ΑΕΚ-Νόα

Παρακολουθήστε live την εξέλιξη της αναμέτρησης της ΑΕΚ με τη Νόα για τον 3ο προκριματικό γύρο του Conference League

19:58
Καλησπέρα σας από την OPAP Arena! by Μανώλης Μουσουράκης
19:59
Παρέα θα παρακολουθήσουμε τον αγώνα ρεβάνς της ΑΕΚ με τη Νόα, για τον γ' προκριματικό γύρο του Conference League. by Μανώλης Μουσουράκης
20:00
Σέντρα στις 20:30. by Μανώλης Μουσουράκης
20:01
Ο «δικέφαλος» υποδέχεται την ομάδα από την Αρμενία με στόχο να ανατρέψει το εις βάρος του 3-1 και να προκριθεί στα Playoffs της διοργάνωσης. Εκεί που, εφόσον τα καταφέρει, θα την περιμένει ο νικητής του ζευγαριού Χάιντουκ-Ρουζόμπεροκ (15/8, 22:00, 0-0 το πρώτο ματς στη Σλοβακία). Πλέον, μετά το -σοκαριστικό σε εξέλιξη και αποτέλεσμα- πρώτο παιχνίδι, η εν λόγω ρεβάνς είναι πολύ κρίσιμη για την ΑΕΚ, η οποία απαιτείται να δείξει αφενός αντίδραση, αφετέρου αγωνιστική βελτίωση. Εξάλλου και ο Ματίας Αλμέιδα στη συνέντευξη Τύπου ενόψει του σημερινού αγώνα στάθηκε στα λάθη, ατομικά και ομαδικά, που έκανε η «Ένωση», προσθέτωντας ότι η ομάδα του δεν έπαιξε με τη δική της ταυτότητα. Υπογράμμισε, δε, ότι οι «κτρινινόμαυροι» είναι εδώ για να ανατρέψουν την κατάσταση. by Μανώλης Μουσουράκης
20:01
Σε κάθε περίπτωση, η «Ένωση» μπορεί να δυσκολέψε τη ζωή της (ούσα, πέρα από τη δεδομένα κακή της εμφάνιση, και αρκετά άτυχη), αλλά η πρόκριση παραμένει στα χέρια της. Άλλωστε, η διαφορά δυναμικότητας που έχει με την ομάδα της Αρμενίας είναι δεδομένη, ακόμα και εάν δεν κατάφερε να το δείξει στην πρώτη αναμέτρηση. by Μανώλης Μουσουράκης
20:02
Ο αγώνας θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Cosmote Sport 1 HD και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή του Γιώργου Μαραθιανού. by Μανώλης Μουσουράκης
20:03
by Μανώλης Μουσουράκης
20:04
Ας θυμηθούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Μανώλης Μουσουράκης
20:05
ΑΕΚ (Ματίας Αλμέιδα): Στρακόσα – Ρότα, Βίντα, Κάλενς, Πήλιος – Ελίασον, Σιμάνσκι, Μάνταλος, Γκατσίνοβιτς – Λιούμπισιτς, Τσούμπερ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:05
Στον πάγκο για τους «κιτρινόμαυρους»: Αγγελόπουλος, Θεοχάρης, Μουκουντί, Άμραμπατ, Λαμέλα, Κοϊτά, Πινέδα, Φερνάντες, Μήτογλου, Γαλανόπουλος,, Χατζισαφί, Περέιρα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:06
Για τους «κτρινόμαυρους» εκτός αποστολής έμεινε τελικά ο Λιβάι, ο οποίος δεν προπονήθηκε κανονικά λόγω των ενοχλήσεων που τον ταλαιπωρούσαν. Από εκεί και πέρα, εκτός είναι και οι τραυματίες Μπρινιόλι και Γιόνσον. Άλλωστε, τη θέση των δύο πρώτων στη λίστα έχουν πάρει οι νεαποκτηθέντες Λαμέλα και Περέιρα (που ντεμπούταραν στι πρώτο ματς με τη Νόα), ενώ ο Τσούμπερ εκείνη του Ζίνι. Εκτός ευρωπαϊκής λίστας και γι' αυτούς τους δύο αγώνες είναι ο νεαποκτηθείς Οντουμπάτζο. by Μανώλης Μουσουράκης
