Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη Stoiximan Super League.

16:31
Καλησπέρα σας φίλες και φίλοι. by Σπύρος Σιαμπλής
16:32
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με τον Παναιτωλικό, στο «Απόστολος Νικολαΐδης», για την 17η αγωνιστική της Stoiximan Super League. by Σπύρος Σιαμπλής
16:32
Πριν από οτιδήποτε άλλο, θυμηθείτε εδώ την αρχική 11άδα του «τριφυλλιού». by Σπύρος Σιαμπλής
16:33
Και εδώ το βασικό σχήμα των φιλοξενούμενων. by Σπύρος Σιαμπλής
16:34
Σε ό,τι αφορά στους απόντες, ο Παναθηναϊκός δεν μπορεί να υπολογίζει στην βοήθεια των Παλάσιος, Σένκεφελντ, Πάλμερ-Μπράουν και Μάγκνουσον, όλοι τους τραυματίες, αλλά και στους τιμωρημένους Ρούμπεν-Βέρμπιτς. by Σπύρος Σιαμπλής
16:35
Από την άλλη πλευρά, για τον Παναιτωλικό δεν είναι διαθέσιμοι οι επίσης τραυματίες Ντουάρτε, Ντίας και Μπακάκης αλλά και ο ανέτοιμος Τορεχόν. by Σπύρος Σιαμπλής
16:36
Επιστρέφοντας στα αγωνιστικά, στον πάγκο των «πράσινων» θα καθίσουν οι Μπρινιόλι, Σπόραρ, Μπερνάρ, Λημνιός, Αϊτόρ, Μλαντένοβιτς, Φικάι, Κώτσιρας και Γερεμέγεφ. by Σπύρος Σιαμπλής
16:37
Ενώ στον πάγκο της ομάδας της Αιτωλοακαρνανίας θα βρίσκονται οι Στεργιάκης, Μπελεβώνης, Χουάνπι, Μπουζούκης, Ντουάρτε, Τσιγγάρας, Πέδρο, Στάγιτς και Νικολάου. by Σπύρος Σιαμπλής
16:38
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Βασίλης Φωτιάς από τον Σύνδεσμο Πέλλας, ενώ χρέη διαιτητή VAR θα εκτελέσει ο Κώστας Περράκης του Συνδέσμου Αθηνών. by Σπύρος Σιαμπλής
16:42
Οι δύο ομάδες πηγαίνουν στα αποδυτήρια για τις τελευταίες οδηγίες των προπονητών τους. by Σπύρος Σιαμπλής
16:46
Για πρώτη φορά στην αποστολή του Παναθηναϊκού ο... νέος Δημήτρης Λημνιός! Εικόνα live 21978321/91141.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
16:48
Θερμό τετ α τετ ανάμεσα σε Γιάννη Κώτσιρα και Μάκη Μπελεβώνη... Εικόνα live 21978321/93550.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
16:53
Ξανά στον πάγκο των «πράσινων» ο νεαρός στόπερ Έλτον Φικάι. Εικόνα live 21978321/52558.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
16:54
Τώρα μπαίνουν στο γήπεδο οι αναπληρωματικοί των δύο ομάδων. by Σπύρος Σιαμπλής
17:01
Ο Φατίχ Τερίμ και το επιτελείο του παίρνουν θέσεις στον πάγκο του Παναθηναϊκού... Εικόνα live 21978321/68523.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
17:01
Ενώ τώρα οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές... by Σπύρος Σιαμπλής
17:02
Ενώ ακολουθούν οι καθιερωμένες φωτογραφίες και χειραψίες ανάμεσα στους πρωταγωνιστές. by Σπύρος Σιαμπλής
17:02
Όλα είναι έτοιμα πλέον για την έναρξη της αναμέτρησης! by Σπύρος Σιαμπλής
17:05
1’ Αρχίζει ο αγώνας, με τον Παναιτωλικό στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
17:06
2' Φάουλ του Χουάνκαρ στον Μαυρία και διακοπή στο ματς. by Σπύρος Σιαμπλής
17:07
2' Πρώτη ευκαιρία στο παιχνίδι, για τον Παναθηναϊκό, με την ωραία σέντρα του Βαγιαννίδη από δεξιά και την κεφαλιά του Ιωαννίδη στην κίνηση, αλλά η μπάλα περνάει λίγο άουτ! by Σπύρος Σιαμπλής
17:11
5' Ωραία κάθετη του Μαντσίνι, αλλά ήταν δυνατή, για τον Βαγιαννίδη που έκανε την κίνηση. by Σπύρος Σιαμπλής
17:13
8' Σουτ του Χατζηθεοδωριδη, από έξω και αριστερά της περιοχής, η μπάλα κοντράρει στον Γεντβάι και απομακρύνεται, by Σπύρος Σιαμπλής
17:15
11' Κόρνερ για τον Παναιτωλικό από αριστερά. by Σπύρος Σιαμπλής
17:17
11' Ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους, με τον Μαντσίνι να απομακρύνει την μπάλα που καταληγει στον Μαυρία, το σουτ του οποίου περνάει λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Λοντίγκιν! by Σπύρος Σιαμπλής
17:19
14' Γρήγορη κυκλοφορία της μπάλας, με τον Βιλένα να κλέβει, να δίνει την μπάλα στον Ιωαννίδη, εκείνος πάσαρε στον Τζούριτσιτς, το γύρισμα του οποίου από αριστερά δεν μπόρεσε να μετουσιώσει σε γκολ ο Μαντσίνι, βρίσκοντας άσχημα την μπάλα, με τον Καπίνο να μπλοκάρει. by Σπύρος Σιαμπλής
17:22
18' Σουτ του Καρέλη από θέση μέσα αριστερά, πέφτει και μπλοκάρει ο Λοντίγκιν. by Σπύρος Σιαμπλής
17:25
20' Σέντρα του Μαντσίνι από δεξιά, κεφαλιά του Ιωαννίδη, η μπάλα βρίσκει στον Οικονόμου και καταλήγει σε πλάγιο άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
17:26
21' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, από την δεξιά πλευρά. by Σπύρος Σιαμπλής
17:26
22' Εκτέλεση του Βιλένα, απομακρύνεται η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
17:28
24' Δευτερο κόρνερ για το «τριφύλλι» από αριστερά τώρα. by Σπύρος Σιαμπλής
17:29
24' Πολύ μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με τον Χουάνκαρ να βγάζει φοβερή κάθετη για τον Βιλένα που σεντραρει παράλληλα στο δεύτερο δοκάρι, αλλά τον Βαγιαννίδη να μην μπορεί να κάνει την προβολή... by Σπύρος Σιαμπλής
