Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την πρεμιέρα των playouts της Stoiximan Super League.

17:09
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στην Κηφισιά και τον ΟΦΗ στην Καισαριανή, στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής των playouts της Stoiximan Super League. by Λουκάς Χατζής
17:11
Η Κηφισιά βρίσκεται στην 5η θέση της ειδικής βαθμολογίας των πλέι άουτ με 21 βαθμούς και στο +2 από την επικίνδυνη ζώνη, μετά και το τρίποντο που πήρε στα χαρτιά στο ματς με τον Βόλο λόγω της ρατσιστικής επίθεσης του Μπέου στον Τετέι. by Λουκάς Χατζής
17:12
Σε καλύτερη μοίρα βρίσκονται οι Κρητικοί, οι οποίοι είναι στην 4η θέση με 25 βαθμούς και στο +6 από τη διακεκαυμένη ζώνη. by Λουκάς Χατζής
17:13
Σε καλό «φεγγάρι» μοιάζουν να βρίσκονται οι γηπεδούχοι που μετρούν 2-3-1 ρεκόρ στα έξι τελευταία παιχνίδια πρωταθλήματος, την ίδια ώρα όπου ο ΟΦΗ μετράει μόλις ένα τρίποντο στα 7 τελευταία πρωταθλήματος (4 ήττες). by Λουκάς Χατζής
17:14
Φέτος, οι δύο ομάδες έχουν τεθεί τέσσερις φορές αντιμέτωπες, δύο για το πρωτάθλημα και δύο για το Κύπελλο. Ισορροπημένη η παράδοση με 1 νίκη η κάθε ομάδα και 2 ισοπαλίες. by Λουκάς Χατζής
17:15
Πάμε να δούμε τις αρχικές ενδεκάδες: by Λουκάς Χατζής
17:15
Κηφισιά (Κώστας Μπράτσος): Αναγνωστόπουλος, Γκόμπελιτς, Τεϊσέιρα, Τσάπαν, Μιλίτσεβιτς, Σολόα, Τσανάτζια, Μπιφουμά, Μενέντεζ, Ματέους Σάντος, Οζέγκοβιτς. ΟΦΗ (Τραϊανός Δέλλας): Μπάουμαν, Λάρσον, Βούρος, Λαμπρόπουλος, Αμπάντα, Μπάκιτς, Μεγιάδο, Χιμένες, Μπάκου, Αποστολάκης, Ισέκα. by Λουκάς Χατζής
17:19
Στον πάγκο θα βρίσκονται οι: Κηφισιά: Νικοπολίδης, Τεττέι, Βαφέας, Κλωναρίδης, Παρράς, Γιόβαντσιτς, Σπίνος, Νίνης, Πρίτσας ΟΦΗ: Χριστογεώργος, Μαρινάκης, Λουκάο, Γιαννούλης, Γκλάζερ, Γκαγέγκος, Ριέρα, Φελίπε, Μοσκέρα. by Λουκάς Χατζής
17:21
Να θυμίσουμε για την Κηφισιά εκτός έμειναν οι τραυματίες Μποτία, Παπασάββας, Σνάιντερλαν, όπως και οι Κρίστινσον, Αντερέγκεν, Αντούνες και Κωνσταντακόπουλος από απόφαση προπονητή, ενώ ο ΟΦΗ θα στεηρηθεί τους σημαντικούς, Νέιρα, Θοράρινσον (τιμωρημένος) και Τοράλ. by Λουκάς Χατζής
17:26
Αυτή την ώρα μπαίνουν οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο. by Λουκάς Χατζής
17:27
Διαιτητής: Μιχαήλ Ματσούκας (Αιτ/νίας) Βοηθοί: Γεώργιος Στεφανής (Καρδίτσας), Νικόλαος Σάββας (Σερρών) 4ος Διαιτητής: Κωνσταντίνος Πουλικίδης (Δράμας) VAR: Ευστάθιος Γκορτσίλας (Μακεδονίας), AVAR: Λάζαρος Δημητριάδης (Μακεδονίας) by Λουκάς Χατζής
17:27
Έχει αρχίσει η βροχή στην Καισαριανή. by Λουκάς Χατζής
17:29
Ξεκίνησε το παιχνίδι. by Λουκάς Χατζής
