Άρης-ΠΑΟΚ

Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για το φινάλε των playoffs της Stoiximan Super League

19:15
Καλησπέρα σας! Όλα ή τίποτα απόψε για τον ΠΑΟΚ, που φιλοξενείται από τον Άρη θέλοντας νίκη για να στεφθεί πρωταθλητής! Σέντρα στις 20:00, τηλεοπτική μετάδοση από Novasports Prime και ραδιοφωνική από bwinΣΠΟΡ FM 94,6, σε περιγραφή Αλέξη Σαββόπουλου. by Γιάννης Πολιάς
19:17
Η βαθμολογία των playoffs της Stoiximan Super League έχει ως εξής: Εικόνα live 28800300/42389.jpg by Γιάννης Πολιάς
19:19
Με νίκη, ο ΠΑΟΚ παίρνει σίγουρα τον τίτλο. Σε περίπτωση γκέλας, θα πρέπει να μην νικήσει η ΑΕΚ τη Λαμία εντός έδρας. Εάν γκελάρουν οι «ασπρόμαυροι» και νικήσει η Ένωση, τότε η κούπα θα... κατηφορίσει στη Νέα Φιλαδέλφεια. by Γιάννης Πολιάς
19:20
Οι ενδεκάδες των ομάδων Άρης (Ά. Μάντζιος): Κουέστα, Οντουμπάτζο, Μπράμπετς, Φαμπιάνο, Μοντόγια, Βερστράτε, Ζουλ, Νταρίντα, Σουλεϊμάνοφ, Σαβέριο, Μορόν Στον πάγκο: Χουτεσιώτης, Σαμόρα, Ντουκουρέ, Γκαρθία, Φετφατζίδης, Φεράρι, Ροζ, Βέλεθ, Ανσαριφάρντ ΠΑΟΚ (Ρ. Λουτσέσκου): Κοτάρσκι, Σάστρε, Μιχαηλίδης, Κεντζιόρα, Μπάμπα, Σβαμπ, Μεϊτέ, Κωνσταντέλιας, Τάισον, Α. Ζίβκοβιτς, Μπράντον Στον πάγκο: Ζ. Ζίβκοβιτς, Βιεϊρίνια, Γιόνι, Νάσμπεργκ, Οζντόεφ, Μάρκος Αντόνιο, Μουργκ, Ντεσπόντοφ, Σαμάτα by Γιάννης Πολιάς
19:21
Διαιτητής: Γκρίνφελντ Βοηθοί: Χασάν, Γιαρκόνι 4ος: Παπαδόπουλος VAR: Μπαρ, Ψαρρής by Γιάννης Πολιάς
19:24
Ιδιαίτερη μέρα για τη Θεσσαλονίκη, νωρίτερα είχαμε μέχρι και σύλληψη οπαδού με... σπαθί. by Γιάννης Πολιάς
19:26
Σίγουρα πέμπτοι οι γηπεδούχοι, που δεν έχουν κίνητρο βαθμολογικό αλλά γοήτρου, καθώς δεν θέλουν να δουν τον άσποντο συντοπίτη να κατακτά τον τίτλο στο «Κλ. Βικελίδης». by Γιάννης Πολιάς
19:27
Υπενθυμίζεται φυσικά ότι οι «κίτρινοι» έχουν και τον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδας Betsson με τον Παναθηναϊκό το επόμενο Σάββατο (25/05). by Γιάννης Πολιάς
19:30
19:34
Οι οπαδοί του Άρη υποδέχτηκαν το πούλμαν με την αποστολή της ομάδας Εικόνα live 28800300/117659.jpg by Γιάννης Πολιάς
19:36
by Γιάννης Πολιάς
19:36
19:40
Ένα 20λεπτο απομένει για τη σέντρα στη Θεσσαλονίκη. by Γιάννης Πολιάς
19:41
Αξίζει να σημειωθεί πως φέτος ο ΠΑΟΚ μετρά 0-1-2 απέναντι στον Άρη. Αν έρθει απόψε βέβαια η νίκη, μικρή σημασία θα έχει το κακό σερί... by Γιάννης Πολιάς
19:47
Πλησιάζει η ώρα για τη σέντρα στο μεγάλο ματς. by Γιάννης Πολιάς
19:53
Την ίδια ώρα, χιλιάδες οπαδοί του ΠΑΟΚ έχουν συγκεντρωθεί έξω από την Τούμπα, καθώς θα παρακολουθήσουν το ντέρμπι σε γιγαντοοθόνη. by Γιάννης Πολιάς
