ΑΕΚ-Ίντερ Ντ' Εσκάλδες

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη του ΑΕΚ-Ίντερ Ντ' Εσκάλδες για τον β' προκριματικό γύρο του Conference League.

20:29
Καλησπέρα σας! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:30
Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live την αναμέτρηση της ΑΕΚ με την Ίντερ Εσκάλδες από την Ανδόρα, στην πρώτη τους συνάντηση για τον 2ο προκριματικό γύρο του Conference League! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:30
Για τις 21:00 είναι προγραμματισμένη η έναρξη του αγώνα στην OPAP Arena, ενώ η ρεβάνς θα διεξαχθεί μία εβδομάδα αργότερα (1/8, 19:30)! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:37
Στην πρώτη του ενδεκάδα για τη νέα σεζόν, ο Ματίας Αλμέιδα επέλεξε τον Στρακόσα για να κάνει το επίσημο ντεμπούτο του κάτω από τα δοκάρια της Ένωσης, τους Ρότα, Βίντα, Μουκουντί και Χατζισαφί τετράδα της άμυνας, τους Γιόνσον, Σιμάνσκι δίδυμο στον άξονα, τους Ελίασον, Γκατσίνοβιτς στα άκρα και τον Λιούμπιτσιτς πίσω από τον πιο προωθημένο Λιβάι Γκαρσία. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:39
Στον πάγκο για την ΑΕΚ οι Μπρινιόλι, Θεοχάρης, Πήλιος, Άμραμπατ, Κοϊτά, Πινέδα, Κάλενς, Μάνταλος, Φερνάντες, Μήτογλου, Γαλανόπουλος και Ζίνι, ενώ εκτός λίστας βρίσκονται τα πιο πρόσφατα μεταγραφικά αποκτήματα, Λαμέλα, Περέιρα, Οντουμπάτζο, όπως επίσης και οι Τσούμπερ, Τσιλούλης. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:41
Από την άλλη, η Ίντερ Εσκάλδες θα παραταχθεί σε σύστημα 4-5-1 και με τον Μουνιόθ στην εστία, τους Τόρες, Φέχερ, Πουέντες και Γκαγέγο τετράδα στην άμυνα, τους Λόπεθ, Μπουχαρμά και Αλόνσο τριάδα στον άξονα, τους Ασούμπρε και Μπερλάνγκα σε ρόλο εξτρέμ και με τον Λόπεθ στην κορυφή της επίθεσης. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:42
Με 7 παίκτες στον πάγκο της η ομάδα της Ανδόρας. Ο λόγος για τους Κόκα, Σάντσες, Ντε Λα Τόρε, Μαρτίνεθ, Αντρέου, Χέρμαν και Ντίντι. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:44
Η Ίντερ Εσκάλδες κέρδισε τη συμμετοχή της στα προκριματικά του Conference League έχοντας τερματίσει δεύτερη στο πρωτάθλημα της Ανδόρας, ενώ στον 1ο προκριματικό γύρο της διοργάνωσης απέκλεισε την Βελέζ Μόσταρ από τη Βοσνία, με συνολικό σκορ 6-2 (1-1 και 5-1). by Δημήτρης Παπαδήμας
20:47
Απόψε η ΑΕΚ ψάχνει την πρώτη της ευρωπαϊκή νίκη στην OPAP Arena. Κατά τη διάρκεια της περσινής σεζόν είχε δύο ισοπαλίες με Ντιναμό Ζάγκρεμπ και Άγιαξ, ενώ ηττήθηκε από Αντβέρπ, Μαρσέιγ και Μπράιτον. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:49
Έτοιμος για το επίσημο ντεμπούτο του με την Ένωση ο Στρακόσα: Εικόνα live 28800629/68742.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
20:50
Θυμίζουμε ότι σε περίπτωση που πάρει την πρόκριση, στον επόμενο γύρο η ΑΕΚ θα αντιμετωπίσει τη νικήτρια του ζευγαριού Νόα (Αρμενία)-Σλιέμα Γουόντερερς (Μάλτα). by Δημήτρης Παπαδήμας
20:51
Από πολύ νωρίς ο κόσμος της ΑΕΚ δίνει παλμό στην OPAP Arena: Εικόνα live 28800629/17768.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
20:52
Στο γήπεδο τόσο ο νυν, όσο και ο πρώην πρόεδρος της ΑΕΚ: Εικόνα live 28800629/20568.jpg Εικόνα live 28800629/104503.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
20:55
Διαιτητής της αναμέτρησης ο Βέλγος, Λόταρ Ντοντ, με βοηθούς τους συμπατριώτες του, Ρομέν Ντεβιλέ και Νίκο Κλάες, ενώ τέταρτος θα είναι ο Μπερτ Πουτ. Σε αυτή τη φάση της διοργάνωσης δεν υπάρχει VAR. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:55
Οι δύο ομάδες έκαναν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο της OPAP Arena! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:56
