ΠΑΟΚ-Μάλμε

Παρακολουθήστε από το sport-fm.gr live τη ρεβάνς του ΠΑΟΚ με τη Μάλμε για τον τρίτο προκριματικό γύρο του Champions League.

20:12
Καλησπέρα σας! Ο ΠΑΟΚ υποδέχεται στην Τούμπα τη Μάλμε, στη ρεβάνς του 3ου προκριματικού γύρου του Champions League! Σέντρα στις 20:30, ραδιοφωνική μετάδοση από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή του Δημήτρη Τσορμπατζόγλου. by Αναστασία Βοσνάκη
20:14
Στο παιχνίδι της προηγούμενης εβδομάδας, οι Σουηδοί μπήκαν δυνατά στην έδρα τους και προηγήθηκαν με κεφαλιά του Γιάνσον στο 28, πριν ο Τάισον ισοφαρίσει λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου (42’). Η Μάλμε πήρε ξανά το προβάδισμα στο 67’, με τον ΠΑΟΚ να ισοφαρίζει για το τελικό 2-2 με γκολ του Μπάμπα στο 75’, ο οποίος διαμόρφωσε το αποτέλεσμα που αφήνει… ορθάνοιχτη την υπόθεση-πρόκριση. by Αναστασία Βοσνάκη
20:14
«Η Μάλμε έχει εμπειρία στην Ευρώπη, έχει δώσει πολλά παιχνίδια σε γεμάτα γήπεδα, αλλά για μας θα είναι πολύ σημαντικό γιατί θα μας δώσει ενέργεια ο κόσμος μας. Στη Σουηδία ήταν ένα σκληρό παιχνίδι, κάθε ομάδα θα μπορούσε να κερδίσει και πήραμε ένα πολύ καλό αποτέλεσμα. Είχαμε μια εβδομάδα επιπλέον να προετοιμαστούμε και να παρουσιάσουμε καλύτερο πρόσωπο μετά και τα τρία πρώτα ματς της Ευρώπης, όπου είχαμε καλά αποτελέσματα», ανέφερε ο Λουτσέσκου ενόψει του σημερινού αγώνα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:18
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
20:18
ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Κοτάρσκι - Σάστρε, Κετζιόρα, Κουλιεράκης, Μπάμπα - Οζντόεφ, Μαντί - Ζίβκοβιτς, Κωνσταντέλιας, Τάισον - Μπράντον. by Αναστασία Βοσνάκη
20:18
Στον πάγκο οι Τσιφτσής, Ταλιχμανίδης, Μιχαηλίδης, Θυμιάνης, Σβαμπ, Τσιγγάρας, Βιεϊρίνια, Ντεσμπόντοφ, Μουργκ, Τισουντάλι, Τσάλοφ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:18
Μάλμε (Χέντρικ Ρίντστρεμ): Ντάλιν - Λάρσεν, Γιάνσον, Ζέτερστρεμ, Μπουσανέλο - Ρικς, Πένια, Γιόνσεν, Νανάσι - Τελίν, Μποτχάιμ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:19
Στον πάγκο για τους Σουηδούς οι Πέρσον, Φρίντριχ, Άλι, Μπεργκ, Μπολίν, Κρίστιανσεν, Χακσαμπάνοβιτς, Γιόργκενσεν, Μακόλι, Όλσον, Ρόζενγκρεν, Ρόσλερ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:21
Διαιτητής: Μάρκο Ντι Μπέλο (Ιταλία) Βοηθοί: Τζιοβάνι Μπατσίνι, Αντρέα Ζινιαρέλι Τέταρτος: Τζιοβάνι Αϊρόλντι VAR: Βαλέριο Μαρίνι AVAR: Φρανσέσκο Μεραβίλια by Αναστασία Βοσνάκη
20:25
Φυσικά η Τούμπα είναι κατάμεστη! by Αναστασία Βοσνάκη
20:26