20:02
Έχει καθυστερήσει λίγο η σέντρα, πρέπει να ξεκινήσει ίδια ώρα με το ΑΕΚ-Λαμία ο αγώνας. by Γιάννης Πολιάς
20:03
Πάμε! by Γιάννης Πολιάς
20:04
1' Κίτρινη κάρτα στον Μιχαηλίδη που βρήκε τον Νταρίντα μετά από απομάκρυνση. by Γιάννης Πολιάς
20:04
Ήδη έχουμε την πρώτη ένταση στο ματς, συστάσεις από τον Γκρίνφελντ. by Γιάννης Πολιάς
20:05
2' Σε πλάγια θέση το φάουλ για τον Άρη. by Γιάννης Πολιάς
20:05
Απομάκρυναν οι φιλοξενούμενοι. by Γιάννης Πολιάς
20:07
4' Φοβερή προσπάθεια Κωνσταντέλια από τα αριστερά, όμως η μπαλιά του ήταν πολύ δυνατή. by Γιάννης Πολιάς
20:11
8' Φάουλ στον χώρο του κέντρου για τους φιλοξενούμενους. by Γιάννης Πολιάς
20:11
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Γιάννης Πολιάς
20:11
20:13
Το πρώτο δεκάλεπτο πέρασε δίχως κάποια καλή στιγμή αλλά με μπόλικες δυνατές μονομαχίες. by Γιάννης Πολιάς
20:14
12' Φάουλ λίγο κάτω από τη σέντρα για τον Άρη. by Γιάννης Πολιάς
20:15
Ζητούν φάουλ έξω από την περιοχή οι γηπεδούχοι αλλά ο Γκρίνφελντ έδωσε χέρι υπέρ του ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
20:18
14' Κεφαλιά προς τα πίσω από τον Τάισον, η μπάλα πέρασε πολλά μέτρα έξω. Η πρώτη τελική στο ματς, όπως και να 'χει. by Γιάννης Πολιάς
20:19
17' Στο 56% η κατοχή της μπάλας για τον ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
20:21
19' Κατευθείαν στην αγκαλιά του Κουέστα το γέμισμα του Μπάμπα. by Γιάννης Πολιάς
20:23
Αυτή τη στιγμή, στην κορυφή έχει περάσει η Ένωση. Φυσικά το βράδυ είναι μεγάλο... by Γιάννης Πολιάς
20:28
25' Κάτι λιγότερο από μισή ώρα αγώνα, χωρίς φάσεις στο μεγάλο ντέρμπι του «Κλ. Βικελίδης». by Γιάννης Πολιάς
20:31
29' Ο ΠΑΟΚ έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων αλλά αδυνατεί να δημιουργήσει προϋποθέσεις απειλητικές για την εστία του Άρη, με το 0-0 μέχρι τώρα να είναι απόλυτα φυσιολογικό. by Γιάννης Πολιάς
20:33
30' ΓΚΟΛ, 1-0 Ο ΠΑΟΚ ΜΕ ΤΟΝ ΜΠΡΑΝΤΟΝ! Ο Ζίβκοβιτς κέρδισε την μπάλα στον χώρο του κέντρου και έβγαλε τετ α τετ τον Ισπανό, που τελείωσε εξαιρετικά τη φάση για να δώσει προβάδισμα τίτλου στους «ασπρόμαυρους»! by Γιάννης Πολιάς
20:34
Πάνω που λέγαμε ότι οι φιλοξενούμενοι δεν μπορούν να δημιουργήσουν ρήγματα στην αντίπαλη άμυνα, ήρθαν ένα λάθος από τον Μπράμπετς και μια εξαιρετική συνεργασία Ζίβκοβιτς-Μπράντον να αλλάξουν τα δεδομένα. by Γιάννης Πολιάς
20:35
Στους 80 βαθμούς αυτή τη στιγμή ο ΠΑΟΚ, στους 78 η ΑΕΚ. by Γιάννης Πολιάς
20:35
33' Ανεβάζει άμεσα τις γραμμές του ψάχνοντας την ισοφάριση ο Άρης. by Γιάννης Πολιάς
