Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη 14η αγωνιστική της Stoiximan Basket League

Καλησπέρα σας! by Δημήτρης Παπαδήμας
Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live την αναμέτρηση του Απόλλωνα Πάτρας με την ΑΕΚ Betsson BC, για τη 14η αγωνιστική της Stoiximan Basket League! by Δημήτρης Παπαδήμας
Για τις 19:30 είναι προγραμματισμένη η έναρξη του αγώνα. by Δημήτρης Παπαδήμας
Στην 7η θέση της βαθμολογίας με ρεκόρ 6-7 η ΑΕΚ, έρχεται από την εντός έδρας ήττα της με 92-80 από τον Ολυμπιακό, για την προηγούμενη αγωνιστική. by Δημήτρης Παπαδήμας
Ουραγός με ρεκόρ 2-11 ο Απόλλων, έρχεται από τρεις διαδοχικές ήττες κόντρα σε Ολυμπιακό, Καρδίτσα και Άρη. by Δημήτρης Παπαδήμας
Με τον Μπράντον Νάιτ στη δωδεκάδα της ΑΕΚ, με τον Πλάθα να μην έχει διαθέσιμους τους Κουζμίνσκας, Φλιώνη και Λίντο. by Δημήτρης Παπαδήμας
Οι δωδεκάδες: ΑΕΚ Betsson BC: Τίλμαν, Χολ, Ραντλ, Καράμπελας, Πιλάβιος, Νετζήπογλου, Χατζηδάκης, Νάιτ, Κουζέλογλου, Μόργκαν, Ματαλιωτάκης, ΜακΡέι Απόλλων Πάτρας: Κόλεμαν, Βησσαρίου, Μπιμπς, Όσμπορν, Καφεζάς, Γκιουζέλης, Πέρκινς, Κογιώνης, Βον, Σαλούστρος, Μπράουν. by Δημήτρης Παπαδήμας
Στην αναμέτρηση του πρώτου γύρου στα Άνω Λιόσια, η ΑΕΚ είχε πανηγυρίσει άνετη νίκη με 100-70: by Δημήτρης Παπαδήμας
Ολοκληρώθηκε η παρουσίαση των δύο ομάδων στο κλειστό της Περιβόλας, όλα έτοιμα για το τζάμπολ! by Δημήτρης Παπαδήμας
Ραντλ, Καράμπελας, Νετζήπογλου, Κουζέλογλου και Τίλμαν η αρχική πεντάδα της ΑΕΚ. by Δημήτρης Παπαδήμας
Μπιμπς, Γκιουζέλης, Βον, Σαλούστρος και Μπράουν αυτοί που ξεκινούν το παιχνίδι για τον Απόλλωνα. by Δημήτρης Παπαδήμας
Στο ένα πέταλο του κλειστού βρίσκονται περίπου 300 φίλοι της ΑΕΚ, οι οποίοι κάνουν αισθητή την παρουσία τους με συνθήματα. by Δημήτρης Παπαδήμας
Τσαρούχα, Μάνος και Λουλουδιάδης το διαιτητικό τρίο. by Δημήτρης Παπαδήμας
Έναρξη του αγώνα, πρώτη επίθεση για τους γηπεδούχους! by Δημήτρης Παπαδήμας
3-0 με τρίποντο του Βον, ιδανικό ξεκίνημα για τον Απόλλωνα! by Δημήτρης Παπαδήμας
Λάθος του Τίλμαν στην άλλη πλευρά του παρκέ. by Δημήτρης Παπαδήμας
Κλέψιμο του Ραντλ, αλλά απρόσεκτος ο γκαρντ της ΑΕΚ, έχασε την μπάλα στην επίθεση των φιλοξενούμενων. by Δημήτρης Παπαδήμας
Δεύτερο λάθος του Μπιμπς στην επίθεση του Απόλλωνα. by Δημήτρης Παπαδήμας
3-2 καλάθι και φάουλ από τον Κουζέλογλου, το πρώτο καλάθι της ΑΕΚ μετά από δύο λεπτά αγώνα! by Δημήτρης Παπαδήμας
