Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης ΠΑΟΚ-Παναιτωλικός για τη 2η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

Καλησπέρα σας! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:16
Μαζί θα παρακολουθήσουμε live την αναμέτρηση του ΠΑΟΚ με τον Παναιτωλικό, για τη 2η αγωνιστική της Stoiximan Super League! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:17
Για τις 20:30 είναι προγραμματισμένη η έναρξη του αγώνα στη Θεσσαλονίκη και στο γήπεδο της Τούμπας! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:19
Οι ενδεκάδες: ΠΑΟΚ (Λουτσέσκου, 4-2-3-1): Κοτάρσκι - Σάστρε, Κετζιόρα, Μιχαηλίδης, Ράφα Σοάρες - Καμαρά, Σβαμπ - Ντεσπόντοφ, Κωνσταντέλιας, Μουργκ - Τσάλοφ Παναιτωλικός (Πετράκης, 3-5-2): Τσάβες, Λιάβας, Παντελάκης, Μλάντεν, Τορεχόν, Μαυρίας - Πέρες, Μουζούκης, Μπελεβώνης - Ντίας, Λομονάκο by Δημήτρης Παπαδήμας
20:20
Ο ΠΑΟΚ παρατάσσεται με τον Μιχαηλίδη παρτενέρ του Κετζιόρα στο κέντρο της άμυνας, τον Ράφα Σοάρες αντί του Μπάμπα στο αριστερό άκρο, τους Καμαρά και Σβαμπ στον άξονα και με τους Ντεσπόντοφ, Κωνσταντέλια και Μουργκ πίσω από τον πιο προωθημένο Τσάλοφ. Στον πάγκο ο Τάισον. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:22
Απουσία για τον Λουτσέσκου ο τραυματίας Μπράντον Τόμας, εκτός αποστολής επίσης ο Κουλιεράκης που ετοιμάζεται να ταξιδέψει στη Γερμανία για να ενταχθεί στη Βόλφσμπουργκ, ο Βιεϊρίνια, αλλά και το πιο πρόσφατο μεταγραφικό απόκτημα, Γκόμεζ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:22
Από την άλλη, για τον Παναιτωλικό εκτός αποστολής έμειναν Σιέλης, Πάλμα, Αγαπάκης, Στάγιτς, Ρόα και Μπακάκης. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:24
Στην πρεμιέρα ο ΠΑΟΚ δυσκολεύτηκε, αλλά επιβλήθηκε 3-2 του Πανσερραϊκού, ενώ ο Παναιτωλικός ηττήθηκε με 1-0 στην έδρα του από τη Λαμία. Για τον «δικέφαλο του βορρά» προηγήθηκε και το μεσοβδόμαδο 4-0 επί της Σάμροκ Ρόβερς για τα προκριματικά του Europa League. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:24
Διαιτητής του αγώνα ο Βεργέτης, με βοηθούς τους Πετρόπουλο, Καραλή, τέταρτο τον Τσιάρα και VAR τους Κουμπαράκη, Νιδριώτη. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:26
Ο ΠΑΟΚ είχε νικήσει και τις δύο περσινές συναντήσεις του με τον Παναιτωλικό, 2-1 στην Τούμπα και 3-1 στο Αγρίνιο. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:27
15 η προηγούμενες συναντήσεις των δύο ομάδων στην έδρα του ΠΑΟΚ, ο οποίος έχει 12 νίκες, ενώ μόλις μία έχουν οι φιλοξενούμενοι. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:28
Οι ομάδες και το διαιτητικό τρίο κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο, όμορφη ατμόσφαιρα από τους φίλους του ΠΑΟΚ! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:29
Σε εξέλιξη βρίσκεται η αναμέτρηση του Asteras AKTOR με τον Βόλο, ενώ στις 21:00 ξεκινάει η εντός έδρας δοκιμασία του Παναθηναϊκό με τον Λεβαδειακό! Από χθες, ΟΦΗ-Ατρόμητος 1-1, Πανσερραϊκός-Άρης 0-1 και ΑΕΚ-Λαμία 1-1, βράδυ Δευτέρας ο Ολυμπιακός θα υποδεχθεί την Athens Kallithea. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:31
Έναρξη του αγώνα στην Τούμπα! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:32
1' Πρώτη τελική για τον Παναιτωλικό στα 40 δευτερόλεπτα, ο Πέρες σούταρε από μακριά αναγκάζοντας τον Κοτάρσκι σε δύσκολη επέμβαση. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:35
4' Εκτέλεση φάουλ με σέντρα από τον Μουργκ, απομάκρυνε με δυσκολία η άμυνα των φιλοξενούμενων. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:40
9' Ο Παναιτωλικός πήγε να αιφνιδιάσει με το μακρινό σουτ του Πέρες στα 40 δευτερόλεπτα μετά την έναρξη του ματς, αλλά στη συνέχεια ο ΠΑΟΚ έχει πάρει την κατοχή της μπάλας, κυκλοφορώντας τη διαρκώς στο μισό των φιλοξενούμενων. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:41
10' Κίτρινη κάρτα στον Ντίας, εμπόδισε την εκτέλεση ενός φάουλ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:42
12' Σέντρα του Σοάρες, δεν μπόρεσε να πάρει σωστή κεφαλιά ο Τσάλοφ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:44
Ο Παναιτωλικός αμύνεται μαζικά, ενώ ο ΠΑΟΚ κυκλοφορεί την μπάλα ψάχνοντας τρόπο να «ξεκλειδώσει» την άμυνα των φιλοξενούμενων. Χωρίς φάση ακόμα οι γηπεδούχοι. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:48
