Μάλμε-ΠΑΟΚ

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης του ΠΑΟΚ με τη Μάλμε για τον 3ο προκριματικό του Champions League.

19:34
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του ΠΑΟΚ με τη Μάλμε, για τον 3ο προκριματικό γύρο του Champions League! Σέντρα στις 20:00, ραδιοφωνική κάλυψη από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6. by Αναστασία Βοσνάκη
19:36
Ο «δικέφαλος του βορρά» λοιπόν φιλοξενείται από τη Μάλμε στο «Ελέντα Στάντιον» για το πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι, θέλοντας να κάνει βήμα πρόκρισης στα playoffs όπου θα αντιμετωπίσει Σπάρτα Πράγας ή Στεάουα Βουκουρεστίου. by Αναστασία Βοσνάκη
19:36
Ο ΠΑΟΚ προέρχεται από τις δύο νίκες στον περασμένο γύρο επί της Μπάνια Λούκα. Η πρώτη ήρθε με ζόρια αφού λύγισε με 3-2 την αντίπαλό του στην Τούμπα, σε ένα ματς που σπατάλησε ευκαιρίες για μεγαλύτερο σκορ αλλά είχε και προβληματική εικόνα στην άμυνα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:39
Την ίδια ώρα, στη ρεβάνς στη Βοσνία, έβγαλε πολύ πιο σοβαρό πρόσωπο, νίκησε πιο άνετα απ’ ότι δείχνει το τελικό 1-0 και ντούμπλαρε τις νίκες του. Χρειάζεται να βρει μεγαλύτερη ισορροπία μεταξύ άμυνας και επίθεσης, αλλά και να κοντρολάρει τον ρυθμό. Διότι απέναντί του, έχει μια ομάδα με αρκετά παιχνίδια στα πόδια της που αρέσκεται να επιβάλλει γρήγορο ρυθμό και να επιτίθεται. by Αναστασία Βοσνάκη
19:40
«Θα είναι ένα δύσκολο ματς. Η Μάλμε είναι γεννημένη να κάνει επιθέσεις και να γεμίζει την αντίπαλη περιοχή με παίκτες. Δεν είναι όμως μόνο το στιλ παιχνιδιού αλλά και το πως θα οργανώσουμε το παιχνίδι μας, θα πρέπει να τους κάνουμε να συγχυστούν. Στο ποδόσφαιρο, η ομάδα που είναι συγκεντρωμένη, να διαχειριστεί τις καταστάσεις, θα έχει πίστη, θα πάρει αυτό που θέλει. Και μιλάμε για δυο ματς και ο αγώνας στην Τούμπα δε θα είναι εύκολος για τη Μάλμε», είπε μεταξύ άλλων ο Ραζβάν Λουτσέσκου στη συνέντευξη Τύπου. by Αναστασία Βοσνάκη
19:41
Η Μάλμε, λοιπόν, έχει παίξει ήδη 17 αγωνιστικές στο πρωτάθλημά της. Φιγουράρει στην πρώτη θέση της βαθμολογίας, ούσα στο +3 από τη Τζουργκάρντεν, αλλά προέρχεται από δύο σερί ήττες. Η πρώτη ήρθε από τη Σίριους εντός έδρας με 1-0, ενώ η δεύτερη προ ημερών στη ρεβάνς με την Κλάκσβικ με 3-2. Βέβαια, η δεύτερη ήττα ήταν «γλυκιά» αφού είχε προηγηθεί το 4-1 επί της ομάδας από τα Νησιά Φερόε, οπότε δεν έπαιξε κάποιο ρόλο στην υπόθεση πρόκριση. by Αναστασία Βοσνάκη
19:42
Έχει σκοράρει 44 γκολ ήδη στο πρωτάθλημα και έχει δεχτεί 16, ενώ έχει δεχτεί γκολ στα 8 από τα 9 πιο πρόσφατα παιχνίδια της σε όλες τις διοργανώσεις! Έχει εμπειρία από την Ευρώπη, της αρέσει να δίνει προκριματικά και σχεδόν κάθε χρόνο συμμετέχει σε φάσεις ομίλων. by Αναστασία Βοσνάκη
