Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 1η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Ατρόμητο και τον Άρη, στην πρεμιέρα των δύο ομάδων στη φετινή Stoiximan Super League. by Λουκάς Χατζής
Αμφότερες οι ομάδες έχουν θέσει υψηλούς στόχους για φέτος, έχοντας προβεί σε πολλές και αρκετές αλλαγές στο ρόστερ τους. Ο Ατρόμητος μάλιστα άλλαξε και προπονητή, με τον Πάμπλο Γκαρσία να αναλαμβάνει τις τύχες της ομάδας μετά από την πολύ καλή περσινή σεζόν του στον Πανσερραϊκό. by Λουκάς Χατζής
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες του αγώνα. by Λουκάς Χατζής
Ατρόμητος (Πάμπλο Γκαρσία): Κοσέλεφ, Κίνι, Μπρόρσον, Μανσούρ, Αθανασίου, Ουεντραόγκο, Έντερ, Μπακού, Ουάρντα, Καρλίτος, Φαν Βέερτ. Άρης (Άκης Μάντζιος): Κουέστα, Φρίντεκ, Μπράμπετς, Βέλεθ, Μάγιο Ούγκο, Μοντόγια, Μοντσού, Φετφατζίδης, Μανού Γκαρθία, Σαβέριο, Μορόν. by Λουκάς Χατζής
20:23
Σε τέσσερα φιλικά προετοιμασίας, ο Ατρόμητος είχε 2 νίκες και ισάριθμες ήττες, ενώ από την άλλη, οι Θεσσαλονικείς κατέγραψαν ρεκόρ 1-2-2. by Λουκάς Χατζής
20:24
Αξιοσημείωτο για τους γηπεδούχους είναι το γεγονός πως οι 9 από τη βασική ενδεκάδα αποτελούν νέα μεταγραφικά αποκτήματα! by Λουκάς Χατζής
20:25
Τώρα κάνουν την είσοδό τους οι δύο ομάδες. by Λουκάς Χατζής
20:26
Περίπου 400 φίλοι του Άρη βρίσκονται στο γήπεδο του Περιστερίου. by Λουκάς Χατζής
20:27
20:29
Διαιτητής: Τσακαλίδης Βοηθοί: Παπαδάκης, Στεφανής 4ος: Τζήλος VAR: Παπαπέτρου, Μπούξμπαουμ by Λουκάς Χατζής
20:29
Ξεκίνησε το παιχνίδι, στη σέντρα ο Άρης. by Λουκάς Χατζής
20:32
3' Αρκετές μονομαχίες στον χώρο της μεσαίας γραμμής. by Λουκάς Χατζής
20:34
4' Στημένη φάση για τον Άρη, ευκαιρία για μια καλή σέντρα στην αντίπαλη περιοχή. by Λουκάς Χατζής
20:34
Μπλοκάρει ο Κοσέλεφ σταθερά. by Λουκάς Χατζής
20:35
6' Πρώτη στιγμή στο ματς, με τον Φετφατζίδη να συγκλίνει από τα δεξιά, το σουτ του κόντραρε στον Ουεντραόγκο και κατέληξε σε κόρνερ. by Λουκάς Χατζής
20:38
8' Ο Σαβέριο απομάκρυνε το γύρισμα των γηπεδούχων από τα αριστερά. by Λουκάς Χατζής
20:39
10' Ο Ατρόμητος αμύνεται ψηλά και κλέβει μπάλες. by Λουκάς Χατζής
20:40
11' Ο Ουάρντα κερδίζει το φάουλ στο κέντρο του γηπέδου. by Λουκάς Χατζής
20:40
11' Μεγάλη διπλή ευκαιρία για τον Ατρόμητο, όταν μετά από εξαιρετική κάθετη του Ουάρντα, ο Κούστα πρόλαβε το πλασέ του Μπάκου, ο οποίος πήρε το ριμπάουντ αλλά από δύσκολη γωνία δεν μπόρεσε να βρει στόχο. by Λουκάς Χατζής
20:41
12' Ωραία ενέργεια του Ουάρντα από τα αριστερά, η σέντρα του βρήκε σε ετοιμότητα τον Κουέστα. by Λουκάς Χατζής
