ΑΕΚ-Μπριζ

Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη του φιλικού αγώνα της ΑΕΚ με την Κλαμπ Μπριζ.

14:46
Καλησπέρα σας! by Χρήστος Λόης
14:46
Μαζί θα παρακολουθήσουμε τη φιλική αναμέτρηση της ΑΕΚ με την Κλαμπ Μπριζ. by Χρήστος Λόης
14:46
Σέντρα στις 15:00. by Χρήστος Λόης
14:46
Τηλεοπτικά από Cosmote Sport 1 και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6. by Χρήστος Λόης
14:47
Άλλο ένα… μαραθώνιο τεστ για τους «κιτρινόμαυρους», κόντρα σε ακόμα έναν πολύ δύσκολο αντίπαλο (τον πιο δυνατό, θεωρητικά, μέχρι στιγμής). by Χρήστος Λόης
14:47
Η χρονική διάρκεια, λοιπόν, του φιλικού θα είναι 120' (ύστερα από μια μικρή διαφοροποίηση, καθώς αρχικά ήταν προγραμματισμένο για τρία 45λεπτα). Συγκεκριμένα, θα διεξαχθεί σε δύο ημίχρονα των 45 λεπτών και ένα ενδιάμεσο μέρος μισής ώρας, με τα διαλείμματα μεταξύ των ημιχρόνων να είναι 15 λεπτών. by Χρήστος Λόης
14:48
Γνωστή έγινε η ενδεκάδα της «Ένωση», με τον Αλμπέρτο Μπρινιόλι να κάνει το ντεμπούτο του. by Χρήστος Λόης
14:48
ΑΕΚ (Ματίας Αλμέιδα): Μπρινιόλι - Ρότα, Μήτογλου, Μουκουντί, Χατζισαφί - Γιόνσον, Γαλανόπουλος, Λιούμπιτσιτς - Ελίασον, Ζίνι, Γκαρσία. by Χρήστος Λόης
14:48
Ο αγώνας θα γίνει στο προπονητικό κέντρο της πρωταθλήτριας Βελγίου. by Χρήστος Λόης
14:49
Εκτός λόγω τραυματισμών έμειναν οι Τσιλούλης, Πάολο Φερνάντες και Γκολφίνος. by Χρήστος Λόης
14:50
Η ενδεκάδα της Κλαμπ Μπριζ: Μινιολέ, Γιαμεόγκο, Σπίλερς, Μισέλ, Σέις, Νίλσεν, Βανάκεν, Ζινκερνάγκελ, Λουντ Γένσεν, Γιούτγκλα, Τάλμπι. by Χρήστος Λόης
14:53
Η «Ένωση» βρίσκεται σε ένα μεταγραφικό ντεμαράζ έχοντας κλείσει τον Περεϊρά έως το 2026, ενώ τα τυπικά απομένουν για την απόκτηση του Στρακόσα. Παράλληλα, ήρθε σε συμφωνία με την Σεντ Τρούιντεν και αναμένεται να κάνει δικό της τον Αμπουμπαρί Κοϊτά. by Χρήστος Λόης
14:57
Στο αρχικό σχήμα είναι και ο Λιούμπιτσιτς, που δεν αγωνίστηκε στα δυο προηγούμενα φιλικά. by Χρήστος Λόης
15:05
1' Πάμε! by Χρήστος Λόης
15:05
1' Κερδίζει φάουλ ο Λιούμπισιτς, λίγο πιο μπροστά από τη σέντρα. by Χρήστος Λόης
15:06
2' Επέμβαση του Μπρινιόλι σε σουτ του Τάλμπι, κερδίζουν το κόρνερ οι Βέλγοι. Πρώτη απόκρουση του Ιταλού με την ΑΕΚ. by Χρήστος Λόης
15:07
Ανεκμετάλλευτο, απομακρύνει η άμυνα της ΑΕΚ. by Χρήστος Λόης
15:08
Θυμίζουμε πως είναι κεκλεισμένων των θυρών το παιχνίδι, ωστόσο, περίπου 20 οπαδοί της «Ένωσης» έχουν καταφέρει να μπουν στο προπονητικό κέντρο της Μπριζ. by Χρήστος Λόης
