Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 2η αγωνιστική του 1ου ομίλου του Euro 2024.

Καλησπέρα σας! by Δημήτρης Παπαδήμας
18:32
Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live την αναμέτρηση της Γερμανίας με την Ουγγαρία, για τη 2η αγωνιστική του 1ου ομίλου στο Euro 2024! by Δημήτρης Παπαδήμας
18:33
Για τις 19:00 είναι προγραμματισμένη η έναρξη στην «MHP Arena» της Στουτγκάρδης! by Δημήτρης Παπαδήμας
18:38
Στο συναρπαστικό πρώτο παιχνίδι της ημέρας, με το οποίο ξεκίνησε ιδανικά η 2η αγωνιστική της φάσης των ομίλων, Αλβανία και Κροατία ήρθαν ισόπαλες 2-2! by Δημήτρης Παπαδήμας
18:41
Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων: Γερμανία (Νάγκελσμαν, 4-2-3-1): Νόιε - Κίμιχ, Ρίντιγκερ, Τα, Μίτελστεντ - Άντριχ, Κρόος - Μουσιάλα, Γκιντογκάν, Βιρτ; - Χάβερτς Ουγγαρία (Ρόσι, 3-4-3): Γκουλάσι - Φιόλα, Ορμπάν, Ντάρνταϊ - Μπόλα, Νάγκι, Σέφερ, Κέρκε - Ρ. Σάλαϊ Σομποσλάι, Βάργκα by Δημήτρης Παπαδήμας
18:42
Ίδια και απαράλαχτη η ομάδα που κατεβάζει ο Νάγκαλεσμαν, προφανώς έμεινε απόλυτα ικανοποιημένος από την επιβλητική νίκη με 5-1 επί της Σκωτίας στην πρεμιέρα της διοργάνωσης! by Δημήτρης Παπαδήμας
18:44
Από την άλλη, τρεις οι αλλαγές στην ενδεκάδα του Μάρκο Ρόσι, με την ομάδα του να έχει μείνει πίσω μετά την ήττα με 3-1 από την Ελβετία. Θέλει να πάρει κάτι σήμερα από τους οικοδεσπότες, πριν αντιμετωπίσει την Σκωτία για την τελευταία αγωνιστική. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:44
Θυμηθείτε πώς η Γερμανία διέσυρε την Σκωτία στην πρεμιέρα: by Δημήτρης Παπαδήμας
18:45
Και τα καλύτερα στιγμιότυπα από την ήττα της Ουγγαρίας κόντρα στην Ελβετία: by Δημήτρης Παπαδήμας
18:45
Η δράση της 2ης αγωνιστικής στον 1ο όμιλο ολοκληρώνεται απόψε το βράδυ (22:00), με την αναμέτρηση της Σκωτίας με την Ελβετία. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:47
Διαιτητής του αγώνα είναι ο Ολλανδός, Ντάνι Μάκελι. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:48
Στον πάγκο για τη Γερμανία οι Τερ Στέγκεν, Μπάουμαν, Άντον, Μπέιερ, Εμρέ Τσαν, Φούχριχ, Φίλκρουγκ, Γκρος, Χένρικς, Κοχ, Μίλερ, Ράουμ, Σανέ, Σλότερμπεκ και Ουντάβ. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:48
Αναπληρωματικοί της Ουγγαρίας οι Ντίμπους, Ζαπάνος, Άνταμ, Μπάλογκ, Μπότκα, Σόμποθ, Γκάζνταγκ, Χόρβαθ, Κάτα, Κλαϊνχάισλερ. Λανγκ, Νάγκι, Νέγκο, Στάιλς και Α. Σάλαι. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:50
Στις 13 προηγούμενες συναντήσεις τους, επίσημες ή φιλικές, οι δύο ομάδες έχουν από 13 νίκες, ενώ 12 αναμετρήσεις τους ολοκληρώθηκαν ισόπαλες. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:51
Τα highlights από την πρώτη και συναρπαστική αναμέτρηση της ημέρας: by Δημήτρης Παπαδήμας
18:55
Όμορφες εικόνες από την Στουτγκάρδη: by Δημήτρης Παπαδήμας
18:58
Ολοκληρώθηκε η ανάκρουση των εθνικών ύμνων, όλα έτοιμα για τη σέντρα! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:00
Έναρξη στην αναμέτρηση της Γερμανίας με την Ουγγαρία! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:00
Με τη μωβ εμφάνισή της η Γερμανία, με τα λευκά η Ούγγροι. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:00
