Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης Παναθηναϊκός-Λεβαδειακός για τη 2η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

20:31
Καλησπέρα σας φίλες και φίλοι. by Σπύρος Σιαμπλής
20:32
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με τον Λεβαδειακό, στο ΟΑΚΑ, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της Stoiximan Super League. by Σπύρος Σιαμπλής
20:33
Πριν από οτιδήποτε άλλο, θυμηθείτε εδώ την αρχική 11άδα των «πράσινων». by Σπύρος Σιαμπλής
20:33
Το βασικό σχήμα των Βοιωτών απαρτίζουν οι Γκροφ, Τσάπρας, Παπαδόπουλος, Μπάλτσι, Βήχος, Πλέγας, Κωστή, Πεντρόσο, Γιαννιώτας, Όζμπολτ και Κάσσος. by Σπύρος Σιαμπλής
20:35
Ντάνιελ Μαντσίνι και Φακούντο Πελίστρι θα ξεκινήσιουν στην 11άδα του Παναθηναϊκού... Εικόνα live 28800823/5419.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
20:35
Στον πάγκο του Παναθηναϊκού βρίσκονται οι Λοντίγκιν, Σπόραρ, Τετέ, Τζούριτσιτς, Πάλμερ-Μπράουν, Λημνιός, Μλαντένοβιτς, Κώτσιρας και Αράο. by Σπύρος Σιαμπλής
20:36
Από την άλλη, στον πάγκο του Λέβαδειακού θα καθίσουν οι Γκαραβέλης, Γιόκε, Ρομο, Μεχία, Χαβαλές, Λαμαράνα, Συμεωνίδης, Κασέμι και Τσάρας. by www.sport-fm.gr
20:37
«Πηγαδάκι» ανάμεσα σε Φίλιπ Μαξιμοβιτς, Άντραζ Σπόραρ και Αλεν Όζμπολτ! Εικόνα live 28800823/101511.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
20:38
Σε ό,τι αφορά στις απουσίες, τώρα, οι «πράσινοι» δεν υπολογίζουν στον τιμωρημένο Ζέκα, ενώ Ίνγκασον και Ιωαννίδης έμειναν εκτός για λόγους ξεκούρασης. by Σπύρος Σιαμπλής
20:39
Από την άλλη πλευρά, οι φιλοξενούμενοι θα παραταχθούν χωρίς τους τραυματίες Εραμούσπε, Μορέιρα και Λιάγκα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:39
Η διαιτητική τριάδα ετοιμάζεται για προθέρμανση, με την... ελπίδα -όλων μας- ότι θα περάσει απαρατήρητη! Εικόνα live 28800823/119590.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
20:40
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Κώστας Τσέτσιλας από τον Σύνδεσμο Καστοριάς, ενώ χρέη διαιτητή VAR θα εκτελέσει ο Θανάσης Τζήλος του Συνδέσμου Λάρισας. by Σπύρος Σιαμπλής
20:44
Οι παίκτες του Λεβαδειακού πηγαίνουν πρώτοι στα αποδυτήρια για τις τελευταίες οδηγίες του προπονητή τους. by Σπύρος Σιαμπλής
20:46
Και τώρα ακολουθούν εκείνοι του Πναθαηναϊκού, μέσα σε χειροκροτήματα από την κερκίδα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:47
Περίπου 5.000 φίλοι των «πράσινων» βρίσκονται στο ΟΑΚΑ, ενώ η προσέλευση συνεχίζεται... by Σπύρος Σιαμπλής
20:49
Σημαντική η σημερινή ημέρα για τον Έρικ Πάλμερ-Μπράουν (σ.σ. δεξιά), που επιστρέφει σε αποστολή μετά από 11 μήνες! Εικόνα live 28800823/68387.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
20:52
Στο γήπεδο, φυσικά, σε ένα ακόμα παιχνίδι και ο ιδιοκτήτης της ΠΑΕ Παναθηναϊκός, Γιάννης Αλαφούζος. Εικόνα live 28800823/14839.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
20:56
Τώρα μπαίνουν στο γήπεδο οι αναπληρωματικοί των δύο ομάδων. by Σπύρος Σιαμπλής
