Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τα playouts της Stoiximan Super League

Καλησπέρα σας! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:44
Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live την αναμέτρηση του ΠΑΣ Γιάννινα με τον Βόλο, για την 7η και τελευταία αγωνιστική των playouts της Stoiximan Super League! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:45
Για τις 20:00 είναι προγραμματισμένη η έναρξη του αγώνα στους «Ζωσιμάδες» των Ιωαννίνων! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:47
Ο ΠΑΣ αποχαιρετά την Stoiximan Super League έχοντας ήδη υποβιβαστεί στη Super League 2, θέλοντας τουλάχιστον να κλείσει την απογοητευτική σεζόν με ένα θετικό αποτέλεσμα. Παραμένει στην τελευταία θέση της βαθμολογίας, με 4 νίκες, 10 ισοπαλίες και 18 ήττες. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:49
Από την άλλη, ο Βόλος κατάφερε να παραμείνει στην κατηγορία κάνοντας ένα φοβερό ντεμαράζ στα playouts, όντας στη 12η θέση και στο +4 από τη ζώνη του υποβιβασμού. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:52
Οι ενδεκάδες: ΠΑΣ Γιάννινα (Γεωργουλόπουλος, 4-2-3-1): Αθανασόπουλος - Πανάγου, Μπακαδήμας, Σομποτσίνσκι, Κιάκος - Τζίνο, Λιάσος - Ροσέρο, Κύρκος, Τζίμας - Κόντε Βόλος (Κόντης, 4-2-3-1): Παπαδόπουλος - Τάχατος, Ασλανίδης, Καλογερόπουλος, Κίτσος - Τσοκάνης, Μύγας - Μπαριέντος, Μπερτόγλιο, Κόμπα - Μωραΐτης by Δημήτρης Παπαδήμας
19:53
Στον πάγκο για τον ΠΑΣ οι Σούλης, Μπεγκαλα, Καραχάλιος, Λεό, Μίνα, Ναούμης, Παντελάκης, Ροσάλες και Σόρια. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:53
Αναπληρωματικοί του Βόλου οι Σιαμπάνης, Άλχο, Ασεχνούν, Ντε Καμπς, Γκαρσία, Ολιβέρα, Γκλάβτσιτς, Ποπέσκου και Ράσιτς. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:54
Διαιτητής του αγώνα ο Στέφανος Κουμπαράκης, με βοηθούς τους Δέλλιο, Οικονόμου και τέταρτο τον Τσιμεντερίδη. VAR οι Βεργέτης και Απτσόγλου. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:55
19:58
Οι δύο ομάδες έχουν κοντραριστεί τρεις φορές κατά τη διάρκεια της φετινής σεζόν, δύο για το πρωτάθλημα και μία για το Κύπελλο. Οι δύο ομάδες πανηγύρισαν από μία νίκη, ενώ μία συνάντησή τους ολοκληρώθηκε ισόπαλη. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:59
Οι δύο ομάδες έχουν βγει στον αγωνιστικό χώρο, όλα έτοιμα για την έναρξη του αγώνα! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:00
Σέντρα στην αναμέτρηση του ΠΑΣ Γιάννινα με τον Βόλο! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:01
Εραμούσπε, Νάγκι, Παμλίδης, Τσαούσης, Μπάλαν και Ριένστρα οι απουσίες του ΠΑΣ, χωρίς Λούνα, Σιέλη και Κόβακς στην αποστολή του ο Βόλος. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:05
5' Ο ΠΑΣ έχει πάρει την πρωτοβουλία στα πρώτα λεπτά, έχοντας περισσότερη ώρα την μπάλα στην κατοχή του. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:10
9' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ Γιάννινα! Ο Ροσέρο έκανε την κούρσα από τα δεξιά και το γύρισμα για τον Κύρκο, εκείνος πάσαρε για τον Κόντε, αλλά ο Ισπανός επιθετικός δεν κατάφερε να σκοράρει με τακουνάκι προ κενής εστίας! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:11
Αυτή ήταν η πρώτη και μοναδική έως τώρα ευκαιρία που έχουν δημιουργήσει οι δύο ομάδες, ενώ ο ΠΑΣ έχει μπει πιο δυνατά στο ματς. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:13
13' Μία ακόμα προσπάθεια του Ροσέρο στα δεξιά της επίθεσης του ΠΑΣ, μπλόκαρε αυτή τη φορά το γύρισμά του ο Παπαδόπουλος. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:14
14' Δεύτερη καλή στιγμή για τον ΠΑΣ στο παιχνίδι, με τον Κόντε να κάνει υπέροχη ατομική προσπάθεια, αλλά να σουτάρει αδύναμα πάνω στον τερματοφύλακα του Βόλου. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:16