17:32
by Σπύρος Σιαμπλής
17:38
33' Νέα κίνηση του Βαγιαννίδη από την δεξιά πλευρα, που κάνει το γύρισμα για τον Τσέριν, αλλά ο Μλάντεν προλβαίνει και βαζει την κόντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
17:40
35' Πολύ καλή φάση για τον Παναθηναϊκό, με το σουτ του Μαντσίνι από θέση μέσα δεξιά να περνάει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκαρι του Καπίνο! by Σπύρος Σιαμπλής
17:46
37' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, περνάει ανεκμετάλλευτο και αυτό. by Σπύρος Σιαμπλής
17:46
40' Σουτ του Ιωαννίδη, από θέση μέσα δεξιά, ψηλά η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
17:48
42' Κίτρινη κάρτα στον Πέρεζ για φάουλ στον Τσέριν. by Σπύρος Σιαμπλής
17:50
45' Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις. by Σπύρος Σιαμπλής
17:51
45'+1' Κόρνερ για τα «καναρίνια», από τα αριστερά. by Σπύρος Σιαμπλής
17:52
45'+2' Οι παίκτες του Παναιτωλικού διαμαρτύρονται για πέναλτι του Τζούριτσιτς στον Μαυρία, ο διαιτητής Φωτιάς λέει να συνεχιστεί το ματς, ενώ στην εξέλιξη η φάση εξετάζεται και μέσω VAR. by Σπύρος Σιαμπλής
17:52
45'+3' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, ισόπαλο χωρίς σκορ το παιχνίδι στη Λεωφόρο. by Σπύρος Σιαμπλής
18:00
Τρεις πολύ καλές στιγμές για να προηγηθεί ο Παναθηναϊκός , μια ο Παναιτωλικός, που έχει δυσκολέψει όμως περισσότεροα πό κάθε άλλον τον αντίπαλό του μέσα στη Λεωφόρο. Εμφανές το πρόβλημα δημιουργίας των γηπεδούχων από τον άξονα, αλλά και των κακών επιλογών στο τρίτο μισό του γηπέδου. Με τα «καναρίνια» να αμύνονται σθεναρά και αποτελεσματικά, είναιδ εδομένο ότι ο Παναθηναϊκός θα χρειαστεί γήγορα την βοήθεια του Μπερνάρ αλλά και του Αϊτόρ, ενδεχομένως... by Σπύρος Σιαμπλής
18:08
Στην Λεωφόρο και ο ιδιοκτήτης της ΠΑΕ Παναθηναϊκός, Γιάννη ς Αλαφούζος. Εικόνα live 21978321/13634.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
18:08
18:09
Δύο αλλαγές για τον Παναθηναϊκό, με τους Αϊτόρ και Σπόραρ να αντικαθιστούν Βιλένα και Μαντσίνι και αντίστοιχα και το σύστημά του να γίνεται πλέον 4-4-2. by Σπύρος Σιαμπλής
18:10
Ίδια η 11άδα του Παναιτωλικού, by Σπύρος Σιαμπλής
18:10
46’ Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, με τον Παναθηναϊκό στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
18:14
49' Μακρινό σουτ του Μπαλντασάρα, μπλοκάρει εύκολα ο Λοντίγκιν. by Σπύρος Σιαμπλής
18:16
51' Γκολ! 1-0 ο Παναθηναϊκός, με τον Χουάνκαρ να κάνει την σέντρα από αριστερά και τον Σπόραρ με σκαστή κεφαλιά να στέλνει την μπάλα κάτω από τα πόδια του Καπίνο και στο βάθος της εστίας... by Σπύρος Σιαμπλής
18:20
55' Κίτρινη κάρτα στον Τζούριτσιτς, για σκληρό φάουλ πάνω στον Μπαλντασάρα. by Σπύρος Σιαμπλής
18:24
59' Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό με τη σέντρα-σουτ του Χουάνκαρ από αριστερά, αλλά ο Καπίνο με εντυπωσιακή επέμβαση διώχνει σε κόρνερ! by Σπύρος Σιαμπλής
18:25
60' Εκτέλεση του Αϊτόρ από αριστερά, διώχνει η άμυνα του Παναιτωλικού. by Σπύρος Σιαμπλής
18:28
62' Έξω οι Καρέλης, Χατζηθεοδωρίδης και Πέρεζ, μέσα Χουάνπι, Πέδρο και Ντουάρτε για τον Παναιτωλικό. by Σπύρος Σιαμπλής
18:30
67' Καλή προσπάθεια του Βαγιαννίδη, που κάνει το γύρισμα από δεξιά, αλλά ο Ιωαννίδης δεν πρόλαβε να μπει στην προεία της μπάλας.... by Σπύρος Σιαμπλής
18:37
73' Νέα αλλαγή ο Παναιτωλικός. Τσιγγάρας αντί Μπαλντασάρα. by Σπύρος Σιαμπλής
18:39
74' Μεγάλη ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίσουν, με τον Λοντίγκιν να απογειώνεται για να αποκρούσει σε κόρνερ την κεφαλιά του Πέδρο! by Σπύρος Σιαμπλής
18:40
75' Περνάει ανεκμετάλλευτο το κόρνερ. by Σπύρος Σιαμπλής
18:40
75' Ο Μπερνάρ αντικαθσιτά τον Ιωαννίδη. by Σπύρος Σιαμπλής
18:42
77' Διακοπή στο ματς, λόγω τραυματισμού του Μαυρία. by Σπύρος Σιαμπλής
18:43
78' Ο Μπελεβώνης αντικαθιστά τον τραυματία πρώην παίκτη του Παναθηναϊκού. by Σπύρος Σιαμπλής
18:45
80' Δοκάρι για τον Παναθηναϊκό, με το διαγώνιο σουτ του Τζούριτσιτς μέσα απο την περιοχή να σταματάει στο δεξί δοκάρι της εστίας του Καπίνο! by Σπύρος Σιαμπλής
18:48
82' Μακρινό σουτ του Χουάνκαρ πάνω από την εστία του Καπίνο, ο οποίος δεν ανησύχησε. by Σπύρος Σιαμπλής
18:50
Κερδισμένο φάουλ για τον Παναθηναϊκό by Σπύρος Σιαμπλής
18:51
85' Επικίνδυνη εκτέλεση από τον Αϊτόρ, μπλόκαρε ο Καπίνο. by Σπύρος Σιαμπλής
18:52
Στο έδαφος ο Χουάνκαρ. by Σπύρος Σιαμπλής
18:53
88' Απειλεί ο Παναθηναϊκός! Ο Σπόραρ βρέθηκε σε θέση βολής, εκτέλεσε με το αριστερό και ο Καπίνο έδιωξε. by Σπύρος Σιαμπλής
18:54
18:54