20:37
35' Μπαλιά που κόντραρε από τον Ζουλ, εύκολα μάζεψε ο Κοτάρσκι. by Γιάννης Πολιάς
20:38
36' Φάουλ σε πλάγια θέση για τον ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
20:38
Η μπάλα κατέληξε στην αγκαλιά του Κουέστα. by Γιάννης Πολιάς
20:39
Έχει βρεθεί στο έδαφος μετά από σύγκρουση μέσα στην περιοχή ο Μιχαηλίδης. by Γιάννης Πολιάς
20:40
Σηκώθηκε ο Έλληνας αμυντικός. by Γιάννης Πολιάς
20:40
Νεύρα εντωμεταξύ σε άλλο σημείο του γηπέδου ανάμεσα στους παίκτες των δύο ομάδων. by Γιάννης Πολιάς
20:41
Τώρα επανέφερε την τάξη ο Γκρίνφελντ, συνεχίζεται το ματς. by Γιάννης Πολιάς
20:41
20:42
39' Κίτρινη κάρτα στον Μοντόγια, φάουλ σε πλάγια θέση για τον ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
20:42
Και δεύτερο γκολ για την ΑΕΚ στο μεταξύ. by Γιάννης Πολιάς
20:42
Απευθείας άουτ η μπάλα μετά την εκτέλεση του φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
20:44
41' Αλλεπάλληλα σουτ Οντουμπάτζο και Μοντόγια που κόντραραν, το δεύτερο κατέληξε στην αγκαλιά του Κοτάρσκι. by Γιάννης Πολιάς
20:47
44' Ωραίο συρτό σουτ του Σουλεϊμάνοφ έξω από την περιοχή, λίγο άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
20:47
Οι φιλοξενούμενοι διαμαρτύρονται για φάουλ στον Μπάμπα στο ξεκίνημα της φάσης. by Γιάννης Πολιάς
20:48
Ο Μάντζιος έχει αγκαλιάσει τον Λουτσέσκου και κάτι του εξηγεί μετά την ένταση για τη φάση με τον Μπάμπα. by Γιάννης Πολιάς
20:48
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις στο πρώτο μέρος. by Γιάννης Πολιάς
20:49
45+2' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
20:50
20:52
45+4' Κεφαλιά του Μορόν προς τα πίσω, δεν μπόρεσε να κάνει καλά την προβολή ο Σουλεϊμάνοφ. by Γιάννης Πολιάς
20:52
Τέλος πρώτου ημιχρόνου, Άρης-ΠΑΟΚ 0-1. by Γιάννης Πολιάς
20:53
Το γκολ του Μπράντον Τόμας στο 30ό λεπτό χωρίζει τις δύο ομάδες, με τον Δικέφαλο του Βορρά να έχει προβάδισμα τίτλου. by Γιάννης Πολιάς
21:11
Ο ΠΑΟΚ απέχει 45 λεπτά από το τέταρτο πρωτάθλημα της ιστορίας του. by Γιάννης Πολιάς
21:11
Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες. by Γιάννης Πολιάς
21:11
Ο Λουτσέσκου πάντως έχει σηκώσει τέσσερις ποδοσφαιριστές για προθέρμανση. by Γιάννης Πολιάς
21:12
47' ΓΚΟΛ, 1-1 Ο ΑΡΗΣ ΜΕ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΓΥΡΙΣΤΟ ΤΟΥ ΜΟΡΟΝ!!! Οι γηπεδούχοι ισοφαρίζουν με το... καλησπέρα στο δεύτερο μέρος, με τον Ισπανό γκολτζή να σκοράρει με ασύλληπτο, γυριστό μονοκόμματο βολέ μέσα από την περιοχή μετά από μπαλιά του Οντουμπάτζο! by Γιάννης Πολιάς
21:14
