Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 25η αγωνιστική της Stoiximan Super League

Μαζί θα παρακολουθήσουμε live την εξέλιξη της αναμέτρησης του Βόλου με τον ΟΦΗ για την 25η αγωνιστική της Stoiximan Super League. by www.sport-fm.gr
14:42
14:44
14:47
Χωρίς νίκη μέσα στο 2024 η ομάδα της Μαγνησίας, πήρε το τελευταίο της τρίποντο στις 17 του περασμένου Δεκέμβρη, όταν είχε επικρατήσει με 2-1 στην έδρα της Λαμίας. Έκτοτε «τρέχει» αρνητικό σερί έντεκα διαδοχικών αγώνων για πρωτάθλημα και Κύπελλο, έχοντας 8 ήττες και 3 ισοπαλίες. Έρχεται από την εκτός έδρας ήττα με 2-0 στη Θεσσαλονίκη και στην έδρα του Άρη, ενώ πλέον ισοβαθμεί με ΠΑΣ Γιάννινα και Κηφισιά στην τελευταία θέση και δύο βαθμούς μακριά από τον 11ο Παναιτωλικό. by www.sport-fm.gr
14:47
Την περασμένη Κυριακή (25/2) έκατσε για πρώτη φορά στον πάγκο της ομάδας ο Χρήστος Κόντης, έχοντας αντικαταστήσει τον Άνχελ Λόπεθ, ενώ για τη σημερινή αναμέτρηση ο 48χρονος τεχνικός έχει να διαχειριστεί μόνο την απουσία του Γκλάβτσιτς, ο οποίος τραυματίστηκε και αντικαταστάθηκε αναγκαστικά στο 36ο λεπτό του αγώνα με τον Άρη. by www.sport-fm.gr
14:47
Από την άλλη ο ΟΦΗ, πριν από τρεις μέρες βρέθηκε να χάνει με 2-0 από το 20ό λεπτό της εκτός έδρας αναμέτρησής του με τον ΠΑΣ Γιάννινα, καταφέρνοντας να αντιδράσει στο δεύτερο ημίχρονο και να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας! Όντας σαφώς ανώτεροι στο δεύτερο 45λεπτο, οι Κρητική κατάφεραν να ισοφαρίσουν για το τελικό 2-2, χάρη σε δύο γκολ του Μπάκιτς, στο 68’ και στο 83’, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. by www.sport-fm.gr
14:47
Είχε προηγηθεί η επιβλητική νίκη με 4-0 επί του Πανσερραϊκού στο «Γεντί Κουλέ», στο ντεμπούτο του Τραϊανού Δέλλα στην τεχνική του ηγεσία, ενώ σήμερα ο ΟΦΗ θα ψάξει την πρώτη εκτός έδρας νίκη του στο φετινό πρωτάθλημα (έχει 5 ισοπαλίες και 7 ήττες μέχρι τώρα)! Εκτός αποστολής έμειναν οι τιμωρημένοι Μπάκιτς, Τοράλ, ο τραυματίας Μπρεσάν, μαζί με τους μακροχρόνια απόντες Γιαννούλης, Σωτηρίου, Αδαμάκης, Θεοδοσουλάκης, Καλαφάτης, Κουτεντάκης και Σημανταράκης, ενώ από την άλλη επέστρεψε ο Λάρσον, έχοντας ξεπεράσει πλήρως τον τραυματισμό που τον ταλαιπώρησε. by www.sport-fm.gr
14:48
Η συνάντηση των δύο ομάδων για τον πρώτο γύρο του φετινού πρωταθλήματος, τον περασμένο Νοέμβριο στο Ηράκλειο της Κρήτης, είχε ολοκληρωθεί ισόπαλη 1-1, με τον Βόλο να ανοίγει το σκορ στο 42’ με τον Κόμπα, αλλά να παίζει με παίκτη λιγότερο από το 45’+1’ λόγω αποβολής του Γκαρσία, βλέποντας τον ΟΦΗ να ισοφαρίζει με γκολ του Θοράρινσον στο 60’. Σήμερα, οι δύο ομάδες θα τεθούν αντιμέτωπες για 14η φορά, με τον Βόλο να έχει 5 νίκες, τον ΟΦΗ 4, ενώ 4 παιχνίδια ολοκληρώθηκαν ισόπαλα. by www.sport-fm.gr
14:48