3-3 εύστοχος και στη βολή. by Δημήτρης Παπαδήμας
6-3 με τρίποντο του Γκιουζέλη! by Δημήτρης Παπαδήμας
8-3 ο Μπράουν μετά από pick and roll συνεργασία του με τον Μπιμπς. by Δημήτρης Παπαδήμας
Οι γηπεδούχοι έχουν μπει πιο δυνατά στο ματς, έχοντας «κλειδώσει» την ΑΕΚ με την άμυνά τους. by Δημήτρης Παπαδήμας
8-5 ο Τίλμαν, μετά από επιθετικό του ριμπάουντ σε άστοχο λέι απ του Ράντλ. by Δημήτρης Παπαδήμας
2/9 στο ξεκίνημα του αγώνα η ΑΕΚ, ενώ ο Απόλλων έχει ξεκινήσει με 2/2 τρίποντα. by Δημήτρης Παπαδήμας
10-5 με υπέροχο floater του Βον! by Δημήτρης Παπαδήμας
10-7 απάντησε σκοράροντας από κοντά και ανάμεσα σε δύο αμυντικούς ο Τίλμαν. by Δημήτρης Παπαδήμας
10-9 με 2/2 βολές του Καράμπελα, η ΑΕΚ πλησίασε σε «απόσταση βολής». by Δημήτρης Παπαδήμας
Βήματα του Βον, στην άμυνα του Ραντλ. by Δημήτρης Παπαδήμας
Το 5ο λάθος του Απόλλωνα, 3 έχει η ΑΕΚ. by Δημήτρης Παπαδήμας
12-11 ο Κόλμαν κάρφωσε για τον Απόλλωνα, ενώ ο Κουζέλογλου σκόραρε τους πρώτους αποψινούς του πόντους. by Δημήτρης Παπαδήμας
12-14 πρώτο προβάδισμα για την ΑΕΚ στο ματς με τρίποντο του Ραντλ! by Δημήτρης Παπαδήμας
Αυτό ήταν το πρώτο εύστοχο τρίποντο της ΑΕΚ στην βραδιά. by Δημήτρης Παπαδήμας
Ολοκληρώθηκε το τάιμ άουτ που κάλεσε ο Χριστόπουλος. by Δημήτρης Παπαδήμας
3 λεπτά για τη λήξη της πρώτης περιόδου. by Δημήτρης Παπαδήμας
14-14 ο Κόλμαν με δύσκολο σουτ πάνω σε άμυνα. by Δημήτρης Παπαδήμας
14-16 με όμορφο ανάποδο λέι απ του Νετζήπογλου. by Δημήτρης Παπαδήμας
16-16 με 2/2 βολές του Μπράουν. by Δημήτρης Παπαδήμας
Καλή άμυνα του Μπράουν, έκλεψε την μπάλα μπροστά από τον Τίλμαν μετά από σκαστή πάσα του ΜακΡέι. by Δημήτρης Παπαδήμας
Άστοχος σε τρίποντο ο Κόλμαν. by Δημήτρης Παπαδήμας
Στο παρκέ ο Μόργκαν για την ΑΕΚ. by Δημήτρης Παπαδήμας
16-18 με 2/2 βολές του Χολ. by Δημήτρης Παπαδήμας
19-18 με τρίποντο του Ορλάντο Κόλμαν, φτάνει τους 7 προσωπικούς πόντους! by Δημήτρης Παπαδήμας
19-20 ο Μόργκαν μετά από επιθετικό ριμπάουντ. by Δημήτρης Παπαδήμας
Λήξη πρώτης περιόδου, Απόλλων Πάτρας-ΑΕΚ 19-20! by Δημήτρης Παπαδήμας
Άκρως ανταγωνιστικοί οι γηπεδούχοι, με την ΑΕΚ να βρίσκει λύσεις με παιχνίδι μέσα από τη ρακέτα και να έχει το ελάχιστο προβάδισμα. by Δημήτρης Παπαδήμας