20:58
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές... by Σπύρος Σιαμπλής
21:00
Ενώ ακολουθούν οι καθιερωμένες φωτογραφίες και χειραψίες ανάμεσα στους πρωταγωνιστές. by Σπύρος Σιαμπλής
21:01
Όλα είναι έτοιμα πλέον για την έναρξη της αναμέτρησης! by Σπύρος Σιαμπλής
21:01
1’ Αρχίζει ο αγώνας, με τον Λεβαδειακό στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:02
1' Πρωτο κόρνερ στο ματς, το κερδίζουν οι φιλοξενούμενοι, από τα δεξιά. by Σπύρος Σιαμπλής
21:04
1' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό, με την εκτέλεση του Μπάλτσι στο δεύτερο δοκάρι και το γυριστό σουτ του Γιαννιώτα, το οποίο αποκρούει ο Ντραγκόφσκι, η μπάλα βρίσκει στο δοκάρι και φεύγει εκτός εστίας! by Σπύρος Σιαμπλής
21:05
3' Απαντάει ο Παναθηναϊκός, με την κάθετη του Μαντσίνι στην «πλάτη» της αντιπαλης άμυνας, για τον Γερεμέγεφ, το πλασέ του οποίου προ του Γκροφ περνάει ψηλά άουτ... by Σπύρος Σιαμπλής
21:06
4' Μακρινό σουτ του Βήχου, άουτ η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:07
5' Νέα καλή στιγμή για τους Βοιωτούς, με το γέμισμα του Γιαννιώτα από δεξιά, τον Όζμπολτ να σουτάρει εντός περιοχής προ του Σένκεφελντ, αλλά να αστοχεί... by Σπύρος Σιαμπλής
21:10
8' Ωραία συνεργασία Πελίστρι και Γερεμέγεφ, κόβει τον πρώτο την τελευταία στιγμή ο Τσάπρας... by Σπύρος Σιαμπλής
21:11
10' Κόρνερ υπέρ του Παναθηναϊκού, από την αριστερή πλευρά. by Σπύρος Σιαμπλής
21:12
11' Δεύτερο διαδοχικό κόρνερ, στην ίδια πτέρυγα., περνάει και αυτό ανεκμετάλλευτο. by Σπύρος Σιαμπλής
21:16
13' Σουτ του Μπακασέτα, εκτός περιοχής είναι αδύναμο και το μπλοκάρει εύκολα ο Γκροφ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:20
18' Επέλαση του Βαγιαννίδη από τα δεξιά, γύρισμα της μπάλας για τον Μαντσίνι, που την βρίσκει άθελά του και την στέλνει άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:24
23' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ωραία κυκλοφορία της μπάλας, Τσέριν και Γερεμέγεφ παίζουν το «ένα-δύο», ο πρώτος σουτάρει εντός περιοχής από πλάγια θέση, αλλά ο Γκροφ αποκρούει με τα πόδια... by Σπύρος Σιαμπλής
21:30
Αφού δεν δέχτηκε γρήγορα κάποιο γκολ... ψυχρολουσία από τον «καμικάζι» στο ξεκίνημα Λεβαδειακό, ο Παναθηναϊκός έχει πάρει μετά το 15' την πρωτοβουλία των κινήσεων. Κυκλοφορεί την μπάλα, δυσκολεύεται -προφανώς- σε σετ παιχνίδι, έχει ωστόσο δύο χαμένα τετ α τετ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:31
29' Κόρνερ για τους γηπεδούχους από αριστερά, δίχως αντίκρισμα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:35
33' Αντεπίθεση του Παναθηναϊκού, υπό καλές προϋποθέσεις, η νέα κάθετη του Μαντσίνι για τον Γερεμέγεφ δεν είναι καλή αυτή την φορά. by Σπύρος Σιαμπλής
21:37
35' Εκτέλεση φάουλ του Μπακασέτα, διώχνει ο Βήχος με το κεφάλι στο δεύτερο δοκάρι. by Σπύρος Σιαμπλής
21:37
36' Τέταρτο κόρνερ για τον ΠΑΟ, περνάει και αυτό ανεκμετάλλευτο. by Σπύρος Σιαμπλής
21:39
