Άρης Λεμεσού-Ολυμπιακός

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη του φιλικού αγώνα Άρης Λεμεσού-Ολυμπιακός στην Κύπρο.

20:12
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε τη φιλική αναμέτρηση του Ολυμπιακού με τον Άρη Λεμεσού στην Κύπρο. Ραδιοφωνικά φυσικά στον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή του Γιώργου Τσανάκα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:14
Το τελευταίο φιλικό του Ολυμπιακού, ενώ πριν λίγες ημέρες αντιμετώπισε τη Νότιγχαμ Φόρεστ στο Γεώργιος Καραϊσκάκης, όπου ηττήθηκε με 4-3. by Αναστασία Βοσνάκη
20:15
Ο Βάσκος προπονητής θέλει να δει την ομάδα του να ελέγχει το τέμπο, να είναι κυρίαρχη στον αγωνιστικό χώρο και να δημιουργήσει. Όπως φυσικά και να αφήσει στην άκρη τα αμυντικά λάθη που έκανε στο φιλικό της περασμένης Πέμπτης, ιδιαίτερα στις στατικές φάσεις. by Αναστασία Βοσνάκη
20:15
Ενδεχομένως, πάντως, αυτό το τελευταίο φιλικό να φέρει και διάφορες αποφάσεις από τον Μεντιλίμπαρ. Όπως στην τελική επιλογή των ποδοσφαιριστών που θα απαρτίζουν το ρόστερ, αλλά και τις θέσεις στις οποίες θα υπάρξει περαιτέρω ενίσχυση για τους κατόχους του Conference League. by Αναστασία Βοσνάκη
20:17
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
20:18
Ολυμπιακός (Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ): Πασχαλάκης - Ροντινέι, Μπιανκόν, Άμπι, Ορτέγκα - Ντόη, Μουζακίτης - Μπιέλ, Παπακανέλλος, Βέλντε - Γιάρεμτσουκ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:18
Άρης Λεμεσού (Αλεξέι Σπιλέφσκι): Σωφρονίου, Μουσούντα, Κοκόριν, Κβιλιτάια, Γιαγκό, Μαγιαμπέλα, Νίκολιτς, Στρούσκι, Μοντνόρ, Ουρόσεβιτς, Κορέια. by Αναστασία Βοσνάκη
20:30
Ο Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ βραβεύτηκε για την κατάκτηση του Conference League. Όπως επίσης και ο Ντάρκο Κοβάσεβιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
20:31
Και μια αναμνηστική φωτογραφία οι δυο ομάδες. by Αναστασία Βοσνάκη
20:33
1' Σέντρα στο φιλικό! by Αναστασία Βοσνάκη
20:36
3' Κυκλοφορεί ωραία την μπάλα ο Ολυμπιακός και πιέζει ψηλά. by Αναστασία Βοσνάκη
20:39
6' Φάση για τον Άρη Λεμεσού! Ο Κβιλιτάια κάνει το τελείωμα από τα όρια της περιοχής, λίγο άουτ η μπάλα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:42
9' Ωραία ατομική ενέργεια του Παπακανέλλου, έκανε το σουτ το οποίο δεν ήταν τόσο καλό, με την μπάλα να περνάει ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:45
11' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Υπέροχη συνεργασία και ένα-δύο του Μπιέλ με τον Γιάρεμτσουκ, κάθετη του πρώτου στον Βέλντε που δεν μπορεί να σκοράρει από θέση τετ α τετ, στέλνοντας την μπάλα οριζόντιο δοκάρι και άουτ! by Αναστασία Βοσνάκη
20:49
20:49
16' ΓΚΟΛ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ! Ωραία εκτέλεση φάουλ του Βέλντε, ο Ντόη βρίσκει την μπάλα με το κεφάλι και ύστερα πηγαίνει στον Άμπι ο οποίος με ωραίο πλασέ ανοίγει το σκορ! by Αναστασία Βοσνάκη
20:51
18' Κίτρινη ο Νίκολιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
20:53
20:54
21' ΓΚΟΛ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ! Ο Ντόη κλέβει μέσα στην περιοχή και σπάει στον Βέλντε, ο οποίος κάνει τρομερή προσποίηση σε έναν αντίπαλο και εκτελεί με δύναμη για το 2-0. by Αναστασία Βοσνάκη
20:56
23' ΓΚΟΛ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ! Τραγική συνεννόηση μεταξύ του Γιάγκο και του κίπερ Σωφρονίου, ο Παπακανέλλος κλέβει και ο Μπιέλ σε κενή εστία κάνει το 3-0, πετυχαίνοντας το πρώτο του φετινό τέρμα! by Αναστασία Βοσνάκη
20:57
Cooling Break! by Αναστασία Βοσνάκη
20:58
21:02
29' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. by Αναστασία Βοσνάκη
21:03
Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Κεφαλιά του Άμπι, η μπάλα λίγο άουτ! by Αναστασία Βοσνάκη
21:08
34' Φάση για τον Άρη Λεμεσού! Γέμισμα του Μαγιαμπέλα, ο Κβιλιτάια κάνει το σουτ, αλλά πέφτει και μπλοκάρει ο Πασχαλάκης. by Αναστασία Βοσνάκη
