ΠΑΟΚ-Γκενκ

Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη του φιλικού αγώνα του ΠΑΟΚ με την Γκενκ.

ΠΑΟΚ-Γκενκ
18:40
Καλησπέρα σας! by Δημήτρης Παπαδήμας
18:41
Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live τη φιλική αναμέτρηση του ΠΑΟΚ με τη βέλγικη Γκενκ, στο Χορστ της Ολλανδίας! by Δημήτρης Παπαδήμας
18:47
Αυτό θα είναι το τρίτο φιλικό του ΠΑΟΚ στην Ολλανδία και θα είναι διάρκειας δύο 60λέπτων. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:48
Στο πρώτο η ομάδα του Λουτσέσκου επικράτησε 2-1 της ΑΕΚ Λάρνακας, ενώ στο δεύτερο ηττήθηκε με 1-0 από τη Χιμπέρνιαν. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:48
Η ενδεκάδα του ΠΑΟΚ: Κοτάρσκι – Ότο, Εκόνγκ, Κουλιεράκης, Μπάμπα – Καμαρά, Τσιγγάρας – Ντεσπόντοφ, Μουργκ, Τάισον – Σαμάτα. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:48
Η ενδεκάδα της Γκενκ: Πέντερς, Μουτζέιντ, Αλιέ, Σμετς, Γιορίς, Καρέτσας, Μπανγκούρα, Στέκερς, Ενκούμπα, Στέρνμπεργκ, Αροκοντάρε by Δημήτρης Παπαδήμας
18:50
Στο δεύτερο 60λεπτο για τον ΠΑΟΚ θα αγωνιστούν οι Τσιφτσής, Ράφα Σοάρες, Μιχαηλίδης, Νάσμπεργκ, Σάστρε, Σβαμπ, Θυμιάνης, Βιεϊρίνια, Κουαλιάτα, Κωνσταντελιας και Μπράντον. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:52
Ο ΠΑΟΚ συνεχίζει την προετοιμασία του ενόψει της πρώτης αναμέτρησής του για τον δεύτερο προκριματικό γύρο του Champions League, κόντρα στη νικήτρια του ζευγαριού Μπάνια Λούκα-Εγνάτια. Το πρώτο ματς είναι προγραμματισμένο για τις 24 Ιουλίου. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:56
Αρκετοί οι φίλοι του ΠΑΟΚ, αλλά και της Γκενκ, που βρίσκονται στο προπονητικό κέντρο του Χορστ, όπου διεξάγεται το αποψινό φιλικό! by Δημήτρης Παπαδήμας
18:59
Πραγματικά υπέροχο το... φόντο του αγώνα, με το γηπεδάκι να βρίσκεται μέσα στο δάσος και στο πράσινο! by Δημήτρης Παπαδήμας
18:59
Οι δύο ομάδες έκαναν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:00
Βασικός για την Γκενκ και ο ελληνικής καταγωγής 16χρονος μέσος, Κωνσταντίνος Καρέτσας. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:02
Ξεκίνησε το παιχνίδι! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:05
4' Το παιχνίδι έχει ξεκινήσει με τον ΠΑΟΚ να έχει περισσότερη κατοχή και με την Γκενκ να πιέζει ψηλά. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:06
5' Γκολ για τη Γκενκ. Τρομερή ατομική προσπάθεια από τον Στέρνμπεργκ, ο οποίος ξεκίνησε από το κέντρο και αφού ταλαιπώρησε τους αμυντικούς, πλάσαρε εύστοχα από πολύ πλάγια θέση για το προβάδισμα των Βέλγων. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:08
Στην ενδεκάδα της Γκενκ, ο Καγεμπέ είναι 29 ετών και όλοι οι υπόλοιποι κάτω των 23! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:10
8' Ο ΠΑΟΚ πάτησε για πρώτη φορά στην αντίπαλη περιοχή, με τον Ντεσπόντοφ να πατά με όμορφο τακουνάκι για τον Μπάμπα, αλλά η σέντρα του δεύτερου κόπηκε από τον Σαντίκ. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:10
9' Γκολ για τη Γκενκ. Πολύ γρήγορη επίθεση των Βέλγων, ο Στέρνμπεργκ δημιούργησε ξανά πρόβλημα στη δεξιά πλευρά και έδωσε την ασίστ για τον Στέκερς, ο οποίος έκανε το 2-0 με υπέροχο πλασέ! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:12
Δεν περνάει καθόλου καλά στο πρώτο δεκάλεπτο ο Γιόνι Ότο, αφού και τα δύο γκολ προήλθαν από την πλευρά του. Πολύ «μουδιασμένος» στο ξεκίνημα του φιλικού γενικότερα ο ΠΑΟΚ, δεν έχει απειλήσει και έχει παρουσιάσει μπόλικα αμυντικά κενά. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:15
14' Άλλη μία προσπάθεια του Στρένμπεργκ, αυτή τη φορά πήρε φάουλ σε καλή θέση από τον Μουργκ. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:18
17' Ξανά ανοιχτή η άμυνα του ΠΑΟΚ, έσωσε με σωτήριο τάκλιν ο Εκόνγκ. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:27
