Μπότεφ Πλόβντιβ-Παναθηναϊκός

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη Μπότεφ Πλόβντιβ-Παναθηναϊκός για τον β' προκριματικό γύρο του Europa League.

20:33
Καλησπέρα σας κυρίες και κύριοι! Καλώς ήρθατε σε ένα ακόμη live του sport-fm.gr. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:34
Mαζί θα παρακολουθήσουμε τη σημαντική εκτός έδρας αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με αντίπαλο την Μπότεφ Πλόβντιβ στο πλαίσιο του δεύτερου προκριματικού γύρου του Europa League. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:35
H σέντρα της αναμέτρησης είναι προγραμματισμένη για τις 21:00. Τηλεοπτική μετάδοση από το Cosmote Sport 1 και ραδιοφωνική από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή του Διονύση Δεσύλλα. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:37
Την ίδια στιγμή εξελίσσεται και η ρεβάνς της ΑΕΚ με την Ίντερ Ντ' Εσκάλδες για τον δεύτερο προκριματικό του Conference League με την Ένωση να προηγείται 1-0 και να έχει σκορ πρόκρισης. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:37
Χθες ο ΠΑΟΚ έκανε το καθήκον του για τον Β' προκριματικό του Champions League και με το γκολ του Μουργκ νίκησε 1-0 στην Μπάνια Λούκα και προκρίθηκε στην επόμενη φάση όπου θα κοντραριστεί με τη Μάλμε. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:38
Πάμε όμως στα... δικά μας! by Γιώργος Ζαχαρίου
20:39
Στο Ηristo Botev λοιπόν της Φιλιππούπολης ο Παναθηναϊκός θέλει να υπερασπιστεί το υπέρ του 2-1 από το ΟΑΚΑ και να προκριθεί στον τρίτο προκριματικό του Europa League όπου αντίπαλος θα είναι ο Άγιαξ ή η Βοϊβοντίνα, με τους Ολλανδούς να έχουν επικρατήσει 1-0 στη «Γιόχαν Κρόιφ Αρένα». by Γιώργος Ζαχαρίου
20:40
Οι «πράσινοι» ήρθαν με δυο απουσίες στη Βουλγαρία. Συγκεκριμένα Σένκεφελντ και Βιλένα έμειναν εκτός αποστολής εξαιτίας μιας γαστρεντερίτιδας που τους ταλαιπώρησε, ενώ εκτός είναι και ο Ιωαννίδης ο οποίος ωστόσο έχει ανεβάσει στροφές συμμετέχοντας σε ολόκληρες τις τελευταίες προπονήσεις και δείχνει έτοιμος ενόψει των επόμενων ματς για τα προκριματικά. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:42
Η βόλτα των παικτών του Παναθηναϊκού στο Hristo Botev. Εικόνα live 28800680/66550.jpg by Γιώργος Ζαχαρίου
20:44
Στην αντίπερα όχθη η Μπότεφ έρχεται να παίξει το έκτο της φετινό επίσημο ματς εν μέσω... έντασης. Η ισοπαλία με τη συμπολίτισσα Λοκομοτίβ (2-2) για το πρωτάθλημα έφερε πολλές αντιδράσεις, τόσο για τον τερματοφύλακα, Ιγκονέν που απόψε είναι στον πάγκο, όσο και για τον προπονητή, Ντούσαν Κέρκεζ. Μάλιστα στη συνέντευξη Τύπου του συγκεκριμένου ματς ο Βόσνιος τεχνικός έκανε και μια αποκάλυψη που μπορείτε να θυμηθείτε εδώ. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:45
Έχει μείνει περίπου ένα τέταρτο για τη σέντρα στο Hristo Botev. Να σημειώσουμε ότι σε περίπτωση αποκλεισμού ο Παναθηναϊκός θα αντιμετωπίσει στον Γ' προκριματικό του Conference League τη Ζρίνσκι από τη Βοσνία που νωρίτερα πέρασε από την έδρα της Μπράβο με σκορ 3-1. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:47
Ήρθε όμως η ώρα να δούμε και τις ενδεκάδες της αναμέτρησης ξεκινώντας από εκείνου του ελληνικού συλλόγου. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:48
