά. Ακίνδυνοι οι φιλοξενούμενοι, χρειάστηκε να φτάσουμε στο 42' για να κάνουν την πρώτη τελική τους προσπάθεια και να δείξουν ότι... υπάρχουν επιθετικά. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:30
21:32
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης»! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:32
Έκανε τη δεύτερη αλλαγή της Athens Kallithea, ο Ντιμπά αντικατέστησε τον Μερκάτι. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:35
47' Ο Μουτίνιο έκανε τη σέντρα από τα δεξιά και ο Ουλντρίκις κοντρόλαρε και έκανε το γυριστό, μπλόκαρε ο Τζολάκης. Ο Ευαγγέλου σφύριξε για χέρι του επιθετικού της Athens Kallithea. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:37
50' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό, ο Στάμενιτς αντικατέστησε τον Έσε, ο οποίος πριν από λίγο είχε δεχθεί τη βοήθεια του ιατρικού επιτελείου. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:38
51' Μετά από σέντρα του Ορτέγκα, ο Ελ Κααμπί επιχείρησε ένα... τρελό ανάποδο ψαλίδι, χωρίς όμως να βρει την μπάλα. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:39
Έφυγε κατευθείαν για τα αποδυτήρια ο Έσε. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:42
55' Όπως και στο πρώτο μισό του αγώνα, ο Ολυμπιακός έχει συνεχώς την μπάλα στα πόδια του. Χωρίς φάση για γκολ ακόμα πάντως στο δεύτερο ημίχρονο. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:44
Οι οπαδοί του Ολυμπιακού φωνάζουν ρυθμικά το όνομα του Ντάνιελ Ποντένσε, τον οποίο συνεχίζει να προσπαθεί να πάρει από τη Γουλβς ο Ολυμπιακός. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:45
58' Ευκαιρία για την Athens Kallithea, μετά από μία εκτέλεση φάουλ και ένα σουτ του Μουτίνιο που κόντραρε στον Πιρόλα, ο Ντεμέτριους βρέθηκε σε θέση βολής, αλλά σούταρε πάνω στον Τζολάκη. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:47
60' Καλό συρτό γύρισμα του Μουτίνιο και τακουνάκι του Ουλντρίκις, έδιωξε όπως όπως σε κόρνερ η άμυνα του Ολυμπιακού. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:48
60' Γκοοολ για την Athens Kallithea! Ο Ουλντρίκις ισοφάρισε για τους φιλοξενούμενους, το πρώτο γκολ της Athens Kallithea μετά την επιστροφή της στην κορυφαία κατηγορία! Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Σοΐρι και αδράνεια της άμυνας των γηπεδούχων, η μπάλα έφτασε στον Λετονό επιθετικό ο οποίος ισοφάρισε σε 1-1. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:52
Νέα δεδομένα στο ματς, με τον Ολυμπιακό να μην έχει μεγάλη φάση στο δεύτερο ημίχρονο και πλέον να καλείται να ξαναβρεί τον δρόμο προς τα δίχτυα. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:54
67' Ο Βέλντε έκανε ατομική προσπάθεια και γύρισμα για το σημείο του πέναλτι, κέρδος το κόρνερ για τον Ολυμπιακό. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:56
69' Τριπλή αλλαγή για τον Ολυμπιακό, Μασούρας, Γιάρεμτσουκ και Γκαρθία, αντίκατέστησαν Βέλντε, Τσικίνιο και Μπιανκόν. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:58
Δεν υπέστη σοβαρό τραυματισμό ο Έσε, όπως μεταφέρει η Cosmote TV. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:59
Οι φιλοξενούμενοι πανηγυρίζουν το γκολ της ισοφάρισης: Εικόνα live 28800824/94360.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
22:00
72' Ευκαιρία για την Athens Kallithea, ο Ντεμέτριους συνέκλινε από τα αριστερά και έκανε το γύρισμα, ο Ουλντρίκις σούταρε ψηλά, από καλή θέση αλλά όντας εκτός ισορροπίας. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:02
74' Ο Ελ Κααμπί βρήκε λίγο χώρο και σούταρε από τα όρια της μεγάλης περιοχής, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε στην αγκαλιά του Μπαραγάν. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:02
75' Αλλαγή για τους φιλοξενούμενους, Χάνουσεκ στη θέση του Σοΐρι. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:03
76' Όμορφη βαθιά μπαλιά του Στάμενιτς, ο Μασούρας βρήκε χώρο και σούταρε με φάλτσο, μπλόκαρε ο Μπαραγάν. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:04
77' Ακυρωθέν γκολ για τον Ολυμπιακό. Μετά από μακρινό σουτ του Στάμενιτς και επέμβαση του Μπαραγάν, η μπάλα έφτασε στον Γιάρεμτσουκ, ο οποίος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, όντας όμως εκτεθειμένος. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:06
Η φάση ελέγχεται από τους VAR, για οφσάιντ του Ελ Κααμπί. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:06
Γκοοολ για τον Ολυμπιακό! Μετά από εξέταση του VAR το γκολ του Γιάρεμτσουκ μέτρησε, αφού ο Ελ Κααμπί, στον οποίο κόντραρε η μπάλα μετά τη σέντρα-σουτ του Στάμενιτς, δεν ήταν τελικά σε θέση οφσάιντ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:11
84' Διπλή αλλαγή για τους φιλοξενούμενους, Λουκίνας και Βασιλόγιαννης αντικατέστησαν Ματίγια και Μουτίνιο by Δημήτρης Παπαδήμας
22:12
85' Κίτρινη κάρτα στον Μότοκ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:16
88' Μια κεφαλιά του Ουλντρίκις, αδύναμη στην αγκαλιά του Τζολάκη. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:17
89' Καλή ατομική προσπάθεια του Γιάρεμτσουκ, το σουτ του Μασούρα κόντραρε σε αμμυντικό και βγήκε κόρνερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:18
5 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:21
90'+1' Ο Ντιμπά έκλεψε και ο Ουλντρίκις βρήκε με πάσα τον Ντεμέτριους, το σουτ οτυ οποίου κόντραρε και βγήκε κόρνερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:23
90'+5' Όμορφη ενέργεια και συρτό γύρισμα του Μαρτίνς, απομάκρυνε ο Μπαραγάν και η άμυνα των φιλοξενούμενων. by Δημήτρης Παπαδήμας