20:44
20:45
16' Βαθιά μπαλιά του Έντερ, καμία ανησυχία για τον Κουέστα. by Λουκάς Χατζής
20:46
17' Κόρνερ για τον Ατρόμητο μετά την παρέμβαση του Μπράμπετς στο γύρισμα του Μπάκου. by Λουκάς Χατζής
20:47
Αδύναμη κεφαλιά του Μανσούρ που πήγε πάντως προς την εστία, μπλοκάρει σταθερά ο Κουέστα. by Λουκάς Χατζής
20:50
20' Διαμαρτυρίες για πέναλτι υπέρ του Ατρόμητου, παίζεται λέει ο διαιτητής. by Λουκάς Χατζής
20:50
Το παιχνίδι συνεχίζεται και ενώ η φάση λογικά ελέγχεται από το VAR. by Λουκάς Χατζής
20:50
Ο Αθανασίου πάτησε περιοχή, υπάρχει ένα τζαρτζάρισμα και ένα μικρό τράβηγμα από τον Βέλεθ στα όρια της περιοχής. by Λουκάς Χατζής
20:51
Δεν υπάρχει καμία παρέμβαση, συνεχίζεται το παιχνίδι. by Λουκάς Χατζής
20:51
Συνεχίζονται οι διαμαρτυρίες από τους ανθρώπους του Ατρόμητου. by Λουκάς Χατζής
20:52
20:53
24' Σέντρα του Μάγιο στο δεύτερο δοκάρι, γύρισμα με τη μία του Σαβέριο σταματά πάνω στα σώματα. by Λουκάς Χατζής
20:54
25' Πολύ άστοχο το πλασέ του Μορόν από μακριά, έπειτα από λάθος έξοδο και απομάκρυνση του Κοσέλεφ. Πήγε για κάτι φιλόδοξο εδώ ο Ισπανός φορ του Άρη. by Λουκάς Χατζής
20:55
26' Κόρνερ για τον Άρη μετά από μονομαχία Αθανασίου και Μάγιο. by Λουκάς Χατζής
20:56
Απομάκρυνε η άμυνα των γηπεδούχων. by Λουκάς Χατζής
20:57
27' Κόντραρε το σουτ του Σαβέριο, μπλοκαρε ο Κοσέλεφ. by Λουκάς Χατζής
20:59
29' Αρκετές βεβιασμένες πάσες και κακές στο τελευταίο τρίτο του γηπέδου και για τις δύο ομάδες. by Λουκάς Χατζής
21:02
33' Κερδίζει το φάουλ στον χώρο της μεσαίας γραμμής ο Μορόν. by Λουκάς Χατζής
21:02
Αν και προσπαθούν οι ομάδες και αυτό φαίνεται με τα τρεξίματά τους, δεν μπορούν να παράξουν φάσεις και να διασπάσουν την αντίπαλη άμυνα. by Λουκάς Χατζής
21:03
34' Γύρισμα από τη μικρή περιοχή του Φετφατζίδη, ο Μορόν πλάσαρε πάνω στον Μανσούρ που έκανε το τάκλιν με αυτοθυσία. by Λουκάς Χατζής
21:04
35' Κίτρινη κάρτα στον Μανσούρ για χτύπημα στον Μορόν. by Λουκάς Χατζής
21:05
36' Σουτ του Ουάρντα από τα αριστερά, η μπάλα κόντραρε σε σώμα αμυντικού και ο Κουέστα μπλόκαρε με ευκολία. by Λουκάς Χατζής
21:06
Ουάρντα και Αθανασίου, δηλαδή η αριστερή πτέρυγα του Ατρόμητου είναι αρκετά δραστήρια. by Λουκάς Χατζής
21:09
39' Εξαιρετική ενέργεια του Μανσούρ που κλείνει υπέροχα τον Μορόν που πήγαινε να βγει σε τετ-α-τετ. by Λουκάς Χατζής
21:09
Σε θέση οφσάιντ τελικώς ο Ισπανός φορ του Άρη. by Λουκάς Χατζής
21:10
41' Ο Κίνι σεντράρει και ο Καρλίτος πιάνει μια καλή κεφαλιά, ωστόσο, ο επιθετικός του Ατρόμητου έκανε επιθετικό φάουλ. Ως μη γενόμενη η φάση. by Λουκάς Χατζής
