Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη του φιλικού του ΠΑΟΚ με τη Φίτεσε.

Καλησπέρα σας! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:40
Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live την δεύτερη σημερινή φιλική αναμέτρηση του ΠΑΟΚ, κόντρα στη Φίτεσε. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:40
Για τις 20:00 είναι προγραμματισμένη η έναρξη του ματς, στο Ντρίελ της Ολλανδίας. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:46
Η ενδεκάδα του ΠΑΟΚ: Τσιφτσής - Βιεϊρίνια, Κετζιόρα, Μιχαηλίδης, Σοάρες - Καμαρά, Οζντόεφ - Σμυρλής, Κωνσταντέλιας, Κουαλιάτα - Σαμάτα. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:47
Η ενδεκάδα της Φίτεσε: Ρουμ, Κορνελίσε, Τίλεμανς, Κρίκελς, Τζόναθανς, Πλάατ, Κέρσενς, Ρέβερσον, Λονγκόντα, Πόστμα, Σόφερις by Δημήτρης Παπαδήμας
19:49
Αυτό είναι και το τελευταίο αγωνιστικό τεστ για τον ΠΑΟΚ πριν από την έναρξη των επίσημων υποχρεώσεών του, αφού το πρώτο του παιχνίδι για τον 2ο προκριματικό γύρο του Champions League κόντρα στη νικήτρια του ζευγαριού Μπάνια Λούκα-Εγνατία, είναι προγραμματισμένο για τις 24 Ιουλίου. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:53
Θυμίζουμε ότι οι Θεσσαλονικείς ανακοίνωσαν την απόκτηση του Τόμας Κετζιόρα για 2+1 χρόνια, ενώ στις αρχές της επόμενης εβδομάδας αναμένονται εξελίξεις στην υπόθεση Μεϊτέ. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:56
by Δημήτρης Παπαδήμας
19:58
Οι δύο ομάδες και το διαιτητικό τρίο έκαναν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:00
Έναρξη του αγώνα! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:02
Αρκετός κόσμος παρακολουθεί από κοντά το ματς, με τους φίλους του ΠΑΟΚ να κάνουν αισθητή την παρουσία τους τραγουδώντας συνθήματα για την αγαπημένη τους ομάδα! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:04
Η Φίτεσε φέτος θα βρεθεί στη δεύτερη κατηγορία της Ολλανδίας, αφού πέρσι υποβιβάστηκε από την Eredivisie, έχοντας δεχθεί και εξοντωτική τιμωρία αφαίρεσης βαθμών λόγω των μεγάλων οικονομικών προβλημάτων που αντιμετωπίζει. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:06
6' Ο ΠΑΟΚ έχει τον έλεγχο και την κατοχή της μπάλας στα πρώτα λεπτά. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:10
10' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, με τον Κωνσταντέλια να βγαίνει τετ-α-τετ με τον τερματοφύλακα της Φίτεσε, αλλά να μην μπορεί να τον νικήσει. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:11
11' Γκοολ για τον ΠΑΟΚ! Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Κουαλιάτα και επέμβαση του Ρουπ στην πρώτη κεφαλιά του Καμαρά, ο Σαμάτα πήρε το... ριμπάουντ και άνοιξε το σκορ με δικιά του κεφαλιά! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:13
Ιδανικό ξεκίνημα για τον «Δικέφαλο», μετέφρασε από νωρίς την υπεροχή του σε προβάδισμα! Αυτό ήταν το πρώτο γκολ του Σαμάτα στη νέα σεζόν. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:17
16' Η Φίτεσε πήρε μέτρα στον αγωνιστικό χώρο μετά το γκολ που δέχθηκε, αλλά ο ΠΑΟΚ δεν έχει απειληθεί. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:20
19' Υπέροχο πλασέ του Κωνσταντέλια από μακριά και πλάγια θέση, λίγο δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Ρουμ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:27
23' Νέα ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, με τον Κουαλιάτα να μπαίνει στη μεγάλη περιοχή και να κάνει την πάσα για τον Κωνσταντέλια, ο οποίος πλάσαρε πανέξυπνα, αφήνοντας ακίνητο τον Ρουμ αλλά βλέποντας την μπάλα να χτυπάει στο δεξί κάθετο δοκάρι. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:30
28' Πρώτη τελική για τη Φίτεσε, ο Τσιφτσής μπλόκαρε άνετα ένα αδύναμο πλασέ του Λογκόντα. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:31
Πολύ κεφάτος ο Κωνσταντέλιας, αποτελεί τον κύριο εκφραστή των επιθέσεων του ΠΑΟΚ στο πρώτο μισάωρο του φιλικού. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:35
34' Έχει πέσει ο ρυθμός εδώ και περίπου ένα δεκάλεπτο, με τον ΠΑΟΚ να επικεντρώνεται περισσότερο στα αμυντικά του καθήκοντα. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:36
