ΠΑΟΚ-Σάμροκ Ρόβερς

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης του ΠΑΟΚ με τη Σάμροκ Ρόβερς για τα playoffs του Europa League.

20:13
Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα σε ΠΑΟΚ και Σάμροκ Ρόβερς για τα playoffs του Europa League. Σέντρα στις 20:30, τηλεοπτική μετάδοση από Novasports Prime & ραδιοφωνική από bwinΣΠΟΡ FM 94,6, σε περιγραφή Δημήτρη Τσορμπατζόγλου. by Γιάννης Πολιάς
20:16
Οι ενδεκάδες των ομάδων ΠΑΟΚ (Ρ. Λουτσέσκου): Κοτάρσκι, Γιόνι, Κετζιόρα, Κουλιεράκης, Μπάμπα, Οζντόεφ, Σβαμπ, Ζίβκοβιτς, Κωνσταντέλιας, Τάισον, Μπράντον Στον πάγκο: Τσιφτσής, Καμαρά, Μιχαηλίδης, Τσιγγάρας, Τσάλοφ, Μουργκ, Βιεϊρίνια, Σάστρε, Θυμιάνης, Τισουντάλι, Ρ. Σοάρες, Ντεσπόντοφ Σάμροκ Ρόβερς (Στ. Μπράντλι): Πελς, Χορ, Κλίρι, Γκρέις, Χόνοχαν, Γουότς, Ο’Νιλ, Νιούτζεντ, Κλαρκ, Φαρούτζια, Γκριν Στον πάγκο: Στίσι, Λόπες, ΜακΈνεφ, Μπιουρκ, Κάβανο, Τάουελ, Μπερνς, Μαντρόιου, Ο’Σάλιβαν, Μπάιρν, Νούναν, ΜακΝάλτι by Γιάννης Πολιάς
20:16
Διαιτητής: Τζόρτζι (Αλβανία) Βοηθοί: Ρέτζα, Τσάκαι (Αλβανία) 4ος: Λάτα (Αλβανία) VAR: Παϊρέτο, Σέρα (Ιταλία) by Γιάννης Πολιάς
20:19
Εξαιρετική η παράδοση του ΠΑΟΚ με ιρλανδικές ομάδες, καθώς μετρά 3-0-1 ενάντια σε Σάμροκ Ρόβερς (2011/12) και Μποέμιανς (2021/22). by Γιάννης Πολιάς
20:21
Μετά τον σοκαριστικό αποκλεισμό από τη Μάλμε, οι Θεσσαλονικείς θέλουν μίνιμουμ την πρόκριση στο league phase του Europa League. Η ομάδα που θα αποκλειστεί, θα συνεχίσει στο Conference. by Γιάννης Πολιάς
20:23
20:24
Με 4-2-3-1 οι γηπεδούχοι, με 3-5-2 οι φιλοξενούμενοι. by Γιάννης Πολιάς
20:26
Οι Ιρλανδοί φαίνεται πως έφεραν μαζί τους το φθινόπωρο, καθώς βρέχει στην Τούμπα! by Γιάννης Πολιάς
20:27
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες. by Γιάννης Πολιάς
20:29
Γράφει ιστορία απόψε ο Στέφαν Σβαμπ, που φτάνει τις 200 συμμετοχές με τον Δικέφαλο του Βορρά. by Γιάννης Πολιάς
20:29
Όλα έτοιμα για τη σέντρα. by Γιάννης Πολιάς
20:30
Πάμε! by Γιάννης Πολιάς
20:32
Στοίχημα για τους πρωταθλητές Ελλάδας να κρατήσουν το μηδέν για πρώτη φορά φέτος εντός έδρας, καθώς δέχτηκαν από δύο γκολ από Μπόρατς Μπάνια Λούκα και Πανσερραϊκό, καθώς και άλλα τέσσερα από τη Μάλμε. by Γιάννης Πολιάς
20:35
5' Στα σώματα το σουτ του Κωνσταντέλια, μετά από πολύ ωραία συνεργασία των παικτών του ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
20:36
Αυτή ήταν η πρώτη αξιόλογη φάση στον αγώνα ως τώρα. by Γιάννης Πολιάς
20:38
8' Ωραία προσπάθεια Μπάμπα από τα αριστερά, όμως η μπαλιά του εξουδετερώθηκε. by Γιάννης Πολιάς
20:39
9' Μεγάλη επέμβαση του Πελς σε μονοκόμματο σουτ του Μπράντον που βρήκε σε αμυντικό! by Γιάννης Πολιάς
20:39
Πολύ μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τους Θεσσαλονικείς. by Γιάννης Πολιάς
20:39
10' Νέα επέμβαση του τερματοφύλακα των Ιρλανδών σε κεφαλιά του Κετζιόρα! by Γιάννης Πολιάς
20:40
Δύο μεγάλες στιγμές μαζεμένες για τον ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
20:41
11' Μπλόκαρε εύκολα ο Κοτάρσκι μετά από σουτ του Ο'Νιλ που κόντραρε. by Γιάννης Πολιάς
20:41
Να και η απάντηση από πλευράς Ρόβερς στις ευκαιρίες του ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
20:43