20:06
Νόα (Ρουί Μότα): Τσαντσάρεβιτς – Γκονσάλο Σίλβα, Μιλίκοβιτς, Θοράριρσον, Σάντος – Κάμπος, Σανγκαρέ, Μανβελιάν – Φερέιρα, Γκρεγκόριο, Πινσόν. by Μανώλης Μουσουράκης
20:06
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Πλοστσάντνι, Μουραντιάν, Αΐας, Ντασιάν, Τσινάρι, Μεντόσα, Αβανεσιάν, Χαμπαρτσουμιάν, Πετρσογιάν, Ουλάντ Ομάρ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:07
Διαιτητής: Ρόμπερτ Σρέντερ (Γερμανία, Β' Κατηγορία της UEFA) Α' Βοηθός: Ντομινίκ Σάαλ (Γερμανία) Β' Βοηθός: Ρόμπερτ Βέσελ (Γερμανία) 4ος διαιτητής: Τίμο Γκέραχ (Γερμανία) VAR: Ντάνιελ Σλάγκερ (Γερμανία) by Μανώλης Μουσουράκης
20:07
Δεν ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. Σε περίπτωση νίκης της ΑΕΚ με δύο γκολ διαφορά στην κανονική διάρκεια, θα ακολουθήσει ημίωρη παράταση και, εφόσον χρειαστεί, η διαδικασία των πέναλτι. by Μανώλης Μουσουράκης
20:07
Υπενθυμίζεται ότι την Κυριακή (18/8) η ΑΕΚ ξεκινά τις υποχρεώσεις της στη Stoiximan Super League, υποδεχόμενη τον ΟΦΗ στην κεκλεισμένων των θυρών OPAP Arena. Από την πλευρά της, η ομάδα του Ρουί Μότα την περασμένη Κυριακή (11/8) ξεκίνησε τις αγωνιστικές υποχρεώσεις της για το πρωτάθλημα, διαλύοντας 5-0 εκτός έδρας τη Σιράκ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:10
Συγκινητική στιγμή! Οι παίκτες της ΑΕΚ, έχοντας ολοκληρώσει την προθέρμανσή τους, κατευθύνονται στο πέταλο της Original για αποτίσουν φόρο τιμής (αφήνοντας και λουλούδια) στον εμβληματικό οπαδό της «Ένωσης», Νίκο Ξηροκώστα, ο οποίος έφυγε από τη ζωή. by Μανώλης Μουσουράκης
20:15
20:15
20:16
Τρομερό βίντεο από την ΠΑΕ ΑΕΚ στα μάτριξ του γηπέδου, με τον Νίκο Ξηροκώστα να δίνει το σύνθημα για «χέρια» στο πέταλο των οργανωμένων! by Μανώλης Μουσουράκης
20:21
Λίγο λιγότεροι από 20.000 οι φίλοι της ΑΕΚ στις εξέδρες. by Μανώλης Μουσουράκης
20:21
20:21
20:22
Ο φόρος τιμής των παικτών της ΑΕΚ στη μνήμη του Νίκου Ξηροκώστα: by Μανώλης Μουσουράκης
20:26
Οι δύο ομάδες πραγματοποιούν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο υπό τον ύμνο της ΑΕΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:28
Όρκος νίκης από τους παίκτες του «δικεφάλου» μαζί με τον Ματίας Αλμέιδα! by Μανώλης Μουσουράκης
20:29
Ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του Νίκου Ξηροκώστα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:30
