Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης του Παναθηναϊκού με τη Λανς για τα playoffs του Conference League.

21:40
Καλησπέρα σας φίλες και φίλοι. by Σπύρος Σιαμπλής
21:40
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με την Λανς, στο «Φελίξ Μπολάρ», στο πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι, για τα playoffs του φετινού Conferemce League. by Σπύρος Σιαμπλής
21:41
Πριν από οτιδήποτε άλλο, θυμηθείτε εδώ την αρχική 11άδα των «πράσινων». by Σπύρος Σιαμπλής
21:41
Και εδώ αυτή των Γάλλων. by Σπύρος Σιαμπλής
21:43
Ο Γιάννης Αλαφούζος έχοντας δίπλα του τον τεχνικό διευθυντή του Παναθηναϊκού, Γιάννη Παπαδημητρίου, λίγο πριν τη σέντρα... Εικόνα live 28800813/59917.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
21:44
Στον πάγκο του Παναθηναϊκού βρίσκονται οι Λοντίγκιν, Λίλο, Βαγιαννίδης, Μαξ, Σένκεφελντ, Ζέκα, Σπόραρ, Λημνιός, Μαξίμοβιτς, Πελίστρι, Γερεμέγεφ και Κάτρης. by Σπύρος Σιαμπλής
21:45
Αλεξάντρ Γερεμέγεφ και Φίλιπ Μαξ είναι δύο από τους παίκτες που δεν ξεκινούν στην 11άδα. Εικόνα live 28800813/17719.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
21:45
Στον πάγκο της Λανς θα καθίσουν οι Πέτριτς, Κόφι, Ενζολά, Αγκιλάρ, Φουλγκινί, Τσάβνες, Ογεντιράν, Σαρ, Χαϊνταρά, Χουσάνοφ, Μεντί και Λασκαρί. by Σπύρος Σιαμπλής
21:46
Σε ό,τι αφορά στις απουσίες, τώρα, οι «πράσινοι» δεν υπολογίζουν στον τιμωρημένο Ντάνιελ Μαντσίνι. by Σπύρος Σιαμπλής
21:47
Ενώ να πούμε επίσης ότι ο Φακούντο Πελίστρι, το νέο μεγάλο μεταγραφικό απόκτημα του Πναθαηναϊκού είναι και αυτός στην διάθεση του Ντιέγκο Αλόνσο! by Σπύρος Σιαμπλής
21:47
Από την άλλη πλευρά, οι γηπεδούχοι θα παραταχθούν χωρίς τους τραυματίες Σαμπότ και Ελ Αϊναουί. by Σπύρος Σιαμπλής
21:48
«Πηγαδάκι» πριν την έναρξη του αγώνα, ανάμεσα στους «μικρούς» της αποστολής των «πράσινων»! Εικόνα live 28800813/114314.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
21:50
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Γκέρκο Μπόγκαρ από την Ουγγαρία, ενώ χρέη διαιτητή VAR θα εκτελέσει ο συμπατριώτης του, Ιστβάν Βαντ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:51
Οπαδοί της Λανς, έχοντας ανάμεσά τους και κάποιους του Παναθηναϊκού... Εικόνα live 28800813/19511.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
21:52
Ενώ σιγά σιγά γεμίζει το «Φελίξ Μπολάρ», με τους γηπεοδύχους, άλλωστε, να έχουν ενημερώσει ήδη για sold out! by Σπύρος Σιαμπλής
21:54
21:56
Τώρα μπαίνουν στο γήπεδο οι αναπληρωματικοί των δύο ομάδων. by Σπύρος Σιαμπλής
21:57
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές... by Σπύρος Σιαμπλής
21:58
Ενώ ακολουθούν οι καθιερωμένες φωτογραφίες και χειραψίες ανάμεσα στους πρωταγωνιστές. by Σπύρος Σιαμπλής
21:59
Όλα είναι έτοιμα πλέον για την έναρξη της αναμέτρησης! by Σπύρος Σιαμπλής
22:00
1’ Αρχίζει ο αγώνας, με τον Παναθηναϊκό στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
22:04