15:09
4' Δυσκολεύει και τις δύο ομάδες ο άνεμος, ιδίως, στις μεταβιβάσεις. by Χρήστος Λόης
15:10
Η ΑΕΚ έχει κόντρα τον άνεμο και το έργο της είναι ακόμη δυσκολότερο. by Χρήστος Λόης
15:10
15:11
Παίκτης της Κλαμπ Μπριζ είναι και επίσημα εδώ και μερικές μέρες ο Χρήστος Τζόλης, ο οποίος όμως δεν θα αγωνιστεί στο σημερινό φιλικό. Εικόνα live 28800574/12577.jpg by Χρήστος Λόης
15:13
9' Γέμισμα του Μήτογλου, ο Σπίλερς γύρισε στον Μινιολέ που μπλόκαρε. by Χρήστος Λόης
15:15
11' Πρώτο κόρνερ στο ματς για την ΑΕΚ. Το κέρδισε ο Λιούμπισιτς. by Χρήστος Λόης
15:16
12' ΓΚΟΛ η ΑΕΚ με τον Λιβάι Γκαρσία! Ο Ελίασον εκτέλεσε το κόρνερ, η μπάλα έφτασε στον Γκαρσία που έκανε το σουτ, με την μπάλα να βρίσκει το οριζόντιο δοκάρι και τον Μινιολέ και στη συνέχεια να καταλήγει στα δίχτυα. by Χρήστος Λόης
15:20
13' Αυτογκόλ με τον Λιούμπισιτς! Ο μέσος της ΑΕΚ έκανε απρόσεκτο γύρισμα στον Μπρινιόλι και με τη βοήθεια του αέρα η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα για το 1-1. by Χρήστος Λόης
15:22
18' Είπε «όχι» στο πλασέ του Βανάκεν και έδιωξε σε κόρνερ ο Μπρινιόλι. by Χρήστος Λόης
15:27
23' Πάτησε περιοχή και έκανε το γύρισμα ο Λιβάι, έδιωξαν σε κόρνερ οι Βέλγοι. by Χρήστος Λόης
15:28
23' Δεν απέφερε κάτι ουσιαστικό στην «Ένωση» η στατική φάση. Έχει ωστόσο την μπάλα στα πόδια της. by Χρήστος Λόης
15:29
24' Γύρισε να καλύψει και απομάκρυνε σωτήρια ο Γαλανόπουλος. by Χρήστος Λόης
15:29
25' Μάζεψε το σουτ του Σπίλερς ο Μπρινιόλι. by Χρήστος Λόης
15:30
25' Ωραία συνεργασία Ελίασον-Ρότα στα δεξιά, κέρδισε το κόρνερ από τον Μέχελεν ο Έλληνας μπακ. by Χρήστος Λόης
15:30
26' Πέρασε τη... σέντρα η μπάλα από την εκτέλεση του Γαλανόπουλου, ενδεικτικό του ανέμου που έχει στο προπονητικό κέντρο. by Χρήστος Λόης
15:31
27' Κόρνερ για την Μπριζ από τα αριστερά, πάνω από την μπάλα ο Ζινκερνάγκελ. by Χρήστος Λόης
15:32
28' Σέντρα σε δεύτερο χρόνο από τον άλλοτε παίκτη του Ολυμπιακού, πέρασε άουτ η μπάλα. by Χρήστος Λόης
15:34
29' Γκολ για την Κλαμπ Μπριζ, που φέρνει τούμπα το σκορ. Ο Βανάκεν μοίρασε στον Ζουτγκλά, ο οποίος μέσα από την περιοχή εκτέλεσε εύστοχα για το 2-1. Διαμαρτυρήθηκε για οφσάιντ του επιθετικού της Μπριζ η ΑΕΚ. by Χρήστος Λόης
15:38
33' Αλλαγή για την ΑΕΚ: Στη θέση του Μουκουντί ο Πήλιος. Έτσι, ο Χατζισαφί πηγαίνει στις θέσεις των στόπερ στην αριστερή πτέρυγα ο Έλληνας μπακ. by Χρήστος Λόης
15:39