21:11
Είναι ξεκάθαρο πως στα τελευταία λεπτά ο Ατρόμητος είναι εκείνος που έχει φέρει το ματς στα μέτρα του. by Λουκάς Χατζής
21:12
43' Σέντρα του Μόντσου μετά από πολιορκία του Άρη, βγαίνει και μπλοκάρει σταθερά ο Κοσέλεφ. by Λουκάς Χατζής
21:13
44' Τεράστια ευκαιρία για τον Άρη. Με τον Μορόν να σουτάρει από πλεονεκτική θέση και τον Μπρόρσον με προβολή να σώζει ένα σίγουρο γκολ. by Λουκάς Χατζής
21:15
45' Μικρή διακοπή στο ματς με τον Καρλίτος να αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού. by Λουκάς Χατζής
21:15
21:15
Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος, προφανώς θα έχουμε και παραπάνω λόγω του Καρλίτος. by Λουκάς Χατζής
21:16
45+2' Συνεχίζεται το παιχνίδι. by Λουκάς Χατζής
21:17
Ημίχρονο στο Περιστέρι, με τον Ατρόμητο και τον Άρη να πηγαίνουν στα αποδυτήρια χωρίς σκορ, σε ένα πρώτο 45λεπτο ωστόσο με αρκετή ένταση, ενέργεια και τρεξίματα από τις δύο ομάδες. by Λουκάς Χατζής
21:18
Επιστρέφουμε σε λίγο... by Λουκάς Χατζής
21:34
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο. Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες. by Λουκάς Χατζής
21:38
49' Κίτρινη κάρτα στον Μοντόγια για μαρκάρισμα πάνω στον Φαν Φέερτ. by Λουκάς Χατζής
21:39
Ευκαιρία για μια σέντρα στην περιοχή του Άρη. by Λουκάς Χατζής
21:39
Ο Μπάκου δεν μπόρεσε να κάνει επαφή με την μπάλα στο δεύτερο δοκάρι. by Λουκάς Χατζής
21:40
Ενδιαφέρον στατιστικό. Στις ενδεκάδες των δύο ομάδων υπάρχουν συνολικά 10 Ισπανοί (!), οι επτά για τον Άρη και μόλις δύο Έλληνες, ένας για κάθε μία ομάδα! by Λουκάς Χατζής
21:40
21:41
52' Επικίνδυνη σέντρα του Σαβέριο, βγαίνει δύσκολα και διώχνει ο Κοσέλεφ. by Λουκάς Χατζής
21:41
53' Κίτρινη κάρτα στον Βέλεθ. by Λουκάς Χατζής
21:43
54' Ωραία κίνηση του Μπάκου που κέρδισε και το φάουλ στο ύψος της μεσαίας γραμμής. by Λουκάς Χατζής
21:44
55' Πολύ καλό γύρισμα του Έντερ, ο Μάγιο παραχώρησε κόρνερ στο δεύτερο δοκάρι. by Λουκάς Χατζής
21:44
55' Εκτός ο Καρλίτος, στη θέση του ο Μίχορλ. by Λουκάς Χατζής
21:45
Πρέπει να αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα τραυματισμού ο Καρλίτος. by Λουκάς Χατζής
21:45
Στα του αγώνα ο Ατρόμητος κερδίζει νέο κόρνερ. by Λουκάς Χατζής
21:45
Απομάκρυνε προσωρινά η άμυνα του Άρη, στη συνέχεια της φάσης η σέντρα του Έντερ δεν είχε καμία τύχη για κάτι καλό. by Λουκάς Χατζής
21:46
57' Κίτρινη στον Ουεντραόγκο για χτύπημα στο πρόσωπο του Μανού Γκαρθία άθελά του. by Λουκάς Χατζής