37' Κίτρινη κάρτα στον Μπακασέτα, για φάουλ στον Πεντρόσο. by Σπύρος Σιαμπλής
21:41
38' Μακρινό σουτ του Γιαννιώτα μαζεύει την μπάλα εύκολα ο Ντραγκόφσκι. by Σπύρος Σιαμπλής
21:43
41' Νέα εκτέλεση φάουλ του Μπακασέτα, ο Πελίστρι κοντρολάρει και σουτάρει από πλάγια και δεξιά στην περιοχή, αλλά στέλνει την μπάλα ψηλά άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:44
43' Κόρνερ για τους Βοιωτούς, από αριστερά όπως επιτίθενται, η μπάλα περνάει απευθείας άουτ... by Σπύρος Σιαμπλής
21:47
45' Ένα λεπτό ο επιπλέον χρονος. by Σπύρος Σιαμπλής
21:47
45' Λάθος γύρισμα του Γεντβάι για τον Ντραγκόφσκι, ανοίγει το κοντρόλ ο 'Όζμπολτ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:49
45'+1' Ίδιο λάθος από τον Τσέριν τώρα, ο Ντραγκόφσκι προλαβαίνει τον Κωστή και κερδίζει και φάουλ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:49
45'+1' Κίτρινη κάρτα στον Κωστή για το μαρκάρισμα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:49
45'+2' Ληξη του πρώτου ημιχρόνου, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια ισόπαλες χωρίς σκορ, κάτω από αποδοκιμασίες του κόσμου. by Σπύρος Σιαμπλής
22:01
Δύο χαμένα τετ α τετ και... τίποτα άλλο από τον Παναθηναϊκό σε αυτά τα πρώτα 45 λεπτά του αγώνα! Είναι εμφανές ότι ο Λεβαδειακός τον έχει αποδιοργανώσει ενω στάθηκε και άτυχος στη φάση του πρώτου λεπτού, έχοντας δοκάρι.. Ζητείται άμεσα αντίδραση από πλευράς γηπεδούχων, που είναι βιαστικοί, χωρίς φαντασία και συνεργασίες στο επιθετικό τρίτο, με τον Πελίστρι «εξαφανισμένο», ενώ θα ήθελαν -ιδανικά- να έχοτυν ήδη καθαρίσει με την υπόθεση νίκη. by Σπύρος Σιαμπλής
22:03
22:03
22:04
Χωρίς αλλαγές ξεκινούν στην επανάληψη οι δύο ομάδες. by Σπύρος Σιαμπλής
22:05
46’ Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, με τον Παναθηναϊκό στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
22:07
46' Πρώτη χαμένη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό στην επανάληψη, μετά από ωραία εκτέλεση φάουλ του Μπακασέτα, αφού Βαγιαννίδης και Σένκεφελντ δεν μπορούν να κάνουν την προβολή. by Σπύρος Σιαμπλής
22:10
48' Λανθασμένη έξοδος του Ντραγκόφσκι στην σέντρα του Πεντρόσο με τον Γιαννιώτα να μην προλαβαίνει την μπάλα by Σπύρος Σιαμπλής
22:10
50' Διακοπή στο ματς, με τον Γερεμέγεφ πεσμένο στο έδαφος. by Σπύρος Σιαμπλής
22:11
51' Κόρνερ για τον Λεβαδειακό από την κεφαλιά του Γεντβάι. by Σπύρος Σιαμπλής
22:11
51' Επιθετικό φάουλ του Παπαδόπουλου στον Γεντβάι, μετά την εκτέλεση, στο έδαφος ο δεύτερος. by Σπύρος Σιαμπλής
22:14
54' Ο Λεβαδειακός σκοράρει στην αντεπίθεση, με τον Γιαννιώτα, αλλά το τέρμα ακυρώνεται για οσφάιντ του Όζμπολτ στο ξεκίινημα της φάσης. by Σπύρος Σιαμπλής
22:14
Η φάση ελέγχεται μέσω του VAR, τώρα... by Σπύρος Σιαμπλής
22:16
Παραμένει η απόφαση και το 0-0, δεν μετράει το γκολ! by Σπύρος Σιαμπλής
22:18
58' Φάουλ σε καλό σημείο τώρα για τον ΠΑΟ. by Σπύρος Σιαμπλής
22:19
59' Ο Μπακασέτας σουτάρει με δύναμη, η μπάλα βρίσκει στο τείχος. by Σπύρος Σιαμπλής