35' Κερδίζει κόρνερ από τα δεξιά ο Ελίασον. by Χρήστος Λόης
15:41
36' Πήρε την κεφαλιά ο Μήτογλου από το κόρνερ του Γαλανόπουλου, στην αγκαλιά του Μινιολέ η μπάλα. by Χρήστος Λόης
15:44
40' Παρέμβαση Χατζισαφί και κόρνερ για την Μπριζ από τα αριστερά. by Χρήστος Λόης
15:45
40' Απορρόφησε εξαιρετικά την πίεση η ΑΕΚ και αναπτύχθηκε ωραία, όμως, δεν κατάφερε να φτάσει σε τελική προσπάθεια. by Χρήστος Λόης
15:46
15:46
42' Κερδίζει φάουλ έξω από την περιοχή ο Λιβάι Γκαρσία. by Χρήστος Λόης
15:47
by Χρήστος Λόης
15:47
15:47
15:47
43' Κακή εκτέλεση του Λιβάι και πολύ ψηλά η μπάλα. by Χρήστος Λόης
15:49
45' Γκολ για την Κλαμπ Μπριζ με τον Ταλμπί. Οι Βέλγοι έκλεψαν στο κέντρο μετά το λάθος του Ζίνι, ο νεαρός μεσοεπιθετικός ανενόχλητος μέσα από την περιοχή εκτέλεσε για το 3-1. by Χρήστος Λόης
15:51
Τέλος πρώτου 45λεπτου: Κλαμπ Μπριζ-ΑΕΚ 3-1 by Χρήστος Λόης
15:58
16:09
Έχουν επιστρέψει στον αγωνιστικό χώρο οι παίκτες των δύο ομάδων. by Χρήστος Λόης
16:13
46' Έχουμε την έναρξη του ενδιάμεσου από τα δύο ημίχρονα, το οποίο θα διαρκέσει μισή ώρα περίπου. by Χρήστος Λόης
16:14
Δύο αλλαγές για την ΑΕΚ: Στις θέσεις των Λιούμπιτσιτς και Ελίασον οι Μάνταλος και Άμραμπατ. by Χρήστος Λόης
16:15
48' Σέντρα του Ρότα, ο Ζίνι πήγε να πιάσει το ψαλίδι χωρίς όμως επιτυχία. by Χρήστος Λόης
16:17
16:17
16:17
53' Αρκετά άστοχο το σουτ του Μάνταλου. by Χρήστος Λόης
16:18
52' Κίτρινη κάρτα στον Μάνταλο, η πρώτη στο ματς. by Χρήστος Λόης
16:20
53' Καλή στιγμή για την «Ένωση». Έκλεψε ψηλά, ο Λιβάι δεν μπόρεσε να εκτελέσει, με το σουτ του Γιόνσον στη συνέχεια να κοντράρει και να φεύγει κόρνερ. by Χρήστος Λόης
16:20
54' Άουτ η προσπάθεια του Πήλιου. by Χρήστος Λόης
16:21
56' Πιέζει η ΑΕΚ, που έχει ανεβάσει την απόδοσή της. Κέρδισε νέο κόρνερ, αυτή τη φορά με τον Χατζισαφί. by Χρήστος Λόης
16:22
57' Καλή στιγμή για την ΑΕΚ. Κράτησε την μπάλα στην περιοχή των Βέλγων, ο Λιβάι εκτέλεσε από γωνιακή θέση, αλλά η μπάλα έφυγε άουτ. by Χρήστος Λόης
16:23
59' Φάουλ της ΑΕΚ με τον Πήλιο. Καλή η εκτέλεση του αριστερού μπακ, έδιωξε σε κόρνερ ο Μινιολέ. by Χρήστος Λόης
16:24
59' Αρκετές φάσεις για την ΑΕΚ, αστοχεί τώρα με κεφαλιά ο Μήτογλου. by Χρήστος Λόης
16:26
61' Καθολικά ανώτερη η ΑΕΚ στο ενδιάμεσο μισάωρο, έχει δημιουργήσει πολλές ευκαιρίες για να μειώσει. by Χρήστος Λόης
16:27
63' Δέκα αλλαγές ετοιμάζει η Κλαμπ Μπριζ. by Χρήστος Λόης
16:27
16:31
Άλλαξε όλη την ενδεκάδα της η Μπριζ. by Χρήστος Λόης
