Παναθηναϊκός-Ουνιόν Χάους

Παρακολουθήστε ζωντανά το πρώτο φιλικό του Παναθηναϊκού στην Αυστρία, απέναντιο στην Χάους Ιμ Ένσταλ.

18:44
Καλησπέρα σας κυρίες και κύριοι! Παρέα θα παρακολουθήσουμε το πρώτο φιλικό του Παναθηναϊκού επί Αυστριακού εδάφους με αντίπαλο την Χάους Ιμ Ένσταλ από την 3η κατηγορία της χώρας. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:45
Το φιλικό θα ξεκινήσει στις 19:00 και θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Cosmote Sport 1. Φυσικά θα υπάρξει και ραδιοφωνική κάλυψη του bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή του απεσταλμένου του σταθμού, Διονύση Δεσύλλα. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:47
Οι «πράσινοι» βρίσκονται στο Σλάντμινγκ από τις 22 Ιουνίου όπου και υπό τις οδηγίες του νέου προπονητή, Ντιέγκο Αλόνσο, πραγματοποιούν το βασικό στάδιο της προετοιμασίας τους. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:47
@sporfm946 Το γήπεδο που θα διεξαχθεί το πρώτο φιλικό του Παναθηναϊκού στην Αυστρία #sporfm #football #fyp #sports #footballtiktok #panathinaikos #fy ♬ original sound - sporfm946
by Γιώργος Ζαχαρίου
18:51
Προ ολίγου ο Ουρουγουανός τεχνικός γνωστοποίησε την πρώτη του ενδεκάδα στον πάγκο των «πρασίνων»! by Γιώργος Ζαχαρίου
18:52
Θυμηθείτε την εδώ by Γιώργος Ζαχαρίου
18:57
Θυμίζουμε ότι ο 49χρονος προπονητής έχει αρκετές απουσίες αφού στην Αυστρία δεν βρίσκονται οι Σλοβένοι διεθνείς Τσέριν, Σπόραρ και Βέρμπιτς, οι οποίοι βρίσκονται με την εθνική τους στο Euro καθώς και οι Μαξίμοβιτς-Μλαντένοβιτς που έχουν άδεια μετά τον αποκλεισμό τους με τη Σερβία. Μεταξύ άλλων εκτός είναι ο Ιωαννίδης που βρίσκεται στην Αθήνα λόγω τραυματισμού, ο Μπάλντοκ που η Σέφιλντ δεν του επιτρέπει να προπονηθεί ακόμα με το «Τριφύλλι». by Γιώργος Ζαχαρίου
18:58
Ήδη στην Αυστρία εδώ και λίγες ημέρες βρίσκονται οι Μπακασέτας, Κώτσιρας και Λημνιός, αλλά και ο Μπαρτλομιέι Ντραγκόφσκι ο οποίος ανακοινώθηκε για τα επόμενα τέσσερα χρόνια από τους «πράσινους». by Γιώργος Ζαχαρίου
19:00
Σε πολύ λίγο η σέντρα. Με τις λευκές εμφανίσεις ο Παναθηναϊκός. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:01
Τώρα οι δυο ομάδες εισέρχονται στον αγωνιστικό χώρο. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:03
O Παναθηναϊκός στη σέντρα. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:03
1' Ξεκίνησε το ματς by Γιώργος Ζαχαρίου
19:05
1' Γκολ ο Παναθηναϊκός με τον Τζούριτσιτς. Η ομάδα του Αλόνσο στην πρώτη της επίσκεψη στα καρέ της SVU βρίσκει δίχτυα όταν μετά από γύρισμα η μπάλα φτάνει στην περιοχή, η άμυνα των Αυστριακών δεν απομάκρυνε και ο Σέρβος σούταρε στην κίνηση και νίκησε τον τερματοφύλακα για το 1-0. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:07
Στην επίθεση ο Παναθηναϊκός που κυκλοφορεί την μπάλα. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:09
19:10
6' Απειλεί ο Παναθηναϊκός ξανά με τον Κάτρη να κάνει το γύρισμα από τα δεξιά και τον Νίκα να προσπαθεί με σουτ να σκοράρει. Κόντραρε η μπάλα και απομακρύνθηκε. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:10
7' Ένα σουτ του Τσόκαϊ από μακριά η μπάλα άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:12
9' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό από τα δεξιά. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:12
Σουτ του Τζούριτσιτς εκτός περιοχής, η μπάλα βρίσκει πάνω στον Τσόκαϊ και φεύγει πλάγιο. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:14
10' Πολύ ωραίοι συνδυασμοί από τους παίκτες του Παναθηναϊκού που φτάνουν με ευκολία στην περιοχή της SVU. Ακόμη και όταν η μπάλα χάνεται σπεύδουν να πρεσάρουν προκειμένου να κάνουν το κλέψιμο και να χτίσουν νέα επίθεση. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:14
