Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη 2η αγωνιστική του 2ου ομίλου του Euro 2024.

21:40
Καλησπέρα σας φίλες και φίλοι. by Σπύρος Σιαμπλής
21:41
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση της Αλβανίας με την Ισπανία, στο Ντίσελντορφ, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής για τον 2ο όμιλο του Euro 2024. by Σπύρος Σιαμπλής
21:42
Πριν από οτιδήποτε άλλο, θυμηθείτε εδώ τις αρχικές 11άδες των δύο ομάδων. by Σπύρος Σιαμπλής
21:43
by Σπύρος Σιαμπλής
21:44
Ουσιαστικά, μιλάμε για ένα ματς με... μονόπλευρο ενδιαφέρον, αφού η Ισπανία έχει προκριθεί ήδη στους «16» της διοργάνωσης! Με την Αλβανία να θέλει τη νίκη αλλά οπωσδήποτε να μην χάσει απόψε, για να ελπίζει σε περαιτέρω παρουσία της... by Σπύρος Σιαμπλής
21:45
21:46
Μοναδικός απών για την «ρόχα» ο Ρόντρι, λόγω καρτών. by Σπύρος Σιαμπλής
21:48
Αντιθέτως, ετοιμοπόλεμος για τους γείτονές μας είναι και πάλι ο πρώην του ΠΑΟΚ, Ενέα Μιχάι. by Σπύρος Σιαμπλής
21:50
Κατάμεστη και... κατακόκκινη η Αρένα του Ντίσελντορφ! by Σπύρος Σιαμπλής
21:52
21:53
Λαμβάνει χώρα το τελετουργικό ακόμα... by Σπύρος Σιαμπλής
21:54
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές, τώρα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:55
Ώρα για τους εθνικούς ύμνους των δύο χωρών. 1’ Αρχίζει ο αγώνας, με την Αλβανία Ισπανία στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:57
Ενώ ακολουθούν οι καθιερωμένες φωτογραφίες και χειραψίες ανάμεσα στους πρωταγωνιστές. by Σπύρος Σιαμπλής
21:58
Να πούμε επίσης ότι οι Ισπανοί θα αγωνιστούν με κίτρινη εμφάνιση, ενώ οι Αλβανοί με κόκκινη. by Σπύρος Σιαμπλής
21:59
Όλα είναι έτοιμα πλέον για την έναρξη της αναμέτρησης! by Σπύρος Σιαμπλής
22:00
1’ Αρχίζει ο αγώνας, με την Αλβανία στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
22:02
2' Επικίνδυνη σέντρα από δεξιά του Μπαϊράμι, διώχνει με κεφαλιά ο Γκριμάλντο. by Σπύρος Σιαμπλής
22:04
5' Πρωτο κόρνερ στο ματς, για την Αλβανία. by Σπύρος Σιαμπλής
22:05
6' Εκτέλεση του Ασλάνι από τα αριστερά, απομακρύνεται η μπάλα στο πρώτο δοκάρι. by Σπύρος Σιαμπλής
22:08
8' Επικίνδυνο γέμισμα του Νάβας, από την δεξιά πλευρά, διώχνει ο Αγέτι με το κεφάλι. by Σπύρος Σιαμπλής
22:12
12' Πρώτη φάση στο παιχνίδι, με τη σέντρα του Νάβας από δεξιά και την κεφαλιά του Μερίνο έξω από τη μικρή περιοχή, για να αποκρούσει εντυπωσιακά ο Στρακόσα! by Σπύρος Σιαμπλής
22:12
12' Νέα κεφαλιά στην εξέλιξη της φάσης, αυτή την φορά από τον Χοσέλου, άουτ η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
22:13
13' Γκολ! 0-1 η Ισπανία, με τον Όλμο να τροφοδοτεί τον Τόρες στην «πλάτη» της αντίπαλης άμυνας, να εκτελεί με το αριστερό από θέση μέσα δεξιά και με τη βοήθεια του δοκαριού, να ανοίγει το σκορ... by Σπύρος Σιαμπλής
22:18