16:31
Περίπου εννέα λεπτά απομένουν για την ολοκλήρωση του ενδιάμεσου ημιώρου. by Χρήστος Λόης
16:32
16:33
68' Φάουλ για την ΑΕΚ από τα δεξιά. by Χρήστος Λόης
16:33
69' Απομάκρυνε η άμυνα των Βέλγων. by Χρήστος Λόης
16:34
70' Κλέβει πολύ ψηλά από την πρώτη πάσα του Μινιολέ ο Γαλανόπουλος, ο Λιβάι Γκαρσία όμως δεν μπόρεσε να εκτελέσει από κοντά. by Χρήστος Λόης
16:38
73' Κλέψιμο του Γιόνσον, απομάκρυναν οι Βέλγοι πριν σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα ο Ζίνι. by Χρήστος Λόης
16:38
73' Σουτ του Γαλανόπουλου, πέρασε άουτ η μπάλα. by Χρήστος Λόης
16:49
Σε εννέα αλλαγές προχώρησε ο Ματίας Αλμέιδα. Οι δύο που μένουν είναι οι Μάνταλος και Άμραμπατ. by Χρήστος Λόης
16:51
Η ενδεκάδα της ΑΕΚ στο τελευταίο 45λεπτο: Θεοχάρης, Κανελλοπουλος, Κοσίδης, Χρυσόπουλος, Ραντόνια, Φοφανά, Ρουκουνάκης, Κάτσικας, Αμραμπατ, Μάνταλος, Θεοδωρίδης. by Χρήστος Λόης
16:52
79' Σκόραρε η ΑΕΚ με τον Θεοδωρίδη από το ολέθριο λάθος του Μπογιατά, όμως, ο νεαρός φορ είχε κατεβάσει την μπάλα με το χέρι και το τέρμα του ακυρώθηκε. by Χρήστος Λόης
16:55
84' Καλύτερη και σε αυτό το πρώτο διάστημα του τελευταίου 45λεπτου η ΑΕΚ, η οποία τώρα αγωνίζεται με παίκτες από τη Β ομάδα. by Χρήστος Λόης
16:59
88' Άουτ πέρασε το σουτ του Βερμάντ. by Χρήστος Λόης
17:01
89' Στη θέση του Άμραμπατ ο Μαχαίρας. by Χρήστος Λόης
17:03
90' Ακυρώθηκε το γκολ του Ελ Ταϊμπί, αφού χρησιμοποίησε το χέρι του. by Χρήστος Λόης
17:04
92' Μεγάλη στιγμή για την ΑΕΚ με την εκτέλεση του Κάτσικα από κοντά, αλλά η μπάλα πήγε ψηλά άουτ. by Χρήστος Λόης
17:06
96' Δεν απείλησε το σουτ του Φοφανά. by Χρήστος Λόης
17:07
17:09
Αλλάζουν εστίες οι δύο ομάδες και οι Βέλγοι θα κάνουν σέντρα. by Χρήστος Λόης
17:12
102' Εκτός γηπέδου η τελείως άστοχη εκτέλεση φάουλ του Βερμάντ. by Χρήστος Λόης
17:15
105' Προσπάθεια του Θεοδωρίδη εντός περιοχής, κατέληξε άουτ το σουτ του. by Χρήστος Λόης
17:21
109' Καλή απόκρουση του Θεοχάρη σε τετ α τετ. by Χρήστος Λόης
17:26
115' Πέρασε άουτ η προσπάθεια του Λεν Ντεσμέτ. by Χρήστος Λόης
17:28
Γκολ για την Κλαμπ Μπριζ με τον Μπαρμπέρα, που τελείωσε τη φάση από κοντά για το 4-1. by Χρήστος Λόης
17:32
Τέλος στο παιχνίδι: Κλαμπ Μπριζ-ΑΕΚ 4-1 by Χρήστος Λόης
17:32
Στο φιλικό του... αέρα, η ΑΕΚ ηττήθηκε με 4-1 από την Κλαμπ Μπριζ, πληρώνοντας τα λάθη της και περιμένει τη μεταγραφική ενίσχυση και τις επιστροφές των παικτών για να ανέβει επίπεδο. by Χρήστος Λόης