1' Μόλις στα 15'' οι Ούγγροι παραλίγο να αιφνιδιάσουν! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:02
Μετά από ένα επικίνδυνο γύρισμα του Κίμιχ, ο Σάλαι κυνήγησε τη φάση αλλά ο Νόιερ βγήκε έγκαιρα και απομάκρυνε την μπάλα. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:03
3' Ο Χάβερτς μπήκε για πρώτη φορά στη μεγάλη περιοχή της Ουγγαρίας, αλλά κόπηκε από τον Φιόλα. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:04
Υπέροχη ατμόσφαιρα στο γήπεδο: by Δημήτρης Παπαδήμας
19:04
5' Πρώτη τελική της Γερμανίας, με τον Χάβερτς να συγκλίνει από τα δεξιά και να σουτάρει αδύναμα πάνω στον Γκουλάσι. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:05
6' Το πρώτο κόρνερ του ματς είναι για την Ουγγαρία! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:06
6' Ευκαιρία για την Ουγγαρία, μετά από σέντρα του Σόμποσλαϊ ο Μπόλα σούταρε εντός εστίας, παρενεβλήθη ο Άντριχ για να διώξει σε νέο κόρνερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:09
by Δημήτρης Παπαδήμας
19:10
19:10
Η Ουγγαρία στέκεται πάρα πολύ καλά στο πρώτο δεκάλεπτο, όντας η ομάδα που έχει απειλήσει περισσότερο. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:11
11' Τεράστια ευκαιρία για τη Γερμανία! Ο Χάβερτς κέρδισε τη μονομαχία με τον Όρμπαν, βάζοντας πολύ σωστά το σώμα του και βγαίνοντας τετ-α-τετ με τον Γκουλάσι, ο οποίος επέκρουσε ενστικτωδώς το πλασέ του! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:12
12' Ο Άντριχ σούταρε, με τον Μπόλα να παρεμβαίνει σωτήρια για την ομάδα του διώχνοντας σε κόρνερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:13
Η Γερμανία απάντησε άμεσα στην... φουριόζα στα πρώτα λεπτά Ουγγαρία, φτιάχνοντας τις δύο πρώτες μεγάλες φάσεις μέσα σε μερικά δευτερόλεπτα. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:15
15' Οι Ούγγροι βγήκαν ξανά στην επίθεση, στα σώματα το συρτό σουτ του πολύ δραστήριου Σάλαι. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:18
19' Η Γερμανία έχει την κατοχή, αλλά σε καμία περίπτωση δεν μπορεί να πει κανείς ότι είναι ασφαλής αμυντικά. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:19
19' Μουσιάλα, Χάβερτς και Γκιντογκάν πήγαν να φτιάξουν ένα υπέροχο τριγωνάκι, πιο δυνατή η πάσα του άσου της Άρσεναλ. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:21
Η μεγάλη χαμένη ευκαιρία του Χάβερτς και η τρομερή επέμβαση του Γκουλάσι: by Δημήτρης Παπαδήμας
19:22
22' Γκοοολ για τη Γερμανία! Λάθος στην άμυνα της Ουγγαρίας, με τον Όρμπαν να πέφτει στο έδαφός μετά από μονομαχία με τον Γκιντογκάν, ο οποίος του έκλεψε την μπάλα και πάσαρε στον Μουσιάλα, που άνοιξε το σκορ από κοντά! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:25
Οι Γερμανοί πήραν το προβάδισμα σε μία φάση που έπαιξε πρωταγωνιστικό ρόλο το πείσμα του Γκιντογκάν, ο οποίος πήρε την μπάλα από τον Όρμπαν (με τους Ούγγρους να φωνάζουν για φάουλ) και σέρβιρε το γκολ στον Μουσιάλα. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:27
26' Τεράστια διπλή χαμένη ευκαιρία για την Ουγγαρία, ο Νόιερ απέκρουσε τη φοβερή εκτέλεση φάουλ του Σόμποσλαϊ και στη συνέχεια της φάσης ο Γερμανός τερματοφύλακας απομάκυνε τον κίνδυνο με τα πόδια. Μεγάλη φάση για τον Νόιερ! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:28