Όλα είναι έτοιμα! Οι δυο ομάδες βγήκαν στον αγωνιστικό χώρο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:30
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
20:32
3' Φάουλ για τη Μάλμε σε πολύ καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:33
Εκτέλεσε ο Πένια πολύ ωραία, η μπάλα πέρασε λίγο πάνω από την εστία του Κοτάρσκι! by Αναστασία Βοσνάκη
20:34
5' Ισορροπημένο είναι το ματς στα πρώτα λεπτά, η μπάλα πηγαίνει πάνω-κάτω. by Αναστασία Βοσνάκη
20:36
Ο Νανάσι της Μάλμε ξεχωρίζει στο ματς. Τόσο τώρα, όσο και στο προηγούμενο παιχνίδι. Πραγματικά με την μπάλα στα πόδια είναι πολύ επικίνδυνος. by Αναστασία Βοσνάκη
20:39
Στο έδαφος ο Κουλιεράκης μετά από μια αψιμαχία με τον Τελίν... Συνεχίζεται το ματς, κάνει παρατηρήσεις στους δύο παίκτες. by Αναστασία Βοσνάκη
20:39
10' ΓΚΟΛ η Μάλμε! Μετά από εκτέλεση πλαγίου άουτ (!), ο Γιάνσον κάνει κεφαλιά προς τα πίσω, η μπάλα περνά απ’ όλους και ο αμαρκάριστος Νανάσι στο δεύτερο δοκάρι σκοράρει. by Αναστασία Βοσνάκη
20:45
20:45
16' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Απανωτά γυρίσματα από Σάστρε και Τάισον, δεν βρίσκουν συμπαίκτη! by Αναστασία Βοσνάκη
20:48
18' Ο ΠΑΟΚ δεν φαίνεται επηρεασμένος από το γκολ που δέχθηκε και πολύ καλά κάνει αν θέλει να είναι εκείνος που θα προκριθεί στην επόμενη φάση. by Αναστασία Βοσνάκη
20:50
20' Φάουλ για τον ΠΑΟΚ σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:51
21' ΓΚΟΟΟΟΛ Ο ΠΑΟΚ! Τι γκολ έβαλε ο Τάισον! Ο Βραζιλιάνος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της εστίας του Ντάλιν με απίθανη απευθείας εκτέλεση φάουλ από πολύ πλάγια θέση! 1-1 λοιπόν! by Αναστασία Βοσνάκη
20:54
Μικρή διακοπή για να δροσιστούν οι παίκτες. by Αναστασία Βοσνάκη
20:57
28' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Φοβερό γυριστό του Μπράντον μέσα από την περιοχή, ο Ντάλιν πρόλαβε και μπλόκαρε! by Αναστασία Βοσνάκη
20:59
21:03
21:07
38' Κίτρινη ο Σάστρε, πρώτη κάρτα στο ματς. by Αναστασία Βοσνάκη
21:13
43' ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ Ο ΠΑΟΚ! ΤΙ ΓΚΟΛΑΡΑ ΕΒΑΛΕ Ο ΚΟΥΛΙΕΡΑΚΗΣ! ΠΩ ΠΩ ΠΩ! ΑΔΙΑΝΟΗΤΟ σουτ του Κουλιεράκη από τα 35 μέτρα, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ αυτό το γκολ του Έλληνα στόπερ, τι έβαλε!!!!! by Αναστασία Βοσνάκη
21:15
45' ΓΚΟΛ η Μάλμε! Ο Νανάσι ξανά, ''χάλασε'' την γκολάρα του Κουλιεράκη. Ο Σουηδός κάνει το πλασέ στην κίνηση, ο Κοτάρσκι δεν βάζει σωστά τα χέρια του και δέχεται ένα σχετικά εύκολο γκολ στην κλειστή του γωνία για το 2-2. by Αναστασία Βοσνάκη
