Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη δεύτερη αγωνιστική του 5ου ομίλου του Euro 2024.

Καλησπέρα σας! by Δημήτρης Παπαδήμας
18:29
Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live την αναμέτρηση της Πολωνίας με την Αυστρία, για τη 2η αγωνιστική του 4ου ομίλου στο Euro 2024! by Δημήτρης Παπαδήμας
18:36
Για τις 19:00 είναι προγραμματισμένη η έναρξη του αγώνα, στο Ολυμπιακό Στάδιο του Βερολίνου! by Δημήτρης Παπαδήμας
18:41
Οι δύο ομάδες έρχονται από ήττες στην 1η αγωνιστική και ψάχνουν αντίδραση έτσι ώστε να μείνουν ζωντανές στο κυνήγι της πρόκρισης. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:43
Από τη μία η Πολωνία, έδειξε αρκετά καλά στοιχεία κόντρα στους Ολλανδούς, προηγήθηκε με το γκολ του Μπούκσα στο 16', αλλά τελικά ηττήθηκε με 2-1. Από την άλλη, η Αυστρία περιόρισε αρκετά τη Γαλλία, αλλά τελικά δεν απέφυγε την ήττα με 1-0. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:43
Τα καλύτερα στιγμιότυπα από το Πολωνία-Ολλανδία: by Δημήτρης Παπαδήμας
18:44
Τα highlights από το Αυστρία-Γαλλία: by Δημήτρης Παπαδήμας
18:44
Οι ενδεκάδες: Πολωνία (Πρόμπιερτζ, 3-5-2): Σέζνι – Νταβίντοβιτς, Μπεντνάρεκ, Κίβιορ – Φρανκόφσκι, Σλιζ, Πιοτρόφσκι, Ζαλέφσκι, Ζιελίνσκι – Μπούκσα, Πιόντεκ Αυστρία (Ράγκνικ, 4-2-3-1): Πεντζ – Πος, Λίενχαρτ, Τράουνερ, Μουένε – Γκρίλιτς, Ζίβαλντ – Λάιμερ, Μπαουμγκάρντνερ, Σάμπιτσερ – Αρναούτοβιτς. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:46
Ξανά στον πάγκο για τους Πολωνούς ο ηγέτης τους, Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι, παρότι τα ρεπορτάζ τον ήθελαν να ξεκινά βασικός. Αναπληρωματικός και ο μέσος της ΑΕΚ, Σιμάνσκι. Για την Αυστρία, ο Ράγκνικ αντικαθιστά τον Γκρέγκοριτς με τον Αρναούτοβιτς στην κορυφή της επίθεσή του. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:48
Στον πάγκο για την Πολωνία οι Μπούλκα, Σκορούπσκι, Λεβαντόφσκι, Μπερεζνίσκι, Γκροσίτσκι, Μόντερ, Πούχατζ, Ρόμαντζουκ, Σάλαμον, Σκόρας, Σβιντέρσκι, Ντ. Σιμάνσκι, Σ. Σιμάνσκι, Ουρμπάνσκι και Βαλουκίβιτζ. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:49
Αναπληρωματικοί της Αυστρίας οι Χεντλ, Λίντνερ, Ντάνσο, Έντρουπ, Γκρέγκοριτς, Κάινζ, Γκρουλ, Πρας, Κουέρφελντ, Σμιντ, Βέιμαν, Βέμπερ, Βίμερ και Σέιντλ. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:49
Διαιτητής του αγώνα ο Τούρκος, Χαλίλ Ουμούτ Μέλερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:51
Νωρίτερα, η Ουκρανία επικράτησε 2-1 με ανατροπή της Σλοβακίας, ενώ το πρόγραμμα της ημέρας θα ολοκληρωθεί με το ντέρμπι της Γαλλίας κόντρα στην Ολλανδία! by Δημήτρης Παπαδήμας
18:53
Κατάμεστο το Ολυμπιακό Στάδιο του Βερολίνου, με τις δύο ομάδες να κάνουν την εμφάνισή του στον αγωνιστικό χώρο! by Δημήτρης Παπαδήμας
18:57
Ολοκληρώθηκε η ανάκρουση των εθνικών ύμνων, όλα έτοιμα για τη σέντρα! by Δημήτρης Παπαδήμας
18:58
Όμορφες εικόνες από τις κερκίδες: by Δημήτρης Παπαδήμας
18:58
Με τη λευκή εμφάνισή της η Πολωνία, με την κόκκινη η Αυστρία. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:00
Κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή στην μνήμη του Γκέρχαρντ Άιγκνερ, πρώην γενικού γραμματέα της UEFA που έφυγε από τη ζωή την Πέμπτη. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:02
Έναρξη του αγώνα! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:03