14' Φάουλ από τα αριστερά για τους Θεσσαλονικείς. by Γιάννης Πολιάς
20:44
Κόντραρε η εκτέλεση του Τάισον. by Γιάννης Πολιάς
20:44
20:47
18' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, που πιέζει για το 1-0. by Γιάννης Πολιάς
20:48
19' Πολύ άστοχο του βολέ του Γιόνι, η μπάλα πέρασε άουτ. by Γιάννης Πολιάς
20:49
20' Αστραπιαία αντεπίθεση για τον ΠΑΟΚ, ο Κωνσταντέλιας έστρωσε στον Ζίβκοβιτς αλλά εκείνος πλάσαρε άουτ! by Γιάννης Πολιάς
20:52
23' Κόρνερ για τους Ιρλανδούς. by Γιάννης Πολιάς
20:53
23' Άστοχη η κεφαλιά του Χορ, καλή στιγμή για τους Ρόβερς. by Γιάννης Πολιάς
20:56
27' Οι φιλοξενούμενοι έχουν ανεβάσει τις γραμμές τους εδώ και λίγη ώρα. by Γιάννης Πολιάς
20:57
27' Λόπες αντί Κλαρκ, που δεν μπορεί να συνεχίσει λόγω τραυματισμού που αποκόμισε λίγο νωρίτερα. by Γιάννης Πολιάς
20:58
20:59
30' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, μετά από σωτήρια επέμβαση αμυντικού προ του Μπράντον. by Γιάννης Πολιάς
21:00
31' Στα σώματα το σουτ του Γιόνι, απομακρύνθηκε η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
21:01
Διακοπή για cooling break. by Γιάννης Πολιάς
21:02
33' Κίτρινη κάρτα στον Χόνοναν. by Γιάννης Πολιάς
21:04
35' Στο 62% η κατοχή της μπάλας για τον ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
21:05
36' Φοβερό τακουνάκι Ζίβκοβιτς, ο Γιόνι έκανε το γύρισμα αλλά η μπάλα κατέληξε κόρνερ - με τον διαιτητή, βέβαια, να δίνει άουτ... by Γιάννης Πολιάς
21:09
39' Γύρισμα-ξυραφιά από τον Ζίβκοβιτς, όμως Μπράντον και Μπάμπα δεν κατάφεραν να μπουν στην πορεία της μπάλας! by Γιάννης Πολιάς
21:10
41' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ, 1-0 Ο ΠΑΟΚ ΜΕ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ! Ένας κεραυνός του Γκανέζου μπακ μέσα από την περιοχή ανοίγει το σκορ μετά από στρώσιμο του Μπράντον! by Γιάννης Πολιάς
21:13
Χρεώθηκε επιθετικό φάουλ στον Γιόνι, από τον οποίον ξεκίνησε η φάση... by Γιάννης Πολιάς
21:13
Επιστροφή στο 0-0, λοιπόν! by Γιάννης Πολιάς
21:15
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις στο πρώτο μέρος. by Γιάννης Πολιάς
21:18
45+4' Ο ΠΑΟΚ ψάχνει το γκολ πριν την ανάπαυλα μα ο χρόνος τελειώνει. by Γιάννης Πολιάς
21:19
45+5' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ, 1-0 Ο ΠΑΟΚ! Αυτογκόλ από τον Κλίρι, που έστειλε άθελά του την μπάλα στα δίχτυα με απίθανη κεφαλιά... by Γιάννης Πολιάς
21:21
Τέλος πρώτου μέρους, με τους Θεσσαλονικείς να σκοράρουν δις στα τελευταία λεπτά, να μετράει η μία και να πηγαίνουν με ένα δίκαιο προβάδισμα στα αποδυτήρια! by Γιάννης Πολιάς
21:38
47' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ, 2-0 Ο ΠΑΟΚ ΜΕ ΤΟΝ ΤΑΪΣΟΝ! Ο Βραζιλιάνος πάτησε περιοχή, άδειασε την άμυνα και τελείωσε τη φάση με τρομερό σουτ, δείχνοντας ξανά την τεράστια κλάση του! by Γιάννης Πολιάς
21:40
Ιδανικό ξεκίνημα στο δεύτερο μέρος για τον Δικέφαλο του Βορρά, που έχει πλέον μαξιλαράκι ασφαλείας. by Γιάννης Πολιάς
21:42
51' Απίθανη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Κωνσταντέλιας έκανε μυθική κούρσα από τα δεξιά και έστρωσε στον Τάισον, που όμως έστειλε την μπάλα ψηλά άουτ... by Γιάννης Πολιάς
21:43