4' Γκολ! 1-0 η Λανς ανοίγει το σκορ, με τον Φρανκόφσκι να κοντρολάρει την μπάλα αμαρκάριστος σε θέση μέσα αριστερά, να σουτάρει και να την στέλνει στα δίχτυα του ανήμπορου να αντιδράσει Ντραγκόφσκι... by Σπύρος Σιαμπλής
22:06
Το χειρότερο δυνατό ξεκίνημα σε εκτός έδρας ματς για τον φιλοξενούμενο, με τις αλληλοκαλύψεις του Παναθηναϊκού να μην λειτουργούν σωστά στη συγκεκριμένη φάση και να βρίσκεται πίσω στο σκορ στην πρώτη, ουσιαστικά επίθεση της Λανς. by Σπύρος Σιαμπλής
22:10
9' Κεφαλιά του Σαΐντ στο δεύτερο δοκάρι, η μπάλα περνάει δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Ντραγκόφσκι. by Σπύρος Σιαμπλής
22:10
10' Σέντρα-σουτ του Μασάδο, ο Γεντβάι προλαβαίνει τον Σοτοκά στο δεύτερο δοκάρι και διώχνει σε πλάγιο... by Σπύρος Σιαμπλής
22:13
13' Κίτρινη κάρτα στον Μεδίνα, για φάουλ πάνω στον Τετέ. by Σπύρος Σιαμπλής
22:13
13' Σε καλό σημείο η μπάλα, τώρα, έξω και δεξιά της αντίπαλης περιοχής... by Σπύρος Σιαμπλής
22:14
14' Κακή η εκτέλεση του φάουλ από τον Μπακασέτα, περνάει ανεκμετάλλευτη η φάση για τον Παναθηναϊκό. by Σπύρος Σιαμπλής
22:15
15' Γρήγορη αντεπίθεση, με τον Ιωαννίδη να πατάει περιοχή, αλλά τον πρόλαβε ο Ντάνσο, πριν προλάβει να σουτάρει! by Σπύρος Σιαμπλής
22:19
19' Σουτ του Ντιούφ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, σε μια ακόμα αντεπίθεση της Λανς, ο Ντραγκόφσκι αποκρούει σε δύο χρόνους. by Σπύρος Σιαμπλής
22:20
20' Ο Μεδίνα, που έχει ήδη κίτρινη κάρτα, πατάει τον Μπακασέτα, που κερδίζει το φάουλ αλλά πέφτει στο έδαφος και το παιχνίδι σταματάει! by Σπύρος Σιαμπλής
22:21
Ο Μπογκάρ πάει σε on field review, για τυχόν αποβολή του Αργεντινού αμυντικού της Λανς... by Σπύρος Σιαμπλής
22:21
Είναι δεδομένη η αποβολή του, αν όχι με απευθείας κόκκινη όπως θα έπρεπε εξ αρχής, έστω με δεύτερη κίτρινη! by Σπύρος Σιαμπλής
22:22
22' Αποβολή του Μεδίνα, όντως με κόκκινη, με 10 παίκτες οι Γάλλοι πλέον. by Σπύρος Σιαμπλής
22:24
24' Πρώτη μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με την ωραία κεφαλιά του Τσέριν έξω από την μικρή περιοχή και τον Σαμπά να διώχνει με δυσκολία σε κόρνερ! by Σπύρος Σιαμπλής
22:25
25' Κόρνερ από τα δεξιά, από τον Μπακασέτα, στο πρώτο δοκάρι, διώχνει η άμυνα, ενώ στην εξέλιξη της φάσης το σουτ του Γεντβάι κοντράρει πάνω στον Ντάνσο, που πέφτει στο έδαφος. by Σπύρος Σιαμπλής
22:26
26' Αλλαγή για τους γηπεδούχους. Έξω ο Περέιρα, μέσα ο Κουσάνοφ. by Σπύρος Σιαμπλής
22:30
30' Σουτ του Φρανκόφσκι, η μπάλα περνάει ψηλά πάνω από την εστία. by Σπύρος Σιαμπλής
22:34
34' Γκολ! 2-0 η Λανς,που τιμωρεί τον Παναθηναϊκό κόντρα στην ροή του αγώνα, καθώς από τη σέντρα του Μασάδο, ο Σαΐντ προλαβαίνει τον Γεντβάι, ο Ντραγκόφσκι αποκρούει, αλλά στην επαναφορά ο ίδιος παίκτης με νέα προσπάθεια διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του... by Σπύρος Σιαμπλής
22:37
37' Κόρνερ για τους Γάλλους τώρα, από τα αριστερά. by Σπύρος Σιαμπλής
22:38
38' Εκτέλεση του Φρανκόφσκι, δφιώχνει με κεφαλιά ο Αράο. by Σπύρος Σιαμπλής