2' Πρώτη τελική στο ματς για την Αυστρία, με τον Σέζνι να μπλοκάρει εύκολα ένα μακρινό σουτ του Πος. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:06
5' Πρώτο κόρνερ του ματς, για την Αυστρία, η οποία έχει πάρει τα ηνία στα πρώτα λεπτά, έχοντας περισσότερη ώρα την μπάλα στα πόδια της. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:07
6' Γλύτωσε την κάρτα ο Λίνχαρτ, μετά από φάουλ που έκανε για να σταματήσει μια αντεπίθεση των Πολωνών. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:11
9' Γκοοολ για την Αυστρία! Ο Μουένε έκανε τη σέντρα από τα αριστερά και ο Τράουνερ που κινήθηκε στο πρώτο δοκάρι, άνοιξε το σκορ με υπέροχη κεφαλιά! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:12
Οι Αυστριακοί εκμεταλλεύονται το πολύ καλό τους ξεκίνημα στο ματς, παίρνοντας από νωρίς το προβάδισμα. Δεν έχει εμφανιστεί ακόμα στον αγωνιστικό χώρο η Πολωνία. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:14
by Δημήτρης Παπαδήμας
19:17
16' Η Αυστρία συνεχίζει να κυκλοφορεί με άνεση την μπάλα, σε πολύ παθητικό ρόλο ως τώρα οι Πολωνοί. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:19
17' Η Πολωνία μπήκε για πρώτη φορά στη μεγάλη περιοχή της Αυστρίας, με ένα σουτ του Ζιελίνσκι να σταματά στον Μουένε. Διαμαρτυρήθηκαν για χέρι οι Πολωνοί, δεν είδαν παράβαση οι διαιτητές. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:20
Το γκολ του Τράουνερ για το προβάδισμα από νωρίς της Αυστρίας: by Δημήτρης Παπαδήμας
19:20
18' Ευκαιρία για την Πολωνία, μετά από συρτό γύρισμα του Φρανκόφσκι, ο Ζαλέφσκι σούταρε υπό πολύ καλές προϋποθέσεις, ψηλά άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:21
Δείχνει σημάδια ζωής η Πολωνία, μετά το πολύ καλό ξεκίνημα των Αυστριακών. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:25
23' Ο Σέζνι βγήκε νικητής σε τετ-α-τετ με τον Αρναούτοβιτς, ήταν και σε θέση οφσάιντ ο Αυστριακός επιθετικός. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:25
Η πρώτη ευκαιρία της Πολωνίας στο ματς, με τον Ζαλέφσκι: by Δημήτρης Παπαδήμας
19:27
65% υπέρ της Αυστρίας η κατοχή. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:29
27' Ο Πιοτρόφσκι βρήκε χώρο και σούταρε με δύναμη έξω από τη μεγάλη περιοχή, παρενέβη και έδιωξε με κεφαλιά ο Λιένχαρτ, by Δημήτρης Παπαδήμας
19:30
Μετά το κάκιστο ξεκίνημά της, η Πολωνία παρουσιάζεται βελτιωμένη από το 17' και μετά, προσπαθώντας να βρει τρόπο να φτάσει μέχρι τη μεγάλη περιοχή της αντιπάλου της. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:31
29' Γύρισμα του Φρανκόφσκι, έδιωξε τελευταία στιγμή σε κόρνερ ο Λίενχαρτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:31
30' Γκοοολ για την Πολωνία! Μετά από φάση διαρκείας μπροστά στα καρέ της Αυστρίας, ένα πρώτο σουτ του Μπεντνάρεκ σταμάτησε στον Τράουνερ αλλά στη συνέχεια ο Πιόντεκ βρέθηκε στο σωστό σημείο τη σωστή στιγμή, ισοφαρίζοντας σε 1-1! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:34
Ισορροπία ξανά στο ματς, με την Πολωνία να βελτιώνει την εικόνα της μετά το πρώτο τέταρτο και να βρίσκει την απάντηση με το γκολ του Πιόντεκ. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:41
39' Μεγάλη ευκαιρία για την Αυστρία! Γρήγορη αντεπίθεση για την ομάδα του Ράγκνικ, με τον Σάμπιτσερ να μπαίνει στη μεγάλη περιοχή, να φέρνει την μπάλα στο δεξί του πόδι, αλλά να μην μπορεί να νικήσει τον Σέζνι. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:41