O Nτιέγκο Αλόνσο λοιπόν προχωρά σε τρεις αλλαγές συγκριτικά με το πρώτο ματς. Δεδομένου του ότι Σένκεφελντ και Βιλένα είναι εκτός ο Ουρουγουανός επέλεξε τον Ίνγκασον και τον Τσέριν αντίστοιχα, ενώ στο δεξί άκρο της άμυνας θα παίξει ο Κώτσιρας αντί του Βαγιαννίδη. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:49
ια τον Παναθηναϊκό λοιπόν, σε σχηματισμό 4-2-3-1 ο Ντραγκόφσκι παραμένει στην εστία, με τους Κώτσιρα, Ίνγκασον, Γεντβάι και Μλαντένοβιτς στην αμυντική τετράδα. Ο Αράο σε ρόλο αμυντικού μέσου με τον Τσέριν και τον Μπακασέτα στον άξονα. Στην επίθεση η τριάδα δεν άλλαξε με τον Μαντσίνι στα δεξιά, τον Τζούριτσιτς αριστερά και τον Γερεμέγεφ στην κορυφή. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:49
Στον πάγκο του Παναθηναϊκού θα καθίσουν οι: Λοντίγκιν, Λίλο, Βαγιαννίδης, Ζέκα, Σπόραρ, Τετέ, Λημνιός, Μαξίμοβιτς, Μπρέγκου, Μπάλντοκ, Κάτρης, Βέρμπιτς. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:50
Και ο Τετέ φυσικά στην αποστολή, αλλά και ο Μπάλντοκ. Ο Βραζιλιάνος, δεν αποκλείεται να χρησιμοποιηθεί στην πορεία του ματς. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:50
Στην αντίπερα όχθη οι γηπεδούχοι παρατάσσονται ως εξής: Μπότεφ Πλόβντιβ (Ντούσαν Κέρκεζ): Μπερνάτ-Μλίνκοφ, Κοντέ, Ταμ, Ντιαμπατέ, Μπαλογιάννης - Ετό, Περέρα- Ποπόβ, Νουατσούκβου-Ούτζα by Γιώργος Ζαχαρίου
20:54
Διαιτητής: Ντάνιελ Σλάγκερ Βοηθοί: Κέμπτερ, Βαστσίτσκι 4ος διαιτητής: Φλόριαν Μπαντστίμπερ by Γιώργος Ζαχαρίου
20:57
Να σημειώσουμε ότι η Μπότεφ έχει ανακοινώσει sold out by Γιώργος Ζαχαρίου
20:57
Τώρα οι ομάδες κάνουν την είσοδο τους στον αγωνιστικό χώρο! Με τα μπλε η Μπότεφ με τα λευκά ο Παναθηναϊκός. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:00
Είναι όλα έτοιμα πλέον για τη σέντρα στο Hriston Botev. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:00
1' Σέντρα στο ματς με την κατοχή στην Μπότεφ! by Γιώργος Ζαχαρίου
21:02
Πρώτες πάσες από τους γηπεδούχους οι οποίοι θέλουν να «τραβήξουν» τους παίκτες του Παναθηναϊκού. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:02
2' Κερδίζει φάουλ ο Μπακασέτας από τον Μπαλογιάννη σε θέση έξω δεξιά. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:03
3' Kόρνερ για τον Παναθηναϊκό στα αριστερά. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:04
Απομακρύνει ο Ταμ σε πλάγιο. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:05
5' Προσπάθεια του Παναθηναϊκού να πατήσει περιοχή, αλλά ο Κώτσιρας δεν έκανε καλή πάσα στον Τζούριτσιτς. Άουτ η μπάλα για την Μπότεφ. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:06
6' ΓΚΟΟΟΛ ο Παναθηναϊκός με τον Γερεμέγεφ! Υπέροχη ανάπτυξη του Παναθηναϊκού με τον Τζούριτσιτς να βρίσκει κάθετα τον Μλαντένοβιτς, αυτός το γύρισμα αμέσως στον Σουηδό που με άψογο πλασέ ανοίγει το σκορ! 0-1! by Γιώργος Ζαχαρίου
21:08
Το καλύτερο ξεκίνημα για την ομάδα του Αλόνσο που έπαιξε κάθετα και βρήκε γρήγορο γκολ το οποίο του δίνει προβάδισμα δυο τερμάτων! by Γιώργος Ζαχαρίου
21:09
9' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, που ανεβαίνει. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:09