4/8 δίποντα και 3/5 τρίποντα για τον Απόλλωνα, 5/13 δίποντα και 1/4 τρίποντα για την ΑΕΚ, η οποία έχει 5 περισσότερα ριμπάουντ από τους αντιπάλους της. by Δημήτρης Παπαδήμας
Ξεκίνησε η δεύτερη περίοδος, με τον Μπράντον Νάιτ να περνάει στο παρκέ για την ΑΕΚ! by Δημήτρης Παπαδήμας
22-20 με τρίποντο του Πέρκινς! by Δημήτρης Παπαδήμας
Άστοχο τρίποντο η πρώτη προσπάθεια του Νάιτ με τη φανέλα της ΑΕΚ. by Δημήτρης Παπαδήμας
24-20 με λέι απ του Όσμπορν. by Δημήτρης Παπαδήμας
24-22 με όμορφο turnaround σουτ του Μόργκαν! by Δημήτρης Παπαδήμας
24-24 ο ΜακΡέι στον αιφνιδιασμό μετά από κλέψιμο του Χολ. by Δημήτρης Παπαδήμας
24-25 με 1/2 βολές του Μόργκαν, ο Χατζηδάκης πήρε το ριμπάουντ και φάουλ από τον Όσμπορν. by Δημήτρης Παπαδήμας
24-27 με 2/2 βολές του Χατζηδάκη. by Δημήτρης Παπαδήμας
26-27 ο Μπράουν πήρε την εξαιρετική πάσα του Μπιμπς και σκόραρε παίρνοντας και φάουλ, αλλά αστόχησε στη βολή. by Δημήτρης Παπαδήμας
28-27 με κάρφωμα του Βον στον αιφνιδιασμό, ξανά προβάδισμα για τον Απόλλωνα! by Δημήτρης Παπαδήμας
30-27 ο Βον έκλεψε από τον ΜακΡέι και σκόραρε με λέι απ! by Δημήτρης Παπαδήμας
Μεγάλη ένταση ανάμεσα σε Βον και ΜακΡέι, αντιαθλητικό φάουλ έκανε ο παίκτης της ΑΕΚ. by Δημήτρης Παπαδήμας
4:46 για το ημίχρονο. by Δημήτρης Παπαδήμας
32-27 με 2/2 βολές ο Βον έφτασε τους 11 προσωπικούς πόντους. by Δημήτρης Παπαδήμας
35-27 με τρίποντο του Μπιμπς στον αιφνιδιασμό, έξαλλοι πανηγυρισμοί από τους φίλους των γηπεδούχων και τάιμ άουτ που κάλεσε ο Πλάθα. by Δημήτρης Παπαδήμας
Στο +8 ο Απόλλωνας, έχει βάλει πολύ δύσκολα ως τώρα στην ΑΕΚ! by Δημήτρης Παπαδήμας
Η ΑΕΚ έχει φτάσει ήδη τα 10 λάθη, ενώ είναι άστοχη (1/7) στα τρίποντα. by Δημήτρης Παπαδήμας
by Δημήτρης Παπαδήμας
36-27 με μία εύστοχη βολή του Μπράουν. by Δημήτρης Παπαδήμας
38-27 ο Μπράουν από κοντά, διψήφιο προβάδισμα για τον Απόλλωνα! by Δημήτρης Παπαδήμας
38-29 σκορ μετά από ώρα για την ΑΕΚ, με τον Μόργκαν να δίνει τη λύση. by Δημήτρης Παπαδήμας
39-29 με 1/2 βολές του Κόλμαν. by Δημήτρης Παπαδήμας
39-32 με τρίποντο του Νετζήπογλου, τάιμ άουτ κάλεσε ο Χριστόπουλος. by Δημήτρης Παπαδήμας
1:45 για τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου. by Δημήτρης Παπαδήμας
Οι στιγμές έντασης ανάμεσα σε ΜακΡέι και Βον: by Δημήτρης Παπαδήμας
2/10 τρίποντα έχει η ΑΕΚ απόψε, 5/10 από μακριά έχουν οι γηπεδούχοι. by Δημήτρης Παπαδήμας
