Βόλος-Ολυμπιακός

Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την πρεμιέρα της Stoiximan Super League.

19:30
Καλησπέρα σας! Πρεμιέρα απόψε στη Stoiximan Super League, με τον Βόλο να υποδέχεται τον Ολυμπιακό στον Πανθεσσαλικό Στάδιο. Σέντρα στις 20:00, τηλεοπτική μετάδοση από Cosmote Sport 1 & ραδιοφωνική από bwinΣΠΟΡ FM 94,6, σε περιγραφή Ευθύμη Χούτα. by Γιάννης Πολιάς
19:31
Διαιτητής: Παπαδόπουλος Βοηθοί: Δημητρόπουλος, Κομισοπούλου 4ος: Πουλικίδης VAR: Κουμπαράκης, Κωνσταντίνου by Γιάννης Πολιάς
19:32
Οι ενδεκάδες των ομάδων Βόλος (Χ. Γκόμεθ): Σιαμπάνης, Μύγας, Κορέα, Καλογερόπουλος, Φεράρι, Τσοκάνης, Γκλάβτσιτς, Κόμπα, Βιγιαφάνιες, Ασεχνούν, Κόζτα Στον πάγκο: Παπαδόπουλος, Τάχατος, Ασλανίδης, Μίλετιτς, Σμέλερς, Δόσης, Μεντιέτα, Άλτμαν, Κόντε Ολυμπιακός (Χ. Μεντιλίμπαρ): Τζολάκης, Ροντινέι, Μπιανκόν, Πιρόλα, Ορτέγκα, Ντόη, Έσε, Τσικίνιο, Μαρτίνς, Βέλντε, Κωστούλας Στον πάγκο: Πασχαλάκης, Άμπι, Στάμενιτς, Μπακούλας, Ελ Κααμπί, Γιάρεμτσουκ, Κοστίνια, Μασούρας, Μουζακίτης by Γιάννης Πολιάς
19:34
Ντεμπούτο για τον 17χρονο Χαράλαμπο Κωστούλα, στον οποίον εμπιστεύτηκε ο Μεντιλίμπαρ τη θέση του σέντερ φορ. by Γιάννης Πολιάς
19:35
by Γιάννης Πολιάς
19:35
Πάνω από 5.000 οπαδοί των Πειραιωτών βρίσκονται στο γήπεδο για να δουν το πρώτο φετινό επίσημο ματς της ομάδας τους. by Γιάννης Πολιάς
19:37
Την ίδια ώρα, διεξάγεται και η αναμέτρηση του ΠΑΟΚ με τον Πανσερραϊκό. by Γιάννης Πολιάς
19:39
Φυσικά εκτός του Κωστούλα, το επίσημο ντεμπούτο τους κάνουν και οι Πιρόλα και Βέλντε, ενώ την ευκαιρία αυτήν ενδέχεται να έχουν και οι Μουζακίτης, Στάμενιτς, Μπακούλας, Κοστίνια και Γιάρεμτσουκ. by Γιάννης Πολιάς
19:41
Για τους γηπεδούχους, ντεμπουτάρουν οι Βιγιαφάνιες, Κορέα και Κόζτα, με τον Φεράρι να επιστρέφει στη Μαγνησία μετά από μια διετία. Νέα πρόσωπα είναι επίσης οι αναπληρωματικοί Μίλετιτς, Σμέλερς, Δόσης, Μεντιέτα, Άλτμαν και Κόντε. by Γιάννης Πολιάς
19:46
Αήττητοι απέναντι στους Βολιώτες οι «ερυθρόλευκοι», μετρούν 9-3-0, αν και τις δύο τελευταίες σεζόν έχουν από μία γκέλα. by Γιάννης Πολιάς
19:50
Ένα δεκάλεπτο απομένει για τη σέντρα στο φετινό πρωτάθλημα. by Γιάννης Πολιάς
19:54
Έτοιμες να μπουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες. by Γιάννης Πολιάς
19:55
Ντεμπούτο φυσικά και για τον νέο προπονητή του Βόλου, Χοακίν Γκόμεθ, απόψε. by Γιάννης Πολιάς
19:59
Με 3-5-2 οι γηπεδούχοι, με 4-3-3 οι φιλοξενούμενοι. by Γιάννης Πολιάς
20:00
Σέντρα στο ματς! by Γιάννης Πολιάς
20:02