19:42
«Έχει ανταποκριθεί καλά στην προπόνηση που έχει κάνει. Δεν μπορεί να παίξει 90 λεπτά αλλά μπορεί να μας βοηθήσει», είπε ο τεχνικός της Μάλμε, Χένρικ Ρίντστρεμ, για τον Σέαντ Χακσαμπάνοβιτς που επέστρεψε στην ομάδα και ενδέχεται να κάνει ντεμπούτο σήμερα! by Αναστασία Βοσνάκη
19:46
Διαιτητής θα είναι ο Σκωτσέζος, Τζο Μπίστον, με βοηθούς τους συμπατριώτες του, Ντάνιελ ΜακΦάρλαν, Ντάγκλας Πότερ, τέταρτο τον Μάθιου ΜακΝτέρμιντ, ενώ VAR θα είναι οι Στίβεν ΜακΛίν και Έουαν Άντερσον. by Αναστασία Βοσνάκη
19:46
Ένα απρόοπτο της τελευταίας στιγμής για τον ΠΑΟΚ, αφού ο Ότο ένιωσε ενόχληση στο ζέσταμα και τη θέση του πήρε ο Σάστρε. by Αναστασία Βοσνάκη
19:47
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
19:47
ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Κοτάρσκι - Σάστρε, Κετζιόρα, Κουλιεράκης, Μπάμπα - Σβαμπ, Οζντόεφ - Ζίβκοβιτς, Κωνσταντέλιας, Τάισον - Μπράντον. by Αναστασία Βοσνάκη
19:48
Στον πάγκο οι Τσιφτσής, Καμαρά, Μιχαηλίδης, Τσιγγάρας, Τσάλοφ, Μουργκ, Εκόνγκ, Βιεϊρίνια, Θυμιάνης, Τισουντάλι, Ντεσπόντοφ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:48
Μάλμε (Χένρικ Ρίντρσεμ): Ντάλιν - Λάρσεν, Γιάνσον, Ζέτερστρεμ, Μπουσανέλο - Μπολίν, Γιόνσεν, Πένια, Νανάσι - Τελίν, Μποτχάιμ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:48
Στον πάγκο οι Ρικάρντο, Πέρσον, Ρικς, Ροσένγκρεν, Κρίστιανσεν, Όλσον, Γιόργκενσεν, Μπεργκ, Αλί, Χακσαμπάνοβιτς, Μακόλι, Λουκίλι. by Αναστασία Βοσνάκη
19:50
Σε 10 λεπτά θα ξεκινήσει το παιχνίδι! by Αναστασία Βοσνάκη
19:56
Οι δυο ομάδες βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:00
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
20:01
Μετά από σέντρα του Λάρσεν η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι! Πρώτη φάση για τη Μάλμε στα 20 δευτερόλεπτα! by Αναστασία Βοσνάκη
20:02
2’ Τεράστια φάση για τη Μάλμε! Λάθος στην άμυνα του ΠΑΟΚ, ο Νανάσι σε θέση βολής, κάνει το πλασέ αλλά ο Κοτάρσκι διώχνει με το ένα χέρι. by Αναστασία Βοσνάκη
20:05
5' Ο ΠΑΟΚ τώρα προσπαθεί να κυκλοφορήσει την μπάλα και να βρει τα πατήματά του. by Αναστασία Βοσνάκη
20:07
8' Κόρνερ για τη Μάλμε. by Αναστασία Βοσνάκη
20:07
Απομάκρυνε ο Μπράντον Τόμας. by Αναστασία Βοσνάκη
20:12
13' Ευκαιρία για τη Μάλμε! Σέντρα στην περιοχή του ΠΑΟΚ, ο Τελίν είναι αμαρκάριστος και πιάνει το πλασέ στην κίνηση, αλλά ο Κοτάρσκι διώχνει ξανά. by Αναστασία Βοσνάκη
20:19
19' Δεν έχει καταφέρει να απειλήσει μέχρι στιγμής ο ΠΑΟΚ. Φαίνεται ότι ακόμα δεν έχει βρει ρυθμό. by Αναστασία Βοσνάκη