21:11
38' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. by Αναστασία Βοσνάκη
21:13
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:14
41' Κόρνερ για τους γηπεδούχους. by Αναστασία Βοσνάκη
21:15
Εκτελέστηκε, αλλά έδιωξε εντυπωσιακά ο Πασχαλάκης. by Αναστασία Βοσνάκη
21:18
45' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Άρη Λεμεσού. by Αναστασία Βοσνάκη
21:19
Εκτελέστηκε, απομάκρυνε η άμυνα του Ολυμπιακού. by Αναστασία Βοσνάκη
21:20
Ημίχρονο! Ο Ολυμπιακός πηγαίνει στα αποδυτήρια με σημαντικό προβάδισμα (0-3) του Άρη Λεμεσού! by Αναστασία Βοσνάκη
21:23
Εξαιρετικό πρώτο μέρος από τους «ερυθρόλευκους», οι οποίοι με μαέστρο τον Βέλντε, έχουν βρει τρία γκολ και θα μπορούσε να σκοράρει τουλάχιστον δύο ή ακόμη περισσότερα. Σούπερ ο Γιάρεμτσουκ, κεφάτοι οι Ροντινέι, Ορτέγκα και γενικότερα ο Ολυμπιακός στηρίζεται αρκετά στο πρέσινγκ και τα κλεψίματα ψηλά στο γήπεδο. Βέβαια, έχει βγάλει και κάποια ζητήματα ανασταλτικά, έχοντας δεχτεί δύο φάσεις από τον Κβιλιτάια που εκτέλεσε αμαρκάριστος μέσα από την περιοχή. by Αναστασία Βοσνάκη
21:37
46' Εκτός ο Πασχαλάκης, μπαίνει ο Αναγνωστόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
21:38
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο! by Αναστασία Βοσνάκη
21:39
21:44
51' Με τον ίδιο ρυθμό συνεχίζει μέχρι στιγμής ο Ολυμπιακός. by Αναστασία Βοσνάκη
21:46
54' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. by Αναστασία Βοσνάκη
21:47
Δεν το εκμεταλλεύτηκαν οι ερυθρόλευκοι. by Αναστασία Βοσνάκη
21:48
55' Γύρισμα του Ροντινέι, πλασέ στην κίνηση του Γιάρεμτσουκ και γκολ για τον Ολυμπιακό αλλά θα ακυρωθεί για οφσάιντ του Παπακανέλλου που επηρέαζε το οπτικό πεδίο του αντιπάλου κίπερ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:50
55' Κίτρινη ο Γιάρεμτσουκ για διαμαρτυρία. by Αναστασία Βοσνάκη
21:50
21:52
59' Ευκαιρία για τον Άρη Λεμεσού! Ο Κβιλιτάια από θέση τετ α τετ έκανε το σουτ, αλλά η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:54
60' Ο Σπιλέφσκι άλλαξε σχεδόν όλη την ενδεκάδα του Άρη. Μόνο ο Γιαγκό συνεχίζει. Μέσα οι Βανά, Σανέ, Λουκουμπάρ, Μποάκι, Σαρφό, Μάτισικ, Μπένγκτσον, Σάβο, Γκομίς, Σεμέδο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:55
63' Μπακούλας, Στάμενιτς μέσα, Βέλντε, Ντόη έξω για τον Ολυμπιακό. by Αναστασία Βοσνάκη
22:03
70' Τίποτα το αξιοσημείωτο τα τελευταία λεπτά. by Αναστασία Βοσνάκη
22:04
71' Ο Ελ Κααμπί μπαίνει στο ματς, όπως και ο Κουτσίδης και ο Μασούρας. Έξω οι Παπακανέλλος, Γιάρεμτσουκ και Μπιανκόν. by Αναστασία Βοσνάκη
22:06
73' Κόρνερ για τους γηπεδούχους. by Αναστασία Βοσνάκη
22:06
Έδιωξε ο Ροντινέι. by Αναστασία Βοσνάκη
22:11
78' Γκολ ο Άρης Λεμεσού! Γύρισμα του Σεμέδο, ο Μπένγκστον μπαίνει με την μπάλα στα δίχτυα για το 3-1. by Αναστασία Βοσνάκη
22:13
80' Μάτισικ έξω, μέσα ο Κοβάσεφ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:15
82' Κόρνερ για τον Άρη. by Αναστασία Βοσνάκη
22:16
Τετ-α-τετ του Γκομις, πάει να κάνει το σκαφτό πλασέ αλλά η μπάλα σταματά στο σώμα του Ροντινέι, ο οποίος έσωσε τον Ολυμπιακό από δεύτερο γκολ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:17
84' Γκολ ο Άρης! Τετ α τετ του Σαβό, έκανε το πλασέ και νίκησε τον Αναγνωστόπουλο για το 3-2. by Αναστασία Βοσνάκη
22:21
89' ΓΚΟΛ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ! Ο Μασούρας έσπασε στον Μπακούλα και ο πιτσιρικάς με φοβερό σουτ έγραψε το 4-2! by Αναστασία Βοσνάκη
22:23
90' Άμπι έξω, Κοστίνια μέσα. by Αναστασία Βοσνάκη
22:24
90+1' Ο Μασούρας δίνει στον Ελ Κααμπί, ο Μαροκινός δεν τελειώνει καλά τη φάση με την μπάλα να περνάει ελάχιστα άουτ! by Αναστασία Βοσνάκη
22:25
2 λεπτά είναι ο έξτρα χρόνος, φτάνουμε στο τέλος. by Αναστασία Βοσνάκη
22:26
ΤΕΛΟΣ! Ο Ολυμπιακός φεύγει από την Κύπρο νικητής, επικρατώντας με 4-2 του Άρη Λεμεσού. by Αναστασία Βοσνάκη