35' Αλλαγή νωρίς για τη Φίτεσε, ο Γιόνατανς έδωσε τη θέση του στον Ντε Ρέχτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:43
41' Μια καλή προσπάθεια και σέντρα του Σοάρες από τα αριστερά της επίθεσης του ΠΑΟΚ, η μπάλα πέρασε από όλους και κατέληξε άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:45
Λήξη πρώτου ημιχρόνου, Φίτεσε-ΠΑΟΚ 0-1. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:47
Με τον διαιτητή να σφυρίζει τη λήξη πριν συμπληρωθούν 45 λεπτά αγώνα, ο ΠΑΟΚ προηγείται χάρη στο γκολ του Σαμάτα στο 11'. Σε ένα ματς με αργό ρυθμό, η ομάδα του Λουτσέσκου είναι σαφώς ανώτερη, έχοντας δημιουργήσει αρκετές φάσεις μπροστά στην εστία των Ολλανδών, ενώ είχε και δοκάρι με τον Κωνσταντέλια στο 23'. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:02
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:02
Με μία αλλαγή ο ΠΑΟΚ, αφού ο Γκούμας αντικατέστησε τον Σμυρλή στο δεξί άκρος της επίθεσης. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:09
52' Ο ΠΑΟΚ πίεσε ψηλά και έκλεψε με τον Κωνσταντέλια, αλλά δεν μπόρεσε να βγάλει τελική προσπάθεια. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:11
54' Γκολ για τη Φίτεσε. Αδράνεια στην άμυνα του ΠΑΟΚ, με τον Ντε Ρεχτ να κάνει τη σέντρα και με τον Χούγκεφερτ να τρυπώνει ανάμεσα σε Μιχαηλίδη και Κετζιόρα, ισοφαρίζοντας σε 1-1 με κεφαλιά. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:15
57' Απειλητικό γύρισμα του Ρέβερσον, μπλόκαρε ο Τσιφτσής. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:15
58' Γκολ για τη Φίτεσε. Φάση καρμπόν με το γκολ της ισοφάρισης, με τον Ντε Ρεχτ να ταλαιπωρεί ξανά τον Ράφα Σοάρες και να βγάζει τη σέντρα, ενώ ο Κέρχενς έκανε το 2-1 με κεφαλιά που πήρε μέσα από την καρδιά της άμυνας του ΠΑΟΚ. Ανατροπή μέσα σε 4 λεπτά για τους Ολλανδούς. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:21
62' Αλλαγές για τον ΠΑΟΚ, Ταλιχμανίδης, Νάσμπεργκ και Θυμιάνης αντικατέστησαν Τσιφτσή, Οζντόεφ και Μιχαηλίδη. Παράλληλα, και η Φίτεσε έκανε 7 αλλαγές. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:23
66' Εκτέλεση φάουλ του Βιεϊρίνια και κεφαλιά του αμαρκάριστου Κετζιόρα, άστοχη. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:27
70' Μετά το δεύτερο γκολ που δέχθηκε, ο ΠΑΟΚ έχει πάρει ξανά την κατοχή, αλλά είναι ξεκάθαρα πιο ακίνδυνος προς την αντίπαλη εστία, σε σύγκριση με το πρώτο ημίχρονο. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:29
72' Ο Σαμάτα κοντρόλαρε εντός της μεγάλης περιοχής και έδωσε την πάσα για τον Γκούμα, αλλά το σουτ του νεαρού μεσοεπιθετικού δεν πέρασε από τους αμυντικούς. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:33
76' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, ο Τσαούσης στη θέση του Ράφα Σοάρες. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:34
77' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, με τον Σαμάτα να περνάει και τον αντίπαλο τερματοφύλακα μετά από όμορφη κάθετη πάσα του Κωνσταντέλια, πριν πλασάρει στο αριστερό κάθετο δοκάρι από πλάγια θέση! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:36
78' Ο Γεγκοιάν βρήκε χώρο και σούταρε από μακριά, άστοχη η προσπάθειά του. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:41
82' Κίτρινη κάρτα στον Κουαλιάτα. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:43
86' Στην «τελική ευθεία» του φιλικού, με τον ΠΑΟΚ να κυκλοφορεί την μπάλα και να ψάχνει το γκολ της ισοφάρισης. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:45
87' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, ο Τσοπούρογλου αντικατέστησε τον Κωνσταντέλια. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:47
90' Ο Κουαλιάτα πήρε συνεχόμενες κόντρες στη μεγάλη περιοχή της Φίτεσε, βγήκε και μπλόκαρε ο τερματοφύλακας των Ολλανδών. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:47
Τέλος στο φιλικό, Φίτεσε-ΠΑΟΚ 2-1. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:48
Ο ΠΑΟΚ πήρε το προβάδισμα με γκολ του Σαμάτα στο 11', αλλά οι Ολλανδοί έκαναν την ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο, με δύο τέρματα που σκόραραν μέσα σε διάστημα τεσσάρων λεπτών. by Δημήτρης Παπαδήμας