11' Σουτ του Νταμπίζα, εκτός περιοχής με το αριστερό, αλλά μπλόκαρε ο τερματοφύλακας. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:15
12' ΓΚΟΛ ο Παναθηναϊκός με το πρώτο γκολ του Νίκα. 2-0 οι πράσινοι με εξαιρετική κάθετη του Τρουιγιέ στον νεαρό χαφ που πλάσαρε ιδανικά. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:17
13' ΓΚΟΛ ξανά ο Παναθηναϊκός! Ο Τζούριτσιτς ξανά είναι ο σκόρερ. Έπειτα από επέλαση του Μαντσινι από τα δεξιά και γύρισμα του Αργεντινού, ο στόπερ της SVU έδιωξε άτσαλα και ο Σέρβος με πλασέ από το σημείο του πέναλτι έκανε το 3-0. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:21
17' Στο έδαφος ο Τζούριτσιτς μετά από μαρκάρισμα που δέχθηκε. Σηκώθηκε ο Σέρβος και συνεχίζεται το ματς. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:21
Το πρώτο γκολ του Παναθηναϊκού από τον Φίλιπ Τζούριτσιτς. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:23
Μερικοί φίλοι του Παναθηναϊκού στο Σλάντμινγκ παρακολουθούν την ομάδα τους. Εικόνα live 28800550/83773.jpg Εικόνα live 28800550/35609.jpg by Γιώργος Ζαχαρίου
19:23
20' Κίτρινη κάρτα στον Τρουιγιέ μετά από χτύπημα σε αντίπαλο με το πόδι. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:25
21' Πολύ καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό. Ο Μαντσίνι από τα δεξιά, ένα ακόμη γύρισμα η μπάλα φτάνει στον Κυριόπουλο που δεν έκανε καλό κοντρόλ, αυτή στη συνέχεια κατέληξε στα πόδια του Νταμπίζα που σούταρε, αλλά ο τερματοφύλακας απέκρουσε με τα πόδια. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:27
24' Ένα μικρό coolin' break για να δροσιστούν οι παίκτες των ομάδων. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:28
Συνεχίζεται το ματς. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:31
19:32
28' ΓΚΟΛ, 4-0 o Παναθηναϊκός με τον Τζούριτσιτς να βρίσκει δίχτυα για τρίτη φορά στο ματς με σουτ στην κλειστή γωνία μέσα από την περιοχή. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:35
32' Μια ακόμη τελική για τον Παναθηναϊκό με τον Τζούριτσιτς να κλέβει την μπάλα από τα αριστερά και να πασάρει στον Μαντσίνι που μέσα στην περιοχή προσποιήθηκε και σούταρε αλλά μπλόκαρε ο τερματοφύλακας της Ουνιόν. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:35
33' Κόρνερ κερδίζει ο Νίκας. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:36
Περνάει ανεκμετάλλευτο με επιθετικό φάουλ. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:38
35' ΓΚΟΛ ο Παναθηναϊκός. Ο Ντάνιελ Μαντσίνι σκοράρει μετά από ασίστ του Νταμπίζα και όμορφο πλασέ. 5-0 η ομάδα του Ντιέγκο Αλόνσο. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:41
19:44
40' ΓΚΟΛ ο Παναθηναϊκός. Το 6-0 από τον νεαρό Νταμπίζα ο οποίος αξιοποίησε την όμορφη κάθετη πάσα του Τζούριτσιτς και πέρασε τον τερματοφύλακα πλασάροντας σε άδεια εστία. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:45
19:47
44' Eυκαιρία για τον Παναθηναϊκό με τον Νίκα να σουτάρει και τον τερματοφύλακα της Ουνιόν να διώχνει σε κόρνερ. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:48
Νέο κόρνερ για το «τριφύλλι». by Γιώργος Ζαχαρίου
19:49
Tέλος πρώτου μέρους με τον Παναθηναϊκό να προηγείται 6-0 της Χάους Ιμ Ένσταλ by Γιώργος Ζαχαρίου
20:01
46' Ξεκίνημα στο δεύτερο ημίχρονο. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:03
47' Ευκαιρία με τον Γερεμέγιεφ να παίρνει την κάθετη από τον Βιλένα και να περνά τον τερματοφύλακα, αλλά το πλασέ του το σταμάτησε ο αμυντικό της αυστριακής ομάδας. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:03
48' Ξανά ο Γερεμέγεφ πλασάρει, μπλόκαρε ο πορτιέρε. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:06