20:49
18' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, ο Μουργκ έκλεψε την μπάλα από τον Παντελάκη έξω από τη μεγάλη περιοχή του Παναιτωλικού, αλλά στη συνέχεια Τσάλοφ και Ντεσπόντοφ δεν κατάφεραν να βγάλουν τελική. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:50
19' Μακρινό σουτ του Μουργκ, απέκρουσε σε κόρνερ ο Τσάβες. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:51
Όμορφη εικόνα με μικρό φίλο του ΠΑΟΚ να ζητά τη φανέλα του Κωνσταντέλια: Εικόνα live 28800822/79667.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
20:52
21' Όμορφη ενέργεια του Ντεσπόντοφ, ο Λιάβας τον έκοψε με τάκλιν και έδιωξε σε κόρνερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:53
Cooling break τώρα. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:53
67% υπέρ του ΠΑΟΚ η κατοχή της μπάλας, έχει φτιάξει όμως μόλις μία τελική προσπάθεια. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:58
Από τους πιο δραστήριους παίκτες του ΠΑΟΚ ως τώρα στο ματς ο Ντεσπόντοφ: Εικόνα live 28800822/34700.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
20:58
28' Ατομική προσπάθεια από τον Κωνσταντέλια και σουτ από τα όρια της μεγάλης περιοχής, λίγο άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:01
30' Απείλησε ο Παναιτωλικός, μετά από γρήγορη αντεπίθεση και συρτό γύρισμα του Τορεχόν, ο Πέρες βρέθηκε στο σημείο του πέναλτι, αλλά δεν μπόρεσε να κάνει το σουτ αφού κόπηκε από τον Καμαρά. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:02
31' Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό, ο Μπουζούκης έκανε το μακρινό σουτ, μπλόκαρε δύσκολα και με διπλή προσπάθεια ο Κοτάρσκι, ενώ ο Λομονάκο διεκδίκησε το... ριμπάουντ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:03
32' Νέα απειλή για τον Παναιτωλικό, ο Ντίας βρήκε χώρο και σούταρε με δύναμη, λίγο άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:07
Ο ΠΑΟΚ δείχνει ξανά αμυντικές αδυναμίες, αφού ο Παναιτωλικός κάλλιστα θα μπορούσε να είχε σκοράρει σε μία από τις ευκαιρίες που έχει φτιάξει. Επιπλέον, η ομάδα του Λουτσέσκου έχει πρόβλημα και στην τελική της πάσα, κόντρα στην πολυπρόσωπη άμυνα των φιλοεξνούμενων. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:09
38' Κίτρινη κάρτα στον Μιχαηλίδη για μαρκάρισμά του στον Λομονάκο. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:14
43' Συρτό γύρισμα του Σάστρε, ο Τσάβες απέκρουσε με τα πόδια προλαβαίνοντας τον Τσάλοφ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:16
3 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:18
45'+2' Κίτρινη κάρτα στον Τσάβες για διαμαρτυρία στον διαιτητή. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:21
Λήξη πρώτου ημιχρόνου, ΠΑΟΚ-Παναιτωλικός 0-0. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:22
Οι γηπεδούχοι έχουν την πρωτοβουλία των κινήσεων και μεγάλα ποσοστά κατοχής της μπάλας, αλλά δυσκολεύονται πολύ να βρουν τρόπους να «ξεκλειδώσουν» την πολυπρόσωπη άμυνα του Παναιτωλικού. Από πλευράς τους, οι φιλοξενούμενοι έδειξαν ικανοί να απειλήσουν την εστία του Κοτάρσκι, με αντεπιθέσεις και με κάποιες στατικές φάσεις. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:32
21:38
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στο γήπεδο της Τούμπας! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:38
Χωρίς κάποια αλλαγή οι δύο ομάδες. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:39
46' Τελική με το ξεκίνημα του δευτέρου μέρους για τον ΠΑΟΚ, με τον Τσάβες να μπλοκάρει εύκολα ένα πλασέ του Κωνσταντέλια. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:40
48' Ο Καμαρά έκλεψε την μπάλα στο κέντρο και έτρεξε την αντεπίθεση του ΠΑΟΚ, ο Ντεσπόντοφ δεν έκανε καλό τελείωμα υπό την πίεση του Μλάντεν. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:41
49' Φάουλ σε καλή θέση για τον ΠΑΟΚ, διαμαρτύρονται πολύ έντονα οι παίκτες του Παναιτωλικού. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:42
50' Ο Μουργκ εκτέλεσε στο τείχος, ενώ στη συνέχεια σούταρε από μακριά, πάρα πολύ ψηλά. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:43