22:20
59' Τριπλή αλλαγή από τον Αλόνσο. Μαντσίνι, Μπακασέτας και Πελίστρι εκτός, Τετέ, Τζούριτσιτς και Σπόραρ στις θέσεις τους. by Σπύρος Σιαμπλής
22:21
60' Κωστής και Όζμπολτ εκτός, Λαμαράνα και Συμελίδης τους αντικαθιστούν από πλευράς Λεβαδειακού. by Σπύρος Σιαμπλής
22:22
Ο Παναθηναϊκός παίζει πλέον με 4-4-2, τους Τετέ-Τζούριτσιτς στα άκρα και δίδυμο στηυν επίθεση Σπόραρ και Γερεμέγεφ. by Σπύρος Σιαμπλής
22:27
66' Παράλληλο γύρισμα του Τζούριτσιτς από αριστερά στην περιοχή, δίνει άουτ ο Τσέτσιλας, ενώ φωνάζουν για κόρνερ στον Παναθηναϊκό.. by Σπύρος Σιαμπλής
22:28
67' Κερδίζει κόρνερ ο Σπόραρ, αλλά περνάει χωρίς αντίκρισμα για τους «πράσινους». by Σπύρος Σιαμπλής
22:31
71' Μλαντένοβιτς αντί Μαξ, τωρα. by Σπύρος Σιαμπλής
22:33
72' Ωραία ατομική ενέργεια του Τζούριτσιτς, που σουτάρει εντός περιοχής, με την μπάλα να σταματάει στα σώματα παικτών του Λεβαδειακού, ενώ υπάρχουν φωνές και για πέναλτι. by Σπύρος Σιαμπλής
22:34
73' Απευθείας μακρινή εκτέλεση φάουλ από τον Μλαντένοβιτς, η μπάλα χτυπάει στο τείχος και απομακρύνεται. by Σπύρος Σιαμπλής
22:36
74' Κίτρινη κάρτα στον Τσέριν. by Σπύρος Σιαμπλής
22:36
76' Αράο στη θέση του Τσέριν by Σπύρος Σιαμπλής
22:37
76' Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό, με το γύρισμα του Συμελίδη στην περιοχή από αριστερά, αλλά το τελείωμα του Κάσσου περνάει άουτ! by Σπύρος Σιαμπλής
22:38
78' Μεχία αντι Πλέγα και Ρόμο αντί Πεντρόσο. by Σπύρος Σιαμπλής
22:41
81' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, από τα αριστερά. by Σπύρος Σιαμπλής
22:42
82' Εκτέλεση του Μλαντένοβιτς, κεφαλιά του Γεντβάι στο ύψος του πέναλτι, άουτ η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
22:43
83' Ο Γιόκε στη θέση του Γιαννιώτα. by Σπύρος Σιαμπλής
22:45
85' Κόρνερ από τα δεξιά, με τον Τετέ να το εκτελεί και τον Παπαδόπουλο να διώχνει με κεφαλιά. by Σπύρος Σιαμπλής
22:49
89' Κίτρινη κάρτα στον Μπάλτσι. by Σπύρος Σιαμπλής
22:50
90' Εννιά λεπτά ο επιπλέον χρόνος. by Σπύρος Σιαμπλής
22:52
90'+1' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με τον Γκροφ να αποκρούει το μακρινό σουτ του Μαξίμοβιτς και τον Γερεμέγεφ να αστοχεί από πλάγια θέση με τον αντίπαλο γκολκίπερ πεσμένο στο έδαφος! by Σπύρος Σιαμπλής
22:54
90'+4' Κίτρινη κάρτα στον Παπαδόπουλο, για φάουλ πάνω στον Τετέ. by Σπύρος Σιαμπλής
22:54
90'+4' Σε πολύ καλή θέση το φάουλ για απευθείας εκτέλεση... by Σπύρος Σιαμπλής
22:55
90'+5' Συρτή εκτέλεση του Τετέ, όρθιος ο Γκροφ, η μπάλα... ξύνει το αριστερό του δοκάρι! by Σπύρος Σιαμπλής
22:58
90'+6' Γκολ! Λύτρωση για τον Παναθηναϊκό, με τον Σπόραρ να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα, αφού πρώτα αυτή έχει σταματήσει στο δοκάρι από την κεφαλιά του Τετέ... by Σπύρος Σιαμπλής
23:00
90'+9' Λήξη του αγώνα, με τον Παναθηναϊκό να κερδίζει με 1-0 τον Λεβαδειακό, χάρη στο τέρμα του Σπόραρ στο έκτο λεπτό του επιπλέον χρόνου. by Σπύρος Σιαμπλής