ΑΕΚ-Αστέρας Τρίπολης

Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 21η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

16:56
Καλησπέρα σας! Η ΑΕΚ θα φιλοξενήσει τον Αστέρα Τρίπολης στις 17:30, για την 21η αγωνιστική της Stoiximan Super League. Μαζί θα παρακολουθήσουμε live την αναμέτρηση. by Αναστασία Βοσνάκη
17:02
Την περασμένη αγωνιστική η ΑΕΚ είχε επικρατήσει 3-0 του ΟΦΗ και βρίσκεται στην 2η θέση της βαθμολογίας, στο -2 από τον πρωτοπόρο ΠΑΟΚ, με 45 βαθμούς. Από την άλλη, ο Αστέρας νίκησε με 3-1 τον Ατρόμητο και πλέον είναι το απόλυτο αφεντικό για την εξάδα του πρωταθλήματος. Οι Αρκάδες βρίσκονται στην 6η θέση με 29 βαθμούς. by Αναστασία Βοσνάκη
17:03
Τηλεοπτικά μπορείτε να παρακολουθήσετε το παιχνίδι από το Cosmote Sport 1, ενώ ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή του Γιώργου Μαραθιανού. by Αναστασία Βοσνάκη
17:05
Η ΑΕΚ έχει 16 διαδοχικούς αγώνες με τον Αστέρα Τρίπολης χωρίς ήττα ανεξάρτητα διοργάνωσης και έδρας. Σε αυτή τη σειρά των αγώνων έχει έντεκα νίκες και πέντε ισοπαλίες. Τα τρία από τα έξι τελευταία παιχνίδια των δύο ομάδων έχουν τελειώσει ισόπαλα, αλλά και τα τρία ήταν στην Αρκαδία. Το σερί των 16 αγώνων χωρίς ήττα εντός και εκτός έδρας από τον Αστέρα Τρίπολης έχει ξεκινήσει μετά το 2-0 της ομάδας της Αρκαδίας στην έδρα της, την 1η Οκτωβρίου 2017. Η ΑΕΚ έχει επικρατήσει στα δύο τελευταία της παιχνίδια με τον Αστέρα χωρίς να δεχθεί γκολ, με 2-0 για την περσινή τους αναμέτρηση στη Νέα Φιλαδέλφεια και με 3-0 στον πρώτο γύρο του φετινού πρωταθλήματος. Οι πέντε από τις έντεκα νίκες της ΑΕΚ ως γηπεδούχος ήταν με 2-0, ενώ έχει ακόμη τρεις με 2-1. Οι κιτρινόμαυροι έχουν έναν πλουραλισμό στα σκορ, ενώ αντίθετα υπάρχει επανάληψη τόσο οι δύο ισοπαλίες - όλες με 2-2, όσο και οι δύο νίκες του Αστέρα που είναι με 0-1. by Αναστασία Βοσνάκη
17:12
Σε 15 συναντήσεις, η ΑΕΚ μετράει 11 νίκες, ο Αστέρας Τρίπολης μετράει 2 και δυο ματς έχουν λήξει ισόπαλα. Τα γκολ είναι 25-10. by Αναστασία Βοσνάκη
17:14
Ας δούμε σιγά σιγά τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. Να σημειωθεί ότι υπήρξε πρόβλημα για την ΑΕΚ με τον Βίντα, ο οποίος χτύπησε στην προπόνηση, πονούσε σήμερα και βρίσκεται εκτός αποστολής. by Αναστασία Βοσνάκη
17:15
ΑΕΚ (Ματίας Αλμέιδα): Στάνκοβιτς - Ραντόνια, Μήτογλου, Κάλενς, Πήλιος - Άμραμπατ, Πινέδα, Μάνταλος, Ελίασον - Πόνσε, Τσούμπερ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:16
Στον πάγκο οι Αθανασιάδης, Μουκουντί, Ρότα, Σιντιμπέ, Λιούμπισιτς, Γαλανόπουλος, Γκαρσία, Αραούχο, Φερνάντες. by Αναστασία Βοσνάκη
17:16
Αστέρας Τρίπολης (Μίλαν Ράσταβατς): Γραμματικάκης - Λύρατζης, Καστάνιο, Τζουκάνοβιτς, Χουχούμης - Γιαμπλόνσκι, Γκος - Καλτσάς, Μπαρτόλο, Κρέσπι - Μιριτέλο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:17
Στον πάγκο οι Τσιφτσής, Χριστόπουλος, Σουρλής, Άλβαρες, Αλάγκμπε, Ζουγλής, Σίτο, Μάντζης, Βαλιέντε. by Αναστασία Βοσνάκη
17:18
Διαιτητής: Αλέξανδρος Κατσικογιάννης A' Βοηθός: Πολυχρόνης Κωσταράς B' Βοηθός: Κωνσταντίνος Στάικος 4ος διαιτητής: Ευστάθιος Γκορτσίλας VAR: Άγγελος Ευαγγέλου by Αναστασία Βοσνάκη