Καλό χτύπημα του Μπακασέτα, απομακρύνει σε πλάγιο ο Μπερνάτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:11
Είναι αυτό που ήθελε ο Παναθηναϊκός και μάλιστα με τον τρόπο που επιθυμεί ο Ντιέγκο Αλόνσο. Κάθετο και όχι παράλληλο παιχνίδι, το οποίο έκανε την άμυνα της Μπότεφ να μην μπορεί να αντιδράσει. Ο Γερεμέγεφ σκοράρει για 19η φορά με το τριφύλλι στο στήθος. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:12
12' Απειλεί η Μπότεφ με τον Μίνκογ να κάνει τη σέντρα στην περιοχή εκεί που ακολουθούσε ο Μπαλογιάννης, αλλά ο Κώτσιρας δεν βρήκε την μπάλα η οποία έφυγε πλάγια. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:14
Η εικόνα του Παναθηναϊκού είναι εξαιρετική ως τώρα. Τρέξιμο, πρέσινγκ, κάθετο παίξιμο της μπάλας και γρήγορες επανακτήσεις όταν η κατοχή της μπάλας χάνεται. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:18
Κυκλοφορούν την μπάλα ο γηπεδούχοι, αλλά ο Παναθηναϊκός ηρεμεί το παιχνίδι. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:19
19' Φάουλ κερδίζει ο Μαντσίνι και κάρτα από τον Ντιαμπατέ! Σε θέση έξω δεξιά σαν κοντινό κόρνερ. Καλό σημείο by Γιώργος Ζαχαρίου
21:20
20' Έξυπνη εκτέλεση του Μπακασέτα που εκτέλεσε απευθείας, η μπάλα έφυγε παράλληλα από την εστία, άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:21
21' Απειλεί με ένα μακρινό σουτ ο Μλαντένοβιτς, η μπάλα περνά εκτός, χωρίς κίνδυνο για την εστία του Μπερνάτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:22
22' Ο Ντραγκόφσκι με διπλή προσπάθεια μπλοκάρει τη σέντρα του Νουατσούκβου by Γιώργος Ζαχαρίου
21:25
Η Μπότεφ έχει ισορροπήσει το ματς και παίρνει μέτρα. Ο Παναθηναϊκός ωστόσο ουσιαστικά δεν έχει κινδυνεύσει. Μοναδικός «πονοκέφαλος» για την άμυνα του Παναθηναϊκού είναι ο εξαιρετικός νεαρός, Νουατσούκβου. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:26
Ο Γερεμέγεφ κερδίζει φάουλ από τον Περέρα στον χώρο του κέντρου. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:28
27΄Δοκάρι για την Μπότεφ! Οι γηπεδούχοι κυκλοφορούν την μπάλα, αυτή φτάνει εκτός περιοχής, στρώνεται στο δεξί του Μίνκοφ ο οποίος σούταρε με δύναμη, αλλά αυτή τράνταξε το οριζόντιο! by Γιώργος Ζαχαρίου
21:29
Το γκολ του Γερεμέγεφ που έβαλε μπροστά τον Παναθηναϊκό. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:30
30' Φάουλ από τα αριστερά για την Μπότεφ, πέρασε ανεκμετάλλευτο. Άουτ η μπάλα. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:32
Πολύ σκληρό μαρκάρισμα στον Γερμέγεφ, ο Τζούριτσιτς πήρε την μπάλα έκανε την κάθετη στον Μαντσίνι, αλλά αυτός δεν την πρόλαβε. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:32
32' Κόρνερ για την Μπότεφ. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:33
33' Κερδίζει φάουλ στην κόντρα από τον Νουατσούκβου ο Τζούριτσιτς! Κάρτα στον παίκτη της Μπότεφ! by Γιώργος Ζαχαρίου
21:34
34' ΓΚΟΟΟΛ ο Παναθηναϊκός! 0-2 με τον Φίλιπ Τζούριτσιτς να σκοράρει! Από φάουλ που εκτέλεσε ο Μπακασέτας, ο Ντιομαντέ απομάκρυνε, έφτασε εκτός περιοχής στον Σέρβο που με εξωτερικό σούταρε, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε στα δίχτυα! by Γιώργος Ζαχαρίου
