Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 37η αγωνιστική της Premier League.

18:20
Καλησπέρα σας κυρίες και κύριοι! Καλώς ήρθατε σε ένα ακόμη live του sport-fm.gr. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:22
Παρέα θα παρακολουθήσουμε το κρίσιμο ματς της 37ης και προτελευταίας αγωνιστικής της Premier League ανάμεσα σε Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και Άρσεναλ. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:25
Η σέντρα θα γίνει στις 18:30 και η τηλεοπτική μετάδοση θα γίνει μέσω του Novasports Premier League. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:27
Οι «κόκκινοι διάβολοι» χρειάζονται τη νίκη καθώς είναι στην 8η θέση με 54 βαθμούς, την στιγμή που η Άρσεναλ με νίκη θα προσπεράσει τη Σίτι. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:29
Οι δυο ομάδες έχουν κάνει την είσοδο τους στον αγωνιστικό χώρο και όλα είναι έτοιμα για τη σέντρα. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:30
Όρκος νίκης για τους «κανονιέρηδες» που είναι και στη σέντρα. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:30
1' Ξεκίνησε το ντέρμπι! by Γιώργος Ζαχαρίου
18:31
1' Πρώτη απειλή της Άρσεναλ με τον Ντιαλό να παραχωρεί κόρνερ. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:32
2' Επικίνδυνη εκτέλεση του Ράις, ο Πάρτεϊ έκανε την κεφαλιά προς τα πίσω, αλλά ο Γουάν Μπισάκα απομάκρυνε. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:34
4' Τελική για τους «κανονιέρηδες». Ο Πάρτεϊ έδωσε την μπάλα στον Έντεγκααρντ αυτός έκανε το τακουνάκι στον Σάκα που πλάσαρε, αλλά ο Ονάνα μπλόκαρε. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:35
5' Απειλεί και η Γιουνάιτεντ. Οι γηπεδούχοι εφόρμησαν στην περιοχή, ο Σαλιμπά έκανε λάθος, ο Χόιλουντ επωφελήθηκε, αλλά σούταρε άουτ, γλιστρώντας. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:37
Καλή στιγμή για τους γηπεδούχους να κερδίζουν κόρνερ έπειτα από κόντρα σε σουτ του Γκαρνάτσο by Γιώργος Ζαχαρίου
18:38
9' Κόρνερ τώρα για την Άρσεναλ από τα δεξιά. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:39
Πολύ καλή στιγμή για τους «κανονιέρηδες». Ο Σάκα εκτέλεσε το κόρνερ, με τον Γκάμπριελ να κάνει μια ωραία γυριστή κεφαλιά και την μπάλα να περνά λίγο πάνω από το δοκάρι του Ονάνα. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:42
Ωραίο το ματς ως τώρα στο «Ολντ Τράφορντ». by Γιώργος Ζαχαρίου
18:44
14' Σωτήρια παρέμβαση του Τροσάρ σε επικίνδυνη αντεπίθεση της Γιουνάιτεντ. Κόρνερ για τους γηπεδούχους. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:45
18:45
16' Μακρινό σουτ του Νταλότ, χωρίς τύχη... by Γιώργος Ζαχαρίου
18:47
18:49
Προσπαθούν οι φιλοξενούμενοι να φέρουν την μπάλα στην περιοχή της Γιουνάιτεντ, αλλά ως τώρα η άμυνα των «κόκκινων διαβόλων» είναι καλά οργανωμένη. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:50
21' ΓΚΟΟΟΛ η Άρσεναλ! Ο Τροσάρ το 0-1! Ο Ονάνα απομάκρυνε, η μπάλα έφτασε στον Γουάιτ που πέρασε στον Χάβερτς, αυτός μπήκε περιοχή, γύρισε την μπάλα στον Βέλγο που πρόλαβε τον Γουάν Μπισάκα και πλάσαρε στην κενή εστία. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:52
Δίκαιο βάσει της εικόνας ως τώρα by Γιώργος Ζαχαρίου
18:56
Στο γκολ της Άρσεναλ ξανά ο Κασεμίρο φέρει ευθύνη. Έχει αργήσει να «τραβηχτεί» στην πάσα και χάνει τελείως τον αντίπαλο του που ξεμαρκαρίστηκε. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:59
28' Καλή στιγμή για την Άρσεναλ με τους ποδοσφαιριστές της να κυκλοφορούν την μπάλα με άνεση και τον Γουάιτ να κάνει όμορφη κίνηση εξτρέμ στην περιοχή. Προσπάθησε να νικήσει από δύσκολο σημείο τον Ονάνα, αλλά η μπάλα έφυγε άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:01
31' Πήρε μέτρα η Γιουνάιτεντ που προσπαθεί να βρει γκολ ισοφάρισης. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:06
37' Ο Ντιαλό στο έδαφος μετά από μαρκάρισμα, προσωρινή διακοπή στο ματς. Δεν δείχνει να υπάρχει κάτι σοβαρό. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:08
O Iβοριανός σηκώθηκε και περνά προσωρινά εκτός. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:09
40' Κόρνερ για τη Γιουνάιτεντ, υπάρχει επιθετικό φάουλ. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:13
43' Καλή στιγμή για τη Γιουνάιτεντ. Ο Γκαρνάτσο έκανε όμορφη ενέργεια από τα αριστερά, πέρασε τον Πάρτει και εν συνεχεία τον Γουάιτ, μπήκε στην περιοχή, έκανε το γύρισμα, αλλά ο Ράγια απέκρουσε και έδιωξε. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:15