Παρά το ενθουσιώδες ξεκίνημα της Αλβανίας, η ποιοτικότατη Ισπανία όχι μόνο δεν... μάσησε, αλλά προηγείται πλέον και της έχει βάλει πολύ δύσκολα! by Σπύρος Σιαμπλής
22:21
21' Μακρινό σουτ του Όλμο, άουτ η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
22:22
22:25
25' Κόρνερ για την Ισπανία, από διώξιμο του Μπάλιου. by Σπύρος Σιαμπλής
22:25
26' Εκτέλεση του Γκριμάλντο από αριστερά, ο Μερίνο παίρνει την κεφαλιά, αλλά βγαίνει και διώχνει ο Στρακόσα. by Σπύρος Σιαμπλής
22:26
22:27
27' Σέντρα-σουτ του Τόρες, από αριστερά, παίρνει περίεγη τροχιά η μπάλα, αλλά ο Στρακόσα μπλοκάρει. by Σπύρος Σιαμπλής
22:30
30' Σέντρα του Ασάνο, η μπάλα περνάει απευθείας άουτ, ενδεκτικό της απογοήτευσης που υπάρχει στην Αλβανία. by Σπύρος Σιαμπλής
22:31
32' Διαμαρτυρίες για φάουλ του Βιβιάν στον Μανάι, στο όριο της περιοχής και δεξιά, παίζεται λέει ο διαιτητής Νίμπεργκ. by Σπύρος Σιαμπλής
22:34
34' Αντεπίθεση της Ισπανίας, σέντρα του Τόρες από δεξιά, διώχνει ο Μπάλιου χωρίς να βλέπει σε κόρνερ. by Σπύρος Σιαμπλής
22:36
36' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τους Ισπανούς, με τον Όλμο, μετά το γύρισμα του Νάβας από δεξιά, διώχνει ο Τζιμσίτι σε κόρνερ! by Σπύρος Σιαμπλής
22:37
37' Σέντρα-σουτ του Όλμο έξω από την περιοχή και δεξιά, μετά την εκτέλεση, η μπάλα περνάει άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
22:41
41' Νέα καλή στιγμή για την Ισπανία, με την κεφαλιά του αμαρκάριστου Τόρες να περνάει ωστόσο ψηλά άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
22:43
43' Διώχνει ο Αγέτι σωτήρια σε κόρνερ, μετά από τακουνάκι του Όλμο κια ενώ «καραδοκούσαν» δύο συμπαίκτες του... by Σπύρος Σιαμπλής
22:44
44' Σέντρα του Ογιαρθάμπαλ, ο επερχόμενος Μερίνο δεν βάζει καλά το σώμα του και σουτάρει ψηλά και άστοχα, μέσα από την περιοχή. by Σπύρος Σιαμπλής
22:45
45' Πρώτη ευκαιρία για την Αλβανία, με τον Ασλάνι να σουτάρει με δύναμη στο ίριο της περιοχής, αναγκάζονατς τον Ράγια να μπλοκάρει με διπλή επέμβαση! by Σπύρος Σιαμπλής
22:45
45' Ένα λεπτό ο επιπλέον χρόνος. by Σπύρος Σιαμπλής
22:47
45'+1' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, με την αδιάφορη Ισπανία να προηγείται της Αλβανίας που «καίγεται», με 1-0, χάρη στο τέρμα του Τόρες από το 13ο λεπτό. by Σπύρος Σιαμπλής
22:52
Απόλυτα δίκαιο το προβάδισμα της «ρόχα», που ελέγχει απόλυτα το παιχνίδι έως τώρα, έχει φτιάξει πολύ περισσότερες ευκαιρίες ακόμα και για να το καθαρίσει και δεν έχει επηρρεαστεί ούτε στο ελάχιστο από το rotation του Ντε λα Φουέντε! «Πνιγμένη» στο άγχος της η Αλβανία, θα χρειαστεί πολλά περισσότερα για να ελπίζει, έστω, σε ανατροπή... by Σπύρος Σιαμπλής
22:52
22:53
23:01
Αλλαγή για την Ισπανία, με τον Λενορμάν να αντικαθιστά τον Λαπόρτ. by Σπύρος Σιαμπλής
23:01
Ίδια η 11άδα της Αλβανίας. by Σπύρος Σιαμπλής
23:03
46’ Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, με την Ισπανία στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