22:39
39' Νέο κόρνερ, ξανά από την αριστερή πλευρά, βγαίνει και μπλοκάρει ο Ντραγκόφσκι. by Σπύρος Σιαμπλής
22:41
40' Σέντρα του Μλαντένοβιτς από τα αριστερά, μπλοκάρει εύκολα ο Σαμπά. by Σπύρος Σιαμπλής
22:44
44' Κίτρινη κάρτα στον Τετέ, για φάουλ στον Σοτοκά. by Σπύρος Σιαμπλής
22:46
45' Τέσσερα τα λεπτα του επιπλόεν χρόνου. by Σπύρος Σιαμπλής
22:48
45'+2' Σουτ του Τζούριτσιτς, από θέση μέσα αριστερά, η μπάλα κοντράρει και καταλήγει στον Σαμπά. by Σπύρος Σιαμπλής
22:50
45'+4' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, με τη Λανς να προηγείται με 2-0 του Παναθηναϊκού, χάρη στα γκολ των Φρανκόφσκι στο 4' και Σαΐντ στο 34'. by Σπύρος Σιαμπλής
22:59
Εμφανής η διαφορά ταχύτητας ανάμεσα στις δύο ομάδες, παρότι η Λανς είχε το... προνόμιο να προηγηθεί με γκολ από τα αποδυτήρια και να σκοράρει ξανά από το πουθενά! Ο Παναθηναϊκός δεν κατάφερε, με εξαίρεση ένα δκεάλεπτο, να δείξει όχι μόνο ότι παίζει με παίκτη παραπάνω, αλλά να γίνει έστω απειλητικός. Θα χρειαστεί περισσότερη ανθεκτικότητα στην δύναμη των Γάλλων ακι την πίεση της έδρας το «τριφύλλι», συν φυσικά, «φρέσκες» ιδέες από τον πάγκο, για να ξαναμπεί στο ματς και να παέι στη ρεβάνς με ένα καλό αποτέλεσμα... by Σπύρος Σιαμπλής
23:05
Χωρίς αλλαγές ξεκινούν στην επανάληψη οι δύο ομάδες. by Σπύρος Σιαμπλής
23:05
46’ Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, με τη Λανς στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
23:08
48' Σουτ του Τετέ έξω από τη μεγάλη περιοχή, η μπάλα στην αγκαλιά του Σαμπά. by Σπύρος Σιαμπλής
23:13
52' Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό, με τη σέντρα του Τετέ από τα δεξιά και το γύρισμα για τον Τζούριτσιτς, αλλά ο Σαμπά βγαίνει και διώχνει με γροθιές. by Σπύρος Σιαμπλής
23:15
53' Γκολ! 2-1 μειώνει ο Παναθηναϊκός,με την τρομερή ατομική ενέργεια του Ιωαννίδη, που περνάει όποιον βρίσκει μπροστά του, σουτάρει και στέλνει την μπάλα στο βάθος της εστίας του Σαμπά... by Σπύρος Σιαμπλής
23:16
55' Σουτ του Μπακασέτα, έξω από την περιοχή, ψηλά άουτ η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
23:18
Απαντάει με το ίδιο νόμισμα στο γρήγορο τέρμα της Λανς ο Παναθηναϊκός, στην επανάληψη, αφού ο Ιωαννίδης πήρε... παραμάζωμα την αντίπαλη άμυνα. Υπάρχει πολύς χρόνος, χρειάζεται μεγάλη προσοχή και ψυχραιμία, προκειμένου να αξιοποιηθούν τα εύκολα λάθη που φαίνεται να κάνουν στο ξεκίνημα οι Γάλλοι, αλλά και να ελεγχθεί ο ρυθμός από πλευράς «πράσινων»... by Σπύρος Σιαμπλής
23:19
57' Μεγάλη ευκαιρία για τη Λανς, με την εκτέλεση φάουλ και την καρφωτή κεφαλιά του Ντάνσο, την οποία έδιωξε με εντυπωσιακή επέμβαση με το ένα χέρι ο Ντραγκόφσκι! by Σπύρος Σιαμπλής
23:20
58' Μακρινό σουτ του Σοτοκά περνάει άουτ η μπάλα, ωστόσο. by Σπύρος Σιαμπλής
23:23
61' Διακοπή στο ματς, λόγω τραυματισμού του Τόμασον. by Σπύρος Σιαμπλής
23:26
64' Καίριο τάκλιν του Αράο, γλιτώνει τον Παναθηναϊκό από τα προβλήματα! by Σπύρος Σιαμπλής