17:20
Σε δέκα περίπου λεπτά θα ξεκινήσει το παιχνίδι. by Αναστασία Βοσνάκη
17:28
Όλα είναι έτοιμα! Οι δυο ομάδες βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:30
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
17:33
2' Ωραία κάθετη του Γκος, βγήκε και έδιωξε ο Στάνκοβιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
17:33
3' Παρακινδυνευμένο γύρισμα στον Γραμματικάκη, ο οποίος διώχνει πάνω στον Πόνσε... Στο έδαφος για λίγο ο Αργεντινός, ζαλίστηκε επειδή έφαγε την μπάλα στο κεφάλι. by Αναστασία Βοσνάκη
17:35
4' Πίεσε ψηλά ο Ελίασον, ο Γραμματικάκης λίγο έλειψε να κάνει τεράστιο λάθος αλλά έδιωξε πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή του τέρματος. by Αναστασία Βοσνάκη
17:35
5' Σουτ του Ελίασον έξω από την περιοχή, έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Γραμματικάκης. by Αναστασία Βοσνάκη
17:36
Πέρασε ανεκμετάλλευτο το κόρνερ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:37
7' Σέντρα ο Γκος, μετά από ωραία ομαδική προσπάθεια, μπλόκαρε ο Στάνκοβιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
17:39
9' Κόρνερ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
17:39
Επιθετικό φάουλ έδωσε ο διαιτητής. by Αναστασία Βοσνάκη
17:41
11' Καλή στιγμή για τον Αστέρα! Τρομερή κυκλοφορία της μπάλας από τους Αρκάδες, ο Λύρατζης βρίσκει τον χώρο και σουτάρει με το αριστερό, αλλά η μπάλα περνά ακριβώς πάνω από τη δεξιά συμβολή της εστίας! by Αναστασία Βοσνάκη
17:42
12' Κόρνερ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
17:43
Επιθετικό φάουλ ξανά δίνει ο διαιτητής! Κίτρινη ο Τζουκάνοβιτς για διαμαρτυρία. by Αναστασία Βοσνάκη
17:44
13' Σουτάρει ο Ραντόνια, αλλά μπλόκαρε ο Γραμματικάκης! by Αναστασία Βοσνάκη
17:45
15' Σουτ του Τσούμπερ, η μπάλα περνάει άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:48
17:49
18' Εξαιρετική μπαλιά του Χουχούμη στον Μιριτέλο, ο οποίος άργησε να εκτελέσει και όταν πήγε να το κάνει δεν το κατάφερε. Η μπάλα στρώθηκε στη συνέχεια στον Καλτσά, αλλά η φάση σταμάτησε για οφσάιντ στον Αργεντινό φορ, ο οποίος μάλλον καλυπτόταν. by Αναστασία Βοσνάκη
17:50
20' Πλασέ του Ελίασον μέσα από την περιοχή, μπλόκαρε εύκολα ο Γραμματικάκης. by Αναστασία Βοσνάκη
17:52
21' Σέντρα ο Χουχούμης, δεν πρόλαβε με προβολή ο Μιριτέλο και μπλόκαρε ο Στάνκοβιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
17:52
by Αναστασία Βοσνάκη
17:53
23' Ο Μάνταλος έκανε τη σέντρα, αλλά μπλόκαρε ο Γραμματικάκης. by Αναστασία Βοσνάκη
17:55
25' Κόρνερ για την ΑΕΚ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:56
26' ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ! Μετά την εκτέλεση του κόρνερ ο Τζουκάνοβιτς στην προσπάθειά του να απομακρύνει έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του. by Αναστασία Βοσνάκη
17:57
27' ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ! Ο Ελίασον έκανε τη σέντρα, ο Πόνσε πήδηξε αμαρκάριστος και σκόραρε με κεφαλιά για το 2-0. Θα ελεγχθεί η φάση, ίσως να είναι εκτεθειμένος ο Αργεντινός φορ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:59