21:18
45+3' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ Ο ΠΑΟΚ! Ο Ζίβκοβιτς κλείνει προς τα μέσα, πιάνει εξαιρετικό συρτό σουτ και νικά τον αντίπαλο κίπερ για το 3-2! by Αναστασία Βοσνάκη
21:20
Ημίχρονο στην Τούμπα! Τι πρώτο ημίχρονο μαγικό ήταν αυτό! Ο ΠΑΟΚ πηγαίνει στα αποδυτήρια με προβάδισμα της Μάλμε (3-2). by Αναστασία Βοσνάκη
21:35
Για πάμε να δούμε τι μας επιφυλάσσει το δεύτερο ημίχρονο! Σέντρα! by Αναστασία Βοσνάκη
21:40
49' Ο Τάισον βγαίνει εκτός λόγω ενοχλήσεων, τη θέση του παίρνει ο Μουργκ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:46
56' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:47
57' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Μετά το κόρνερ του Μουργκ, ο Κουλιεράκης καταφέρνει με... περίεργο τρόπο να κάνει τελική, ο Ντάλιν πρώτα και το αριστερό δοκάρι μετά, στερούν το 4-2 στους γηπεδούχους. by Αναστασία Βοσνάκη
21:50
59' ΑΚΟΜΗ μια μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Πολύ ωραία μπαλιά του Κωνσταντέλια στον Μουργκ, η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ! by Αναστασία Βοσνάκη
21:52
62' Κίτρινη ο Γιόνσεν για φάουλ στον Μπράντον. by Αναστασία Βοσνάκη
21:56
66' Κίτρινη σε Μπάμπα και σε Λουτσέσκου. by Αναστασία Βοσνάκη
21:58
67' Δυνατό σουτ του Λάρσεν, έπεσε και μπλόκαρε ο Κοτάρσκι! by Αναστασία Βοσνάκη
22:02
72' Οζντόεφ, Μπράντον, Ζίβκοβιτς έξω. Μέσα Ντεσπόντοφ, Τσάλοφ που κάνει το ντεμπούτο του και Σβαμπ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:09
79' Κρίστιανσεν μέσα, βγαίνει ο Νανάσι. by Αναστασία Βοσνάκη
22:14
84' Φάουλ για τη Μάλμε σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
22:15
Πέρασε ανεκμετάλλευτο... by Αναστασία Βοσνάκη
22:16
85' Βιεϊρίνια μέσα, βγαίνει ο Κωνσταντέλιας. by Αναστασία Βοσνάκη
22:18
88' Άλι αντί Μποτχάιμ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:21
5 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
22:25
90+5' Κίτρινη ο Τελίν. by Αναστασία Βοσνάκη
22:26
90+6' ΓΚΟΛ η Μάλμε! ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΑΣΗ! Μετά από φάση διαρκείας, ο Καμαρά πάει να απομακρύνει, η μπάλα κοντράρει στον Ζέτερστρεμ και πάει στα δίχτυα για το 3-3. Νωρίτερα, έχει κάνει δύο τελικές μέσα από την περιοχή ο Μπουσανέλο, ισάριθμες επεμβάσεις ο Κοτάρσκι και δεν διώχνει κανείς την μπάλα. ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ! by Αναστασία Βοσνάκη
22:28

Ελέγχεται για οφσάιντ.

by Αναστασία Βοσνάκη
22:29

ΜΕΤΡΑΕΙ το γκολ!

