Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τα playouts της Stoiximan Super League

19:38
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον ΟΦΗ και τον Παναιτωλικό στο «Γεντί Κουλέ» για την 7η και τελευταία αγωνιστική των playouts της Stoiximan Super League. by Λουκάς Χατζής
19:41
Πρόκειται για ένα παιχνίδι με... μηδενικό βαθμολογικό ενδιαφέρον, καθώς, τόσο ο ΟΦΗ όσο και ο Παναιτωλικός έχουν εξασφαλίσει την παρουσία τους στη μεγάλη κατηγορία. Στους 35 βαθμούς οι Κρητικοί, στους 33 οι Αγρινιώτες, μοναδικό ίσως κίνητρο το αν θα μπορέσουν να κατακτήσουν μία εκ των δύο πρώτων θέσεων των playouts. by Λουκάς Χατζής
19:43
Η ομάδα του Τραϊανού Δέλλα είναι αήττητη στα playouts με 2 νίκες και 4 ισοπαλίες, ενώ αξιοσημείωτο είναι πως ο Κώστας Γιαννούλης θα δώσει το τελευταίο του παιχνίδι, καθώς φέτος θα «κρεμάσει» τα ποδοσφαιρικά του παπούτσια και θα αποθεωθεί από τους φίλους της ομάδας για τα 5,5 χρόνια προσφοράς του! by Λουκάς Χατζής
19:43
Πάμε να δούμε τις αρχικές ενδεκάδες: by Λουκάς Χατζής
19:46
ΟΦΗ (Τραϊανός Δέλλας): Χριστογεώργος, Γιαννούλης, Γκλάζερ, Λουκάο, Θοράρινσον, Γκαγιέγκος, Αποστολάκης, Θεοδοσουλάκης, Τοράλ, Ριέρα, Ισέκα. by Λουκάς Χατζής
19:49
Παναιτωλικός (Γιάννης Πετράκης): Τσάβες, Μαυρίας, Λιάβας, Ντουάρτε, Τορεχόν, Χατζηθεοδωρίδης, Πέρες, Μπουζούκης, Ντουάρτε, Ντίας, Καρέλης. by Λουκάς Χατζής
19:49
Σε περίπου ένα δεκάλεπτο θα έχουμε τη σέντρα του αγώνα. by Λουκάς Χατζής
19:51
Διαιτητής: Κωνσταντίνος Περράκης (Αθηνών) Boηθοί: Ράινχαρντ Μπούξμπαουμ (Ανατολικής Αττικής), Γιώργος Χριστοδούλου (Ημαθίας) 4oς διαιτητής: Κωνσταντίνος Κατοίκος (Αθηνών) VAR: Ανδρέας Γκάμαρης (Αθηνών) AVAR: Γιώργος Στεφανής (Καρδίτσας). by Λουκάς Χατζής
19:53
Ελάχιστος ο κόσμος στο γήπεδο του Ηρακλείου. by Λουκάς Χατζής
19:54
Στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος, ο Παναιτωλικός έκανε το «2 στα 2» κόντρα στον ΟΦΗ (3-1 εντός, 1-2 εκτός). by Λουκάς Χατζής
19:57
Στο γήπεδο οι δύο ομάδες. Ο Γιαννούλης μπήκε με τις δύο κόρες του και την ανιψιά του στον αγωνιστικό χώρο! by Λουκάς Χατζής
20:00
Ξεκίνησε το παιχνίδι. by Λουκάς Χατζής
20:01
Πολύ άστοχο σουτ του Ριέρα στα πρώτα 20 δευτερόλεπτα του αγώνα. by Λουκάς Χατζής
20:02
2' Μικρή διακοπή στο ματς, με τον Ριέρα να βρίσκεται στον αγωνιστικό χώρο μετά από μαρκάρισμα του Μαυρία. by Λουκάς Χατζής
20:03
Συνεχίζεται το παιχνίδι. by Λουκάς Χατζής
20:06
5' ΓΚΟΛ για τον Παναιτωλικό που κάνει το 0-1 στο Ηράκλειο. Εκπληκτικό τέρμα από τον Νίκο Καρέλη, ο οποίος μέσα από την περιοχή έπιασε ένα τρομερό γυριστό βολ πλανέ για το 0-1 του Παναιτωλικού, έπειτα από ασίστ του Φεντερίκο Ντουάρτε. by Λουκάς Χατζής
20:07
Στην πρώτη ουσιαστικά φάση τους στον αγώνα, οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ και δίνουν ενδιαφέρον στο ματς από νωρίς. by Λουκάς Χατζής
20:09
9' Καλό σουτ του Χατζηθεοδωρίδη από τα αριστερά, μπλόκαρε σταθερά ο Χριστογεώργος. by Λουκάς Χατζής
20:11
10' Κόρνερ για τον Παναιτωλικό μετά από ωραία ενέργεια του Καρέλη στην περιοχή του ΟΦΗ. by Λουκάς Χατζής
20:12