Μέτρησε τελικά, 2-0 λοιπόν μέσα σε διάστημα ενός λεπτού. by Αναστασία Βοσνάκη
18:00
29' Ευκαιρία για τον Αστέρα! Ο Μιριτέλο έφυγε στην πλάτη της άμυνας, αλλά έκανε κακό τελείωμα υπό την πίεση του Κάλενς. by Αναστασία Βοσνάκη
18:02
32' Σουτ ο Μάνταλος, η μπάλα πέρασε λίγο άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:03
33' Κίτρινη ο Γκος για φάουλ στον Μάνταλο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:08
37' Τίποτα δεν έχει αλλάξει, η ΑΕΚ έχει τον έλεγχο του αγώνα και ο Αστέρας προσπαθεί να βρει κάποιους χώρους για να μπει στην αντίπαλη περιοχή. by Αναστασία Βοσνάκη
18:09
18:09
38' Κλέβει ψηλά την μπάλα ο Αστέρας με καλές προϋποθέσεις, αλλά έχει κάνει φάουλ ο Μπαρτόλο σύμφωνα με τον Κατσικογιάννη. Διαμαρτυρήθηκαν έντονα οι Αρκάδες... by Αναστασία Βοσνάκη
18:10
40' Ένταση στο ματς. Ανάμεσα στον Μπαρτόλο και τον Πόνσε, με τον παίκτη του Αστέρα να κιτρινίζεται μετά από φάουλ στον Πήλιο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:12
18:13
43' ΓΚΟΛ η ΑΕΚ! Ταχύτατη κόντρα των γηπεδούχων, ο Ελίασον κάνει το παράλληλο γύρισμα και ο Τζουκάνοβιτς στην προσπάθειά του να απομακρύνει, σκοράρει για δεύτερη φορά στην εστία της ομάδας του για το 3-0. by Αναστασία Βοσνάκη
18:14
Απίθανα πράγματα, η ΑΕΚ ξετυλίγει τα δώρα του Τζουκάνοβιτς και καθαρίζει από ημίχρονο το παιχνίδι. by Αναστασία Βοσνάκη
18:15
45' Φάση για την ΑΕΚ! Κάκιστη αμυντική λειτουργία του Αστέρα, γύρισμα του Άμραμπατ αλλά ο αφύλακτος Πόνσε κάνει κακό πλασέ από καλό σημείο, by Αναστασία Βοσνάκη
18:16
45' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:16
1 λεπτό ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
18:16
18:16
45+1' Διαμαρτύρεται για χέρι ο Αστέρας! Κεφαλιά του προωθημένου Καστάνιο, η μπάλα βρίσκει στο απλωμένο χέρι του Μήτογλου. Πέναλτι υπάρχει, αλλά τσεκάρεται αν υπάρχει οφσάιντ στην αρχή της φάσης. by Αναστασία Βοσνάκη
18:18
45+3' Πέναλτι για τον Αστέρα! by Αναστασία Βοσνάκη
18:19
45+3' ΓΚΟΛ ο Αστέρας! Ο Μπαρτόλο ανέλαβε την εκτέλεση και με ψυχραιμία έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για να μειώσει σε 3-1. by Αναστασία Βοσνάκη
18:19
Ημίχρονο! Δυο αυτογκόλ ο Τζουκάνοβιτς, ένα γκολ ο Πόνσε και με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μπαρτόλο, η ΑΕΚ πηγαίνει στα αποδυτήρια με προβάδισμα 3-1 του Αστέρα Τρίπολης. by Αναστασία Βοσνάκη
18:29
18:32
Ο Αστέρας Τρίπολης είχε καταφέρει να κρατήσει ως το 25λεπτο μακριά από την περιοχή του Γραμματικάκη την ΑΕΚ, αλλά οι γηπεδούχοι χάρη σε τύχη (αυτογκόλ του Τζουκάνοβιτς) και ποιότητα (κεφαλιά του Πόνσε) κατάφεραν να πάρουν προβάδισμα δύο τερμάτων. Το νέο αυτογκόλ του Τζουκάνοβιτς έφερε το τρίτο τέρμα των «κιτρινόμαυρων», με τους Αρκάδες να μειώνουν με τον Μπαρτόλο στο φινάλε του ημιχρόνου. by Αναστασία Βοσνάκη
18:36
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο! by Αναστασία Βοσνάκη
18:37
46’ Ζουγλής αντί Μπαρτόλο για τον Αστέρα. Προφανώς επειδή έχει κάρτα ο Αργεντινός και θέλει να τον προστατέψει για το επόμενο παιχνίδι. by Αναστασία Βοσνάκη
18:37
18:37