20:20
20' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:21
Πέρασε ανεκμετάλλευτο από τους παίκτες του Ραζβάν Λουτσέσκου. by Αναστασία Βοσνάκη
20:27
28' ΓΚΟΛ η Μάλμε! Μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Γιάνσον πήδηξε ψηλότερα από όλους και νίκησε τον Κοτάρσκι για το 1-0! by Αναστασία Βοσνάκη
20:29
29' Τεράστια φάση για τον ΠΑΟΚ! Ο Ζίβκοβιτς έκλεισε προς τα μέσα και έκανε τη σέντρα στην απέναντι πλευρά, με τον Τάισον να πιάνει την προβολή στο δεύτερο δοκάρι, αλλά να μην βρίσκει εστία από τη μικρή περιοχή. by Αναστασία Βοσνάκη
20:30
Λίγο έλειψε στην πρώτη του φάση να ισοφαρίσει ο ΠΑΟΚ... by Αναστασία Βοσνάκη
20:32
Ο ΠΑΟΚ πληρώνει το πολύ κακό ξεκίνημά του στο ματς, με την Μάλμε να κυριαρχεί και να προηγείται 1-0. by Αναστασία Βοσνάκη
20:33
34' Ο Κοτάρσκι δεν κάνει την καλύτερη δυνατή έξοδο, αλλά η σέντρα του Λάρσεν περνά ανεκμετάλλευτη. by Αναστασία Βοσνάκη
20:34
35' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:35
Ανεκμετάλλευτο πέρασε για τους φιλοξενούμενους... by Αναστασία Βοσνάκη
20:38
Μπαίνουμε στην τελική ευθεία για το φινάλε του ημιχρόνου, στο 38ο λεπτό βρισκόμαστε. by Αναστασία Βοσνάκη
20:42
42' Σκοράρει από κοντά ο Τάισον που παίρνει το ριμπάουντ από την εξ επαφής επέμβαση του αντίπαλου κίπερ στην προβολή του Μπράντον, αλλά υπάρχει υπόδειξη για οφσάιντ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:42
Αναμονή, τσεκάρεται στο VAR. by Αναστασία Βοσνάκη
20:44
45' ΜΕΤΡΑΕΙ ΤΟ ΓΚΟΛ! 1-1 Ο ΠΑΟΚ! by Αναστασία Βοσνάκη
20:45
Έχουμε μπει στις καθυστερήσεις, 4 λεπτά. by Αναστασία Βοσνάκη
20:48
45+4' Κίτρινη στον Μπολίν. by Αναστασία Βοσνάκη
20:50
Ημίχρονο! Η Μάλμε άνοιξε το σκορ με τον Γιάνσον στο 28', με τον ΠΑΟΚ να ισοφαρίζει στο 45' με τον Τάισον. Επιστρέφουμε σε λίγο... by Αναστασία Βοσνάκη
20:54
20:54
20:55
21:05
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο! by Αναστασία Βοσνάκη
21:07
48' Μεγάλη ευκαιρία για τη Μάλμε! Μέσα από την περιοχή, ο Γιάνσον κάνει το σουτ, αλλά η μπάλα σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι του Κοτάρσκι! by Αναστασία Βοσνάκη
21:12
52' Κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία στον Μποτχάιμ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:13
54' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Σπάσιμο της μπάλας από τον Κωνσταντέλια, ο Οζντόεφ από πλεονεκτική θέση κάνει το σουτ αλλά η μπάλα πέρασε άουτ! by Αναστασία Βοσνάκη
21:17
58' Κόρνερ για τη Μάλμε. by Αναστασία Βοσνάκη
21:18
Ανεκμετάλλευτο και αυτό... by Αναστασία Βοσνάκη
21:20