3' Σουτ του Βέλντε από τα αριστερά, εύκολα μάζεψε ο Σιαμπάνης. by Γιάννης Πολιάς
20:04
5' Φάουλ από τα δεξιά για τον Βόλο. by Γιάννης Πολιάς
20:05
Έδιωξε με τις γροθιές ο Τζολάκης. by Γιάννης Πολιάς
20:08
9' Γέμισμα του Ροντινέι από τα δεξιά, κανένα πρόβλημα για τον Σιαμπάνη. by Γιάννης Πολιάς
20:11
20:12
13' ΓΚΟΛ, 1-0 Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΡΟΝΤΙΝΕΪ! Το πρώτο γκολ στο φετινό πρωτάθλημα έρχεται από τον Βραζιλιάνο μπακ, που έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με συρτό σουτ μέσα από την περιοχή μετά από στρώσιμο του Μαρτίνς! by Γιάννης Πολιάς
20:14
Αυτό ήταν το τέταρτο γκολ του με τη φανέλα του Ολυμπιακού, στην 73η συμμετοχή του με τον σύλλογο. by Γιάννης Πολιάς
20:18
18' Ανεβασμένοι μετά το γκολ οι Πειραιώτες, ψάχνουν και ένα γρήγορο 2-0. by Γιάννης Πολιάς
20:20
20' Ακίνδυνη η κεφαλιά του Κωστούλα, μπλόκαρε άνετα ο Σιαμπάνης. by Γιάννης Πολιάς
20:20
21' Φάουλ από τα δεξιά για τους φιλοξενούμενους. by Γιάννης Πολιάς
20:22
Δεν έχει σηκωθεί ακόμα ο Ζέλσον. by Γιάννης Πολιάς
20:22
Τώρα σηκώθηκε ο Πορτογάλος, είναι καλά. by Γιάννης Πολιάς
20:22
23' Πέρασε ανεκμετάλλευτο το φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
20:23
20:24
24' Μικρή διακοπή τώρα για cooling break. by Γιάννης Πολιάς
20:24
20:25
Συνεχίζεται η αναμέτρηση. by Γιάννης Πολιάς
20:27
28' Σταμάτησε στα σώματα το σουτ του Κόζτα μέσα από την περιοχή. by Γιάννης Πολιάς
20:30
30' Κίτρινη κάρτα στον Βιγιαφάνιες για φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
20:32
32' Κόκκινη κάρτα στον Βιγιαφάνιες! by Γιάννης Πολιάς
20:32
Ο Αργεντινός αποβάλλεται με δεύτερη κίτρινη κάρτα για νέο σκληρό μαρκάρισμα! by Γιάννης Πολιάς
20:33
Το πρώτο ήταν στον Ντόη, το δεύτερο στον Έσε. by Γιάννης Πολιάς
20:33
Η αποστολή του Βόλου δυσκολεύει απότομα. by Γιάννης Πολιάς
20:34
Η επιστροφή του Βιγιαφάνιες στο ελληνικό ποδόσφαιρο δεν ξεκινά καθόλου καλά... by Γιάννης Πολιάς
20:34
35' Στο 62% η κατοχή της μπάλας για τους φιλοξενούμενους. by Γιάννης Πολιάς
20:35
Ισοφάρισε άμεσα ο ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
20:37
37' Στα σώματα το σουτ του Τσικίνιο μέσα από την περιοχή. by Γιάννης Πολιάς
20:38
38' Ωραίο γύρισμα του Ορτέγκα από τα αριστερά, έκοψε με τάκλιν ο Κόμπα. by Γιάννης Πολιάς
20:42
41' Σουτ του Τσικίνιο από τα δεξιά, έδιωξε ο Σιαμπάνης σε κόρνερ. Δόθηκε οφσάιντ στη συνέχεια. by Γιάννης Πολιάς
20:42
42' Πολύ ψηλά άουτ η κεφαλιά του Κορέα. by Γιάννης Πολιάς
20:43
20:43
44' Κόρνερ για τον Βόλο. by Γιάννης Πολιάς