Με τη νέα εντός έδρας εμφάνισή της η ΑΕΚ, με τα λευκά η Ίντερ Εσκάλδες. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:57
Θυμίζουμε τις ενδεκάδες: ΑΕΚ (Ματίας Αλμέιδα, 4-4-1-1): Στρακόσα - Ρότα, Βίντα, Μουκουντί, Χατζισαφί - Σιμάνσκι, Γιόνσον - Ελίασον, Λιούμπιτσιτς, Γκατσίνοβιτς - Λιβάι Γκαρσία. Ίντερ Εσκάλδες (Φελίπ Ορτίθ, 4-5-1): Αντρί Μουνιόθ - Γκαγέγκο, Φέχερ, Πουέντες, Τόρες – Μπερλάνγκα, Αλόνσο, Λόπεθ, Μπουχαρμά, Ζαν Λουκ – Λόπεθ by Δημήτρης Παπαδήμας
20:57
by Δημήτρης Παπαδήμας
21:00
Έναρξη του ματς στην OPAP Arena! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:02
2' Όπως αναμενόταν, η ΑΕΚ έχει μπει στο παιχνίδι έχοντας την πρωτοβουλία των κινήσεων και με τους παίκτες της να κυκλοφορούν την μπάλα. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:03
4' Η Ίντερ Εσκάλδες ξεκινά πολύ ψηλά την άμυνά της, με τους ποδοσφαιριστές της να πιέζουν και να ψάχνουν το λάθος των αντιπάλων τους. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:04
5' Τεράστια ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Λιούμπιτσιτς βρήκε χώρο και σούταρε συρτά αναγκάζοντας τον Μουνιόθ σε επέμβαση, ενώ στη συνέχεια της φάσης ο Γκατσίνοβιτς πήρε το... ριμπάουντ, αλλά έστειλε την μπάλα στο δοκάρι. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:05
6' Γκοολ για την ΑΕΚ! Ο Λιβάι Γκαρσία έφυγε στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας μετά από βαθιά μπαλιά και έκανε ιδανική σέντρα για τον Λιούμπιτσιτς, ο οποίος δεν δυσκολεύτηκε να σκοράρει μετά από την κίνησή του στο δεύτερο δοκάρι, το πρώτο επίσημο γκολ ΑΕΚ για τη νέα σεζόν! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:09
9' Πολύ δυνατό το ξεκίνημα της ΑΕΚ, βρήκε το γρήγορο γκολ και πιέζει για δεύτερο. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:11
11' Σέντρα του Ελίασον και κεφαλιά του Μουκουντί, μπλόκαρε με άνεση ο Μουνιόθ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:12
Η είσοδος των ομάδων στον αγωνιστικό χώρο: by Δημήτρης Παπαδήμας
21:12
Ο Λιούμπιτσιτς πανηγυρίζει το γκολ με το οποίο έδωσε το προβάδισμα στην ΑΕΚ: Εικόνα live 28800629/57048.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
21:17
Ο Στρακόσα στο επίσημο ντεμπούτο του με την ΑΕΚ: Εικόνα live 28800629/52935.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
21:18
19' Αναγκαστική αλλαγή για την Ίτνερ Εσκάλδες, Ντε Λα Τόρε στη θέση του τραυματία Ασούμπρε. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:18
Το γκολ του Λιούμπιτσιτς για το 1-0: by Δημήτρης Παπαδήμας
21:19
19' Η Ίντερ Εσκάλδες πάτησε για πρώτη φορά απειλητικά στη μεγάλη περιοχή της ΑΕΚ, ο Ντε Λα Τόρε πλάσαρε άτσαλα από πλεονεκτική θέση, στην πρώτη του επαφή με την μπάλα. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:19
20' Γκοολ για την ΑΕΚ! Σε μία φάση που ξεκίνησε με πανέξυπνη μακρινή μεταβίβαση του Στρακόσα, ο Λιβάι Γκαρσία βγήκε στην πλάτη της άμυνας και αφού αρχικά νικήθηκε από τον Μουνιόθ, στη συνέχεια πήρε ξανά την μπάλα και σκόραρε με τη δεύτερη προσπάθειά του, κάνοντας το 2-0! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:23
Μικρό cooling break τώρα, λόγω της ζέστης η οποία είναι πολύ έντονη και απόψε στην Αθήνα. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:24
Κυρίαρχη η ΑΕΚ στο πρώτο 25λεπτο, έχει καταφέρει να «μεταφράσει» την ανωτερότητά της σε ισχυρό προβάδισμα. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:24
Η διπλή ευκαιρία με Λιούμπιτσιτς και Γκατσίνοβιτς, πριν γίνει το 1-0: by Δημήτρης Παπαδήμας
21:28
Η μοναδική αξιόλογη επιθετική ενέργεια ως τώρα στο ματς από την Ίντερ Εσκάλδες: by Δημήτρης Παπαδήμας