25' Η Γκενκ συνεχίζει να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων, παρότι προηγείται ήδη με 2-0, ενώ ο ΠΑΟΚ δεν έχει μπορέσει ως τώρα να φανεί απειλητικός. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:28
Εξαιρετικός έως τώρα στο παιχνίδι ο 16χρονος Καρέτσας, με πολύ σωστές μεταβιβάσεις και κινήσεις στον αγωνιστικό χώρο. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:30
28' Επιτέλους φάνηκε απειλητικός ο ΠΑΟΚ, με τον Τσιγγάρα να πιέζει και να κλέβει, πριν συνεργαστεί με τον Μουργκ, αλλά δεν μπόρεσε όμως να βγάλει την τελική. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:33
Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίωρο, διακοπή στο παιχνίδι για να δροσιστούν οι ποδοσφαιριστές. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:34
Θυμίζουμε ότι το αποψινό φιλικό θα είναι διάρκειας 120 λεπτών (δύο 60λεπτα). by Δημήτρης Παπαδήμας
19:37
Συνέχεια τώρα στο ματς! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:39
Πρόβλημα τραυματισμού για τον Ότο, θα αντικατασταθεί από τον Σάστρε. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:43
41' Γρήγορη επίθεση από τον ΠΑΟΚ, ο Τάισον πάτησε περιοχή και πάσαρε στον Μπάμπα, ο οποίος όμως δεν κατάφερε να περάσει το γύρισμα. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:44
43' Ένα πολύ φιλόδοξο σουτ του Τάισον, πολύ άστοχο. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:46
45' Πιο επιθετικός από ποτέ άλλοτε στο αποψινό φιλικό ο ΠΑΟΚ, πλησιάζει συχνά τώρα τη μεγάλη περιοχή της Γκενκ. Ο Τάισον βρήκε με όμορφη σέντρα τον αμαρκάριστο Εκόνγκ, αλλά εκείνος έστειλε με κεφαλιά την μπάλα ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:47
46' Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:48
Από τον Καγέμπε στον Τσιγγάρα το μαρκάρισμα που έφερε το πέναλτι. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:48
47' Ο Πέντερς απέκρουσε το πέναλτι του Μουργκ, πέφτοντας σωστά στην αριστερή του γωνία. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:53
52' Ωραία σέντρα του Μπάμπα, ο Σάστρε έκανε το σουτ στην κίνηση, αλλά η μπάλα πήγε πάνω στον Πέντερς. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:56
55' Γκοολ για τον ΠΑΟΚ! Μετά από εκτέλεση φάουλ του Ντεσπόντοφ, ο τερματοφύλακας της Γάνδης έκανε λάθος έξοδο και ο Μπάμπα έκανε το 2-1 με κεφαλιά! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:58
Ένταση τώρα ανάμεσα σε Μπάμπα και Σαντίκ. Τους ηρέμησε ο διαιτητής. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:01
Μέρα με τη νύχτα η εικόνα του ΠΑΟΚ στα δύο μισάωρα, εντελώς παθητικός και με αμυντικά κενά στο πρώτο, κυρίαρχος και αρκετά δημιουργικός στο δεύτερο. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:01
60' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, με τον Μουργκ να πασάρει στον Τάισον και με τον Βραζιλιάνο να σουτάρει λίγο πάνω από τα δοκάρια, από τα όρια της μεγάλης περιοχής. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:02
Ολοκληρώθηκε το πρώτο 60λεπτο του φιλικού που θα έχει συνολική διάρκεια 120 λεπτά, ΠΑΟΚ-Γκενκ 1-2. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:05
Οι άνθρωποι του ΠΑΟΚ λένε στον διαιτητή ότι πρέπει να παιχτούν άλλα 8 λεπτά στο πρώτο ημίχρονο, αφού ο χρόνος «έτρεχε» και κατά τη διάρκεια της πρώτης διακοπής. Έτσι, συνεχίζεται το παιχνίδι για μερικά λεπτά ακόμα! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:11
67' Ωραία συνεργασία Ντεσπόντοφ με Μουργκ, έκοψε τελευταία στιγμή με τάκλιν ο Καγέντε. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:11
Κίτρινη κάρτα στον Μουργκ, έκανε επικίνδυνο μαρκάρισμα στον Στέρνμπεργκ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:13
Ένταση πίσω από τον πάγκο του ΠΑΟΚ, με φίλους της Γκενκ να έχουν ανοίξει πολύ έντονο διάλογο με τον Λουτσέσκου! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:14