Το 20ό φετινό γκολ του Μορόν στο πρωτάθλημα, αναμένεται να βγει πρώτος σκόρερ στο φετινό πρωτάθλημα. by Γιάννης Πολιάς
21:15
Με τα υπάρχοντα δεδομένα, η ΑΕΚ παίρνει τον τίτλο. Αναμενόμενα έγινε χαμός στην OPAP Arena όταν έγινα γνωστά τα νέα! by Γιάννης Πολιάς
21:16
50' Οι φιλοξενούμενοι δεν έχουν συνέλθει από την ισοφάριση και πιέζονται από τους παίκτες του Άρη. by Γιάννης Πολιάς
21:19
53' Τώρα επιχειρούν να κερδίσουν μερικά μέτρα οι παίκτες του ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
21:20
55' Οι τελικές είναι 8-2 για τον Άρη. by Γιάννης Πολιάς
21:20
55' Κίτρινη κάρτα στον Βερστράτε. by Γιάννης Πολιάς
21:21
Στημένη μπάλα σε πλάγια θέση για τον ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
21:22
57' Βγήκε και μπλόκαρε ο Κουέστα. by Γιάννης Πολιάς
21:25
60' Μία ώρα αγώνα, πάντε στο 1-1, με τον ΠΑΟΚ να ανεβαίνει. by Γιάννης Πολιάς
21:25
Κόρνερ για τον Δικέφαλο του Βορρά. by Γιάννης Πολιάς
21:26
Έδιωξαν οι γηπεδούχοι. by Γιάννης Πολιάς
21:27
62' ΓΚΟΛ, 2-1 Ο ΠΑΟΚ ΜΕ ΤΟΝ ΤΑΪΣΟΝ! Απίστευτη ομαδική προσπάθεια από τους φιλοξενούμενους, με τον Κωνσταντέλια να κάνει... μαγικά από τα αριστερά και να βρίσκει στην περιοχή τον Μπράντον, που με τακουνάκι έστρωσε στον Βραζιλιάνο ο οποίος κάρφωσε την μπάλα στα δίχτυα με σουτάρα! by Γιάννης Πολιάς
21:29
Ο ΠΑΟΚ βρίσκεται ξανά στους 80 βαθμούς και αφήνει την ΑΕΚ στο -2! Τρομερό φινάλε στα playoffs! by Γιάννης Πολιάς
21:30
H AEK κάνει το 3-0 ενάντια στη Λαμία μα είναι σαφές πλέον πως στην OPAP Arena απαντες ασχολούνται με όσα συμβαίνουν στη Θεσσαλονίκη... by Γιάννης Πολιάς
21:31
65' Σαμάτα αντί Μπράντον, Ντεσπόντοφ αντί Τάισον. by Γιάννης Πολιάς
21:31
Και ο Γκαρθία αντί του Βερστράτε για τον Άρη. by Γιάννης Πολιάς
21:32
Δεν μέτρησε το γκολ της ΑΕΚ, παραμένει το 2-0 με τη Λαμία. by Γιάννης Πολιάς
21:32
67' Γλίστρησε και δεν μπόρεσε να σουτάρει από κοντά ο Ντεσπόντοφ. by Γιάννης Πολιάς
21:33
21:36
70' Κίτρινη κάρτα στον Κεντζιόρα, φάουλ αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή για τον Άρη. by Γιάννης Πολιάς
21:36
71' Κακό τελείωμα του Φαμπιάνο από κοντά, άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
21:37
72' Σαμόρα αντί Σαβέριο. by Γιάννης Πολιάς
21:38
73' Στην αγκαλιά του Κοτάρσκι η προσπάθεια του Σαμόρα, έχει κερδίσει αρκετά μέτρα ο Άρης. by Γιάννης Πολιάς
21:39
74' Πολύ επικίνδυνο γύρισμα του Οντουμπάτζο με μία, σταθερά ο Κοτάρσκι. by Γιάννης Πολιάς
21:40
21:40
Πάμε για μεγάλο θρίλερ, 15 λεπτά για τα 90, ο ΠΑΟΚ προηγείται και κρατά τον τίτλο στα χέρια του αλλά ο Άρης πιέζει. by Γιάννης Πολιάς