21:31
31' Γκοολ για την ΑΕΚ! Ελίασον και Ρότα συνεργάστηκαν στη δεξιά πλευρά της επίθεσης της Ένωσης, με τον τελευταίο να κάνει το συρτό γύρισμα και με τον Γιόνσον να αφήνει την μπάλα, πριν ο Γκατσίνοβιτς πλασάρει άψογα στην κίνηση διαμορφώνοντας το 3-0! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:33
Το 2-0 από τον Λιβάι Γκαρσία: by Δημήτρης Παπαδήμας
21:34
34' Σέντρα του Ελίασον και δύσκολη κεφαλιά του Γκαρσία, άστοχη. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:37
37' Ο Λιούμπιτσιτς κάνει αισθητή την παρουσία του και στην άμυνα της ΑΕΚ, πραγματοποίησε δύο πολύ σημαντικές επεμβάσεις σε φάσεις που η Ίντερ Εσκάλδες πλησίαζε απειλητικά την εστία του Στρακόσα. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:41
41' Πρώτη κίτρινη κάρτα στο ματς, την είδε ο Αλόνσο για άσχημο μαρκάρισμά του στον Γιόνσον. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:45
5 λεπτά ο έξτρα χρόνος για το πρώτο ημίχρονο. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:46
45'+1' Ευκαιρία για την ΑΕΚ, με τον Ελίασον να κάνει ατομική προσπάθεια συγκλίνοντας από τα δεξιά και βλέποντας τον Μουνιόθ να αποκρούει το συρτό σουτ του. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:47
45'+2' Τεράστια ευκαιρία για την ΑΕΚ, ο Ελίασον αναστάτωσε ξανά την αντίπαλη άμυνα και έκανε το γύρισμα για τον Λιούμπιτσιτς, αλλά εκείνος δεν κατάφερε να σκοράρει από πολύ πλεονεκτική θέση. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:48
Το τρίτο γκολ της ΑΕΚ με το άψογο πλασέ του Γκατσίνοβιτς: by Δημήτρης Παπαδήμας
21:51
45'+5' Ευκαιρία για την Ίντερ Εσκάλδες, με τον Μπερλανγκά να κάνει το συρτό γύρισμα και με τον Λόπεθ να μην μπορεί να πεταχτεί στην πορεία της μπάλας με προβολή. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:51
Λήξη πρώτου ημιχρόνου, ΑΕΚ-Ίντερ Εσκάλδες 3-0. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:51
Η ΑΕΚ δεν αφήνει κανένα περιθώριο αντίδρασης στην αντίπαλό της, κυριαρχώντας από το πρώτο λεπτό και πηγαίνοντας στα αποδυτήρια με το μεγάλο προβάδισμα, χάρη στα γκολ των Λιούμπιτσιτς (6'), Γκαρσία (20') και Γκατσίνοβιτς (31'). by Δημήτρης Παπαδήμας
22:06
Αλλαγή ημιχρόνου για την Ίντερ Εσκάλδες, Βίτι Μαρτίνεθ στη θέση του Λόπεθ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:07
Χωρίς αλλαγή επέστρεψε από τα αποδυτήρια η ΑΕΚ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:07
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:08
46' Ευκαιρία για την Ίντερ Εσκάλδες, ο Λόπεθ βγήκε τετ-α-τετ με τον Στρακόσα αλλά ο τερματοφύλακας της ΑΕΚ βγήκε έγκαιρα και απέκρουσε σε κόρνερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:13
51' Ο Ελίασον έκλεψε, μπήκε στη μεγάλη περιοχή και προσπάθησε να βρει τον Γκαρσία, χωρίς επιτυχία. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:13
52' Ο Σιμάνσκι βρήκε χώρο και σούταρε από μακριά, απέκρουσε σε κόρνερ ο Μουνιόθ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:14
52' Γκοολ για την ΑΕΚ! Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Ελίασον, ο Μουκουντί νίκησε τους πάντες στον αέρα κάνοντας το 4-0 με κεφαλιά! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:17
54' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ, ο Ελίασον έκανε τη συρτή σέντρα για τον Λιούμπιτσιτς αλλά εκείνος προσπάθησε να κάνει πάσα στον Ρότα αντί να τελειώσει μόνος του τη φάση, ενώ στη συνέχεια έκανε και φάουλ στον αντίπαλο τερματοφύλακα. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:19
