ΑΕΚ-Άλκμααρ

Παρακολουθήστε ζωντανά το φιλικό της ΑΕΚ στην Ολλανδία.

12:17
12:19
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την φιλική αναμέτρηση της ΑΕΚ με την Αλκμάαρ, στο πλαίσιο της προετοιμασίας των δύο ομάδων, στην Ολλανδία. by www.sport-fm.gr
12:20
12:23
Θυμίζουμε ότι, την 1η Ιουλίου, η αποσοτλή της ΑΕΚ θα μετακομίσει στο Μπουργκ Χάαμστεντ, όπου θα δώσει άλλα δύο φιλικά παιχνίδια, κόντρα σε Μπέρσχοτ και Μπριζ. by www.sport-fm.gr
12:24
12:25
Να πούμε, επίσης, ότι, το ματς θα διεξαχθεί κεκλεισμένων των θυρών, αν και κάποιοι φίλοι της ΑΕΚ βρέθηκαν στο προπονητικό κέντρο! by www.sport-fm.gr
12:27
Σε ό,τι αφορά στην 11άδα της Άλκμααρ, την απαρτίζουν οι: Οβούσου, Πενέτρα, Φαν Μπόμελ, Κλασιέ, Ντέκερ, Λάχντο, Σούτεν, Σμιτ, Μπουρμέεστερ, Ζεεφουίκ και Ντε Βίτ. by www.sport-fm.gr
12:29
Φυσικά, δεν θα αγωνιστούν οι διεθνείς της ΑΕΚ, αλλά και οι Λιούμπιτσιτς-Κοσίδης, λόγω μικροπροβλημάτων τραυματισμών. by www.sport-fm.gr
12:32
12:32
12:32
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές. by www.sport-fm.gr
12:33
Ενώ ακολουθούν οι καθιερωμένες φωτογραφίες και χειραψίες ανάμεσα στους πρωταγωνιστές. by www.sport-fm.gr
12:34
12:35
12:37
2' Σέντρα του Χατζισαφί, από αριστερά, για τον Γκαρσία, βγαίνει και μπλοκάρει ο Οβούσου. by www.sport-fm.gr
12:38
3' Ευκαιρία για την ΑΕΚ, με το ωραίο κατέβασμα και το σουτ του Γαλανόπουλου, αλλά ο Οβούσου αποκρούει εντυπωσιακά με το αριστερό του χέρι! by www.sport-fm.gr
12:40
12:41
12:41
12:44
8' Μπαλιά για τον Γκαρσία, από δεξιά στην πλάτη της άμυνας, βγαίνει και μπλοκάρει ο Οβούσου. by www.sport-fm.gr
12:48
10' Γκολ! 0-1 η Άλκμααρ, με το κλέψιμο του Μπούρμεστερ στον Γιόνσον και την μεταφορά της μπάλας στον Φαν Μπόμελ ο οποίος με ωραίο πλασέ ανοίγει το σκορ για την ολλανδική ομάδα. by www.sport-fm.gr
12:50
13' Νέα σπουδαία ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Μάνταλος κλέβει μετά την κακή πάσα του Οβούσου μέσα στην αντίπαλη περιοχή, αλλά δεν μπορεί να τον νικήσει από κοντά, κερδίζοντας μόνο το κόρνερ... by www.sport-fm.gr
12:51
12:52
12:55
12:56
12:57
22' Εκτέλεση του Ελίασον στο πρώτο δοκάρι, κεφαλιά πάσα του Μήτογλου, η μπάλα περνάει άουτ. by www.sport-fm.gr
12:59
13:00
H AEK δείχνει την... κλασική της εικόνα, παρότι μιλάμε για φιλικό ματς και μάλιστα το πρώτο της σεζόν: Αγωνίζεται με 4-4-1-1, πιέζει ψηλά και προσπαθεί να παίξει άμεσο ποδόσφαιρο. by www.sport-fm.gr
13:02
27' Γκολ! 0-2 η Άλκμααρ, με ένα ακόμα κλέψιμο της μπάλας έξω από την περιοχή και τον Ζέεφουικ να σκοράρει με πανομοιότυπο τρόπο, με ωραίο πλασέ... by www.sport-fm.gr
13:10
13:12
34' Πρώτη επίθεση της ΑΕΚ από τα δεξιά, μετά τη συνεργασία Ρότα και Ελίασον, λήγει άδοξα ωστόσο, αφού δεν υπήρξε καλή συννενόηση στο τέλος. by www.sport-fm.gr
13:14
38' Σέντρα του Μάνταλου από τα δεξιά, για τον Γκαρσία, διώχνει ο Πενέτρα με κεφαλιά. by www.sport-fm.gr
13:16
13:19
43' 0-3 η Άλκμααρ, με το τρομερό σκαφτό πλασέ του Μπούρμεστερ, που έφυγε στην πλάτη του Μήτογλου και δεν είχε πρόβλημα να νικήσει τον Θεοχάρη... by www.sport-fm.gr