Η μεγάλη ευκαιρία της Ουγγαρίας μόλις στα 15'': by Δημήτρης Παπαδήμας
19:28
Και η ευκαιρία του Άντριχ: by Δημήτρης Παπαδήμας
19:29
29' Υπέροχο κοντρόλ από τον Σόμποσλαϊ, πρόλαβε να πλασάρει αλλά ο Τα επενέβη σωτήρια για τη Γερμανία! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:30
Η Γερμανία το προβάδισμα, η Ουγγαρία τις εντυπώσεις ως τώρα, με τη συμπλήρωση μισής ώρας παιχνιδιού στην Στουτγκάρδη. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:33
34' Η Γερμανία έχει την κατοχή και ελέγχει τον ρυθμό, αλλά έχει και λιγότερες τελικές από την Ουγγαρία (7-5) by Δημήτρης Παπαδήμας
19:36
36' Σέντρα σε πολύ απειλητικό σημείο από τον Μίτελστεντ, Ο Κέρκεζ έδιξε σε κόρνερ προλαβαίνοντας τον Κίμιχ. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:37
37' Μία ακόμα υπέροχη εκτέλεση του Κρός, ανταποκρίθηκε αυτή τη φορά η ουγγρική άμυνα. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:37
38' Μία ακόμα καλή σέντρα του Μίτελστεντ, ο Μπόλα έβαλε τελευταία στιγμή το κεφάλι του διώχνοντας σε κόρνερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:38
Η Γερμανία ανέβασε ρυθμό μετά το 30', πιέζοντας και ψάχνοντας δεύτερο γκολ! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:38
Η ενέργεια του Γκιντογκάν και το γκολ του Μουσιάλα για το 1-0: by Δημήτρης Παπαδήμας
19:40
6-3 υπέρ της Γερμανίας τα κόρνερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:40
41' Κόρνερ του Κρος, κεφαλιά προς τα πίσω του Βάργκα, παραλίγο αυτογκόλ. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:45
44' Μεγάλη ευκαιρία για τη Γερμανία, με τον Μουσιάλα να πλασάρει με πολύ δύναμη στην εξωτερική πευρά των διχτύων. Κάποιοι στο γήπεδο πανηγύρισαν γκολ, κόρνερ έδειξαν οι διαιτητές. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:45
2 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:46
Η μεγάλη επέμβαση του Νόιερ στο φάουλ του Σόμποσλαϊ: by Δημήτρης Παπαδήμας
19:46
42' Ακυρωθέν γκολ για την Ουγγαρία! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:48
Μετά από ένα ακόμα υπέροχο στημένο του Σόμποσλαϊ, ο Νόιερ έκανε μεγάλη επέμβαση και ο Σάλαι σκόραρε, με τη φάση να έχει ξεκινήσει από οφσάιντ του Όρμπαν! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:48
Λήξη πρώτου ημιχρόνου, Γερμανία-Ουγγαρία 1-0! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:50
Συναρπαστικό πρώτο μέρος, με τη Γερμανία να προηγείται χάρη στο γκολ του Μουσιάλα στο 22', αλλά με την Ουγγαρία να στέκεται πολύ καλά, έχοντας φτιάξει αρκετές φάσεις μπροστά στην εστία του Νόιερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:56
20:01
Το ακυρωθέν γκολ της Ουγγαρίας: by Δημήτρης Παπαδήμας
20:04
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:05
47' Ο Ρίντιγκερ σούταρε από πάρα πολύ μακριά, έβαλε το πόδι του και έδιωξε σε κόρνερ ο Όρμπαν. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:06
8ο κόρνερ για τη Γερμανία, καθένα εξ αυτών μεγάλη απειλή για την ουγγρική άμυνα λόγω των εξαιρετικών εκτελέσεων του Κρόος! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:10