22:29
Πάμε στην παράταση. Με αυτό το απίστευτο γκολ στο 96' με... κόντρα, ο ΠΑΟΚ χάνει την πρόκριση μέσα από τα χέρια του και η Μάλμε παραμένει ζωντανή, με το σκορ να είναι πλέον 3-3 και όλα να κρίνονται στο έξτρα μισάωρο. Αυτοκτονεί ο ΠΑΟΚ, αλλά δεν είναι χαμένος ακόμα, αρκεί να μην επηρεαστεί από αυτή την απρόσμενη και σοκαριστική εξέλιξη! by Αναστασία Βοσνάκη
22:33
Ξεκίνησε το πρώτο ημίχρονο της παράτασης! by Αναστασία Βοσνάκη
22:37
94' Άστοχο σουτ του Μπολίν, η μπάλα ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:40
Ο Λουτσέσκου σηκώνει ψηλά τα χέρια και ξεσηκώνει τους οπαδούς! by Αναστασία Βοσνάκη
22:42
99' ΓΚΟΛ η Μάλμε! Φοβερή κάθετη του Ζίτερστρεμ στον Κρίστιανσεν, ο οποίος περνά και τον Κοτάρσκι και σκοράρει σε κενή εστία (3-4). Φώναξαν για φάουλ στον Σβαμπ στο ξεκίνημα της φάσης οι γηπεδούχοι, μέτρησε κανονικά το γκολ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:43
100' Κίτρινη ο Μουργκ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:45
101' Σέντρα ο Κουλιεράκης, ο Μουργκ πήγε να πάρει την κεφαλιά, αλλά δεν πρόλαβε και η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:45
102' Ο Τισουντάλι μπήκε, ο Μουργκ βγήκε. by Αναστασία Βοσνάκη
22:46
103' Ένα σουτ που επιχείρησε ο Βιεϊρίνια δεν ανησύχησε τον Ντάλιν, ο οποίος μπλόκαρε εύκολα. by Αναστασία Βοσνάκη
22:47
104' Ευκαιρία για τη Μάλμε! Φοβερό διαγώνιο σουτ του Άλι, διώχνει με εκπληκτική επέμβαση ο Κοτάρσκι! by Αναστασία Βοσνάκη
22:49
3 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
22:52
105+3'Νέα απειλή με τον Άλι, νέα μεγάλη επέμβαση του Κοτάρσκι! by Αναστασία Βοσνάκη
22:56
107' Δυνατό σουτ του Καμαρά, μπλόκαρε ο Ντάλιν. by Αναστασία Βοσνάκη
22:58
108' ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΤΟΥΜΠΑ! Τεράστια διπλή ευκαιρία για τη Μάλμε! Πρώτα ο Γιόνσον σουτάρει μέσα από την περιοχή, η μπάλα τραντάζει το οριζόντιο και στην επαναφορά ο Κρίστιανσεν με κεφαλιά δεν βρίσκει για λίγο στόχο! by Αναστασία Βοσνάκη
22:59
110' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Γυριστό σουτ του Τισουντάλι, η μπάλα λίγο άουτ! by Αναστασία Βοσνάκη
23:01
112' Μακρινό σουτ του Κρίστιανσεν, μπλόκαρε ο Κοτάρσκι. by Αναστασία Βοσνάκη
23:01
Δείχνει να έχει ξεμείνει από κουράγια ο ΠΑΟΚ... Να δούμε αν μπορεί να βρει το γκολ που θα στείλει το ματς στα πέναλτι. by Αναστασία Βοσνάκη
23:03
113' Έξω οι Τελίν, Λάρσεν, μέσα οι Ρόσλερ και Όλσον. by Αναστασία Βοσνάκη
23:04
Πέντε λεπτά ακόμα, συν τις όποιες καθυστερήσεις... by Αναστασία Βοσνάκη
23:06
Παλεύει ο ΠΑΟΚ, αλλά δεν υπάρχει καθαρό μυαλό... by Αναστασία Βοσνάκη
23:08
119' Μακρινό σουτ του Βιεϊρίνια, καμία τύχη... by Αναστασία Βοσνάκη
23:09
120' Κάρτα στον Κουλιεράκη. by Αναστασία Βοσνάκη
23:10
Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος! Έντονες αποδοκιμασίες στην Τούμπα... by Αναστασία Βοσνάκη
23:11
120'+2' Φάουλ σε καλό σημείο για τον ΠΑΟΚ, τελευταία φάση! by Αναστασία Βοσνάκη
23:12
120'+3' Εκτέλεσε ο Ντεσπόντοφ, έδιωξε ο κίπερ της Μάλμε! by Αναστασία Βοσνάκη