Δεν βγήκε κάτι από αυτό το στημένο. by Λουκάς Χατζής
20:13
13' Ωραίες συνεργασίες των παικτών του Παναιτωλικού, οι παίκτες του ΟΦΗ όμως έκλεισαν καλά τους χώρους και έκοψαν τον Μπουζούκη πριν επιχειρήσει σέντρα-σουτ. by Λουκάς Χατζής
20:15
15' Μεγάλη στιγμή για τον Παναιτωλικό, με τον Φεντερίκο Ντουάρτε να βγάζει τη σέντρα από τα αριστερά και τον Μπουζούκη να πιάνει την καρφωτή κεφαλιά, με την μπάλα να βρίσκει πάνω στο σώμα του Γιαννούλη. by Λουκάς Χατζής
20:17
17' Κόρνερ για τον Παναιτωλικό μετά από σωτήρια παρέμβαση του Γιαννούλη. by Λουκάς Χατζής
20:18
Κεφαλιά από τον Μπρούνο Ντουάρτε, μπλοκάρει σταθερά ο Χριστογεώργος. by Λουκάς Χατζής
20:20
Συμπληρώθηκε το πρώτο 20λεπτο, με τον Παναιτωλικό να προηγείται δίκαια, έχοντας τον απόλυτο έλεγχο του αγώνα. by Λουκάς Χατζής
20:21
21' Σέντρα για τον ΟΦΗ από τα αριστερά, απομάκρυνε ο Ντουάρτε. by Λουκάς Χατζής
20:22
Το φανταστικό γυριστό τέρμα του Νίκου Καρέλη: by Λουκάς Χατζής
20:22
22', 43%-57% η κατοχή της μπάλας. by Λουκάς Χατζής
20:25
25' Κίτρινη κάρτα στον Μπρούνο Ντουάρτε σε μαρκάρισμα πάνω στον Ισέκα. by Λουκάς Χατζής
20:27
27' Ακόμα ένα κόρνερ για τον Παναιτωλικό. by Λουκάς Χατζής
20:29
20:30
30' Χωρίς κάτι το αξιοσημείωτο στα τελευταία λεπτά. by Λουκάς Χατζής
20:32
32' Απομάκρυνε τη σέντρα του Παναιτωλικού από τα αριστερά ο Θοράρινσον. by Λουκάς Χατζής
20:33
33' ΔΟΚΑΡΙ για τον ΟΦΗ μετά από υπέροχη ανάπτυξη των Κρητικών, με τον Ισέκα από τα δεξιά να πλασάρει γλυκά και την μπάλα να σταματά στο δεξί κάθετο δοκάρι. by Λουκάς Χατζής
20:34
34' Κόρνερ για τον ΟΦΗ. by Λουκάς Χατζής
20:34
Έδιωξαν οι φιλοξενούμενοι που βγαίνουν και στο ανοικτό γήπεδο. by Λουκάς Χατζής
20:34
Κόπηκε από τον Γκλάζερ ο Καρέλης. by Λουκάς Χατζής
20:34
20:35
35' Φάουλ σε καλό σημείο για τον ΟΦΗ. by Λουκάς Χατζής
20:36
Μπλόκαρε σταθερά και εύκολα ο Τσάβες τη σέντρα του Αποστολάκη. by Λουκάς Χατζής
20:40
40' Δυνατό σουτ του Τοράλ από τα αριστερά της περιοχής, μπλόκαρε σταθερά ο Τσάβες. by Λουκάς Χατζής
20:41
41' Αδύναμη κεφαλιά του Ισέκα, μπλόκαρε ξανά ο κίπερ του Παναιτωλικού. by Λουκάς Χατζής
20:46
Ημίχρονο στην Κρήτη χωρίς καθυστερήσεις. Ο Παναιτωλικός προηγείται δίκαια με βάση την εικόνα του ματς με 1-0 του ΟΦΗ, χάρη στο υπέροχο τέρμα του Καρέλη στο 5ο λεπτό. by Λουκάς Χατζής
20:46
20:57
by Λουκάς Χατζής
21:02
Χωρίς αλλαγές στη σύνθεσή τους οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο για το δεύτερο ημίχρονο. by Λουκάς Χατζής
21:04
Υπάρχει μια μικρή καθυστέρηση στη σέντρα του αγώνα, καθώς πρέπει όλα τα ματς να ξεκινήσουν μαζί. by Λουκάς Χατζής
21:05
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο. by Λουκάς Χατζής
21:06
46' ΓΚΟΛ για τον Παναιτωλικό που κάνει το 0-2! Στα πρώτα 40 δευτερόλεπτα της επανάληψης, ο Χατζηθεοδωρίδης έκανε το γύρισμα από τα αριστερά, με τον Μπουζούκι να πλασάρει ιδανικά από την «καρδιά» της περιοχής για το 0-2! Γκολ που δεν το πανηγύρισε, καθώς έχει περάσει κατά το παρελθόν από τις τάξεις του ΟΦΗ. by Λουκάς Χατζής
21:07
48' Μακρινό σουτ του Τοράλ, σταμάτησε πάνω σε σώματα. by Λουκάς Χατζής
21:13