89' ΓΚΟΛ ο Παναθηναϊκός, 2-0!

Ο Ζέκα έκλεψε την μπάλα αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή και έδωσε στον Τζούριτσιτς, ο οποίος μοίρασε για τον Σπόραρ που εκτέλεσε στην απέναντι γωνία. by Σπύρος Σιαμπλής
18:57
Αλλαγές για τον Παναθηναϊκό: Γερεμέγεφ αντί Τζούριτσιτς και Φικάι στη θέση του Χουάνκαρ. Για τον Φικάι είναι επαγγελματικό ντεμπούτο. by Σπύρος Σιαμπλής
18:57
Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις. by Σπύρος Σιαμπλής
18:58

90'+2' ΓΚΟΛ ο Παναιτωλικός, μειώνει σε 2-1!

Ο Μπελεβώνης έκλεψε από τον Ζέκα και έδωσε στον Σενγκέλια που εκτέλεσε με δυνατό σουτ τον Λοντίγκιν. by Σπύρος Σιαμπλής
18:59
Κερδισμένο φάουλ για τον Παναιτωλικό σε καλή θέση για γέμισμα. by Σπύρος Σιαμπλής
19:01
90'+5' Κίτρινες σε Μλάντεν και Γεντβάι. by Σπύρος Σιαμπλής
19:02
90'+6' Εκτέλεσε ο Σενγκέλια, διώχνει με δυσκολία ο Λοντίγκιν. by Σπύρος Σιαμπλής
19:02

Τέλος στο ματς: Παναθηναϊκός-Παναιτωλικός 2-1!

Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Σπόραρ με τα δύο του γκολ (51', 89') για το "τριφύλλι", ενώ μείωσε ο Σενγκέλια με ωραίο σουτ στο 90'+2'. by Σπύρος Σιαμπλής