46' Κόρνερ για την ΑΕΚ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:38
Βγήκε ο Γραμματικάκης και έδιωξε με τις γροθιές. Ο Πήλιος πήρε το ριμπάουντ και έκανε το σουτ αλλά πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:39
48' Ο Λύρατζης πιάνει τον προσαγωγό του, έχει σπεύσει το ιατρικό επιτελείο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:40
Συνεχίζεται το ματς, ο Λύρατζης μάλλον δεν θα συνεχίσει. Αναμένουμε. by Αναστασία Βοσνάκη
18:42
50' Αναγκαστική αλλαγή λοιπόν για τον Αστέρα. Με τον Χουχούμη να περνάει στα δεξιά στη θέση του Λύρατζη και μπήκε στο ματς ο Άλβαρες. by Αναστασία Βοσνάκη
18:42
Πρώτη εκτίμηση για τον Λύρατζη είναι θλάση στον προσαγωγό. Μόλις γίνουν οι εξετάσεις θα έχουμε νεότερα. Ελπίζουμε το καλύτερο, να μην έχει κάτι σοβαρό. by Αναστασία Βοσνάκη
18:45
Σύμφωνα με τους ρεπόρτερ της Cosmote TV, ο Λύρατζης ανέφερε στο ιατρικό επιτελείο πως δεν έχει θλάση, αλλά θα πρέπει να περιμένουμε τις εξετάσεις. by Αναστασία Βοσνάκη
18:46
55' Σέντρα ο Ραντόνια, μπλόκαρε ο Γραμματικάκης. by Αναστασία Βοσνάκη
18:47
18:48
57' Φάουλ για την ΑΕΚ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:49
Πέρασε ανεκμετάλλευτο από τους γηπεδούχους. by Αναστασία Βοσνάκη
18:50
59' Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Πλασέ στην κίνηση ο Τσούμπερ, τον σταματάει ο Τζουκάνοβιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
18:51
59' Κόρνερ για την ΑΕΚ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:53
62' Κόρνερ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:54
Εκτέλεσε ο Άλβαρες, ο Τζουκάνοβιτς πήρε την κεφαλιά, δεν ήταν καλή και η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:56
65' Μικρή διακοπή με τον Άμραμπατ να έχει κάποιες ενοχλήσεις. by Αναστασία Βοσνάκη
18:56
65' Σίτο, Βαλιέντε μέσα για τον Αστέρα, έξω ο Καλτσάς και ο Γκος. by Αναστασία Βοσνάκη
18:57
66' Πάολο Φερνάντες και Λιβάι μέσα, Άμραμπατ και Πόνσε έξω για την ΑΕΚ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:58
Ένα σφίξιμο στον οπίσθιο μηριαίο ένιωσε ο Άμραμπατ, θα κάνει τις απαραίτητες εξετάσεις. by Αναστασία Βοσνάκη
18:58
67' Μόνος του στην αντεπίθεση ο Ζουγλής, τον περιμένει ο Μιριτέλο για να σκοράρει μέσα από την περιοχή αλλά η πάσα του πρώτου κόβεται από φοβερό τάκλιν του Μήτογλου. by Αναστασία Βοσνάκη
19:00
68' Ανεκμετάλλευτα δυο απανωτά κόρνερ που κέρδισε ο Αστέρας Τρίπολης. by Αναστασία Βοσνάκη
19:02
71' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Σέντρα του Ελίασον, ο Λιβάι πάει σε κενή εστία να σκοράρει αλλά πλασάρει άουτ με το δεξί στην κίνηση. by Αναστασία Βοσνάκη
19:03
72' Αραούχο μέσα για την ΑΕΚ, βγαίνει ο Τσούμπερ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:04
73' Κόρνερ για τους γηπεδούχους. by Αναστασία Βοσνάκη
19:04
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:05
74' Ακόμα μια μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Λιβάι Γκαρσία βρίσκεται σε θέση τετ-α-τετ με τον Γραμματικάκη, αλλά το πλασέ που έκανε ήταν άστοχο και η μπάλα πέρασε ξυστά από την εστία. by Αναστασία Βοσνάκη
19:07
76' ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ! Κάθετη του Μάνταλου, ο Τζουκάνοβιτς δεν μπορεί να κόψει και ο Λιβάι Γκαρσία περνάει τον Γραμματικάκη για να γράψει το 4-1. by Αναστασία Βοσνάκη
19:09
Κάκιστη εικόνα από τον Έρβιν Τζουκάνοβιτς σήμερα. Όχι μόνο πέτυχε τα δυο γκολ της ΑΕΚ, αλλά και ανασταλτικά είναι στα χειρότερά του. by Αναστασία Βοσνάκη
19:10
78' Λιούμπισιτς μέσα που κάνει το ντεμπούτο του με τα κιτρινόμαυρα και Γαλανόπουλος, βγαίνουν οι Μάνταλος και Πινέδα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:10
79' Γιαμπλόνσκι έξω για τον Αστέρα, μέσα ο Αλάγκμπε. by Αναστασία Βοσνάκη
19:12
19:13
81' Σέντρα ο Άλβαρες, ο Μιριτέλο πήδηξε να πάρει την κεφαλιά, αλλά δεν τα κατάφερε, με την μπάλα να περνάει άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:14
83' Στην αντεπίθεση η ΑΕΚ, πλάγιο σουτ του Λιβάι, έδιωξε ο Γραμματικάκης. by Αναστασία Βοσνάκη
19:15
Ο Γραμματικάκης με χαρακτηριστική κίνηση απορεί με τα κακώς κείμενα των συμπαικτών του... by Αναστασία Βοσνάκη
19:16
85' Προσπάθεια του Ζουγλή, πάει να πάρει το κόρνερ, αλλά ο Κατσικογιάννης δείχνει άουτ. Δεν είχε βρει πάντως η μπάλα ξανά πάνω στον νεαρό μεσοεπιθετικό. by Αναστασία Βοσνάκη
19:18
Στην τελική ευθεία, το ματς έχει κριθεί. Η ΑΕΚ θα πάρει τρίτη διαδοχική νίκη, ο Αστέρας Τρίπολης επιστρέφει στις... ήττες. Κομβικό το επόμενο ματς και για τις δύο ομάδες, αφού οι κιτρινόμαυροι παίζουν με τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα ντέρμπι κορυφής, ενώ οι Αρκάδες φιλοξενούνται από τη Λαμία σε μεγάλη μάχη για την είσοδο στην εξάδα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:20
Τελευταίο λεπτό πριν τα 90΄. by Αναστασία Βοσνάκη
19:21
90' ΓΚΟΛ ο Αστέρας Τρίπολης! Εξαιρετική κάθετη του Αλάγκμπε στον χώρο, ο Σίτο κάνει την παράλληλη σέντρα και ο Μιριτέλο με υπέροχο πλασέ στην κίνηση μειώνει σε 4-2. by Αναστασία Βοσνάκη
19:22
Έφτασε τα 10 γκολ στο πρωτάθλημα ο Μιριτέλο, ένα λιγότερο από τον Μορόν που είναι στην κορυφή του πίνακα των σκόρερ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:22
3 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
19:23
90'+1' Ο Κρέσπι πάει να τσιμπήσει την μπάλα, ο Στάνκοβιτς βάζει την κόντρα και παίρνει το άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:23
19:24
90'+3' Εξαιρετικό γύρισμα του Λιβάι, παίρνει την μπουκιά από το... στόμα του Λιούμπισιτς ο Καστάνιο και διώχνει σε κόρνερ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:25
ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΜΑΤΣ! Η ΑΕΚ επικράτησε 4-2 του Αστέρα Τρίπολης, πήρε τρίτη διαδοχική νίκη και πάει με ψυχολογία στην Τούμπα. Οι Αρκάδες στρέφονται πλέον στη μάχη με τη Λαμία. by Αναστασία Βοσνάκη
19:26
Δύο αυτογκόλ του Τζουκάνοβιτς, ένα τέρμα του Πόνσε και άλλο ένα του Λιβάι για την ΑΕΚ, ενώ οι φιλοξενούμενοι βρήκαν γκολ με Μπαρτόλο και Μιριτέλο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:27
Εκμεταλλεύτηκε τα λάθη του Αστέρα και κυρίως του Τζουκάνοβιτς η ΑΕΚ, καθαρίζοντας το ματς χωρίς να πιάσει υψηλά στάνταρ απόδοσης. by Αναστασία Βοσνάκη