Η ΑΕΚ προσπαθεί να πιέσει στην άμυνά της, αλλά δεν γλυτώνει τα φάουλ και στέλνει τους παίκτες του Απόλλωνα στην γραμμή των βολών. by Δημήτρης Παπαδήμας
41-32 με 2/2 βολές του Κόλμαν. by Δημήτρης Παπαδήμας
Πάγκος και φίλοι των γηπεδούχων ζητούν να μετρήσει για δύο η δεύτερη βολή του Κόλμαν, επειδή έχει βρει την μπάλα ο Μόργκαν. by Δημήτρης Παπαδήμας
Μέτρησε για έναν τελικά. by Δημήτρης Παπαδήμας
41-34 ο Ραντλ έμεινε αμαρκάριστος και σκόραρε από κοντά. by Δημήτρης Παπαδήμας
44-34 με απίθανο τρίποντο του Κόλμαν! by Δημήτρης Παπαδήμας
47-34 με νέο τρίποντο, από τον Σαλούστρο αυτή τη φορά! by Δημήτρης Παπαδήμας
Λήξη πρώτου ημιχρόνου, Απόλλων Πάτρας-ΑΕΚ Betsson BC 47-34! by Δημήτρης Παπαδήμας
Οι Πατρινοί επικρατούν με επί μέρους σκορ 28-14 στη δεύτερη περίοδο και έχουν φτιάξει διψήφιο προβάδισμα κόντρα στη νωθρή ΑΕΚ! Κόλμαν (13π) και Βον (11π) οι πρώτοι σκόρερ του ματς, με τους γηπεδούχους να έχουν 9/17 δίποντα και 7/12 τρίποντα. Αστοχοι οι φιλοξενούμενοι, με 9/19 δίποντα και 2/11 τρίποντα. by Δημήτρης Παπαδήμας
47-36 με τον Τίλμαν να βάζει το πρώτο καλάθι της τρίτης περιόδου. by Δημήτρης Παπαδήμας
Ο Τίλμαν έσωσε μια κατοχή για την ΑΕΚ με επιθετικό ριμπάουντ, παίρνοντας και το φάουλ από τον Μπράουν. by Δημήτρης Παπαδήμας
Τεχνική ποινή στον πάγκο του Απόλλωνα, για έντονες διαμαρτυρίες. by Δημήτρης Παπαδήμας
47-37 ο Χολ ευστόχησε στη βολή, αλλά ο ΜακΡέικ ήταν άστοχος σε δικό του σουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
49-37 ΑΠΙΘΑΝΟ alley-oop κάρφωμα του Μπράουν, καλάθι μετά από 2,5 λεπτά στην τρίτη περίοδο για τον Απόλλωνα! by Δημήτρης Παπαδήμας
Χωρίς καθαρό μυαλό οι παίκτες της ΑΕΚ, τώρα η επίθεση έληξε με την μπάλα στα χέρια τους. by Δημήτρης Παπαδήμας
51-37 με λέι απ του Πέρκινς. by Δημήτρης Παπαδήμας
Άστοχο τρίποντο και λάθος του αρνητικού έως τώρα για την ΑΕΚ, ΜακΡέι. Αυτό ήταν το 14ο λάθος των φιλοξενούμενων. by Δημήτρης Παπαδήμας
54-37 με τρίποντο του Σαλούστρου, στο +17 ο Απόλλων! by Δημήτρης Παπαδήμας
54-39 ο Τίλμαν με hook. by Δημήτρης Παπαδήμας
54-41 ξανά ο Τιλμαν, πρώτος σκόρερ της ΑΕΚ με 10! by Δημήτρης Παπαδήμας
56-41 απάντησε ο Μπράουν, ο οποίος φτάνει τους 13! by Δημήτρης Παπαδήμας
58-41 με λέι απ του Κόλμαν. by Δημήτρης Παπαδήμας
Άστοχος σε δύο βολές ο Καράμπελας. by Δημήτρης Παπαδήμας
61-41 με τρίποντο του Γκιουζέλη, πρώτη φορά στο +20 οι γηπεδούχοι! by Δημήτρης Παπαδήμας