Η κατάσταση ηρέμησε με την επέμβαση των ψυχραιμότερων. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:14
Ο διαιτητής σφύριξε τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:15
Ηρεμήσαν τα πράγματα, με τον ΠΑΟΚ να βρίσκεται πίσω στο σκορ με 2-1 κόντρα στην Γκενκ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:31
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στο Χορστ της Ολλανδίας! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:31
Η ενδεκάδα του ΠΑΟΚ στο δεύτερο 60λεπτο: Τσιφτσής - Ράφα Σοάρες, Μιχαηλίδης, Νάσμπεργκ, Σάστρε - Σβαμπ, Θυμιάνης - Βιεϊρίνια, Τάισον, Κωνσταντελιας – Μπράντον by Δημήτρης Παπαδήμας
20:33
Ο Τάισον ο μοναδικός που παραμένει στην ενδεκάδα του ΠΑΟΚ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:37
66' Η Γκενκ έχει περισσότερη ώρα την μπάλα στην κατοχή της μετά τη διακοπή. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:42
71' Χωρίς ρυθμό το παιχνίδι στο δεύτερο μισό του, λογικό, εξαιτίας των πολλών αλλαγών στις ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:44
72' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, με τον Σμυρλή να αντικαθιστά τον Τάισον. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:47
76' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, με τον Θυμιάνη να κάνει όμορφη πάσα και με τον Βιεϊρίνια να σουτάρει υπέροχα από μακριά, λίγο άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:48
77' Νέα φάση για τον ΠΑΟΚ, με τον Σμυρλή να πλασάρει με δύναμη από τα όρια της μεγάλης περιοχής, ψηλά. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:51
Ο ΠΑΟΚ έχει πάρει την μπάλα και έχει ανεβάσει ρυθμό εδώ και ένα δεκάλεπτο, κυκλοφορώντας την μπάλα και όντας απειλητικός. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:52
80' Πολύ όμορφη ατομική προσπάθεια του Κωνσταντέλια, άνοιξε λίγο περισσότερο από όσο θα έπρεπε την μπάλα πριν εκτελέσει. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:54
84' Γκολ για τη Γκενκ. Όμορφη συνεργασία των παικτών της Γκενκ, με τον Ζεκίρι να κάνει το 3-1 μετά και από λάθος εκτίμηση της φάσης από τον Τσιφτσή. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:59
88' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, με τον Βιεϊρίνια να κινείται στην πλάτη της άμυνας, αλλά να σουτάρει στην εξωτερική πλευρά των διχτύων από πλάγια θέση. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:01
Μικρή διακοπή, πριν το τελευταίο μισάωρο. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:07
92' Ο Γκούμας αντικατέστησε τον Σάστρε, με την έναρξη του τελευταίου μισάωρου. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:12
Εδώ και αρκετή ώρα έχει κολλήσει το χρονόμετρο της τηλεοπτικής μετάδοσης. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:15
Ο ΠΑΟΚ έχει την πρωτοβουλία εδώ και αρκετά λεπτά, ψάχνοντας τον τρόπο για να φτάσει σε ένα δεύτερο γκολ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:24
97' Αλλαγές για τον ΠΑΟΚ, Κουαλιάτα και Τσοπούρογλου, αντικατέστησαν Κωνσταντέλια και Νάσμπεργκ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:28
103' Νέα αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, Τσαούσης στη θέση του Βιεϊρίνια. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:31
107' Αρκετές οι δυνατές μονομαχίες στο ματς. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:33
Έχει δεχτεί κάρτα εν τω μεταξύ ο Κλάες της Γκενκ... by Δημήτρης Παπαδήμας
21:36
Η Γκενκ ψάχνεται και για τέταρτο γκολ, ο ΠΑΟΚ δεν έχει καταφέρει να απειλήσει στο τελευταίο διάστημα. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:36
ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΜΑΤΣ! Ο ΠΑΟΚ ηττήθηκε με σκορ 3-1 στο φιλικό από την Γκενκ. by Δημήτρης Παπαδήμας