Το γκολ της ισοφάρισης για την Πολωνία με τον Πιόντεκ: by Δημήτρης Παπαδήμας
19:44
42' Απείλησε ξανά τον Σέζνι ο Σάμπιτσερ, δοκίμασε μακρινό σουτ στέλνοντας την μπάλα ελάχιστα δίπλα από το δεξί δοκάρι της εστίας των Πολωνών! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:45
Αμφότερες οι ομάδες δείχνουν επιρρεπείς στα αμυντικά λάθη όταν δέχονται έντονη πίεση. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:47
Μόλις ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:47
Φάουλ σε πολύ καλή θέση για την Πολωνία. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:48
45'+1' Εκτέλεσε όμορφα ο Ζιελίνσκι, απέκρουσε στη δεξιά του γωνία ο Πεντζ. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:48
Λήξη πρώτου ημιχρόνου, Πολωνία-Αυστρία 1-1! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:50
Οι Αυστριακού ξεκίνησαν πολύ δυνατά και κυριάρχησαν στα πρώτα λεπτά του ματς, παίρνοντας το προβάδισμα στο 9' με την κεφαλιά του Τράουνερ. Οι Πολωνοί βρήκαν τα πατήματά τους και βελτιώθηκαν μετά το πρώτο εικοσάλεπτο, καταφέρνοντας να φτάσουν στην ισοφάριση στο 30', με γκολ του Πιόντεκ. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:50
Ο Σέζνι νίκησε τον Σάμπιτσερ: by Δημήτρης Παπαδήμας
19:59
Ελάχιστα δίπλα από το δοκάρι το μακρινό σουτ του Σάμπιτσερ: by Δημήτρης Παπαδήμας
20:00
Ο Πεντζ είχε απάντηση στην απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ζιελίνσκι: by Δημήτρης Παπαδήμας
20:03
Αμφότερες οι ομάδες θα ξεκινήσουν το δεύτερο ημίχρονο με αλλαγή στην ενδεκάδα τους. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:04
Μόντερ αντί του Πιοτρόφσκι για την Πολωνία και Βίμερ αντί του Γκρίλιτς για την Αυστρία. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:05
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στο Ολυμπιακό Στάδιο του Βερολίνου! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:08
Έχει σηκωθεί για προθέρμανση ο Λεβαντόφσκι. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:11
51' Πρώτο κόρνερ στο δεύτερο ημίχρονο, για την Αυστρία. Από δύο έχουν συνολικά στο ματς οι δύο ομάδες. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:11
52' Ο Βίμερ εκτέλεσε το κόρνερ και ο Πος πήρε την κεφαλιά, δεν ήταν δυνατή και μπλόκαρε εύκολα ο Σέζνι. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:12
52' Στην άλλη πλευρά του γηπέδου, ο Πιόντεκ σούταρε από μακριά, ψηλά άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:13
53' Κίτρινη κάρτα στον Σλιζ της Πολωνίας, η πρώτη στο ματς. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:16
56' Κίτρινη κάρτα στον Βίμερ τώρα, κλώτσησε τον Φρανκόφσκι για να σταματήσει μια αντεπίθεση της Πολωνίας. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:16
Μπλόκαρε με άνεση την κεφαλιά του Πος ο Σέζνι: by Δημήτρης Παπαδήμας
20:17
Έτοιμος να μπει στο παιχνίδι ο Λεβαντόφσκι! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:18
59' Αναγκαστική αλλαγή για την Αυστρία, ο Ντάνσο στη θέση του σκόρερ Τράουνερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:19
60' Διπλή αλλαγή για την Πολωνία, Λεβαντόφσκι και Σβιντέρσκι αντικατέστησαν Μπούκσα και Πιόντεκ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:20
Φυσικά, πήρε και το περιβραχιόνιο του αρχηγού ο Λεβαντόφσκι. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:21
61' Δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα εντός εστίας με κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ ο Νταβίντοβιζ by Δημήτρης Παπαδήμας