23:06
47' Πολύ καλή στιγμή για την Ισπανία, με το εξίσου εντυπωσιακό γυριστό σουτ του Χοσέλου να περνάει ελάχιστα άουτ! by Σπύρος Σιαμπλής
23:08
50' Μακρινό σουτ του Όλμο, βλέποντας τον Στρακόσα εκτός εστίας, η μπάλα περνάει άουτ ωστόσο. by Σπύρος Σιαμπλής
23:10
52' Κίτρινη λάρτα στον Σιλβίνιο, για διαμαρτυρία. by Σπύρος Σιαμπλής
23:14
Με την Κροατία να προηγειται, πλέον, με 1-0 της Ιταλίας, ούτε η ισοπαλία κάνει στην Αλβανία, από εδώ και πέρα... by Σπύρος Σιαμπλής
23:15
57' Δυνατό σουτ του Θουμπιμέντι, άουτ η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
23:16
23:17
59' Αλλαγή για την Αλβανία. Μπρόγια μέσα, Μανάι έξω. by Σπύρος Σιαμπλής
23:19
62 Αλλαγή για τους Ισπανούς, ο Λόπεθ αντικαθιστά τον Ογιαρθάμπαλ. by Σπύρος Σιαμπλής
23:23
64' Μεγάλη ευκαιρία για τους Αλβανούς, με την εκτέλεση φάουλ του Λάτσι και σουτ πάνω στην κίνηση από τον Μπρόγια, που έβγαλε με ωραία επέμβαση ο Ράγια! by Σπύρος Σιαμπλής
23:24
65' Σουτ του Ασλάνι, κοντράρει η μπάλα και καταλήγει σε κόρνερ, που περνάει όμως ανεκμετάλλευτο. by Σπύρος Σιαμπλής
23:24
66' Κίτρινη κάρτα στον Μπαϊράμι, για «θέατρο». by Σπύρος Σιαμπλής
23:27
69' «Χλιαρό» σουτ του Ασάνι, η μπάλα στην αγκλαλιά του Ράγια. by Σπύρος Σιαμπλής
23:28
70' Κόρνερ για την «ρόχα», από τα δεξιά. by Σπύρος Σιαμπλής
23:28
70' Μπερίσα και Χότζα αντί των Λάτσι και Μπαϊράμι αντίστοιχα. by Σπύρος Σιαμπλής
23:30
72' Έξω οι Τόρες-Χοσέλου, μέσα Γιαμάλ και Μοράτα αντίστοιχα. by Σπύρος Σιαμπλής
23:35
77' Διαγώνιο σουτ του Ασλάνι, από θέση έξω αριστερά, άουτ η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
23:37
79' Σουτ του Μπερίσα, η μπάλα κοντράρει και καταλήγει στην αγκαλιά του Ράγια. by Σπύρος Σιαμπλής
23:37
79' Σουτ του Όλμο, από θέση μέσα αριστερά, η μπάλα κοντράρει στον Μπαλιου και περνάει κόρνερ. by Σπύρος Σιαμπλής
23:38
80' Εκτέλεση του Γκριμάλντο, από αριστερά, κεφαλιά του Μοράτα, άουτ η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
23:39
81' Έξω ο Ασάνι, μέσα ο Μούτσι. by Σπύρος Σιαμπλής
23:42
84' Ο Μπαένα αντικαθιστά τον Όλμο. by Σπύρος Σιαμπλής
23:46
88' Φάουλ σε καλό σημείο για γέμισμα για την Αλβανία, by Σπύρος Σιαμπλής
23:46
88' Απευθείας άουτ η εκτέλεση του Ασλάνι. by Σπύρος Σιαμπλής
23:48
89' Κίτρινη κάρτα στον Μπερίσα. by Σπύρος Σιαμπλής
23:48
90' Κίτρινη κάρτα στον Βιβιάν, για φάουλ στον Μπρόγια. by Σπύρος Σιαμπλής
23:48
90' Τέσσερα λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις. by Σπύρος Σιαμπλής
23:50
90'+2' Νέο φάουλ και γέμισμα για την Αλβανία. by Σπύρος Σιαμπλής
23:50
90'+2' Ευκαιρία για την Αλβανία, με το γυριστό σουτ του Μπρόγια, αλλά ο Ράγια εκτινάσσεται και μαζεύει την μπάλα! by Σπύρος Σιαμπλής
23:53
90'+5' Ληξη του αγώνα, με την Ισπανία να κερδίζει με 1-0 την Αλβανία, με το τέρμα του Τόρες από το 13ο λεπτό. by Σπύρος Σιαμπλής