17:30
1' Ο Μπιφουμά πάτησε περιοχή όμως ανακόπηκε από την αντίπαλη άμυνα. by Λουκάς Χατζής
17:31
Η φάση συνεχίστηκε με τον Μιλίτσεβιτς να σεντράρει ωραία στο δεύτερο δοκάρι, με την προβολή του Σάντος να βγάζει ο Λαμπρόπουλος πάνω στην γραμμή! by Λουκάς Χατζής
17:33
3' Μακρινό σουτ του Μιλίτσεβιτς, μπλοκάρει σταθερά ο Μπάουμαν. by Λουκάς Χατζής
17:34
5' Η Κηφισιά έχει μπει πολύ δυνατά στην αναμέτρηση, πιέζοντας τον ΟΦΗ ψηλά όποτε οι Κρητικοί προσπαθούν να κάνουν το build up. by Λουκάς Χατζής
17:37
7' Πάτησε περιοχή ο Μενέντες, βρήκε τον Οζέγκοβιτς, όμως το σουτ του πήγε στα σώματα και η μπάλα βγήκε κόρνερ. by Λουκάς Χατζής
17:38
8' Άστοχο σουτ του Τσάπαν, ζητάει πέναλτι για ένα μαρκάρισμα του Λάρσον νωρίτερα ο Ματέους Σάντος. by Λουκάς Χατζής
17:38
Παίζεται το ματς δεν υπάρχει κάτι. by Λουκάς Χατζής
17:39
9' Φάουλ για την Κηφισιά που έχει την ευκαιρία να ξαναανεβάσει κόσμο στην αντίπαλη περιοχή. by Λουκάς Χατζής
17:39
Απομάκρυνε ο Βούρος. by Λουκάς Χατζής
17:40
11' Σέντρα του Μεγιάδο από τα δεξιά, καμία ανησυχία για τον Αναγνωστόπουλο που βγήκε και «καθάρισε» τη φάση. by Λουκάς Χατζής
17:43
13' Αδύναμο και μακρινό σουτ του Χιμένεζ, εύκολα για τον Αναγνωστόπουλο. by Λουκάς Χατζής
17:45
16' Ο ΟΦΗ έχει ισορροπήσει κάπως την κατάσταση στα τελευταία λεπτά. by Λουκάς Χατζής
17:47
18' Οφσάιντ ο Αμπάντα. by Λουκάς Χατζής
17:49
19' Τρομερό κατέβασμα του Ισέκα στην πλάτη της άμυνας από την πάσα του Αμπάντα, με τον Βέλγο φορ να νικάει στο τετ-α-τετ τον Αναγνωστόπουλο για το 0-1! Όμως έχει δοθεί οφσάιντ στην αρχή της φάσης. by Λουκάς Χατζής
17:49
Ελέγχεται η φάση από το VAR. Υπάρχει μια μικρή αναμονή. by Λουκάς Χατζής
17:50
Επιβεβαιώνεται το οφσάιντ του Ισέκα. Παραμένει το 0-0. by Λουκάς Χατζής
17:51
21' Φάουλ για την Κηφισιά σε πολύ καλό σημείο ακόμα και για απευθείας εκτέλεση. by Λουκάς Χατζής
17:52
22' Στο τείχος η εκτέλεση του Μενέντες. by Λουκάς Χατζής
17:54
25' Φάουλ για την Κηφισιά από το μαρκάρισμα του Μεγιάδα στον Μιλίτσεβιτς. by Λουκάς Χατζής
17:56
26' Μεγάλη στιγμή για την Κηφισιά, με τον Τεϊσέιρα να πετάγεται στην «καρδιά» της μεγάλης περιοχής και με κεφαλιά από την εκτέλεση του Μιλίτσεβιτς έστειλε την μπάλα λίγο άουτ. by Λουκάς Χατζής
17:56
by Λουκάς Χατζής
17:59
30' Σέντρα του Μιλίτσεβιτς στο δεύτερο δοκάρι, ο Σάντος προσπάθησε με γυριστό στην κίνηση να σκοράρει, όμως το τελείωμά του δεν ήταν καλό. by Λουκάς Χατζής
18:00
31' Κίτρινη κάρτα στον Μπάκου για πάτημα στον Τσανάτζια. by Λουκάς Χατζής
18:04