20:22
11 τελικές προσπάθειες για την Πολωνία, 9 για την Αυστρία. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:22
62' Κίτρινη κάρτα στον Μόντερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:22
63' Αλλαγή για την Αυστρία, ο Πρας αντικατέστησε τον Μουένε. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:24
64' Κίτρινη κάρτα και στον Λεβαντόφσκι, έβαλε τον αγκώνα του σε μια εναέρια μονομαχία του με τον Λίενχαρτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:26
67' Γκοολ για την Αυστρία! Σε μια φάση που ξεκίνησε με πολύ καλή κυκλοφορία της μπάλας, ο Αρναούτοβιτς έκανε εξαιρετική προσποίηση και ο Μπαουμγκάρτνερ πλάσαρε εύστοχα, δίνοντας ξανά το προβάδισμα στην Αυστρία! 2-1! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:29
69' Ευκαιρία για την Πολωνία, με τον Πεντζ να έχει απάντηση στο απειλητικό σουτ του Σβιντέρσκι. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:29
70' Κίτρινη κάρτα και στον Αρναούτοβιτς από τον Τούρκο ρέφερι. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:34
Το γκολ του Μπαουμγκάρτνερ για το νέο προβάδισμα της Αυστρίας: by Δημήτρης Παπαδήμας
20:35
75' Ευκαιρία για την Αυστρία, με τον Σέζνι να αποκρούει εντυπωσιακά ένα δυνατό και συρτό σουτ του Βίμερ! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:35
75' Αλλαγή για τους Πολωνούς, Γκροζίτσκι στη θέση του Σλιζ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:36
77' Πέναλτι για την Αυστρία! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:37
Ο Σάμπιτζερ βγήκε τετ-α-τετ με τον Σέζνι και προσπάθησε να τον περάσει, με τον Πολωνό τερματοφύλακα να τον ανατρέπει και να δέχεται την κίτρινη κάρτα. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:38
78' Γκοολ για την Αυστρία! Ο Αρναούτοβιτς εκτέλεσε εύστοχα, χαμηλά στην αριστερή γωνία του Σέζνι, κάνοντας το 3-1 για την ομάδα του! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:40
Η ευκαιρία του Σβιντερσκι νωρίτερα: by Δημήτρης Παπαδήμας
20:41
81' Διπλή αλλαγή για την Αυστρία, Γκρέγκοριτς και Σμιντ αντικατέστησαν τους σκόρερ, Μπαουμγκάρτνερ και Αρναούτοβιτς. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:44
84' Ευκαιρία για την Αυστρία, ο Πος έπιασε φανταστικό σουτ με το αριστερό, έδιωξε σε κόρνερ με τρομερή επέμβαση του Σέζνι! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:45
85' Απίστευτη ευκαιρία για την Αυστρία, με τον Λάιμερ να περνάει τον Σέζνι, αλλά να μην μπορεί να σκοράρει προ κενής εστίας από πλάγια θέση. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:46
87' Τελευταία πολωνική αλλαγή, ο νεαρός Ουρμπάνσκι αντικατέστησε τον Ζιελίνσκι. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:48
Το γκολ του Αρναούτοβιτς με το οποίο η Αυστρία «κλείδωσε» τη νίκη της: by Δημήτρης Παπαδήμας
20:50
4 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:52
Συγκινημένος στην αλλαγή του ο Αρναούτοβιτς: by Δημήτρης Παπαδήμας
20:54
Η εντυπωσιακή επέμβαση του Σέζνι στο μακρινό σουτ του Πος: by Δημήτρης Παπαδήμας
20:54
Τέλος του αγώνα, Πολωνία-Αυστρία 1-3! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:55
Οι Αυστριακοί πανηγυρίζουν μια νίκη με... άρωμα πρόκρισης χάρη στα γκολ των Τράουνερ, Μπάουμγκαρτνερ και Αρναούτοβιτς, ενώ η Πολωνία ισοφάρισε προσωρινά με τον Πιόντεκ! by Δημήτρης Παπαδήμας