Δέκα αγώνες χωρίς νίκη συμπλήρωσε ο Βόλος, ο οποίος πανηγύρισε το τελευταίο του «τρίποντο» στην πρεμιέρα του β’ γύρου (2-1 τη Λαμία εκτός έδρας). Έκτοτε, ο απολογισμός του είναι τρεις ισοπαλίες και επτά ήττες και, μοιραία, έχει υποχωρήσει στην τελευταία θέση, όπου ισοβαθμεί με τον ΠΑΣ Γιάννινα και την Κηφισιά. by www.sport-fm.gr
14:48
Ούτε η παράδοση στους εντός έδρας αγώνες με τον ΟΦΗ είναι ιδιαίτερα καλή για τον Βόλο. Αν και κέρδισε τον πρώτο μεταξύ τους αγώνα στο Πανθεσσαλικό Στάδιο (1-0 στις 21 Σεπτεμβρίου 2019), στους πέντε που ακολούθησαν πέτυχε μόνο μία νίκη, η οποία πάντως τυχαίνει να είναι και η ευρύτερη στη σύντομη ιστορία του στη Super League. Αναφερόμαστε στον θρίαμβο με 5-0, για την τελευταία αγωνιστική των πλέι άουτ της σεζόν 2021-22. by www.sport-fm.gr
14:48
Ο ΟΦΗ έχει τρεις νίκες στους έξι αγώνες του με τους «κυανέρυθρους» στον Βόλο και θα επιδιώξει την πρώτη του εκτός έδρας νίκη στο φετινό πρωτάθλημα. Οι Κρητικοί είχαν κερδίσει και τα τρία ματς που είχαν δώσει μακριά από την έδρα τους στα περσινά πλέι άουτ (1-0 τον ΠΑΣ Γιάννινα, 3-2 τον Ατρόμητο και 2-0 τον Παναιτωλικό) φέτος όμως έχουν απολογισμό πέντε ισοπαλίες και επτά ήττες σε 12 αγώνες. by www.sport-fm.gr
14:48
Από τους παίκτες που στελεχώνουν τα σημερινά ρόστερ των δύο αντιπάλων, ο πιο παραγωγικός παίκτης των αναμετρήσεών τους στο Πανθεσσαλικό είναι ο Γιον Τοράλ. Ο Ισπανός μέσος είχε πετύχει και τα δύο γκολ του ΟΦΗ στη νίκη με 2-0, στις 20 Νοεμβρίου 2021, ενώ σκόραρε άλλη μία φορά και στο ματς του β’ γύρου εκείνης της σεζόν στο Ηράκλειο (νίκη με 2-1 στις 13 Φεβρουαρίου 2022). by www.sport-fm.gr
14:48
Από δύο γκολ για τον Βόλο έχουν πετύχει ο Τομ Φαν Βέερτ και ο Κέβιν Ροσέρο, οι οποίοι αγωνίζονται πλέον στην ΑΕΚ και τον ΠΑΣ Γιάννινα αντίστοιχα. Αμφότεροι το είχαν καταφέρει στο 5-0 της 14ης Μαΐου 2022. by www.sport-fm.gr
14:48
14:48
14:49
Βόλος (Χρήστος Κόντης): Κόβακς - Άλχο, Ασλανίδης, Σιέλης, Μύγας - Ντε Καμπς, Τσοκάνης, Τρουιγιέ - Κόμπα, Ασεχνούν, Γκαρσία. by www.sport-fm.gr
14:49
ΟΦΗ (Τραϊανός Δέλλας): Μπάουμαν - Λάρσον, Λουκάο, Βούρος, Αμπάντα - Μεγιάδο, Γκλάζερ - Μπακού, Νέιρα, Ριέρα - Φελίπε. by www.sport-fm.gr
14:58
14:59
15:00
15:01
15:03
Διαιτητής: Ανδριανος Βοηθοί: Πάτρας, Τοροσιάδης Τέταρτος: Κατσικογιάννης VAR: Γκορτσίλας, Κωνσταντίνου by www.sport-fm.gr
15:04
4' Αναπτύχθηκε από τα δεξιά ο ΟΦΗ, δεν μπόρεσε όμως ο Νέιρα να απειλήσει την εστία του Κόβατς. by www.sport-fm.gr
15:06
6' Διάθεση να έχει αυτός την κατοχή και την κυκλοφορία της μπάλας βγάζει ο ΟΦΗ. by www.sport-fm.gr
15:09
8' Φάουλ του Νέιρα στον Τσοκάνη στη διεκδίκηση της μπάλας στο χώρο του κέντρου. by www.sport-fm.gr
15:10
15:12
15:13
13' ΓΚΟΛ ο ΟΦΗ! Ανοίγουν το σκορ οι Κρητικοί, με τον Μπακού να μην κάνει καλό γύρισμα στην περιοχή, ο Μύγας έδιωξε πάνω στον Νέιρα που έστρωσε στον Λάρσον, ο οποίος με υπέροχο φαλτσαριστό σουτ με το αριστερό άνοιξε το σκορ.