52' Κόκκινη κάρτα στον Χόνοχαν! Ο Ιρλανδός πήρε δεύτερη κίτρινη για αγκωνιά στον Σβαμπ και αφήνει με δέκα παίκτες τη Σάμροκ Ρόβερς! by Γιάννης Πολιάς
21:44
Τα πάντα μπαίνουν σε μια ευθεία σιγά σιγά, με τον ΠΑΟΚ να έχει την ευκαιρία να ξεχειλώσει το σκορ και να καθαρίσει από σήμερα την πρόκριση. by Γιάννης Πολιάς
21:49
58' Στο έδαφος ο Κωνσταντέλιας, που χτύπησε από τον ώμο αντιπάλου στο στήθος. by Γιάννης Πολιάς
21:51
Έχει σηκωθεί και είναι καλά ο νεαρός μεσοεπιθετικός. Τρομερό το ότι δεν δόθηκε καν φάουλ... by Γιάννης Πολιάς
21:53
62' Άστοχο το μακρινό σουτ του Ζίβκοβιτς. by Γιάννης Πολιάς
21:54
63' Πεσμένος στο έδαφος ο Μπράντον, ζήτησε αλλαγή κατευθείαν! by Γιάννης Πολιάς
21:54
Μετά από τάκλιν του Κλίρι ο τραυματισμός... by Γιάννης Πολιάς
21:55
64' Ο Τσάλοφ στην θέση του, με τον Μπράντον να βγαίνει υποβασταζόμενος... by Γιάννης Πολιάς
21:56
21:58
67' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ, 3-0 Ο ΠΑΟΚ ΜΕ ΤΟΝ ΚΩΝΣΤΑΝΤΕΛΙΑ! Υπέροχο τελείωμα από τον Έλληνα μεσοεπιθετικό μέσα από την περιοχή, μετά από κλέψιμο του Τάισον στην αντίπαλη άμυνα! by Γιάννης Πολιάς
22:00
70' Μπήκαμε στο τελευταίο 20λεπτο, με τους Θεσσαλονικείς να κρατούν στα χέρια τους τη νίκη και, πιθανότατα, την πρόκριση. by Γιάννης Πολιάς
22:04
73' Στα σώματα το σουτ του Τσάλοφ μέσα από την περιοχή. by Γιάννης Πολιάς
22:06
73' ΜακΈνεφ αντί Νιούτζεντ, Μαντρόιου αντί Γκριν και Μπάιρν αντί Γουότς. by Γιάννης Πολιάς
22:07
76' Άστοχη η κεφαλιά του Σβαμπ από πλεονεκτική θέση. by Γιάννης Πολιάς
22:08
77' Αδύναμη η κεφαλιά του Τσάλοφ, κανένα πρόβλημα για τον Πελς. by Γιάννης Πολιάς
22:09
78' Κόρνερ για τους Ιρλανδούς. by Γιάννης Πολιάς
22:09
79' Παντελώς άστοχη η κεφαλιά του Λόπες. by Γιάννης Πολιάς
22:10
79' Μουργκ αντί Κωνσταντέλια, Σάστρε αντί Γιόνι, Ντεσπόντοφ αντί Ζίβκοβιτς και Καμαρά αντί Σβαμπ. by Γιάννης Πολιάς
22:13
82' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
22:13
...και ένα ακόμα κόρνερ! by Γιάννης Πολιάς
22:14
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Γιάννης Πολιάς
22:14
84' Μπιουρκ αντί Φαρούτζια. by Γιάννης Πολιάς
22:18
22:22
Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Γιάννης Πολιάς
22:22
90+2' Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ! by Γιάννης Πολιάς
22:23
Σπρώξιμο στον Ντεσπόντοφ μέσα στην περιοχή, με τον διαιτητή να δείχνει τη λευκή βούλα. by Γιάννης Πολιάς
22:23
Ενώ φάνηκε ότι θα εκτελέσει ο Κουλιεράκης, τελικά την μπάλα την έχει πάρει ο Τσάλοφ... by Γιάννης Πολιάς
22:24
90+3' Το έβγαλε ο τερματοφύλακας και στη συνέχεια ο Ρώσος έστειλε την μπάλα στο δοκάρι! by Γιάννης Πολιάς
22:24
Απίθανη χαμένη ευκαιρία για τον Τσάλοφ να ανοίξει λογαριασμό με τον ΠΑΟΚ... by Γιάννης Πολιάς
22:25
Ο Κουλιεράκης στο μεταξύ αποθεώνεται στο τελευταίο του ματς στην Τούμπα... by Γιάννης Πολιάς
22:25
90+4' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ, 4-0 Ο ΜΠΑΜΠΑ! Ο Τσάλοφ έπιασε την κεφαλιά, ο Πελς απέκρουσε μα ο Γκανέζος πήρε το ριμπάουντ και ανέβασε τον δείκτη του σκορ από κοντά! by Γιάννης Πολιάς
22:26
Σαν να είναι ήδη στο league phase του Europa League ο ΠΑΟΚ! by Γιάννης Πολιάς
22:27
Τέλος, ΠΑΟΚ-Σάμροκ Ρόβερς 4-0! Με το 1,5 πόδι στον όμιλο οι Θεσσαλονικείς! by Γιάννης Πολιάς