Έχει κάνει εννέα αλλαγές ο Αλόνσο. Παρέμειναν στο ματς Λίλο και Νίκας και πέρασαν Βαγιαννίδης, Σένκεφελντ, Αράο, Πέρεθ, Μπρέγκου, Βιλένα, Γερεμέγιεφ, Φικάι και Αϊτόρ. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:07
52' Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Νίκας πέρασε κάθετα στον Βαγιαννίδη, αυτός παράλληλα στον Αϊτόρ που πλάσαρε άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:08
53' ΓΚΟΛ ο Παναθηναϊκός! Ο Γιώργος Νίκας κάνει το 7-0 με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα. Ωραίο γκολ με τον νεαρό να προφυλάσσει την μπάλα με το σώμα του και να νικά με άψογο πλασέ τον τερματοφύλακα στο τετ-α-τετ. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:10
Συνεχίζει να μονοπωλεί το ενδιαφέρον ο Παναθηναϊκός κυκλοφορώντας την μπάλα. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:12
57' Χάνει νέα ευκαιρία ο Αϊτόρ με πλασέ από την περιοχή, έπειτα από πάσα του Γερεμέγιεφ. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:14
59' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, ο Πέρεθ το σουτ εκτός περιοχής, μπλόκαρε σε δυο χρόνους ο τερματοφύλακας της αυστριακής ομάδας. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:20
65' ΓΚΟΛ ο Παναθηναϊκός! Ο Βαγιαννίδης έκανε από τα δεξιά την κίνηση και γύρισε στον Γερεμέγεφ που με πλασέ σκόραρε για το 8-0. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:22
66' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:25
69' Μερικές ανάσες τώρα για τους παίκτες. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:26
70' Αρχίζει ξανά το ματς. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:27
72' Ωραίοι συνδυασμοί και χαμένη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό με σέντρα του Αϊτόρ και κεφαλιά του Γερεμέγιεφ που μπλοκαρε ο τερματοφύλακας. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:28
73' Ο Γερεμέγιεφ σκοράρει, αλλά το γκολ ακυρώνεται ως οφσάιντ. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:32
20:34
78' ΓΚΟΛ ο Παναθηναϊκός! Όμορφο γκολ με τον Νίκα από τα αριστερά να κάνει την ασίστ και τον πιτσιρικά Μπρέγκου με συρτό σουτ στην δεξιά αγωνία να σκοράρει για το 9-0. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:36
80' ΓΚΟΛ ο Παναθηναϊκός που δεν... σταματάει! 10-0 με τον Γιώργο Βαγιαννίδη να συγκλίνει προς τα αριστερά της περιοχής και με το αριστερό πόδι να στέλνει την μπάλα στην κλειστή γωνία. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:38
82' ΓΚΟΛ νούμερο... 11 για τον Παναθηναϊκό! Ο Αϊτόρ παίρνει την ασίστ του Βαγιαννίδη και σε κενή εστία κάνει το 11-0! by Γιώργος Ζαχαρίου
20:39
84' Άστοχος ο Βιλένα με διαγώνιο συρτό σουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:39
Κόρνερ είναι για τον Παναθηναϊκό. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:40
85' ΓΚΟΛ ο Παναθηναϊκός που φτάνει μια ντουζίνα! Ο Μπαρτ Σένκεφελντ με κεφαλιά κάνει το 12-0 για τους πράσινους by Γιώργος Ζαχαρίου
20:41
86' Ακόμη ένα! Ο Γερεμέγιεφ με προβολή κάνει το 13-0 για τον Παναθηναϊκό! by Γιώργος Ζαχαρίου
20:44
88' Ξανά ο Γερεμέγιεφ σκοράρει! 14-0 ο Παναθηναϊκός με τον Σουηδό να πετυχαίνει το τρίτο του τέρμα στο ματς! by Γιώργος Ζαχαρίου
20:45
89' Δυο χαμένες ευκαιρίες από τον Αϊτόρ για τον Παναθηναϊκό. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:47
Τέλος στο ματς. Ο Παναθηναϊκός επικρατεί με σκορ 14-0 της SVU και ξεκινά με καταιγιστικό τρόπο τα φιλικά προετοιμασίας του στην Αυστρία. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:51
Αυτά από εμάς! Μείνετε συντονισμένοι στο sport-fm.gr για το κείμενο και σχόλια του ματς! Καλό σας βράδυ by Γιώργος Ζαχαρίου