Συμπληρώθηκε μία ώρα στο παιχνίδι, το 1-1 παραμένει ανάμεσα σε Μάλμε και ΠΑΟΚ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:22
62' Φάση για τη Μάλμε. Σέντρα του Νανάσι, ο Τελίν κάνει κακή κεφαλιά από τη μικρή περιοχή και αστοχεί. by Αναστασία Βοσνάκη
21:23
63' Σκοράρει ο Τόμας, αλλά δεν μετράει! Έχει βγει άουτ η μπάλα στην προσπάθεια του Κωνσταντέλια, όπως λέει ο διαιτητής και ο επόπτης. by Αναστασία Βοσνάκη
21:23
Δεν μετράει, παραμένει το 1-1. by Αναστασία Βοσνάκη
21:24
64' Τεράστια φάση για τη Μάλμε! Τετ-α-τετ του Τελίν, πάει να σκάψει πάνω από τον Κοτάρσκι, ο κίπερ του ΠΑΟΚ το βγάζει και τελικά η μπάλα περνά κόρνερ! by Αναστασία Βοσνάκη
21:25
66' Κρίστιανσεν αντί Μποτχάιμ για τη Μάλμε. by Αναστασία Βοσνάκη
21:26
21:27
67' ΓΚΟΛ η Μάλμε! Μετά από κόρνερ, ο Νανάσι με διπλή προσπάθεια από τη μικρή περιοχή νικάει τον Κοτάρσκι για το 2-1! by Αναστασία Βοσνάκη
21:29
69' Ο Τισουντάλι μπαίνει στο ματς στη θέση του Τόμας και πραγματοποιεί το ντεμπούτο του με τα ασπρόμαυρα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:34
74' Μπήκαν Ντεσπόντοφ, Καμαρά, βγήκαν Ζίβκοβιτς και Σβαμπ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:35
75' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:35
76' ΓΚΟΛ Ο ΠΑΟΚ! Απαντά με το ίδιο νόμισμα η ομάδα του Λουτσέσκου, αφού μετά την εκτέλεση του κόρνερ ο Κουλιεράκης κάνει την κεφαλιά προς τα πίσω και ο Μπάμπα πετάγεται για να σκοράρει με πλασέ στην κίνηση για το 2-2. by Αναστασία Βοσνάκη
21:39
80' Κόρνερ για τη Μάλμε. by Αναστασία Βοσνάκη
21:40
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:43
83' Μουργκ αντί Κωνσταντέλια. by Αναστασία Βοσνάκη
21:47
87' Κίτρινη κάρτα ο Νανάσι. by Αναστασία Βοσνάκη
21:51
6 λεπτά οι καθυστερήσεις. by Αναστασία Βοσνάκη
21:51
Κίτρινη κάρτα ο Οζντόεφ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:56
Φτάσαμε στο 90'+6', θα κρατήσει περισσότερο χρόνο ο ρέφερι λόγω κάποιων καθυστερήσεων μέσα στις καθυστερήσεις. by Αναστασία Βοσνάκη
21:57
90'+7' Φωνάζουν για πέναλτι οι Σουηδοί σε πέσιμο του Τελίν μετά από μαρκάρισμα του Σάστρε. by Αναστασία Βοσνάκη
21:57
Συνεχίζεται το ματς, έχει κερδισμένο φάουλ η Μάλμε. by Αναστασία Βοσνάκη
21:58
90'+8' Κόρνερ για τη Μάλμε, τελευταία φάση στο ματς. by Αναστασία Βοσνάκη
21:58
Ανεκμετάλλευτο πέρασε για τους Σουηδούς... by Αναστασία Βοσνάκη
21:59
ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΜΑΤΣ! Ο ΠΑΟΚ φεύγει αλώβητος από τη Σουηδία, παίρνοντας το 2-2 κόντρα στη Μάλμε. Πλέον, σε μία εβδομάδα στην Τούμπα θα πάει για να πάρει μια απλή νίκη και να προκριθεί στα playoffs του Champions League. by Αναστασία Βοσνάκη