Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τα playouts της Stoiximan Super League

19:45
Καλησπέρα σας φίλες και φίλοι. by Σπύρος Σιαμπλής
19:46
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του Πανσερραϊκού με την Κηφισιά, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής των playouts της Stoiximan Super League, στο δημοτικό στάδιο Σερρών. by Σπύρος Σιαμπλής
19:46
Την αρχική 11άδα των γηπεδούχων αποτελούν οι Τσομπανίδης, Ντανκερλούι, Αυλωνίτης, Μπέργκστρομ, Πηλέας, Στάικος, Ουεντραόγκο, Μούργος, Χατζηστραβός, Μασκανάκης και Μπετανκόρ. by Σπύρος Σιαμπλής
19:48
Ενώ στο βασικό σχήμα των φιλοξενούμενων ξεκινούν οι Νικοπολίδης, Σμπώκος, Βαφέας, Σπίνος, Παρράς, Νίνης, Κωνσταντακόπουλος. Μπαρμπόσα, Τετέι. Μενέντες και Οζέγκοβιτς. by Σπύρος Σιαμπλής
19:48
Σε επίπεδο απουσιών, τώρα, τα «λιοντάρια» δεν υπολογίζουν μόνο στον τιμωρημένο Οικονόμου. by Σπύρος Σιαμπλής
19:49
Αντιθέτως, υπάρχουν ουκ ολίγα προβλήματα για την ομάδα των βορείων προαστείων, που δεν συμπληρώνει καν… 20άδα. by Σπύρος Σιαμπλής
19:50
Επιστρέφοντας στα αγωνιστικά, στον πάγκο του Πανσερραϊκού θα καθίσουν οι Κατσίκας, Ντάνκερλουι, Μαυρόπουλος, Τομάς, Σοφιανός, Παπαβασιλείου, Μορέιρα, Γούλερι και Άλεξιτς. by Σπύρος Σιαμπλής
19:50
Ενώ στον πάγκο της Κηφισιάς θα βρίσκονται οι Αναγνωστόπουλος, Μπιφουμά, Τσάπαν, Μιλίσεβιτς, Παπασάββας και Τσανάτζια. by Σπύρος Σιαμπλής
19:51
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Φώτης Πολυχρόνης από τον Σύνδεσμο Πιερίας, ενώ χρέη διαιτητή VAR θα εκτελέσει ο Τάσος Παπαπέτρου του Συνδέσμου Αθηνών. by Σπύρος Σιαμπλής
19:53
Τρίτη συνάντηση των δύο ομάδων για φέτος, που μετρούν ένα... χορταστικό 4-4 στην Καισαριανή καθώς και μια ακόμα ισοπαλία, με 1-1 στις Σέρρες... by Σπύρος Σιαμπλής
19:55
Τώρα μπαίνουν στο γήπεδο οι αναπληρωματικοί των δύο ομάδων. by Σπύρος Σιαμπλής
19:57
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές... by Σπύρος Σιαμπλής
19:57
Ενώ ακολουθούν οι καθιερωμένες φωτογραφίες και χειραψίες ανάμεσα στους πρωταγωνιστές. by Σπύρος Σιαμπλής
19:58
Όλα είναι έτοιμα πλέον για την έναρξη της αναμέτρησης! by Σπύρος Σιαμπλής
20:01
1’ Αρχίζει ο αγώνας, με τον Πανσερραϊκό στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:06
5' Σέντρα του Στάικου από τα δεξιά, η μπάλα περνάει παράλληλα με την εστία του Νικοπολίδη. by Σπύρος Σιαμπλής
20:09
8' Κόρνερ για την Κηφισιά, από την αριστερή πλευρά. by Σπύρος Σιαμπλής
20:10
9' Εκτέλεση του Μενέντες, γυριστή κεφαλιά από τον Οζέγκοβιτς, μπλοκάρει την μπάλα ο Τσομπανίδης. by Σπύρος Σιαμπλής
20:14
13' Πρώτη καλή φάση στο ματς, ως μη γενόμενη ωστόσο, αφού υπάρχει οφσάιντ στο ξεκίνημα του Μπετανκόρ! by Σπύρος Σιαμπλής
20:15
15' Νέο κόρνερ για τους φιλοξενούμενους, από τα δεξιά τώρα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:16
15' Ο Νίνης το εκτελεί στο δεύτερο δοκάρι, ο Σπίνος παίρνει την κεφαλιά, αλλά αστοχεί... by Σπύρος Σιαμπλής
20:19
18' Κόρνερ υπέρ των γηπεδούχων. by Σπύρος Σιαμπλής
20:20
19' Εκτέλεση του Μούργου από τα δεξιά, διώχνει εύκολα η άμυνα της Κηφισιάς ενώ ο Νικοπολίδης μπλοκάρει στην εξέλιξη της φάσης. by Σπύρος Σιαμπλής
20:26
21' Πατάει περιοχή ο Τετέι, αλλά το πλασέ του είναι χλιαρό. by Σπύρος Σιαμπλής
20:31
26' Ξαφνικό σουτ του Νίνη, η μπάλα περνάει ψηλά άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
20:33
31' Καλή στιγμή για τον Πανσερραϊκό, με τον Χατζηστραβό να πατάει περιοχή και να σουτάρει από αριστερά, τον Νικοπολίδη να αποκρούει και τον Μπετανκόρ στη συνέχεια να μην μπορεί να σουτάρει! by Σπύρος Σιαμπλής
20:36
35' Κόρνερ για τα «λιοντάρια» από το διώξιμο του Βαφέα προ του Μπετανκόρ. by Σπύρος Σιαμπλής
20:36
35' Εκτέλεση του Πηλέα από την αριστερή πλευρά, διώχνει με κεφαλιά ο Σπίνος. by Σπύρος Σιαμπλής
