Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τα playouts της Stoiximan Super League

19:42
Παρέα θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης Ατρόμητος-Αστέρας Τρίπολης, η οποία θα διεξαχθεί στο Δημοτικό Στάδιο Περιστερίου στο πλαίσιο της 7ης και τελευταίας «στροφής» των playouts της Stoiximan Super League. by www.sport-fm.gr
19:42
19:43
Φυσικά, τα πάντα σε ό, τι αφορά την παραμονή στην κατηγορία έχουν κριθεί, με τον ΠΑΣ Γιάννινα και την Κηφισιά να υποβιβάζονται. Δεν έχουν κριθεί, ωστόσο, στο κομμάτι της πρώτης θέσης. Τόσο οι Αστέρας και Ατρόμητος, όσο και ακόμα τρεις ομάδες δύναται να τερματίσουν στην κορυφή. by www.sport-fm.gr
19:45
19:45
Οι γηπεδούχοι θέλουν να ολοκληρώσουν τη σεζόν με μια νίκη μπροστά στο κοινό τους (έχει οριστεί γενική είσοδο πέντε ευρώ). Άλλωστε, απέχουν πέντε αγωνιστικές από τα «τρίποντα» (πριν τη διακοπή ηττήθηκαν 1-0 εκτός έδρας από τον Παναιτωλικό). Υπενθυμίζεται ότι την περασμένη εβδομάδα αποτέλεσε παρελθόν από τον πάγκο τους ο Σάσα Ίλιτς, ο οποίος συνεχίζει στη ρώσικη Νίζνι. Υπηρεσιακός τεχνικός σήμερα ο Γιώργος Κορακάκης. by www.sport-fm.gr
19:46
Φυσικά, θετικό φινάλε αναζητούν και οι φιλοξενούμενοι. Η ομάδα του Μίλαν Ράσταβατς φαίνεται να έχει «αδειάσει» στα playouts (έχουσα μόλις μία νίκη) μετά τον στόχο της εισόδου στα playoffs που δεν επετεύχθη. Βέβαια, παραμένουν εκ των φαβορί για να καταλάβουν την πρώτη θέση στο μίνι πρωτάθλημα. Την περασμένη αγωνιστική ήρθαν ισόπαλοι 1-1 υποδεχόμενοι τον ΟΦΗ. by www.sport-fm.gr
19:46
19:46
Ατρόμητος (Γιώργος Κορακάκης): Τσιντώτας – Κιβρακίδης, Τσακμάκης, Ντε Μποκ, Αθανασίου – Έντερ, Κούεν, Καραμάνης – Βαλένσια, Βέργος, Τζοβάρας. by www.sport-fm.gr
19:46
Αστέρας Τρίπολης (Μίλαν Ράσταβατς): Τσιφτσής – Λύρατζης, Ατιένθα, Γκρόζντανιτς, Άλβαρες – Αλάγκμπε, Γιαμπλόνσκι – Μπαρτόλο, Παλάσιος, Ζουγλής – Μάντζης. by www.sport-fm.gr
19:46
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Μαρκετζάνι, Πομόνης, Ασεβέδο, Καμαρά, Γιουμπιτάνα, Φριντζόνσον, Τριμμάτης, Βρακάς, Αντζιέλσκι. by www.sport-fm.gr
19:46
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Κακαδιάρης, Γκαρσία, Κωστέας, Βαλιέντε, Γκος, Μουνάφο, Καλτσάς, Μιριτέλο, Αγγελάκης. by www.sport-fm.gr
19:47
Εκτός για τους Περιστεριώτες ο τιμωρημένος Κούντε, οι τραυματίες Κεσχρίντα και Έρλινγκμαρκ, ενώ για λόγους τακτικής οι Τζαβέλλας και Ντιρς. Από την άλλη, οι Αρκάδες δεν έχουν στη διάθεσή τους τους Παπαδόπουλο, Χουχούμη, Καστάνιο, Ρεγκίς αλλά και τους Σίτο, Χριστόπουλο, Τζουκάνοβιτς και Καρμόνα που δεν υπολογίζονται. by www.sport-fm.gr
19:48
Διαιτητής: Αθανάσιος Τζήλος Α' Βοηθός: Άγγελος Κολλιάκος Β' Βοηθός: Αλέξανδρος Μπαλιάκας 4ος διαιτητής: Αριστείδης Βάτσιος VAR: Ευάγγελος Μανούχος by www.sport-fm.gr
19:49
Η προαναγγελία της διοργανώτριας Αρχής για το παιχνίδι (μαζί με την ιστορία στις αναμετρήσεις των δύο ομάδων): Έπειτα από τρεις διαδοχικές ισοπαλίες, δύο στην Τρίπολη και μια στο Περιστέρι για τον Α’ Γύρο του πρωταθλήματος, ο Αστέρας έσπασε αυτό το σερί με νίκη με 3-1 στην Αρκαδία στις 28 Ιανουαρίου 2024. Μέχρι τώρα έχουν αναμετρηθεί τρεις φορές για τη διαδικασία των Playouts με όλες τις αναμετρήσεις να έχουν διεξαχθεί στην Τρίπολη και να έχουν ολοκληρωθεί με ισοπαλίες. Οι δύο με 1-1 και η άλλη χωρίς να σημειωθεί γκολ. Ο Ατρόμητος έχει τρεις νίκες στις πέντε τελευταίες φορές που υποδέθηκε τον Αστέρα Τρίπολης, ενώ υπάρχουν και δύο ισοπαλίες με 0-0 τη φετινή χρονιά και με 1-1 στις 6 Μαρτίου 2021. Ο Αστέρας επικράτησε τελευταία φορά στο Περιστέρι στις 17 Μαρτίου 2013 με 2-0 και εκείνη ήταν η τρίτη και τελευταία του νίκη επί του Ατρομήτου σε εκτός έδρας παιχνίδι τους. 19 ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ 10 ΝΙΚΕΣ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 6 ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ 3 ΝΙΚΕΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΓΚΟΛ: 24-15 ΟΦΗ – ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ by www.sport-fm.gr