34' Το σουτ του Τσανάτζια βρήκε στον συμπαίκτη του, Σολόα, με τον Μπάουμαν να μπλοκάρει εύκολα. by Λουκάς Χατζής
18:05
18:08
38' Μεγάλη επέμβαση του Αναγνωστόπουλου στο πλασέ του Μπάκου, ο οποίος κινήθηκε πίσω από την πλάτη της άμυνας από την πανέξυπνη πάσα του Μπάκιτς. by Λουκάς Χατζής
18:10
40' Κόρνερ για την Κηφισιά. by Λουκάς Χατζής
18:10
Δεν βγήκε κάτι σε αυτή την στημένη φάση. by Λουκάς Χατζής
18:13
43' Κόρνερ για τον ΟΦΗ. by Λουκάς Χατζής
18:14
44' Καλή στιγμή για τους Κρητικούς, όταν μετά από φάση διαρκείας έπειτα από το κόρνερ, η μπάλα στρώθηκε στον Μπάκιτς, ο οποίος με ένα ψηλοκρεμαστό σουτ προσπάθησε να σκοράρει στο αριστερό «παραθυράκι», με την μπάλα να φεύγει ελάχιστα άουτ. by Λουκάς Χατζής
18:15
45' Ωραία κάθετη του Μπάκου, ο Ισέκα βγήκε σε θέση βολής όμως το συρτό του σουτ πέρασε δίπλα από το δεξί δοκάρι. by Λουκάς Χατζής
18:15
Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος. by Λουκάς Χατζής
18:16
Τέλος πρώτου ημιχρόνου, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια χωρίς σκορ. Μοιρασμένο το πρώτο 45λεπτο, με το πρώτο μισό να ανήκει στην Κηφισιά και το δεύτερο στον ΟΦΗ. by Λουκάς Χατζής
18:31
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο. by Λουκάς Χατζής
18:34
48' Κόρνερ για την Κηφισιά μετά από παρέμβαση του Βούρου. by Λουκάς Χατζής
18:34
Καθάρισε τη φάση ο Αμπάντα στο δεύτερο δοκάρι. by Λουκάς Χατζής
18:36
18:37
51' Χωρίς φάση ακόμα στο δεύτερο ημίχρονο, όμως η Κηφισιά είναι εκείνη που κυκλοφορεί την μπάλα και ελέγχει τον ρυθμό. by Λουκάς Χατζής
18:40
53' Μεγάλη στιγμή για την Κηφισιά με τον Οζέγκοβιτς, με την μπάλα να φτάνει με περιπέτεια στα πόδια του έχοντας πλάτη στην εστία, αυτός γύρισε ωραία το κορμί του όμως δεν μπόρεσε να βρει στόχο, με το σουτ του να περνάει ελάχιστα άουτ. by Λουκάς Χατζής
18:40
54' Κόρνερ για τον ΟΦΗ τώρα, απομάκρυνε η άμυνα της Κηφισιάς. by Λουκάς Χατζής
18:42
55' Μεγάλο λάθος του Αναγνωστόπουλου στην έξοδο, ο Μπάκου μπήκε στη φάση με τον Τσάπαν να διορθώνει το λάθος σωτήρια, παραχωρώντας το κόρνερ. by Λουκάς Χατζής
18:42
Νέο κόρνερ για τον ΟΦΗ, μετά το δυνατό σουτ του Μπάκου που βρήκε σε σώματα. by Λουκάς Χατζής
18:42
Λήξη συναγερμού για την άμυνα των γηπεδούχων. by Λουκάς Χατζής
18:45
59' Φάουλ σε καλό σημείο για την Κηφισιά. by Λουκάς Χατζής
18:46
Δεν βγήκε κάτι στη συγκεκριμένη φάση. by Λουκάς Χατζής
18:48
62' Κίτρινη κάρτα στον Σολόα. by Λουκάς Χατζής
18:49
Σε εξαιρετικό σημείο τώρα το στημένο του ΟΦΗ. by Λουκάς Χατζής
18:49
Βρήκε σε σώματα αμυντικών η εκτέλεση του Αποστολάκη και κατέληξε σε κόρνερ. by Λουκάς Χατζής
18:49