«Νίκο ζεις για πάντα ΑΕΚτζής», δονεί την ατμόσφαιρα της OPAP Arena! by Μανώλης Μουσουράκης
20:30
1' Σέντρα στο ματς! by Μανώλης Μουσουράκης
20:31
Πιέζει ψηλά από τα πρώτα δευτερόλεπτα η ΑΕΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:33
Ο Μάνταλος τελικά πίσω από τον Τσούμπερ, με τον Λιούμπισιτς στο πλάι του Σιμάνσκι. Εάν και όταν παίζουν μαζί οι Μάνταλος και Λιούμπισιτς, ουσιαστικά κινούνται ως εσωτερικοί χαφ σε ένα τύποις 4-3-3. by Μανώλης Μουσουράκης
20:34
3' Τέραστια χαμένη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Τσούμπερ κλέβει και πατά περιοχή, όμως δέχεται το «στοπ» του αντίπαλου πορτιέρε! by Μανώλης Μουσουράκης
20:35
4' Στην εξέλιξη της φάσης ο Τσαντσάρεβιτς αποκρούει και τη σκαστή κεφαλιά του Ρότα, ύστερα από το γέμισμα του Μάνταλου! by Μανώλης Μουσουράκης
20:35
Μπαίνει δυνατά η «Ένωση». by Μανώλης Μουσουράκης
20:36
20:37
6' Εκτέλεση φάουλ από την ΑΕΚ, κεφαλιά του Λιούμπισιτς προς τα πίσω, με την μπάλα να φεύγει άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:38
7' Σέντρα-σουτ του Μάνταλου, μπλοκάρει ο Τσαντσάρεβιτς. by Μανώλης Μουσουράκης
20:39
20:40
10' Κίτρινη στον Φερέιρα για φάουλ στον Πήλιο, η πρώτη στο παιχνίδι. by Μανώλης Μουσουράκης
20:41
Καθυστερήσεις από πολύ νωρίς από τους Αρμένιους. by Μανώλης Μουσουράκης
20:43
Δημήτρης Μελισσανίδης και Μάριος Ηλιόπουλος μαζί στην OPAP Arena: Εικόνα live 28800740/78976.jpg by Μανώλης Μουσουράκης
20:44
14' Φάουλ σε καλό σημείο για ένα γέμισμα για την ΑΕΚ. Πάνω από την μπάλα ο Μάνταλος. by Μανώλης Μουσουράκης
20:44
14' Βρήκε στο δεύτερο δοκάρι τον Κάλενς ο Μάνταλος, αλλά η κεφαλιά του πρώτου πέρασε άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:45
15' Κάρτα στον Λιούμπισιτς τώρα για πάτημα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:47
20:47
20:51
21' Φάση για τη Νόα. Διαγώνιο σουτ του Γκρεγκόριο, πέφτει και μπλοκάρει σταθερά ο Στρακόσα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:52
21' Μεγάλη ευκαιρία για τη Νόα, με τον Κάλενς να κάνει λάθος, ωστόσο εν συνεχεία να τρέχει και να κόβει με τάκλιν προ του Γκρεγκόριο, πριν ο τελευταίος εκτελέσει, για να μπλοκάρει ο Στρακόσα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:53
Οι Αρμένιοι διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι στην προσπάθεια του Κάλενς. Δεν φάνηκε να υπάρχει παράβαση. Συνεχίζεται το παιχνίδι. by Μανώλης Μουσουράκης
20:57
26' Φάουλ για την ΑΕΚ σε εξαιρετικό σημείο, κερδισμένο από τον Γκατσίνοβιτς. by Μανώλης Μουσουράκης
20:58
27' Ο Μάνταλος ύψωσε για τον Σιμάνσκι, ο οποίος έκανε πάσα με το κεφάλι. Εν συνεχεία ζήτησε πέναλτι για χέρι. by Μανώλης Μουσουράκης