19:50
Οι δύο ομάδες έχουν ολοκληρώσει την προθέρμανσή τους. Σε περίπου δέκα λεπτά η σέντρα. by www.sport-fm.gr
19:55
Ο αγώνας θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Novasports Prime και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή του Μανώλη Μουσουράκη. by www.sport-fm.gr
19:55
19:59
20:02
20:04
4' Φάση για τον Αστέρα. Ωραία ατομική ενέργεια του Ζουγλή, συγκλίνει, πιάνει και το σουτ, με την μπάλα να φεύγει πάνω από το το οριζόντιο δοκάρι. by www.sport-fm.gr
20:05
5' Νέα ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Μάντζης κατεβάζει ωραία μέσα στην περιοχή του Ατρομήτου μετά την μπαλιά του Μπαρτόλο, πλασάρει, αλλά η μπάλα φεύγει άουτ. by www.sport-fm.gr
20:07
7' Νέα μεγάλη ευκαιρία για τους Αρκάδες, στην αντεπίθεση αυτήν την φορά, ωστόσο το γύρισμα του Παλάσιος δεν ήταν πετυχημένο. by www.sport-fm.gr
20:08
20:09
Πολύ καλό ξεκίνημα στην αναμέτρηση, γεμάτο πρώτο δεκάλεπτο. Πιο απειλητικός ο Αστέρας μέχρι στιγμής. by www.sport-fm.gr
20:14
20:14
15' Κλέψιμο του Μάντζη σε καίριο σημείο, πιάνει και το σουτ και κερδίζει το κόρνερ. by www.sport-fm.gr
20:22
Συνεχίζει να ελέγχει το τέμπο ο Αστέρας, με τον Ατρόμητο βέβαια να έχει καταφέρει να περιορίσει τις απειλές του. by www.sport-fm.gr
20:25
24' Στιγμή για τον Αστέρα σε γρήγορη μετάβαση με τον Παλάσιος, εκ νέου ανεπιτυχές γύρισμα από τον Αργεντινό άσο. by www.sport-fm.gr
20:27
28' Φάση για τον Αστέρα με τον Μπαρτόλο. Κάθετη επέλαση, κάνει και το σουτ με το εξωτερικό, μπλοκάρει ο Τσιντώτας. by www.sport-fm.gr
20:29
20:32
33' Καλή ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ύστερα από εκτέλεση κόρνερ και κακή εκτίμηση του Τσιφτσή, ο Καραμάνης έπιασε διαγώνιο σουτ, με την μπάλα να φεύγει άουτ. by www.sport-fm.gr
20:34
34' Καλή ευκαιρία για τον Αστέρα, με πλασέ του Ζουγλή από πλεονεκτικό σημείο και τον Τσιντώτα να μπλοκάρει. by www.sport-fm.gr
20:42
Τραυματίστηκε ο Βέργος στον ώμο κατά την πτώση του. Μικρή διακοπή. Σηκώθηκε και θα συνεχίσει κανονικά. Νωρίτερα σε άλλη φάση δέχθηκε την κίτρινη ο Παλάσιος, την πρώτη που βγαίνει στο παιχνίδι. by www.sport-fm.gr
20:43
43' Στιγμή για τον Ατρόμητο. Σουτ του Τζοβάρα, κοντράρει η μπάλα και μπλοκάρει ο Τσιφτσής. by www.sport-fm.gr
20:47
Τέλος στο πρώτο μέρος. Χωρίς σκορ θα πάνε οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια, με τον Αστέρα να έχει απειλήσει περισσότερο. by www.sport-fm.gr
21:02
21:05
21:07
21:12
21:16
58' Στιγμή για τον Αστέρα. Σουτ του Μπαρτόλο εκτός περιοχής, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα. by www.sport-fm.gr
21:32
70' ΓΚΟΛ ο Αστέρας! 0-1! Σκόρερ ο Μουνάφο, ο οποίος πριν από λίγο πέρασε στον αγωνιστικό χώρο! Δοκάρι σε πρώτο χρόνο από διαγώνιο σουτ του Παλάσιος, παίρνει το «ριμπάουντ» ο έμπειρος χαφ και σκοράρει με ψύχραιμο πλασέ. by www.sport-fm.gr
21:33
75' Τεράστια ευκαιρία για τον Αστέρα Τρίπολης, με τον Ζουγλή στην αντεπίθεση, μεγάλο «στοπ» του Τσιντώτα! by www.sport-fm.gr
21:46
21:46
21:48
90' Αλλαγή τερματοφύλακα για τον Αστέρα, με τον νεαρό Κακαδιάρη να παίρνει το... βάπτισμα του πυρός αντικαθιστώντας τον Τσιφτσή. by www.sport-fm.gr
21:53
21:54
Τελευταίο σφύριγμα στο Περιστέρι: Ατρόμητος-Αστέρας Τρίπολης 0-1 χάρη στο τέρμα του Μουνάφο στο 70'. by www.sport-fm.gr