15:17
Στην πρώτη τους τελική προσπάθεια -και συνολικά του ματς- οι φιλοξενούμενοι ανοίγουν το σκορ. by www.sport-fm.gr
15:18
17' Φάουλ του Γκλάζερ στον Ασεχνούν, βλέπει την κίτρινη κάρτα ο μέσος του ΟΦΗ. by www.sport-fm.gr
15:19
18' Καλή η εκτέλεση του Ασεχνούν από μακρινή απόσταση, έδιωξε σε κόρνερ ο Μπάουμαν. Πρώτη φάση για τον Βόλο. by www.sport-fm.gr
15:19
15:22
22' Φάουλ του Μύγα στον Λάρσον, στο έδαφος ο μπακ του ΟΦΗ, λαμβάνει την ιατρική βοήθεια. by www.sport-fm.gr
15:25
22' Φώναξαν για χέρι του Σιέλη από τη σέντρα του Μπακού στον πάγκο του ΟΦΗ, δεν φαίνεται να υπάρχει κάτι. by www.sport-fm.gr
15:26
25' Φάουλ του Τρουιγιέ στον Νέιρα σε καλό σημείο για τον ΟΦΗ. Βλέπει την κίτρινη κάρτα ο μέσος του Βόλου. by www.sport-fm.gr
15:26
15:28
27' Πάτησε περιοχή ο Ασεχνούν και έκανε το γύρισμα, αλλά δεν μπόρεσε ο Γκαρσία να έρθει σε επαφή με την μπάλα. by www.sport-fm.gr
15:31
15:31
31' ΓΚΟΛ ο Βόλος! Έπαιξαν με πάσα το κόρνερ οι γηπεδούχοι, η μπάλα στρώθηκε στον Ντε Καπς που έκανε το σουτ, η μπάλα κόντραρε στον Βούρο και κατέληξε στα δίχτυα για το 1-1.
15:34
15:36
15:36
15:39
15:40
39' Διακοπή στο ματς καθώς στο έδαφος βρίσκεται ο Νέιρα και λαμβάνει την ιατρική βοήθεια. by www.sport-fm.gr
15:41
40' Δεν θα συνεχίσει ο μεσοεπιθετικός του ΟΦΗ, τη θέση του παίρνει ο Χιμένεθ. by www.sport-fm.gr
15:42
41' Σήκωσε ψηλά στο μαρκάρισμά του στον Μεγιάδο ο Γκαρσία και βλέπει την κίτρινη κάρτα. by www.sport-fm.gr
15:50
Οι Κρητικοί κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ με το υπέροχο γκολ του Λάρσον στο 13', με την ομάδα του Χρήστου Κόντη να ισοφαρίζει στο 31' σε 1-1 με το αυτογκόλ του Βούρου από σουτ του Ντε Καπς. by www.sport-fm.gr
15:51
15:52
16:05
16:06
Αλλαγή για τον Χρήστο Κόντη, με τον Μπερτόγλιο να παίρνει τη θέση του Τρουιγιέ. by www.sport-fm.gr
16:06
16:09
48' Είδε κάθετα τον Μπερτόγλιο στην περιοχή ο Ασεχνούν, ο Αργεντινός έκανε το σουτ, αλλά ήταν αδύναμο και ο Μπάουμαν μπλόκαρε. by www.sport-fm.gr
16:12
16:14
53' Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ! Ο Αμπάντα εκτέλεσε το κόρνερ από τα δεξιά, ο Μεγιάδο πήρε την κεφαλιά και έβαλε καμπύλη στην μπάλα, η οποία όμως έφυγε λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Κόβατς. by www.sport-fm.gr
16:19
57' Κυκλοφορεί την μπάλα ο ΟΦΗ, προσπαθώντας να βρει τους διαδρόμους στην περιοχή του Βόλου. Διπλή ζώνη άμυνας από τους γηπεδούχους, που στοχεύουν να χτυπήσουν στην κόντρα επίθεση. by www.sport-fm.gr
16:21
60' ΓΚΟΛ ο Βόλος! Εκτελέστηκε από τον Ασεχνούν τα φάουλ στα δεξιά, ο Σιέλης βρέθηκε στο κατάλληλο σημείο και κεφαλιά σημείωσε το 2-1.
16:23
Ανατροπή σκηνικού στον Βόλο, με την ομάδα του Χρήστου Κόντη να γυρνάει το ματς. by www.sport-fm.gr
16:25
16:27
67' Δύο αλλαγές για τον ΟΦΗ: Εκτός οι Ριέρα και Γκλάζερ, τις θέσεις τους πήραν οι Μοσκέρα και Γκαγιέγος. by www.sport-fm.gr
16:29
69' Διακοπή στο ματς με τον Τσοκάνη να είναι πεσμένος στο χόρτο, έπεσε άτσαλα και λαμβάνει την ιατρική βοήθεια. by www.sport-fm.gr
16:30
70' ΓΚΟΛ ο Βόλος! Στα όρια της περιοχής ο Μπερτόγλιο πήρε την μπάλα, απέφυγε τον Βούρο και εκτέλεσε τον Μπάουμαν για το 3-1.
16:33
16:33
Για πρώτη φορά τη φετινή σεζόν στο Πανθεσσαλικό πετυχαίνει τρία τέρματα ο Βόλος. by www.sport-fm.gr
16:34
73' Δύο ακόμη αλλαγές για τον ΟΦΗ: Εκτός οι Μεγιάδο και Φελίπε, εντός οι Αποστολάκης και Ισέκα. by www.sport-fm.gr
16:38
77' Προσπάθησε να απειλήσει με κεφαλιά ο Αμπάντα, αλλά δεν του στρώθηκε η μπάλα όπως θα ήθελε. by www.sport-fm.gr
16:41
16:42
82' Αλλαγή για τον Βόλο, με τον Ασεχνούν να περνάει εκτός και τον Μωραϊτη να παίρνει τη θέση του. by www.sport-fm.gr