20:58
28' Διπλή στιγμή για την ΑΕΚ με σέντρα-σουτ του Ελίασον και έπειτα κεφαλιά του Κάλενς. Δεν βγήκε κάτι. by Μανώλης Μουσουράκης
20:59
Ύστερα από λίγη ώρα, η ΑΕΚ αρχίζει και απειλεί εκ νέου. Στο ενδιάμεσο δέχθηκε και τις δύο φάσεις λόγω έλλειψης συγκέντρωσης, χωρίς ευτυχώς για την ίδια να το πληρώσει. by Μανώλης Μουσουράκης
20:59
Cooling break. by Μανώλης Μουσουράκης
21:01
Tώρα θα συνεχιστεί στο παιχνίδι. Μισή ώρα αγώνα, με την ΑΕΚ να μην έχει καταφέρει να ανοίξει το σκορ παρά τις φάσεις που έβγαλε, ιδίως στο ξεκίνημα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:02
32' Φάση για τη Νόα. Ακόμα ένα λάθος, αυτή τη φορά με παράλληλη πάσα από τον Λιούμπισιτς. Ο Πινσόν έκλεψε, πάτησε περιοχή, αλλά από διαγώνια θέση πλάσαρε άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:03
33' Μακρινό σουτ του Πήλιου, κοντράρει. by Μανώλης Μουσουράκης
21:04
33' Ανεπιτυχές γέμισμα από τον Γκατσίνοβιτς στην εξέλιξη της φάσης. by Μανώλης Μουσουράκης
21:05
34' Φάση για την ΑΕΚ. Η «Ένωση» κυκλοφορεί ωραία, ο Τσούμπερ σπάει ωραία στον Ρότα, ο οποίος πιάνει το σουτ από το όριο από το όριο της περιοχής, με την μπάλα να κοντράρει και να περνά κόρνερ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:06
35' Νέα ευκαιρία για την ΑΕΚ. Το κόρνερ εκτελείται και στην εξέλιξη ο Ελίασον πιάνει σουτ μεταξύ μεγάλης περιοχής και πέναλτι, με την μπάλα να φεύγει ψηλά. by Μανώλης Μουσουράκης
21:07
37' Δοκάρι για την ΑΕΚ! Ο Τσούμπερ υψώνει με γύρισμα, ο Μάνταλος πιάνει κεφαλιά, με την μπάλα να τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι! by Μανώλης Μουσουράκης
21:09
37' Μακρινό σουτ του Κάμπος, άστοχο. by Μανώλης Μουσουράκης
21:09
21:10
21:12
42' Επιμένει η ΑΕΚ και ο μαχητικός Ρότα κερδίζει το κόρνερ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:14
43' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Υπέροχη προσποίηση από Ελίασον, πέρασε ανάμεσα από δύο, έκανε και το σουτ, η μπάλα κόντραρε και έφυγε δίπλα από το δοκάρι, κόρνερ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:14
44' Νέα τεράστια ευκαιρία για την ΑΕΚ. Σουτ του Λιούμπισιτς από πλεονεκτικό σημείο, η μπάλα όμως κοντράρει και πάλι! by Μανώλης Μουσουράκης
21:15
Ο κόσμος προσπαθεί να σπρώξει την ΑΕΚ. Εντωμεταξύ, ο Τσαντσάρεβιτς συνεχίζει να κάνει καθυστερήσεις. by Μανώλης Μουσουράκης
21:16
21:16
Έξι τα λεπτά του έξτρα χρόνου, τρέχουμε το πρώτο. by Μανώλης Μουσουράκης
21:17
45'+1' Λάθος γύρισμα του Τσούμπερ, ενώ ο Μάνταλος περίμενε ολομόναχος. by Μανώλης Μουσουράκης
21:22