Απομάκρυνε στο πρώτο δοκάρι ο Οζέγκοβιτς. by Λουκάς Χατζής
18:50
18:50
64' Εκτός ο Χιμένες, στη θέση του ο Γκαγιέγος για τον ΟΦΗ. by Λουκάς Χατζής
18:52
66' Ένα ακόμα κόρνερ για τον ΟΦΗ μετά την άμυνα του Μιλίτσεβιτς όντας πεσμένος στον αγωνιστικό χώρο! by Λουκάς Χατζής
18:52
Διώχνει μακριά ο Σολόα. by Λουκάς Χατζής
18:52
67' Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ, με τον Ισέκα να πιάνει μια αδύναμη κεφαλιά από πλεονεκτική θέση και τον Αναγνωστόπουλο να μπλοκάρει. by Λουκάς Χατζής
18:53
67' Σουτ του Μπιφουμά από τα αριστερά, μπλόκαρε ο Μπάουμαν. by Λουκάς Χατζής
18:54
68' Αλλαγές για την Κηφισιά. Εκτός οι Μενέντες και Σολόα, μέσα οι Πρίτσας και Βαφέας. by Λουκάς Χατζής
18:56
70' Κίτρινη κάρτα στον Μεγιάδο. by Λουκάς Χατζής
18:57
71' Ωραία ενέργεια του Αποστολάκη από τα αριστερά, με το φαλτσαριστό σουτ που επιχείρησε να περνάει ελάχιστα δίπλα από το δοκάρι. by Λουκάς Χατζής
19:01
75' Σωτήρια προβολή του Τσάπαν και ενώ ο Ισέκα είχε «οπλίσει» να τελειώσει τη φάση στα δεξιά της μικρής περιοχής. Κόρνερ για τον ανεβασμένο ΟΦΗ στα τελευταία λεπτά. by Λουκάς Χατζής
19:01
19:04
78' Δυνατό και άστοχο το σουτ του Βαφέα. by Λουκάς Χατζής
19:05
Κίτρινη κάρτα σε κάποιον από τον πάγκο του ΟΦΗ που διαμαρτυρήθηκαν νωρίτερα για χέρι παίκτη της Κηφισιάς εντός περιοχής. by Λουκάς Χατζής
19:06
79' Ριέρα αντί Μπάκιτς για τον ΟΦΗ, Μπιφουμά και Γκόμπελιτς , μέσα οι Τετέι και Κλωναρίδης για την Κηφισιά. by Λουκάς Χατζής
19:07
80' Κίτρινη κάρτα στον Τσανάτζια που σταμάτησε αντικανονικά την αντεπίθεση του ΟΦΗ. by Λουκάς Χατζής
19:10
19:10
84' Κόρνερ από παρέμβαση του Λαμπρόπουλου σε σέντρα του Κλωναρίδη. by Λουκάς Χατζής
19:11
Μπλόκαρε ψηλά και σταθερά ο Μπάουμαν. by Λουκάς Χατζής
19:12
85' Αντεπίθεση για τον ΟΦΗ, ο Μπάκου έπιασε το πλασέ, όχι όπως θα ήθελε πάντως, με τον Αναγνωστόπουλο να μπλοκάρει. by Λουκάς Χατζής
19:13
87' Σέντρα σουτ του Κλωναρίδη από τα δεξιά, η μπάλα πέρασε δίπλα από το πίσω δοκάρι του ΟΦΗ. by Λουκάς Χατζής
19:15
88' Εκτός οι Αποστολάκης και Μπάκου, μέσα οι Μοσκέρα και Φελίπε. by Λουκάς Χατζής
19:15
89' Κάθετη του Τετέι, ο Μπάουμαν βγήκε και έδιωξε σωτήρια προ του Ματέους Σάντος! by Λουκάς Χατζής
19:16
Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Λουκάς Χατζής
19:18
90+1' Φάουλ για την Κηφισιά που δεν βγάζει κάτι. by Λουκάς Χατζής
19:19
90+3' Σέντρα του Μοσκέρα, καμία ανησυχία για τον Αναγνωστόπουλο. by Λουκάς Χατζής
19:20
90+4' Δυνατό σουτ του Λάρσον πάνω στον Τσανάτζια, φωνές για χέρι και πέναλτι από τους Κηρτικούς! by Λουκάς Χατζής