23:26
66' Ο Γκραντί κάνει την κεφαλιά μέσα στην μικρή περιοχή, με τον Ντραγκόφσκι να μπλοκάρει ωστόσο. by Σπύρος Σιαμπλής
23:27
Ετοιμάζεται για το ντεμπούτο του ο Πελίστρι! by Σπύρος Σιαμπλής
23:27
68' Διπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Πελίστρι αντί Τετέ και Βαγιαννίδης αντί Κώτσιρα. by Σπύρος Σιαμπλής
23:30
70' Αλλαγή για τους «λανσουά». Βγαίνει ο Σαΐντ και μπαίνει ο Λασκαρί. by Σπύρος Σιαμπλής
23:31
71' Κίτρινη κάρτα στον Τσέριν, για φάουλ στον Γκραντί. by Σπύρος Σιαμπλής
23:32
72' Κόρνερ για τον ΠΑΟ, από την αριστερή πλευρά, το κερδίζει ο Μλαντένοβιτς. by Σπύρος Σιαμπλής
23:33
73' Εκτέλεση του κόρνερ από τον Μπακασέτα, Ίνγκασον και Ντάνσο πάνε για την κεφαλιά, συγκρούονται και το ματς διακόπτεται. by Σπύρος Σιαμπλής
23:37
77' Εκτέλεση φάουλ από τον Φρανκόφσκι, κεφαλιά του Γκραντί στο δεύτερο δοκάρι, άουτ η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
23:39
79' Σέντρα του Μλαντένοβιτς από τα αριστερά, κεφαλιά του Βαγιαννίδη στο δεύτερο δοκάρι, η μπάλα φεύγει εκτός εστίας. by Σπύρος Σιαμπλής
23:40
80' Μαξίμοβιτς και Λημνιός αντικαθιστούν τους Αραο-Τζούριτσιτς. by Σπύρος Σιαμπλής
23:41
82' Κίτρινη κάρτα στον Ντάνσο για διαμαρτυρία. by Σπύρος Σιαμπλής
23:43
83' Κίτρινη κάρτα στον Βαγγιανίδη, για φάουλ στον Γκραντί. by Σπύρος Σιαμπλής
23:45
85' Αλλαγή για τους «πράσινους», Γερεμέγεφ αντί Τσέριν. by Σπύρος Σιαμπλής
23:46
86' Πέναλτι για τον Παναθηναϊκό, με τον Πελίστρι να κάνει το σουτ εντός περιοχής, την μπάλα να βρίσκει στον Κουσάνοφ και τον Μπογκάρ να καταλογίζει παράβαση. by Σπύρος Σιαμπλής
23:46
Πάει για on field review o Ούγγρος ρέφερι τώρα... by Σπύρος Σιαμπλής
23:47
Παίρνει πίσω την παράβαση, θεωρώντας ότι ο Κουσάνοφ κάνει κίνηση να τρβήξει το χέρι του! by Σπύρος Σιαμπλής
23:51
90' Οκτώ τα λεπτά του επιπλέον χρόνου. by Σπύρος Σιαμπλής
23:52
90' Τσάβες και Μεντί αντί των Μασάδο και Τόμασον αντίστοιχα. by Σπύρος Σιαμπλής
23:53
90'+2' Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό, με τη σέντρα του Μλαντένοβιτς και την κεφαλιά του Γερεμέγεφ αλλά την μπάλα να περνάει άουτ! by Σπύρος Σιαμπλής
23:55
90'+4' Επικίνδυνη σέντρα του Μλαντένοβιτς από τα αριστερά, δεν πρόλαβε να μπει στην πορεία της μπάλας ο Λημνιός. by Σπύρος Σιαμπλής
23:57
90'+6' Κεφαλιά του Γερεμέγεφ υπό δύσκολες συνθήκες, από νέο γέμισμα του Μλαντένοβιτς, άουτ η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
23:57
90'+8' Κίτρινη κάρτα στον Φρανκόφσκι, για καθυστέρηση. by Σπύρος Σιαμπλής
23:59
90'+9' Λήξη του αγώνα, με τη Λανς να κερδίζει με 2-1 τον Παναθηναϊκό. by Σπύρος Σιαμπλής
00:07
Οι Γάλλοι άνοιξαν το σκορ στο 4’ με τον Φρανκόφσκι, ενώ παρότι έμειναν με 10, λόγω της αποβολής του Μεδίνα στο 22’, βρήκαν και δεύτερο γκολ στο 34ο λεπτό με τον Σαΐντ. Για να έρθει το τρομερό σλάλομ του Ιωαννίδη και το τέρμα του το 53', που έμελλε να διαμορφώσει και το τελικό αποτέλεσμα... by Σπύρος Σιαμπλής