Τέλος στο πρώτο μέρος, χωρίς σκορ. Η ΑΕΚ έχασε μεγάλες ευκαιρίες, είχε και δοκάρι στο 37' με τον Μάνταλο, ωστόσο ακόμη δεν έχει βρει τον δρόμο προς τα δίχτυα. Κυνηγάει για αρχή δύο γκολ, για να ισοφαρίσει το σκορ του πρώτου αγώνα. Παράλληλα, δέχθηκε και δύο φάσεις λόγω έλλειψης συγκέντρωσης. by Μανώλης Μουσουράκης
21:32
21:32
21:38
Δύο αλλαγές για την ΑΕΚ. Οι Λαμέλα και Πινέδα αντί των Λιούμπισιτς και Σιμάνσκι. by Μανώλης Μουσουράκης
21:39
Δίπλα στον Τσούμπερ ο Λαμέλα, τον Μάνταλο (που γυρνά λίγο πιο πίσω) πλαισιώνει Πινέδα. Φουλ έπιθεση! by Μανώλης Μουσουράκης
21:39
Καμία αλλαγή για του Αρμένιους. by Μανώλης Μουσουράκης
21:39
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος. by Μανώλης Μουσουράκης
21:40
46' Πλασέ του Ελίασον στα σώματα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:40
Ο κόσμος συνεχίζει να σπρώχνει την ΑΕΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:41
47' Φάση για την ΑΕΚ. Σέντρα Ελίασον, κεφαλιά Τσούμπερ, άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:45
52' Κίτρινη στον Γκρεγκόριο για διαμαρτυρία. by Μανώλης Μουσουράκης
21:47
53' Φάουλ και κίτρινη στον Κάλενς. Διόρθωσε με αυτόν τον τρόπο ακόμα ένα λάθος που έκανε. Έχασε την μπάλα και θα έβγαινε ο αντίπαλός του φάτσα-φόρα με την εστία. by Μανώλης Μουσουράκης
21:50
56' Μεγάλη ευκαιρία και δοκάρι για τη Νόα. Νέο λάθος, έφυγαν στην κόντρα οι Αρμένιοι, με τον Μανβελιάν να πιάνει σουτ από το όριο της περιοχής, με την μπάλα να βρίσκει στο δοκάρι και να περνά άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:50
Εμφανή κενά στα χαφ και στο μεσοαμυντικό κομμάτι για την ΑΕΚ, μετά το ρίσκο που έχει πάρει. by Μανώλης Μουσουράκης
21:56
63' Δύο αλλαγές για τη Νόα. Οι Τσινάρι και Αΐας αντί των Γκάμπος και Γκρεγκόριο, αντίστοιχα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:57
63' Δύο ακόμα αλλαγές για την ΑΕΚ. Οι Κοϊτά και Φερνάντες αντί των Ελίασον και Γκατσίνοβιτς. by Μανώλης Μουσουράκης
22:02
Cooling break. Έχει πέσει πολύ ο ρυθμός. Έχει αγχωθεί η ΑΕΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:03
70' Χατζισαφί αντί Πήλιου για την ΑΕΚ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:03
Συνεχίζεται το παιχνίδι. by Μανώλης Μουσουράκης
22:04
22:04
71' Φάουλ σε καλό σημείο για την ΑΕΚ, για ένα γέμισμα. Πάνω από την μπάλα ο Φερνάντες. by Μανώλης Μουσουράκης
22:05
Περνά ανεκμετάλλευτο, στην εξέλιξη της φάσης η ΑΕΚ κερδίζει κόρνερ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:07
73' Στιγμή για την ΑΕΚ. Ο Ρότα κουβάλησε, σούταρε εκτός περιοχής, με τον Τσαντσάρεβιτς να διώχνει σε κόρνερ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:08