17' Ο Βόλος δεν έχει καταφέρει να απειλήσει ακόμα την εστία του Αθανασίου. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:18
18' Νέα ευκαιρία για τον ΠΑΣ, ξανά με πρωταγωνιστή τον Κόντε. Ο Ισπανός επιθετικός βρήκε χώρο και σούταρε συρτά από τα όρια της μεγάλης περιοχής, απέκρουσε σε κόρνερ ο Παπαδόπουλος. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:19
Πεσμένος στο χορτάρι ο Ασλανίδης, δείχνει να πονάει και φαίνεται ότι δύσκολα θα συνεχίσει στο ματς. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:20
Βγήκε εκτός αγωνιστικού χώρου για να δεχθεί τις βοήθειες του ιατρικού επιτελείου των φιλοξενούμενων. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:21
Δεν μπορεί να συνεχίσει ο Ασλανίδης, θα κάνει αναγκαστική αλλαγή ο Βόλος. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:22
23' Αλλαγή για τον Βόλο, ο Ράσιτς αντικατέστησε τον τραυματία Ασλανίδη. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:27
27' Ο ΠΑΣ μπήκε ξανά απειλητικά στη μεγάλη περιοχή του Βόλου, με την άμυνα των φιλοξενούμενων να απομακρύνει τον κίνδυνο για την εστία του Παπαδόπουλου. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:32
33' Ο ΠΑΣ συνεχίζει να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων και τις μεγαλύτερες ευκαιρίες του ματς, ενώ ο Βόλος προσπαθεί να εκμεταλλευτεί τις αντεπιθέσεις του. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:33
4 τελικές ο ΠΑΣ, με 2 στον στόχο, χωρίς τελική ακόμα ο Βόλος. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:38
38' Νέα ευκαιρία για τον ΠΑΣ, με τον Παπαδόπουλο να αρνείται ξανά το γκολ στον Κόντε, αποκρούοντας εντυπωσιακά το δυνατό του σουτ! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:41
41' Συνεχίζει να πιέζει την άμυνα του Βόλου ο ΠΑΣ, ψάχνοντας το γκολ πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:42
42' Πρώτη τελική του Βόλου στο παιχνίδι, με τον Μπερτόγλιο να βρίσκει χώρο, αλλά να σουτάρει άτσαλα. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:44
Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:46
Λήξη πρώτου ημιχρόνου, ΠΑΣ Γιάννινα-Βόλος 0-0. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:49
Ανώτεροι στο πρώτο μισό του αγώνα κόντρα στον ακίνδυνο Βόλο οι γηπεδούχοι, έφτιαξαν τρεις πολύ καλές ευκαιρίες για να ανοίξουν το σκορ, αλλά ο Παπαδόπουλος είχε τις απαντήσεις στις προσπάθειες του Κόντε. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:05
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στα Ιωάννινα! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:05
Χωρίς αλλαγές επέστρεψαν από τα αποδυτήρια οι δύο ομάδες. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:08
21:10
51' Φάση διαρκείας μπροστά στην εστία του Βόλου, κατάφερε να απομακρύνει μετά από... πολύ ζόρι η άμυνά του. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:13
53' Ευκαιρία για τον ΠΑΣ και πρώτη καλή φάση στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Ροσέρο να δοκιμάζει το μακρινό σουτ και με τον Παπαδόπουλο να αποκρούει εντυπωσιακά, χαμηλά στη δεξιά του γωνία. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:15
56' Γκοολ για τον ΠΑΣ Γιάννινα! Μετά από μια εξαιρετική αντεπίθεση των γηπεδούχων, ο Ροσέρο έκανε μία ακόμα κούρσα από τα δεξιά και σέντραρε για τον Τζίμα, ο οποίος άνοιξε το σκορ με προβολή! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:16
Η φάση του γκολ ελέγχεται από τους VAR για πιθανό οφσάιντ του Ροσέρο. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:17
57' Αλλαγή για τον ΠΑΣ, Μπεγκάλα στη θέση του Κύρκου. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:17
Μέτρησε κανονικά το γκολ του ΠΑΣ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:20
60' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ, μετά από μία ακόμα εξαιρετική αντεπίθεση, ο Μύγας έκοψε με καθοριστικό τάκλιν τη σέντρα του Ροσέρο, ενώ στη συνέχεια της φάσης ο Κόντε δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα από πολύ πλεονεκτική θέση. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:20
21:25
66' Ο Βόλος συνεχίζει να είναι ακίνδυνος επιθετικά, χωρίς να έχει βρει ρυθμό. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:26
67' Διπλή αλλαγή για τον Βόλο, Άλχο και Ασεχνούν αντικατέστησαν Μύγα και Μπερτόγλιο. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:27
68' Διπλή αλλαγή και για τον ΠΑΣ Γιάννινα, Καραχάλιος και Μίνα στις θέσεις των Τζίνο και Τζίμα. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:30
70' Ευκαιρία για τον Βόλο, με τον Ασεχνούν να συγκλίνει από αριστερά, αλλά να σουτάρει πάνω στον Αθανασίου. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:31
71' Ο Ασεχνούν έκανε το γύρισμα από τα αριστερά και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα μετά από λάθος του Αθανασίου, αλλά η μπάλα είχε βγει εκτός τελικής γραμμής πριν την προλάβει ο παίκτης του Βόλου. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:33
74' Ο Καραχάλιος ζύγισε το πόδι του και σούταρε από μακριά, η μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Παπαδόπουλου. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:34
Γρήγορος ο ρυθμός στα τελευταία λεπτά, με τον Βόλο να ψάχνει το γκολ της ισοφάρισης και με τον ΠΑΣ να απειλεί βρίσκοντας χώρους στις αντεπιθέσεις του. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:35
76' Ευκαιρία για τον Βόλο, ο Κόμπα βρέθηκε εντελώς αμαρκάριστος στην καρδιά της περιοχής του ΠΑΣ, αλλά έστειλε την μπάλα ψηλά άουτ με κεφαλιά. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:36
62% υπέρ του Βόλου η κατοχή της μπάλας. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:37
77' Ευκαιρία για τον ΠΑΣ, Κόντε και Μίνα έπαιξαν ιδανικά το 1-2, αλλά ο Κίτσος έδιωξε σε κόρνερ και καίριο τάκλιν! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:38
78' Τεράστια ευκαιρία για τους γηπεδούχους, υπέροχο κατέβασμα, ποδιά και σέντρα από τον Ροσέρο, ο Κόντε βρήκε με κεφαλιά-πάσα τον Μπακαδήμα, αλλά εκείνος σούταρε πολύ ψηλά άουτ από το ύψος της μικρής περιοχής! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:39
80' Ευκαιρία και για τον Βόλο, σέντρα του Κόμπα και σουτ στην κίνηση του Ασεχνούν από πλάγια θέση, απέκρουσε με το αριστερό του πόδι ο Αθανασίου! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:40
Πολύ γρήγορος ρυθμός με εκατέρωθεν ευκαιρίες στα τελευταία λεπτά! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:41
82' Αλλαγή για τον ΠΑΣ, Λεό στη θέση του Κόντε, αποθεώνεται από τους φίλους των γηπεδούχων ο Ισπανός. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:42
Πέρασε και ο Ναούμης στη θέση του Ροσέρο. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:43
84' Αλλαγή και για τον Βόλο, Γκαρσία στη θέση του Τάχατου. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:46
87' Ο Ασεχνούν βρήκε χώρο και σούταρε από μακριά, απέκρουσε με υπερένταση ο Αθανασίου. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:48
88' Τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΣ, με τον Λεό να τα βάζει με όλη την άμυνα του Βόλου, να περνάει και τον Παπαδόπουλο, αλλά να σουτάρει ψηλά άουτ! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:48
89' Γκοολ για τον Βόλο! Ο Ασεχνούν ταλαιπώρησε ξανά την άμυνα του ΠΑΣ και έβγαλε τη σέντρα από τα αριστερά, με τον Μωραΐτη να σκοράρει με καρφωτή κεφαλιά μετά από κίνησή του στο δεύτερο δοκάρι! by Δημήτρης Παπαδήμας