21:36
Ο Τζούριτσιτς είναι η αρχή και το τέλος της φάσης. Παίρνει το φάουλ και την κάρτα από τον Νουατσούκβου και σκοράρει μετά την εκτέλεση. Εξαργυρώνει τις πολύ καλές εμφανίσεις του. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:38
Συνεχίζει να έχει την κατοχή της μπάλας ο Παναθηναϊκός. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:39
39' ΔΟΚΑΡΙ για τον Παναθηναϊκό! Ο Τζούριτσιτς από τα αριστερά βρήκε τον Μπακασέτα στον άξονα, αυτός αμέσως όπλισε, σούταρε με το δεξί, η μπάλα έφυγε με τρομερή ταχύτητα και χτύπησε στο οριζόντιο και έφυγε άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:41
41' Κίτρινη στον Γεντβάι και φάουλ για την Μπότεφ από τα δεξιά. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:42
H φάση περνά αναίμακτα για την άμυνα του Παναθηναϊκού, αλλά όχι για τον Ούτζα. Ο Νιγηριανός φορ θα περάσει εκτός. Είχε άσχημη προσγείωση. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:43
Περνά εκτός με φορείο ο Ούτζα. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:44
44' Στη θέση του ο Σέκουλιτς. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:44
Ξεκίνησε ξανά το ματς. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:45
Οι καθυστερήσεις θα είναι 4 λεπτά. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:47
45'+2'! ΓΚΟΟΟΛ ο Παναθηναϊκός ξανά με τον Τζούριτσιτς! 0-3 Ο Ντιαμπατέ κάνει λάθος, ο Γερεμέγεφ κάνει κεφαλιά-πάσα στον Μαντσινι, αυτός πάσαρε στον αφύλαχτο Τζούριτσιτς, ο οποίος σε κενή εστία πλάσαρε άνετα! Θρίαμβος για τον Παναθηναϊκό! by Γιώργος Ζαχαρίου
21:50
45'+4' Τέλος πρώτου ημιχρόνου! Ο Παναθηναϊκός είναι κυνικός! 3-0 στη Φιλιππούπολη την Μπότεφ και μόλις 45' λεπτά μακριά από την πρόκριση. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:05
Το 2-0 του Παναθηναϊκού. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:06
46' Aλλαγή για τον Παναθηναϊκό με τον Μαξίμοβιτς αντί του Γεντβάι! Ο Αράο πάει στόπερ. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:07
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:09
47' Κίτρινη κάρτα στον Κόντε ο οποίος τράβηξε παρατεταμένα τη φανέλα του Γερεμέγεφ by Γιώργος Ζαχαρίου
22:09
Φάουλ σε καλό σημείο για το «τριφύλλι» by Γιώργος Ζαχαρίου
22:10
Η μπάλα στο τείχος από τον Μπακασέτα και πλάγιο για τον Παναθηναϊκό. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:12
50' ΓΚΟΛ όμορφο από τον Γερεμέγεφ μετά από κάθετη του Κώτσιρα, αλλά το τέρμα δεν μετρά. Είναι οφσάιντ ο Σουηδός. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:13
Τσεκάρεται η φάση. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:14
ΜΕΤΡΑΕΙ ΤΟ ΓΚΟΛ! 4-0 ο Παναθηναϊκός με δεύτερο γκολ του Γερεμέγεφ! by Γιώργος Ζαχαρίου
22:14
Η κάθετη του Κώτσιρα, το υπέροχο πλασεδάκι του Γερεμέγεφ για το τέταρτο τέρμα! by Γιώργος Ζαχαρίου
22:17
Το 3-0 από τον Τζούριτσιτς! by Γιώργος Ζαχαρίου
22:19
58' Ευκαιρία για την Μπότεφ! Ο Μίνκοφ βρήκε χώρο εκτός περιοχής, έκανε το σουτ με το δεξί, όμως ο Ντραγκόφσκι επενέβη διατηρώντας ανέπαφη την εστία του! by Γιώργος Ζαχαρίου
22:20
59' Αλλαγή για την Μπότεφ. Ο Μπαλογιάννης δίνει τη θέση του στον Γιορντάνοφ. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:23
61' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Τρομερή ντρίμπλα του Τσέριν και συνεργασία με τον Μλαντένοβιτς, η μπάλα πέρασε στον Μαντσίνι, αυτός με προσπάθεια του πλάσαρε, η μπάλα κόντραρε και πήγε να... κρεμάσει τον Μπερνάτ που με το ένα χέρι έδιωξε! by Γιώργος Ζαχαρίου
22:23
62' Ντεμπούτο για τον Τετέ! Ο Βραζιλιάνος περνά στη θέση του Μαντσίνι! by Γιώργος Ζαχαρίου
22:24
63' Άτυχος ο Γιορντάνοφ! Ο παίκτης της Μπότεφ μόλις τέσσερα λεπτά μετά την είσοδο του στο ματς περνά εκτός λόγω τραυματισμού στον αγκώνα. Ο Καραμπελίοφ στη θέση του! by Γιώργος Ζαχαρίου
22:27
66' Κόρνερ για τον Παναθηναίκό. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:28
Εκτέλεσε ο Τετέ μπλόκαρε ο Μπερνάτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:30
69' Κόρνερ για την Μπότεφ. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:32
70' Μακρινό σουτ του Καραμπελίοφ, μπλόκαρε ο Ντραγκόφσκι. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:34
72' Τελική για την Μπότεφ με τη σέντρα του Ετό και την κεφαλιά του Σέκουλιτς να φεύγει άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:34
73' Δυο αλλαγές για τον Παναθηναϊκό. Ο Λημνιός αντί του Τζούριτσιτς και ο Ζέκα αντί του Τσέριν. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:36
74' Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Αράο με βαθιά μπαλιά βρήκε τον Τετέ, αυτός στην ντρίμπλα, γλίστρησε, αλλά πάσαρε στον Γερεμέγεφ αυτός πλάσαρε, αλλά ο Μπερνάτ του στέρησε το χατ τρικ! by Γιώργος Ζαχαρίου
22:37
75' Φάουλ για τον Παναθηναϊκό στα δεξιά. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:37
76' Σουτ του Τετέ συρτό, άουτ η μπάλα. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:40
79' Τελευταία αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Σπόραρ παίρνει τη θέση του Γερεμέγεφ! by Γιώργος Ζαχαρίου
22:41
80' Μικρή πίεση της Μπότεφ στον Παναθηναϊκό με τον Ντραγκόφσκι να την καθαρίζει κερδίζοντας και φάουλ. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:43
82' Κόρνερ για την Μπότεφ που θέλει το γκολ της τιμής. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:47
86' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με τον τερματοφύλακα της Μπότεφ να βγαίνει νικητής σε τετ-α-τετ με τον Λημνιό. Όμορφη κάθετη από τον Τετέ και κίνηση στον χώρο από τον Έλληνα εξτρέμ. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:48
Το γκολ του Γερεμέγεφ για το 0-4: by Γιώργος Ζαχαρίου
22:52
Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:55
Παράλληλα, ο Άγιαξ έχει κάνει το 3-1 κόντρα στη Βοϊβοντίνα, παίρνοντας ουσιαστικά και την πρόκριση. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:56
90'+4΄Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με τον Τετέ να βγάζει τον Σπόραρ τετ-α-τετ με τον αντίπαλο τερματοφύλακα, με υπέροχη κάθετη πάσα, δεν μπόρεσε να σκοράρει ο επιθετικός των «πράσινων». by Γιώργος Ζαχαρίου
22:56
Τέλος, Μπότεφ Πλόβντιβ-Παναθηναϊκός 0-4! by Γιώργος Ζαχαρίου
22:57
Ο Παναθηναϊκός πήρε την πρόκριση στον 3ο προκριματικό γύρο του Europa League, όπου θα αντιμετωπίσει τον Άγιαξ! by Γιώργος Ζαχαρίου