20:44
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Γιάννης Πολιάς
20:45
Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις στο πρώτο μέρος. by Γιάννης Πολιάς
20:47
45+2' Φάουλ σε πλάγια θέση για τον Βόλο. by Γιάννης Πολιάς
20:47
Κοντά στο κόρνερ, από δεξιά. by Γιάννης Πολιάς
20:47
Κατευθείαν άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
20:49
45+4' Νέο φάουλ για τον Βόλο, λίγα μέτρα κάτω από τη σέντρα. by Γιάννης Πολιάς
20:49
Έγινε επιθετικό φάουλ μετά την εκτέλεση. by Γιάννης Πολιάς
20:50
Τέλος πρώτου ημιχρόνου, Βόλος-Ολυμπιακός 0-1. by Γιάννης Πολιάς
20:51
Το γκολ του Ροντινέι στο 13' χωρίζει τις δύο ομάδες, με τους γηπεδούχους να παίζουν με δέκα παίκτες από το 32' λόγω αποβολής του Βιγιαφάνιες. by Γιάννης Πολιάς
20:52
Καλύτεροι οι φιλοξενούμενοι, που πάντως έριξαν στροφές προς το τέλος του ημιχρόνου. by Γιάννης Πολιάς
21:07
47' Δυνατό σουτ από τον Ντόη λίγα μέτρα έξω από την περιοχή, ψηλά άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
21:11
50' Μακρινό σουτ του Μύγα, αρκετά άστοχο. by Γιάννης Πολιάς
21:11
51' Κόρνερ εντέλει η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
21:12
21:13
Παρότι παίζει με παίκτη λιγότερο, ο Βόλος στέκεται αξιοπρεπώς στον αγωνιστικό χώρο. by Γιάννης Πολιάς
21:14
53' Κίτρινη κάρτα στον Μπιανκόν για χέρι. by Γιάννης Πολιάς
21:14
Σε πλάγια θέση το φάουλ που έχουν κερδίσει οι γηπεδούχοι. by Γιάννης Πολιάς
21:15
54' Απευθείας στην αγκαλιά του Τζολάκη η εκτέλεση του Γκλάβτσιτς. by Γιάννης Πολιάς
21:17
57' Πολύ ψηλά άουτ η κεφαλιά του Τσικίνιο μετά την μπαλιά του Ροντινέι. by Γιάννης Πολιάς
21:17
57' Στάμενιτς αντί Μπιανκόν. by Γιάννης Πολιάς
21:18
Θα γυρίσει ο Ντόη στα στόπερ με την είσοδο του Νεοζηλανδού. by Γιάννης Πολιάς
21:20
60' Ακυρώνεται γκολ του Μαρτίνς για οφσάιντ. by Γιάννης Πολιάς
21:21
Δόθηκε οφσάιντ στον Ελ Κααμπί, που έβγαλε την ασίστ. Αναμονή για VAR. by Γιάννης Πολιάς
21:21
Δεν μετράει το γκολ. by Γιάννης Πολιάς
21:22
21:23
63' Φάουλ σε πλάγια θέση για τον Ολυμπιακό. by Γιάννης Πολιάς
21:23
Και κίτρινη κάρτα στον Ασεχνούν. by Γιάννης Πολιάς
21:24
Η μπάλα πέρασε απ' όλους και βγήκε πλάγιο άουτ. by Γιάννης Πολιάς
21:26
65' Άλτμαν αντί Κόζτα και Μεντιέτα αντί Κόμπα. by Γιάννης Πολιάς
21:26
66' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. by Γιάννης Πολιάς
21:27
66' Πέρασε άουτ το δυνατό σουτ του Έσε. by Γιάννης Πολιάς
21:28
67' Δοκίμασε το πόδι του έξω από την περιοχή ο Στάμενιτς, σταμάτησε το σουτ ο Σιαμπάνης. by Γιάννης Πολιάς