21:47
58' Αρκετά λάθη εκατέρωθεν στον χώρο της μεσαίας γραμμής, αλλά και πολλά φάουλ. by Λουκάς Χατζής
21:52
62' Φτάσαμε στο 63ο λεπτό και δεν υπάρχει φάση στο δεύτερο ημίχρονο. by Λουκάς Χατζής
21:52
21:52
Λογικά δεν θα αργήσουν οι δύο προπονητές να προβούν σε διορθωτικές κινήσεις. by Λουκάς Χατζής
21:53
64' Καλή στιγμή για τον Ατρόμητο, με τον Ουάρντα να κάνει ωραία ενέργεια από τα αριστερά, να συγκλίνει προς τον άξονα και με ένα συρτό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής να βρίσκει σε ετοιμότητα τον Κουέστα. by Λουκάς Χατζής
21:55
66' ΓΚΟΟΟΛ για τον Άρη! Από το πουθενά οι Θεσσαλονικείς ανοίγουν το σκορ στο Περιστέρι, όταν μετά τη σέντρα του Μάγιο, ο Κοσέλεφ κάνει κάκιστη έξοδο με τις γροθιές, η μπάλα βρίσκει στον Μπρόρσον και καταλήγει στα δίχτυα. by Λουκάς Χατζής
21:57
Και να σκεφτεί κανείς πως ο Άρης δεν έχει ακόμα τελική στο δεύτερο ημίχρονο. by Λουκάς Χατζής
21:58
69' Εκτός οι Φρίντεκ και Φετφατζίδης , μέσα οι Σιφουέντες και Ντιαντί. by Λουκάς Χατζής
22:01
72' ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ! by Λουκάς Χατζής
22:01
Κάκιστη έξοδος του Κουέστα που πέφτει με δύναμη πάνω στον Μίχορλ και ενώ ο Βέλεθ είχε διώξει με το κεφάλι. by Λουκάς Χατζής
22:01
Περιμένουμε την απόφαση και από το VAR. by Λουκάς Χατζής
22:03
74' ΓΚΟΟΟΛ για τον Ατρόμητο για το 1-1! Τρομερό χτύπημα πέναλτι από τον Ουάρντα, άπιαστο εκεί που το έστειλε ο Αιγύπτιος. by Λουκάς Χατζής
22:03
Δύο γκολ στο ματς από ισάριθμα λάθη των τερματοφυλάκων. by Λουκάς Χατζής
22:03
74' Ζαμόρα αντί του Μορόν. by Λουκάς Χατζής
22:05
76' Εκτός ο Μπάκου στη θέση του ο Γιουμπιτάνα. by Λουκάς Χατζής
22:05
77' Κόρνερ για τον Άρη τώρα. by Λουκάς Χατζής
22:06
Επιθετικό φάουλ ο Μπράμπετς. by Λουκάς Χατζής
22:09
80' Σέντρα Γκαρθία, απομακρύνει η άμυνα του Ατρόμητου. by Λουκάς Χατζής
22:10
22:11
82' Δυνατή σέντρα του Ντιαντί από τα αριστερά, πέρασε απευθείας άουτ. by Λουκάς Χατζής
22:11
82' Κίτρινη για τον Ζαμόρα. by Λουκάς Χατζής
22:12
84' Αδύναμο σουτ του Ντιαντί, μπλόκαρε σταθερά ο Κοσέλεφ. by Λουκάς Χατζής
22:13
84' Νέα φάση για τον Άρη, με το σουτ του Μανού Γκαρθία από καλή θέση να περνάει πάνω από τα δοκάρια του Ατρόμητου. by Λουκάς Χατζής
22:14
85' Κερδίζει μέτρα ο Άρης στα τελευταία λεπτά, με τον Ατρόμητο να μοιάζει να τα έχει χαμένα... by Λουκάς Χατζής
22:14
86' Συρτό άστοχο σουτ του Ζαμόρα. by Λουκάς Χατζής
22:19
Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Λουκάς Χατζής
22:23
90+4' Καραμάνος αντί του Έντερ. by Λουκάς Χατζής