61-44 με τρίποντο του Ραντλ, μόλις το τρίτο αποψινό της ΑΕΚ. by Δημήτρης Παπαδήμας
63-44 ο Πέρκινς στον αιφνιδιασμό, μετά από κλέψιμο του Γκιουζέλη. by Δημήτρης Παπαδήμας
65-46 με υπέροχη alley-oop συνεργασία Μπιμπς με Κόλμαν! by Δημήτρης Παπαδήμας
Τεχνική ποινή στον Κολμαν, επειδή κρεμάστηκε για ώρα από την στεφάνη της μπασκέτας. by Δημήτρης Παπαδήμας
67-47 με ατομική ενέργεια του Μπιμπς! by Δημήτρης Παπαδήμας
Επιθετικό φάουλ του Τίλμαν στην άλλη πλευρά του παρκέ. by Δημήτρης Παπαδήμας
67-49 με 2/2 βολές του ΜακΡέι, 50''' για τη λήξη της τρίτης περιόδου. by Δημήτρης Παπαδήμας
70-49 με τρίποντο του Βησσαρίου! by Δημήτρης Παπαδήμας
70-50 εύστοχος μόνο σε μία βολή ο Καράμπελας. by Δημήτρης Παπαδήμας
70-53 μετά από κλέψιμο και κάρφωμα του ΜακΡέι! by Δημήτρης Παπαδήμας
Λήξη τρίτης περιόδου, Απόλλων Πάτρας-ΑΕΚ 70-53! by Δημήτρης Παπαδήμας
Ένα δεκάλεπτο μένει να παιχτεί στο κλειστό της Περιβόλας, να δούμε αν ο Απόλλων θα καταφέρει να πανηγυρίσει τη μεγάλη νίκη κόντρα στην ΑΕΚ. by Δημήτρης Παπαδήμας
Ξεκίνησε το τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο! by Δημήτρης Παπαδήμας
70-55 με λέι απ του ΜακΡέι. by Δημήτρης Παπαδήμας
72-58 ο ΜακΡέι σκοράρει και με τρίποντο, φτάνοντας τους 13 πόντους, πρώτος σκόρερ της ΑΕΚ. by Δημήτρης Παπαδήμας
72-60 με κάρφωμα του Κουζέλογλου, 7-2 το σερί της ΑΕΚ! by Δημήτρης Παπαδήμας
72-62 μετά από κλέψιμο του Κουζέλογλου και λέι απ του Μακ Ρέι! by Δημήτρης Παπαδήμας
Από το -20 στο -10 η ΑΕΚ, τάιμ άουτ κάλεσε ο Χριστόπουλος. by Δημήτρης Παπαδήμας
72-64 από κοντά ο Μόργκαν. by Δημήτρης Παπαδήμας
Πολύ καλή άμυνα της ΑΕΚ, έμεινε η μπάλα στα χέρια του Πέρκινς! by Δημήτρης Παπαδήμας
Από 17 λάθη έχουν οι δύο ομάδες. by Δημήτρης Παπαδήμας
Airball τρίποντο του ΜακΡέι, ο οποίος ζητάει συγγνώμη από συμπαίκτες και προπονητές. by Δημήτρης Παπαδήμας
Εντυπωσιακή τάπα του Μπράουν στον Καράμπελα! by Δημήτρης Παπαδήμας
Στο παρκέ ο Νάιτ για την ΑΕΚ, σε ένα πολύ κρίσιμο σημείο του αγώνα. by Δημήτρης Παπαδήμας
5 λεπτά μένουν για το τέλος. by Δημήτρης Παπαδήμας
Επιθετικό φάουλ του Πέρκινς στον Νάιτ. Ήταν το πέμπτο του και αποβλήθηκε. by Δημήτρης Παπαδήμας
72-66 με κάρφωμα του Κουζέλογλου! by Δημήτρης Παπαδήμας
Διαδοχικά κλεψίματα και απίθανο μπλοκ του ΜακΡέι στον Σαλούστρο! by Δημήτρης Παπαδήμας
Μόλις δύο πόντους στα 6,5 λεπτά της τέταρτης περιόδου έχει ο Απόλλων. by Δημήτρης Παπαδήμας