53' Κόρνερ για τον ΟΦΗ, μετά το ωραίο και δυνατό σουτ του Γκαγέγκος που κάπου κόντραρε. by Λουκάς Χατζής
21:13
Δεν βγήκε κάτι αξιόλογο στη φάση αυτή. by Λουκάς Χατζής
21:14
54' Πολύ άστοχο το διαγώνιο σουτ του Ισέκα. by Λουκάς Χατζής
21:15
55' Εκτός ο Θεοδωσουλάκης και Γκαγέγκος, μέσα οι Μαρινάκης για τον ΟΦΗ. by Λουκάς Χατζής
21:17
Αποχωρεί και ο Κώστας Γιαννούλης δακρυσμένος, με τους παίκτες του ΟΦΗ να έχουν πέσει πάνω του και να τον αγκαλιάζουν. Ξεσπά σε λυγμούς ο 37χρονος αμυντικός, με όλο το «Γεντί Κουλέ» στο πόδι να τον αποθεώνει και να τον αποχαιρετά, στο τελευταίο του παιχνίδι πριν κρεμάσει τα παπούτσια του. Δυνατή στιγμή ! by Λουκάς Χατζής
21:17
Μπάκιτς και Βούρος πέρασαν στον αγωνιστικό χώρο για τον ΟΦΗ. by Λουκάς Χατζής
21:20
21:23
63' Μεγάλη στιγμή για τον ΟΦΗ, με τον Τσάβες να βγάζει το πλασέ του Τοράλ στην κλειστή αριστερή του γωνιά. by Λουκάς Χατζής
21:24
65' ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ που μειώνει σε 1-2! Εξαιρετική κάθετη του Τοράλ, με τον Αποστολάκη να πετάγεται στην πλάτη της άμυνας και με ωραίο τελείωμα να νικά τον Τσάβες. by Λουκάς Χατζής
21:25
Η φάση είναι οριακή και ελέγχεται από το VAR. by Λουκάς Χατζής
21:26
Μετράει κανονικά, επομένως οι Κρητικοί μειώνουν σε 1-2. by Λουκάς Χατζής
21:30
70' Ντίας, Καρέλης και ο Φρ. Ντουάρτε εκτός, μέσα οι Λομόνακο, Νικολάου και Μπελεβώνης. by Λουκάς Χατζής
21:33
21:34
75' Στημένη φάση σε καλό σημείο για μια σέντρα τώρα για τον Παναιτωλικό. by Λουκάς Χατζής
21:34
Μεγάλη στιγμή για τους φιλοξενούμενους, με τον Ντουάρτε να πιάνει την κεφαλιά και την μπάλα να περνάει ελάχιστα άουτ. by Λουκάς Χατζής
21:35
76' Εκτός οι Τοράλ και Αποστολάκης, μέσα οι Νέιρα και Μοσκέρα. by Λουκάς Χατζής
21:36
77' Αδύναμο πλασέ του Νέιρα από καλή θέση, μπλόκαρε ο Τσάβες. by Λουκάς Χατζής
21:39
80' Ζοάο Πέδρο αντί του Μπουζούκη στον Παναιτωλικό. by Λουκάς Χατζής
21:41
81' Μικρή διακοπή στο ματς, αφού ο Τορεχόν αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού. by Λουκάς Χατζής
21:42
21:45
Με δέκα παίκτες εδώ και λίγη ώρα ο Παναιτωλικός, αφού ο Τορεχόν δεν μπορεί να παίξει και πήγε στον πάγκο. Η πλάκα είναι ότι ούτε οι παίκτες του Αγρινίου δεν έβγαζαν την μπάλα εκτός για να γίνει η αλλαγή! by Λουκάς Χατζής
21:45
86' Τώρα περνάει ο Τσιγγάρας στον αγωνιστικό χώρο στη θέση του Τορεχόν. by Λουκάς Χατζής
21:46
87' Πολύ άστοχο το σουτ του Ζοάο Πέδρο. by Λουκάς Χατζής
21:48
89' Διαμαρτυρίες για πέναλτι από τον ΟΦΗ. by Λουκάς Χατζής
21:49
Στο έδαφος ο Τσάβες μετά από αψιμαχία με τον Ριέρα, ο οποίος και αντικρίζει την κίτρινη κάρτα. by Λουκάς Χατζής
21:49
Πέντε λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Λουκάς Χατζής
21:50
90' Τρομερό κοντρόλ του Ριέρα εντός περιοχής, πριν σκάσει η μπάλα στο γήπεδο έπιασε το γυριστό, όμως η μπάλα βρήκε πάνω στον Πέρες. by Λουκάς Χατζής
21:50
21:53
90+3' Έξυπνη κάθετη του Ισέκα, έκοψε σωτήρια ο Τσιγγάρας. by Λουκάς Χατζής
21:55
Τέλος του αγώνα, ο Παναιτωλικός κλείνει με νίκη τη φετινή σεζόν στη Stoiximan Super League, επικρατώντας 2-1 του ΟΦΗ. by Λουκάς Χατζής