21:29
69' Διακοπή για cooling break. by Γιάννης Πολιάς
21:30
Ο Ολυμπιακός κρατά με σχετική άνεση το 1-0 αλλά χρειάζεται ένα δεύτερο γκολ για να είναι πιο άνετος. by Γιάννης Πολιάς
21:31
71' Μασούρας αντί Βέλντε. by Γιάννης Πολιάς
21:33
72' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό, ο Μαρτίνς έκανε το σουτ από τα δεξιά αλλά ο Σιαμπάνης έκανε μια εξαιρετική επέμβαση. by Γιάννης Πολιάς
21:33
73' ΓΚΟΛ, 2-0 Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΜΑΣΟΥΡΑ! Εξαιρετική μπαλιά του Μαρτίνς από τα δεξιά, ο Έλληνας μεσοεπιθετικός τελειώνει τη φάση με μονοκόμματο σουτ, που βρήκε και σε αμυντικό και κατέληξε στα δίχτυα! by Γιάννης Πολιάς
21:35
Ο Μασούρας σκοράρει με το που μπαίνει στο ματς, μετά τη δεύτερη ασίστ του Μαρτίνς! by Γιάννης Πολιάς
21:35
21:35
75' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό, που είναι πολύ πιο άνετος πια. by Γιάννης Πολιάς
21:36
76' Επικίνδυνη σέντρα-σουτ του Μαρτίνς, πέρασε άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
21:37
77' Φάουλ για τον Βόλο από πλάγια θέση. by Γιάννης Πολιάς
21:37
Κόρνερ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
21:38
Έδιωξε ο Τζολάκης. by Γιάννης Πολιάς
21:39
78' Αδύναμο σουτ του Γκλάβτσιτς, κανένα πρόβλημα για τον Τζολάκη. by Γιάννης Πολιάς
21:41
79' Κόντε αντί Ασεχνούν. by Γιάννης Πολιάς
21:41
81' Γιάρεμτσουκ αντί Τσικίνιο. by Γιάννης Πολιάς
21:42
Ντεμπούτο για τον Ουκρανό, με δύο φορ ο Ολυμπιακός στα τελευταία λεπτά. by Γιάννης Πολιάς
21:43
83' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό, ο Έσε έβγαλε τετ α τετ τον Ελ Κααμπί μα εκείνος νικήθηκε από τον Σιαμπάνη! by Γιάννης Πολιάς
21:44
84' Στα σώματα το σουτ του Έσε. by Γιάννης Πολιάς
21:45
84' Κίτρινη κάρτα στον Στάμενιτς. by Γιάννης Πολιάς
21:45
21:48
88' Άστοχη η κεφαλιά του Έσε μέσα από την περιοχή. by Γιάννης Πολιάς
21:49
89' Δυνατό σουτ του Γιάρεμτσουκ, άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
21:50
89' Μίλετιτς αντί Τσοκάνη. by Γιάννης Πολιάς
21:51
Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Γιάννης Πολιάς
21:53
90+3' Ακόμα τρία λεπτά, διαδικαστικού χαρακτήρα, στο Πανθεσσαλικό. by Γιάννης Πολιάς
21:54
90+4' Πτώση Ελ Κααμπί μέσα στην περιοχή, έδειξε να συνεχιστεί το ματς ο διαιτητής. by Γιάννης Πολιάς
21:55
Τώρα έχουμε διακοπή γιατί έχει μπει στο γήπεδο ένας γλυκύτατος σκυλάκος! by Γιάννης Πολιάς
21:58
Δύο ασίστ του Μαρτίνς έφεραν τα γκολ των Ροντινέι και Μασούρα, που έδωσαν τη νίκη στους Πειραιώτες. by Γιάννης Πολιάς