Τάπα του Γκιουζέλη σε προσπάθεια του Κουζέλογλου να καρφώσει! by Δημήτρης Παπαδήμας
74-65 ο Μπιμπς μετά από επιθετικό ριμπάουντ, σκόραρε και πήρε και το φάουλ από τον Νάιτ! by Δημήτρης Παπαδήμας
Τάιμ άουτ κάλεσε ο Πλάθα. by Δημήτρης Παπαδήμας
2:35 για το φινάλε. by Δημήτρης Παπαδήμας
75-65 εύστοχος στη βολή! by Δημήτρης Παπαδήμας
Φάουλ του Ραντλ και τεχνική ποινή στον Πλάθα για έντονες διαμαρτυρίες από την κ. Τσαρούχα. by Δημήτρης Παπαδήμας
76-65 εύστοχος στη βολή της τεχνικής ποινής ο Σαλούστρος. by Δημήτρης Παπαδήμας
Καθυστέρηση τώρα, με τον πίνακα να δείχνει 4 ομαδικά φάουλ για την ΑΕΚ, ενώ οι διαιτητές λένε ότι είναι 5. by Δημήτρης Παπαδήμας
Δύο βολές για τον Κόλμαν, ήταν όντως 5 τα ομαδικά φάουλ της ΑΕΚ στην τέταρτη περίοδο. by Δημήτρης Παπαδήμας
77-65 με 1/2 βολές του Κόλμαν, 2:02 για το τέλος by Δημήτρης Παπαδήμας
77-68 με τρίποντο του Κουζέλογλου! by Δημήτρης Παπαδήμας
Φάουλ για βολές του Σαλούστρου στον ΜακΡέι. by Δημήτρης Παπαδήμας
77-70 εύστοχος και στις δύο ο πρώτος σκόρερ της ΑΕΚ. by Δημήτρης Παπαδήμας
Απίθανο λάθος από τον Απόλλωνα, ο Βον πατούσε γραμμή μετά την επαναφορά! by Δημήτρης Παπαδήμας
Στην ΑΕΚ η κατοχή, 1:10 για το τέλος. by Δημήτρης Παπαδήμας
Άστοχος Κουζέλογλου και φάουλ του Καράμπελα που στέλνει στις βολές τον Βον. by Δημήτρης Παπαδήμας
79-70 με 2/2 βολές του Βον. by Δημήτρης Παπαδήμας
Ο Καράμπελας προσπάθησε να κάνει το λέι απ και πήρε φάουλ από τον Σαλούστρο, ενώ ο Μπράουν τον έκοψε με μπλοκ. by Δημήτρης Παπαδήμας
79-71 ευστόχησε μόνο στη μία βολή ο Καράμπελας. by Δημήτρης Παπαδήμας
Λάθος του Κόλμαν, στην ΑΕΚ η μπάλα λένε οι διαιτητές, οι οποίοι θα δουν και το ριπλέι. by Δημήτρης Παπαδήμας
Ο γκαρντ του Απόλλωνα φάνηκε να πάτησε εκτός γραμμής. by Δημήτρης Παπαδήμας
Όντως, στην ΑΕΚ η κατοχή, 55,2'' για το τέλος. by Δημήτρης Παπαδήμας
Κλέψιμο του Βον, αλλά η μπάλα παραμένει στα χέρια της ΑΕΚ με 40'' στο ρολόι. by Δημήτρης Παπαδήμας
Άστοχο τρίποντο του Καράμπελα. by Δημήτρης Παπαδήμας
81-71 με 2/2 βολές του Μπιμπς, 25,9'' για το τέλος. by Δημήτρης Παπαδήμας
Κλέψιμο του Βον, αλλά τον έκοψε ο Κουζέλογλου. by Δημήτρης Παπαδήμας
Τέλος του αγώνα, Απόλλων Πάτρας-ΑΕΚ Betsson BC 83-74! by Δημήτρης Παπαδήμας
Πολύ μεγάλη νίκη για τους γηπεδούχους, ρίχνουν στο καναβάτσο την ΑΕΚ! by Δημήτρης Παπαδήμας