20:12
Δεν έχει αλλάξει η εικόνα του ματς, με τη Γερμανία να έχει τη συντριπτική κατοχή, αλλά με την Ουγγαρία να μοιάζει επίσης ικανή να απειλήσει. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:14
55' Πρώτη ευκαιρία για τη Γερμανία στο δεύτερο ημίχρονο, ο Γκουλάσι απέκρουσε διαδοχικά τις προσπάθειες των Γκίντογκαν και Κρόος. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:17
58' Διπλή αλλαγή για τη Γερμανία, Φίλκρουγκ και Σανέ αντικατέστησαν Χάβερτς και Βιρτζ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:19
60' Μεγάλη ευκαιρία για την Ουγγαρία, μετά από έξοχη σέντρα του Σάλαϊ, ο Βάργκα πήρε την κεφαλιά, ελάχιστα πάνω από την εστία η μπάλα! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:22
Σταμάτησε Γκιντογκάν και Κρόος ο Γκουλάσι: by Δημήτρης Παπαδήμας
20:23
64' Κλαϊνχάισλερ στη θέση του Νάγκι για την Ουγγαρία. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:25
67' Γκοοολ για τη Γερμανία! Με την τρομερή επιθετική της ποιότητα, η Γερμανία διπλασίασε το προβάδισμά της! Υπέροχη κυκλοφορία από Κρόος, Μουσιάλα, Μίτελστεντ και Γκιντογκάν, με τον αρχηγό να πλασάρει εύκολα για το 2-0! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:27
Η μεγάλη ευκαιρία της Ουγγαρίας για την ισοφάριση, λίγο πριν δεχθεί το δεύτερο γκολ: by Δημήτρης Παπαδήμας
20:29
69' Σέντρα-σουτ του Κίμιχ, ο Φίλκρουγκ δεν πρόλαβε να κάνει επαφή με το κεφάλι του, λίγο άουτ η μπάλα. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:30
72' Αλλαγές του Νάγκελσμαν, Τσαν και Φούχριχ μέσα, Άντριχ και Μουσιάλα έξω. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:33
74' Ο Γκουλάσι είχε απάντηση σε καλό σουτ του Κίμιχ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:33
75' Νέα επέμβαση του Γκουλάσι, αυτή τη φορά σε συρτό σουτ του Σανέ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:34
76' Διπλή αλλαγή για την Ουγγαρία, Άνταμ και Ζολτ Νάγκι στις θέσεις των Κέρκεζ και Μπόλα. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:37
Το 2-0 της Γερανίας με τον Γκιντογκάν: by Δημήτρης Παπαδήμας
20:42
83' Η Γερμανία συνεχίζει να ελέγχει απόλυτα το ματς, εφανής η απογοήτευση στους ποδοσφαιριστές της Ουγγαρίας, οι οποίοι για 67 λεπτά πάλευαν στα ίσα τους αντιπάλους τους. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:43
85' Ουντάβ στη θέση του Γκιντογκάν, ο οποίος αποθεώνεται με standing ovation. Πολύ δυνατό χειροκρότημα και για τον επιθετικό της Στουτγκάρδης, στο γήπεδο της ομάδας του. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:43
20:46
88' Γκάζνταγκ και Ζόμποθ αντικατέστησαν Σάλαϊ και Βάργκα για την Ουγγαρία. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:48
89' Κίτρινη κάρτα στον Μίτελστεντ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:49
3 λεπτά οι καθυστερήσεις. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:51
20:52
Τέλος, Γερμανία-Ουγγαρία 2-0! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:53
Χάρη στα γκολ των Μουσιάλα (22') και Γκιντογκάν (67'), οι οικοδεσπότες παίρνουν τη νίκη και ουσιαστικά εξασφαλίζουν την πρόκριση από τον 1ο όμιλο. by Δημήτρης Παπαδήμας