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:18
Tέλος πρώτου μέρους στο «Ολντ Τράφορντ». 0-1 η Άρσεναλ με το γκολ του Τροσάρ by Γιώργος Ζαχαρίου
19:33
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο by Γιώργος Ζαχαρίου
19:38
H Γιουνάιτεντ έχει μπει πιο... ζωηρά σε αυτό το πρώτο πεντάλεπτο του δευτέρου μέρους. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:42
Η Άρσεναλ θέλει ένα δεύτερο γκολ για να το... καθαρίσει. Από την άλλη η Γιουνάιτεντ αναζητά την ισοφάριση γιατί αλλιώς θα εναποθέσει όλες τις ελπίδες της στο Κύπελλο για να βγει στην Ευρώπη. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:44
57' Kόρνερ για την Άρσεναλ by Γιώργος Ζαχαρίου
19:45
Κεφαλιά προς τα πίσω του Σαλίμπα η μπάλα άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:49
61' Nέα προσπάθεια της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ να απειλήσει την εστία του Ράγια, όμως το σουτ του Γκαρνάτσο ήταν πολύ κακό και έφυγε άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:52
Αρκετά «φλύαρη» η Γιουνάιτεντ, αλλά σταθερά με την κατοχή της μπάλας. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:53
65' Απειλεί η Άρσεναλ! Ο Τροσάρ από τα αριστερά, «σέρβιρε» στον Χάβερτς, αυτός αμέσως με πάτημα στον Έντεγκααρντ που μετά από διαδοχικές προσποιήσεις σούταρε, αλλά ο Ονάνα μπλόκαρε. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:54
66' Αλλαγή για την Άρσεναλ. Εκτός ο Τροσάρ, στη θέση του ο Μαρτινέλι. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:56
68' Τελική για τη Γιουνάιτεντ με τον Κασεμίρο να εξαπολύει ένα σουτ εκτός περιοχής, μπλόκαρε ο Ράγια. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:57
69' Κόρνερ για την Άρσεναλ. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:57
Πρώτη αλλαγή για τους γηπεδούχους. Ο Ντιαλό εκτός με τον Άντονι να τον αντικαθιστά. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:00
72' Nα και η πρώτη ενέργεια του Άντονι στο ματς. Το σουτ του Βραζιλιάνου ήταν αδύναμο και κατέληξε στην αγκαλιά του Ράγια. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:03
75' Αλλαγή για τη Γιουνάιτεντ. Ο Έβανς εκτός ο νεαρός Κουμπουαλά στη θέση του. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:06
77' Μεγάλη ευκαιρία για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Από λάθος του Σάκα, η μπάλα έφτασε στον ΜακΤόμινεϊ, αυτός κουβάλησε την μπάλα, έδωσε στον Γκαρνάτσο ο οποίος την έφερε στο αριστερό και σούταρε, αλλά βρήκε την εξωτερική πλευρά των διχτυών. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:07
79' Τεράστια στιγμή για την Άρσεναλ. Ο Μαρτινέλι έκανε τρομερή ατομική ενέργεια, από τα αριστερά συνέκλινε, μπήκε περιοχή σούταρε, αλλά ο Ονάνα έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:08
80' Κόρνερ για τη Γιουνάιτεντ. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:09
81' Από την άλλη τώρα κόρνερ. Για την Άρσεναλ. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:09
Ο Σάκα πονάει και δείχνει να μην μπορεί να συνεχίσει. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:09
82' Ναι θα περάσει εκτός. Ο Γκάμπριελ Ζέσους θα πάρει τη θέση του. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:11
83' Τεράστια επέμβαση διπλή του Ονάνα, με τον Καμερουνέζο να αποσοβεί αυτογκόλ και στη συνέχεια να αποκρούσει σε κόρνερ έπειτα από σουτ του Ράις. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:14
86' Μέινου και Τομιγιάσου στο έδαφος. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:16
87' Αλλαγές η Γιουνάιτεντ. Άμραμπατ, Γουάν Μπισάκα και Χόιλουντ εκτός. Έριξεν, Φόρσον και Γουίτλι στο ματς. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:18
89' Τεράστια ευκαιρία για την Άρσεναλ με τον Γουάιτ να μπαίνει από τα αριστερά και να κάνει το γύρισμα, αλλά ούτε ο Χάβερτς ούτε και ο Έντεγκααρντ να μην μπορούν να τη σπρώξουν στα δίχτυα. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:19
Έξι λεπτά οι καθυστερήσεις by Γιώργος Ζαχαρίου
20:20
90'+2' Αλλαγές η Άρσεναλ. Έντεγκααρντ και Πάρτεϊ εκτός. Μέσα ο Κίβιορ και ο Ζορζίνιο. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:21
90'+3' Ξανά ο Γκαρνάτσο με μακρινό σουτ απειλεί. Άουτ η μπάλα, την στιγμή που η βροχή έχει δυναμώσει. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:24
Δευτερόλεπτα ακόμα. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:25
Τέλος! Η Άρσεναλ νικάει μέσα στο «Ολντ Τράφορντ» 1-0 και παραμένει ζωντανή για τον τίτλο! by Γιώργος Ζαχαρίου