21:42
77' Κίτρινη κάρτα για θέατρο στον Κωνσταντέλια, που έπεσε στην περιοχή. by Γιάννης Πολιάς
21:44
78' Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Μιχαηλίδη, αποβάλλεται και αφήνει με δέκα τον ΠΑΟΚ! by Γιάννης Πολιάς
21:44
Αριθμητικό μειονέκτημα για τια τους φιλοξενούμενους! by Γιάννης Πολιάς
21:45
Ο Έλληνας αμυντικός αποχωρεί δείχνοντας το σήμα του ΠΑΟΚ και φέρνει τις ανάλογες αποδοκιμασίες... by Γιάννης Πολιάς
21:45
80' Ο Νάσμπεργκ αντικαθιστά τον Κωνσταντέλια. by Γιάννης Πολιάς
21:46
Πάμε για ένα δεκάλεπτο-φωτιά! by Γιάννης Πολιάς
21:48
82' Σε κάθε φάση πλέον έχουμε... κοκορομαχίες ανάμεσα στους παίκτες των δύο ομάδων. by Γιάννης Πολιάς
21:49
21:50
85' Τελευταίο πεντάλεπτο, ο ΠΑΟΚ κρατά προβάδισμα και... κούπα. by Γιάννης Πολιάς
21:51
86' Μπαλιά του Ζουλ, πέρασε από όλους η μπάλα και κατέληξε άουτ. by Γιάννης Πολιάς
21:52
86' Ανσαριφάρντ αντί Ζουλ, Φεράρι αντί Μοντόγια και Φετφατζίδης αντί Σουλεϊμάνοφ. by Γιάννης Πολιάς
21:52
Φουλ επίθεση από τον Μάντζιο. by Γιάννης Πολιάς
21:54
88' Κίτρινη κάρτα στον Γκαρθία, νέα ένταση μετά από φάουλ του Ισπανού. by Γιάννης Πολιάς
21:54
Είχαμε και κόκκινη κάρτα σε άνθρωπο στον πάγκο του ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
21:55
Τώρα σηκώνεται ο Σαμάτα, που είχε χτυπήσει στη φάση με τον Γκαρθία, για να συνεχιστεί το ματς. by Γιάννης Πολιάς
21:56
Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις. by Γιάννης Πολιάς
21:57
90+2' Αλλεπάλληλες σέντρες από τους παίκτες του Άρη, όλες απομακρύνονται. by Γιάννης Πολιάς
21:58
Έκανε το 3-0 η ΑΕΚ ενάντια στη Λαμία. by Γιάννης Πολιάς
21:58
90+3' Μονοκόμματο σουτ του Σαμόρα μέσα από την περιοχή, άουτ η μπάλα! by Γιάννης Πολιάς
21:59
90+4' Στα σώματα το σουτ του Μορόν. by Γιάννης Πολιάς
22:00
90+5' Όλος ο κόσμος στα καρέ του ΠΑΟΚ και αλλεπάλληλες σέντρες. by Γιάννης Πολιάς
22:00
90+5' ΑΟΥΤ Η ΚΕΦΑΛΙΑ ΤΟΥ ΑΝΣΑΡΙΦΑΡΝΤ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ! by Γιάννης Πολιάς
22:01
Απίθανη ευκαιρία για τον Άρη, ο Ιρανός δεν έπιασε καλά την κεφαλιά όντας αμαρκάριστος. by Γιάννης Πολιάς
22:01
ΤΕΛΟΣ, ΑΡΗΣ-ΠΑΟΚ 1-2! by Γιάννης Πολιάς
22:01
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΓΙΑ ΤΕΤΑΡΤΗ ΦΟΡΑ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ Ο ΠΑΟΚ! by Γιάννης Πολιάς
22:02
Προκλήθηκε άμεσα ένταση στον αγωνιστικό χώρο, έσπευσαν οι άνθρωποι της ασφάλειας να ηρεμήσουν τα πνεύματα. by Γιάννης Πολιάς
22:02
Ο ΠΑΟΚ στέφεται πρωταθλητής, ακολουθεί κείμενο με όλα όσα έγιναν. by Γιάννης Πολιάς