57' Σε μία ακόμα φάση που ξεκίνησε από μακρινή μεταβίβαση του Στρακόσα, ο Γκαρσία πάσαρε στον Γκατσίνοβιτς αλλά εκείνος σούταρε πάνω σε αμυντικό. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:20
59' Ο Ντομίγκες βρήκε χώρο και σούταρε, μπλόκαρε με άνεση ο Στρακόσα. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:25
63' Διπλή αλλαγή για την Ίντερ Εσκάλδες, Τόρες και Αντρέου αντικατέστησαν Σάντσες και Μπουχαρμά. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:25
64' Τριπλή αλλαγή για την ΑΕΚ, Κοϊτά, Φερνάντες και Γαλανόπουλος αντικατέστησαν Γκατσίνοβιτς, Ελίασον και Σιμάνσκι. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:26
65' Γκολ για την Ίντερ Εσκάλδες. Μετά από μια βαθιά μπαλιά, ο Βίντα έβαλε αυτογκόλ με κεφαλιά, «κρεμώντας» τον Στρακόσα που είχε βγει από την εστία του. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:30
69' Πολύ άστοχη εκτέλεση κόρνερ από τον Κοϊτά και cooling break. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:32
Το 4-0 από τον Μουκουντί: by Δημήτρης Παπαδήμας
22:34
73' Πέναλτι για την ΑΕΚ! Ο Γκαρσία βγήκε τετ-α-τετ με τον Μουνιόθ μετά από εξαιρετική κάθετη πάσα του Λιούμπιτσιτς και ανατράπηκε από τον τερματοφύλακα της Ίντερ Εσκάλδες, με τον διαιτητή να δείχνει την άσπρη βούλα. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:36
75' Ο Μουνιόθ απέκρουσε το πέναλτι που εκτέλεσε ο Λιβάι Γκαρσία. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:37
76' Διπλή αλλαγή για την ΑΕΚ, Μάνταλος και Άμραμπατ αντικατέστησαν Γκαρσία και Χατζισαφί. Στο αριστερό άκρο της άμυνας πάει να παίξει ο Λιούμπιτσιτς. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:37
76' Πέναλτι για την Ίντερ Εσκάλδες. Μεγάλο λάθος του Στρακοσα, άνοιξε το κοντρόλ και έχασε την μπάλα, ανατρέποντας στη συνέχεια τον Αντρέου. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:39
77' Γκολ για την Ίντερ Εσκάλδες. Ο Αντρέου εκτέλεσε εύστοχα στέλνοντας τον Στρακόσα στην άλλη γωνία και μειώνοντας σε 4-2. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:40
Το αυτογκόλ του Βίντα για το 4-1: by Δημήτρης Παπαδήμας
22:44
82' Κίτρινη κάρτα για τράβηγμα φανέλας στον Γιόνσον. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:44
83' Γκολ για την Ίντερ Εσκάλδες. Απίστευτη εξέλιξη στο ματς, μετά από εκτέλεση φάουλ η άμυνα δεν κατάφερε να απομακρύνει και ο Μαρτίνες έκανε το 4-3 με δυνατό μακρινό σουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:47
86' Κίτρινη κάρτα στον Μάνταλο, μετά από μαρκάρισμά του στον Αλόνσο. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:49
Το χαμένο πέναλτι του Γκαρσία: by Δημήτρης Παπαδήμας
22:50
88' Ευκαιρία για την ΑΕΚ, με τον Φερνάντες να συγκλίνει και να σουτάρει με δύναμη, αναγκάζοντας τον Μουνιόθ σε δύσκολη επέμβαση. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:51
89' Αλλαγή για την Ίντερ Εσκάλδες, Ραφίνια στη θέση του Πουέντες. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:53
7 λεπτά οι καθυστερήσεις. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:57
90'+5' Φάση διαρκείας μπροστά στην εστία της Ίντερ Εσκάλδες, ολοκληρώθηκε χωρίς τελική. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:58
90'+7' Ευκαιρία για την ΑΕΚ, με τον Κοϊτά να σουτάρει με δύναμη αλλά άστοχα. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:59
90'+7' Ευκαιρία για την ΑΕΚ, με τον Άμραμπατ να πλασάρει άουτ από πολύ καλή θέση. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:59
Λήξη , ΑΕΚ-Ίντερ Εσκάλδες 4-3, με τον κόσμο της Ένωσης να αποδοκιμάζει. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:00
Η ΑΕΚ εφησύχασε μετά το 4-0 και χάλασε την πολύ καλή εικόνα που είχε στα πρώτα 60 λεπτά! by Δημήτρης Παπαδήμας