13:22
13:23
45'+2' Φάση διαρκείας στα καρέ της ΑΖ, με τους Μάνταλο και Γιόνσον να μην μπορούν να σουτάρουν, σες διαδοχικές προσπάθειες. by www.sport-fm.gr
13:23
45'+3' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ελίασον, από την δεξιοά πλευρά της περιοχής, διώχνει με γροθιές ο Οβούσου. by www.sport-fm.gr
13:24
45'+3' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, με την Άλκμααρ να προηγείται της ΑΕΚ με 3-0. by www.sport-fm.gr
13:27
Η ΑΖ έχει κάνει τρεις φάσεις και έχει πετύχει ισάριθμα τέρματα, εκμεταλλευόμενη την... τρύπα που αποδεικνύεται να αποτελεί η δεξιά πλευρά της άμυνας της ΑΕΚ, η οποία με την σειρά της ε'ιχε δύο καλές ευκαιρίες να σκοράρει αλλά τις απώλεσε ενώ δυσκολεύεται και στο δημιουργικό κομμάτι, ειδικά μετά το ημίωρο. by www.sport-fm.gr
13:33
13:33
13:33
13:37
Με 11 αλλαγές ξεκινάει στην επανάληψη η ΑΕΚ. Αγγελόπουλος, Κανελλόπουλος, Πήλιος, Χρυσόπουλος, Ραντόνια, Φοφανά, Ρουκουνάκης, Μαχαίρας, Ζίνι, Τσιλούλης και Θεοδωρίδης, οι 11 του Αλμέιδα, που διατηρεί το 4-4-1-1 ωστόσο. by www.sport-fm.gr
13:39
13:43
13:43
50' Σουτ του Ζεεφούικ μέσα από την περιοχή, η μπάλα κοντράρει, ενώ στην εξέλιξη της φάσης, ο Κανελλόπουλος διώχνει σε κόρνερ, που περνάει ανεκμετάλλευτο για την Άλκμααρ. by www.sport-fm.gr
13:48
52' Γέμισμα του Τσιλούλη, για τον Μαχαίρα, βγαίνει και μπλοκάρει ο Βέρχολστ. by www.sport-fm.gr
13:50
13:54
59' Καλή στιγμή για την ΑΕΚ. Ωραία σέντρα του Τσιλούλη από τα αριστερά, για τον Θεοδωρίδη, που δεν μπορεί να μπει στην πορεία της μπάλας ωστόσο... by www.sport-fm.gr
13:55
62' Νέο κόρνερ για την ολλανδική ομάδα, ξανά από την δεξιά πλευρά όπως επιτίθεται. by www.sport-fm.gr
13:58
63' Γκολ! 0-4 η Άλκμααρ, με τον Ραντόνια να κάνει λάθος, τον Μάινανς να πατάει περιοχή και να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα. by www.sport-fm.gr
13:59
65' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μαχαίρα, η μπάλα στην αγκαλιά του Βέρχουλστ. by www.sport-fm.gr
14:02
14:05
14:06
14:08
74' Κόρνερ για την Ένωση, τώρα, από τα δεξιά, επίσης, περνάει κι αυτό ανεκμετάλλευτο. by www.sport-fm.gr
14:09
14:10
76' Εκτέλεση του Μπαζούρ, κεφαλιά του Φοφανά και νέο κόρνερ, από την άλλη πλευρά, απομακρύνει την μπάλα ο Ζίνι. by www.sport-fm.gr
14:15
14:16
82' Εκτέλεση του Μάινανς, διώχνει με δυσκολία η άμυνξα της ΑΕΚ, σε κόρνερ, από την απομάκρυνση του Ραντόνια. by www.sport-fm.gr
14:22
88' Γκολ! 0-5 η Άλκμααρ, με τον Φαν Μπρέντεροτ να πατάει περιοχή και με σουτ στην κλειστή γωνία του Αγγελόπουλου να δίνει διαστάσεις θριάμβου στην επικράτηση των Ολλανδών... by www.sport-fm.gr
14:29
89' Γκολ! 0-6 η Αλκμααρ, που σκοράρει μια ακόμα φορά στην αντεπίθεση με τον Κάσιους να παίρνει το... ριμπάουντ από το διώξιμο του Ραντόνια και να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα, σε κενή εστία. by www.sport-fm.gr
14:29
90' Λήξη του αγώνα, με την ΑΕΚ να γνωρίζει την συντριβή από την Άλκμααρ με 6-0! by www.sport-fm.gr