Δύο ακόμα αλλαγές για τη Νόα, οι παίκτες της οποίας πέφτουν συνεχώς κάτω. Οκ, αναμενόμενο μέχρι ενός σημείου... by Μανώλης Μουσουράκης
22:09
74' Ο Ουλάντ Ομάρ αντί του Μανβελιάν και ο Μουραντιάν αντί του Σανγκαρέ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:10
76' Νέα φάση για την ΑΕΚ με τον Ρότα! «Βολίδα» του Ρότα από το ίδιο σημείο, απομακρύνει εντυπωσιακά ο Τσαντσάρεβιτς! by Μανώλης Μουσουράκης
22:11
77' Τεράστια χαμένη ευκαιρία για την ΑΕΚ, ο Βίντα ανενόχλητος κοντρολάρει, αλλά στέλνει την μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι! by Μανώλης Μουσουράκης
22:14
Στο 80' πλέον... by Μανώλης Μουσουράκης
22:18
84' Σουτ του Τσούμπερ εκτός περιχοής, φεύγει άουτ... by Μανώλης Μουσουράκης
22:20
Κυλούν τα λεπτά, στο 87', πλέον. Οι παίκτες της Νόα συνεχώς στο έδαφος. Όχι πως φταίει αυτό... by Μανώλης Μουσουράκης
22:22
Ο κόσμος της ΑΕΚ όμως ακόμη τραγουδά και προσπαθεί να σπρώξει την «Ένωση». Μπράβο του! by Μανώλης Μουσουράκης
22:23
89' Σουτ του Λαμέλα εκτός περιοχής, η μπάλα έφυγε άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:24
Εννέα τα λεπτά του έξτρα χρόνου, τρέχουμε το πρώτο. by Μανώλης Μουσουράκης
22:25
90'+2' ΓΚΟΛ η ΑΕΚ! 1-0! Σκόρερ ο Τσούμπερ! Σέντρα του Φερνάντες από τα δεξιά, ο Τσούμπερ πετάγεται και σκοράρει με προβολή! Τελικά θα χρεωθεί αυτογκόλ στον Γκονσάλο Σίλβα. by Μανώλης Μουσουράκης
22:26
Η φάση εξετάζεται στο VAR. by Μανώλης Μουσουράκης
22:27
Μετράει κανονικά το γκολ. Η ΑΕΚ εχει ακόμη τουλάχιστον έξι λεπτά! by Μανώλης Μουσουράκης
22:28
Εκκωφαντικός θόρυβος από τους φίλους της ΑΕΚ! by Μανώλης Μουσουράκης
22:30
Στο 90'+6'. Θα το αφήσει παραπάνω σίγουρα. by Μανώλης Μουσουράκης
22:30
90'+6' Ο Λαμέλα μέσα στην περιοχή δεν καταφέρνει να σουτάρει ανάμεσα στα σώματα! Στην εξέλιξη της φάσης η σέντρα-σουτ του Χατζισαφί φεύγει δίπλα από το δοκάρι! by Μανώλης Μουσουράκης
22:31
Στο 90'+8'. by Μανώλης Μουσουράκης
22:32
90'+9' Σουτ εκτός περιοχής από τον Κοϊτά, φεύγει άουτ! by Μανώλης Μουσουράκης
22:33
Ακόμα μισό λεπτό. Λογικά θα δοθεί παραπάνω, είχαμε και το τσεκ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:33
Πάλι στο έδαφος! by Μανώλης Μουσουράκης
22:35
Στο 11ο λεπτό των καθυστερήσεων. Ανάθεμα να έχουμε παίξει 3-4... by Μανώλης Μουσουράκης
22:35
Τώρα θα σηκωθούν όλοι. by Μανώλης Μουσουράκης
22:35
22:36
90'+13' Φάουλ υπέρ της Νόα στην κόντρα και κίτρινη στον Ρότα. by Μανώλης Μουσουράκης
22:37
Αλήθεια, δεν ξέρουμε πόσο θα κρατήσει ακόμα ο διαιτητής. Αλλά πρέπει να κρατήσει αρκετά. by Μανώλης Μουσουράκης