20:38
37' Σουτ του Νίνη από μακριά, πέφτει και μπλοκάρει ο Τσομπανίδης. by Σπύρος Σιαμπλής
20:41
40' Ωραία ατομική ενέργεια του Τετέι, ο οποίος σουτάρει από θέση μέσα δεξιά, αλλά ο Τσομπανίδης πέφτει και μπλοκάρει. by Σπύρος Σιαμπλής
20:45
44' Μακρινό δυνατό σουτ από τον Στάικο, η μπάλα περνάει πάνω από την εστία του Νικοπολίδη. by Σπύρος Σιαμπλής
20:46
45' Κόρνερ υπέρ των γηπεδούχων, από τα αριστερά. by Σπύρος Σιαμπλής
20:46
45' Περνάει ανεκμετάλλευτο το κόρνερ για τον Πανσερραϊκό, ενώ και η αντεπίθεση της Κηφισιάς δεν φέρνει αποτέλεσμα. by Σπύρος Σιαμπλής
20:48
45'+1' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια ισόπαλες χωρίς σκορ. by Σπύρος Σιαμπλής
20:49
3-6 οι τελικές 3-2 τα κόρνερ 48%-52% η κατοχή της μπάλας by Σπύρος Σιαμπλής
21:03
Χωρίς αλλαγές ξεκινάει στην επανάληψη η Κηφισιά. by Σπύρος Σιαμπλής
21:04
Τομάς και Σοφιανός αντί Μασκανάκη και Μούργου για τον Πανσερραϊκό. by Σπύρος Σιαμπλής
21:04
46’ Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, με την Κηφισιά στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:07
48' Κίτρινη κάρτα στον Παρρά, για τράβηγμα της φανέλας του Τομάς. by Σπύρος Σιαμπλής
21:10
50' Ευκαιρία για την Κηφισιά, με την κεφαλιά του Σπίνου, από εκτέλεση φάουλ του Νίνη, να σταματάει στο δοκάρι του Τσομπανίδη, που διώχνει σε κόρνερ στη συνέχεια! by Σπύρος Σιαμπλής
21:13
53' Απαντάει στις ευκαιρίες ο Πανσερραϊκός, με την εκτέλεση κόρνερ από δεξιά και την κεφαλιά του Μπέργκστρομ να σταματάει στο δεξί δοκάρι του Νικοπολίδη, που διώχνει στη συνέχεια... by Σπύρος Σιαμπλής
21:14
54' Γκολ! 1-0 ο Πανσερραϊκός ανοίγει το σκορ, με το φοβερό δυνατό σουτ του Στάικου από το ύψος της μεγάλης περιοχής, που δεν αφήνει περιθώρια αντίδρασης στον Νικοπολίδη. by Σπύρος Σιαμπλής
21:16
57' Αλλαγή για την Κηφισιά. Μπιφουμά αντί Μενέντες. by Σπύρος Σιαμπλής
21:16
58' Κόρνερ για την ομάδα των Σερρών από την δεξιά πλευρά. by Σπύρος Σιαμπλής
21:18
58' Γκολ! 2-0 ο Πανσερραϊκός, μετά την εκτέλεση του κόρνερ από τον Τομάς, την πρώτη κεφαλιά του Πεταυράκη και τη δεύτερη Χατζηστραβού στο δεύτερο δοκάρι που στέλνει την μπάλα στα δίχτυα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:22
63' Επικίνδυνο σουτ του Νίνη, η μπάλα περνάει δίπλα από το δεξί δοκάρι του Τσομπανίδη. by Σπύρος Σιαμπλής
21:23
64' Κόρνερ για τους γηπεδούχους, από τα δεξιά, με τον Τομάς να το εκτελεί, τον Μπέργκστρομ να παίρνει την κεφαλιά και τον Νικοπολίδη να αποκρούει. by Σπύρος Σιαμπλής
21:24
66' Μέσα ο Άλεξιτς, έξω ο Μπετανκόρ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:32
73' Κίτρινη κάρτα στον Στάικο. by Σπύρος Σιαμπλής
21:33
74' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Νίνη, μπλοκάρει με ευκολία ο Τσομπανίδης. by Σπύρος Σιαμπλής
21:34
75' Ο Άλεξιτς προλαβαίνει την έξοδο του Νικοπολίδη, αλλά στέλνει την μπάλα άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:34
76' Μορέιρα αντί Στάικου. by Σπύρος Σιαμπλής
21:37
78' Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους, από τα δεξιά, διώχνει ο Τομάς. by Σπύρος Σιαμπλής
21:39
80' Ο Παπαβασιλείου αντικαθιστά τον Χατζηστραβό. by Σπύρος Σιαμπλής
21:40
81' Και οi Τσάπαν-Tσανάτζια τους Νίνη-Μπαρμπόσα. by Σπύρος Σιαμπλής
21:46
85' Φάση για την Κηφισιά, αλλά ο Αυλωνίτης σταματάει τον Μπιφουμά, παραχωρώντας κόρνερ. by Σπύρος Σιαμπλής
21:46
86' Κίτρινη κάρτα στον Οζέγκοβιτς. by Σπύρος Σιαμπλής
21:49
90' Δύο λεπτά θα είναι ο επιπλέον χρόνος. by Σπύρος Σιαμπλής
21:52
90'+2' Νέα ευκαιρία για τον Πανσερραϊκό, με την κεφαλιά του Μπέργκστρομ να σταματάει ξανά στο δεξί δοκάρι του Νικοπολίδη! by Σπύρος Σιαμπλής
21:52
90'+3' Λήξη του αγώνα, με τον Πανσερραϊκό να κερδίζει την Κηφισιά με 2-0. by Σπύρος Σιαμπλής