51' Γκοοολ ο ΠΑΟΚ! Ο Καμαρά βρήκε με όμορφη πάσα στον Ντεσπόντοφ και εκείνος έκανε άψογη σέντρα από τα δεξιά της επίθεσης των γηπεδούχων, με τον Σάστρε να νικά τον Τσάβες με κεφαλιά για το 1-0! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:49
57' Πιο άνετοι πλέον οι γηπεδούχοι έχοντας πάρει το προβάδισμα, συνεχίζουν να διατηρούν την κατοχή της μπάλας ψάχνοντας και δεύτερο γκολ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:49
57' Κίτρινη κάρτα στον Μπελεβώνη, για θέατρο. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:52
59' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, όμορφη μπαλιά του Σβαμπ και σουτ στην κίνηση από τον Ντεσπόντοφ, απέκρουσε ο Τσάβες. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:55
62' Τριπλή αλλαγή για τον Παναιτωλικό, Κουντούρης, Μαΐντεβατς και Λαχούντ αντικατέστησαν Μπελεβώνη, Μπουζούκη και Μλάντεν. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:55
Με 4-4-2 πλέον ο Παναιτωλικός! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:56
64' Κίτρινη κάρτα στον Καμαρά για φάουλ στον Τορεχόν. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:58
65' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, μετά από γρήγορη αντεπίθεση, ο Σβαμπ σούταρε με δύναμη αλλά πάνω στον Τσάβες. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:00
Cooling break. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:02
70' Κίτρινη κάρτα τον Κοντούρη για παρατεταμένο τράβηγμά του στον Κωνσταντέλια. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:04
72' Τετραπλή αλλαγή και για τον ΠΑΟΚ, Ζίβκοβιτς, Τάισον, Τισουντάλι και Οζντόεφ μπήκαν στο ματς, Ντεσπόντοφ, Μουργκ, Καμαρά και Τσάλοφ στον πάγκο. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:06
74' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό, ο Λουίς αντικατέστησε τον Πέρες. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:08
75' Ο Σάστρε μπήκε στη μεγάλη περιοχή του Παναιτωλικού, κόπηκε με όμορφο τάκλιν από τον Λιάβα. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:09
Έπεσε ο ρυθμός μετά τις πολλές αλλαγές, με τον ΠΑΟΚ να διαχειρίζεται το προβάδισμά του. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:10
78' Τελευταία αλλαγή του Παναιτωλικού, ο Νικολάου αντικατέστησε τον Ντίας. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:11
79' Γκοοολ για τον ΠΑΟΚ! Μετά από υπέροχη κάθετη πάσα του Ζίβκοβιτς, ο Τισουντάλι νίκησε τον Τσάβες στην κλειστή του γωνία, σκοράροντας το πρώτο του γκολ με τη φανέλα του ΠΑΟΚ και κάνοντας το 2-0! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:15
83' Κίτρινη κάρτα στον Παντελάκη, κλώτσησε τον Κωνσταντέλια ενώ είχε «φάει» την εντυπωσιακή ντρίπλα. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:17
85' Τελευταία αλλαγή και για τον ΠΑΟΚ, ο Σορετίρε αντικατέστησε τον Κωνσταντέλια και κάνει το ντεμπούτο του με τους Θεσσαλονικείς. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:21
88' Ο Τάισον συνέκλινε από τα αριστερά και πλάσαρε, αδύναμα και πάνω στον Τσάβες. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:22
90' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, μετά από συρτό γύρισμα του Σάστρε, ο Σορετίρε δεν κατάφερε να νικήσει τον Τσάβες από κοντά. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:23
5 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:23
90'+1' Υπέροχη συνεργασία Ζίβκοβιτς και Σοάρες, γύρισμα του δεύτερου, δεν πρόλαβε να πεταχτεί στην πορεία της μπάλας με προβολή ο Σορετίρε. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:24
90'+1' Νέα ευκαιρία για τον Σορετίρε, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Ζίβκοβιτς, ο νεαρός Άγγλος δεν κατάφερε να σκοράρει με κεφαλιά. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:25
90'+2' Ακυρωθέν γκολ για τον ΠΑΟΚ, ο Τισουντάλι νίκησε τον Τσάβες, αλλά ξεκίνησε τη φάση από θέση οφσάιντ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:28
Λήξη του αγώνα, ΠΑΟΚ-Παναιτωλικός 2-0! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:28
Ο ΠΑΟΚ δυσκολεύτηκε πολύ στο πρώτο ημίχρονο, αλλά βρήκε τις λύσεις στο δεύτερο και έκανε το 2/2 χάρη στα γκολ των Σάστρε (51') και Τισουντάλι (79'). by Δημήτρης Παπαδήμας