Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 4η αγωνιστική της Super League.

Καλησπέρα σας! by Δημήτρης Παπαδήμας
17:06
Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live την αναμέτρηση της Λαμίας με τον ΟΦΗ, την πρώτη χρονικά για την 4η αγωνιστική της Stoiximan Super League! by Δημήτρης Παπαδήμας
17:12
Η Λαμία έρχεται από τη βαριά ήττα με 4-0 στην έδρα του Ολυμπιακού, πριν τη διακοπή λόγω των εθνικών ομάδων, ενώ είχαν προηγηθεί η ισοπαλία 2-2 με τον Βόλο και η νίκη με 1-0 κόντρα στον Άρη. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:13
Από την άλλη, ο ΟΦΗ έχει πανηγυρίσει δύο μεγάλες εντός έδρας νίκες κόντρα σε Άρη (3-2) και ΠΑΟΚ (1-0), ενώ στο μοναδικό παιχνίδι που έχει δώσει έως τώρα μακριά από το Ηράκλειο, ηττήθηκε με 3-0 από τον Αστέρα Τρίπολης. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:14
Οι ενδεκάδες: Λαμία (Βόκολος, 3-5-2): Κοσέλεφ - Τζανετόπουλος, Κορνέζος, Πάβλοβετς - Σιμόν, Στάνκο, Νούνιες, Σλίβκα, Σαραμαντάς - Τσιλούλης, Καρλίτος ΟΦΗ (Νταμπράουσκας, 3-5-2): Σωτηρίου - Βούρος, Πασαλίδης, Καρώ - Λάρσον, Μεγιάδο, Γκαγιέγος, Μπάκιτς, Θοράρινσον - Τοράλ, Ντίκο by Δημήτρης Παπαδήμας
17:16
Στον πάγκο για τη Λαμία οι Νάγκι, Ακούνια, Λάκε, Λονγκό, Μαρτίνες, Καμπρέρα, Τόσιτς, Τσιλιανίδης, Βασιλαντωνόπουλος. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:17
Αναπληρωματικοί του ΟΦΗ οι Μπάουμαν, Αποστολάκης, Γιαννούλης, Γκλέιζερ, Λαμπρόπουλος, Άμπαντα, Νέιρα, Μαρινάκης και Φελίπε. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:19
Εκτός αποστολής για τη Λαμία έμειναν οι Τζανδάρης, Κυριάκος Παπαδόπουλος και Γιαννούτσος, ενώ για τον ΟΦΗ δεν είναι διαθέσιμοι οι Ριέρα, Μοσκέρα και Χριστογεώργος. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:20
Η σημερινή είναι η 8η συνάντηση των δύο ομάδων με γηπεδούχο τη Λαμία, η οποία έχει δύο νίκες, έναντι τεσσάρων του ΟΦΗ, με μία αναμέτρηση να έχει λήξει ισόπαλη. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:23
Διαιτητής του αγώνα είναι ο Φωτιάς, με βοηθούς τους Σάββα,Πάτρα και τέταρτο τον Κατοίκο. VAR ο Τζήλος και AVAR ο Φωτόπουλος. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:24
5 λεπτά για τη σέντρα στο «Αθανάσιος Διάκος» της Λαμίας! by Δημήτρης Παπαδήμας
17:25
Δηλώσεις του Κοσμά Τσιλιανίδη, ο οποίος μετά το τέλος της σεζόν αποχώρησε ως ελεύθερος από τον ΟΦΗ, πριν ενταχθεί στη Λαμία: by Δημήτρης Παπαδήμας
17:28
Οι δύο ομάδες και το διαιτητικό τρίο κάνουν τώρα την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο! by Δημήτρης Παπαδήμας
17:30
Αρκετός ο κόσμος που βρίσκεται στις κερκίδες του γηπέδου! Ωστόσο, το χορτάρι δεν βρίσκεται και στην καλύτερη δυνατή κατάσταση. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:30
Έναρξη του αγώνα! by Δημήτρης Παπαδήμας
17:31
Με την μπλε και μαύρη εμφάνισή της η Λαμία, με τα λευκά του ο ΟΦΗ. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:35
4' Πρώτη τελική του αγώνα για τη Λαμία, με τον Καρλίτος να σουτάρει άστοχα από μακριά, αφού νωρίτερα κοντρόλαρε υποδειγματικά. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:35
Ο Τζανετόπουλος πεσμένος στο χορτάρι μετά από μια εναέρια μονομαχία με τον Ντίκο, σηκώθηκε χωρίς πρόβλημα. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:37
6' Πρώτη τελική και για τον ΟΦΗ, με τον Κοσέλεφ να μπλοκάρει εύκολα ένα αδύναμο σουτ του Μπάκιτς. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:38
8' Μακρινό σουτ του Γκαγιέγος, ψηλά άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:45
14' Ο Καρλίτος ζήτησε φάουλ σε μια μονομαχία με τον Καρώ, δεν σφύριξε ο Φωτιάς. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:45
Ισορροπημένο το παιχνίδι στα πρώτα δεκαπέντε του λεπτά, με πολλές μονομαχίες στον χώρο του κέντρου και με τις δύο ομάδες να προσπαθούν να πιέσουν ψηλά και να κυκλοφορήσουν την μπάλα. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:47
17' Πρώτο κόρνερ του αγώνα για τον ΟΦΗ, μετά από προσπάθεια του Τοράλ. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:48
Ο Λάρσον εκτέλεσε και η φάση τελείωσε με φάουλ του Τοράλ στον Νούνιες. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:52
21' Μια σέντρα του Σαραμαντά από τα αριστερά, ο Σλίβκα πήρε την κεφαλιά αλλά δεν ανησύχησε ιδιαίτερα τον Σωτηρίου. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:53
Η Λαμία έχει πάρει την πρωτοβουλία των κινήσεων στα τελευταία λεπτά και προσπαθεί να δημιουργήσει τις κατάλληλες προϋποθέσεις για να απειλήσει την εστία των φιλοξενούμενων. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:54
Cooling break στο «Αθανάσιος Διάκος», με τους προπονητές να εκμεταλλεύονται την περίσταση και να δίνουν τις οδηγίες τους στους ποδοσφαιριστές. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:54
Χωρίς τη μεγάλη φάση για γκολ ως τώρα το ματς. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:56
26' Γκοολ για τον ΟΦΗ! , Μετά από μια βαθιά μπαλιά του Μεγιάδο και ασυνεννοησία των Πάβλοβετς και Κοσέλεφ, ο Ντίκο «τρύπωσε» ανάμεσά τους και εκμεταλλεύτηκε την περίσταση, ανοίγοντας το σκορ με προβολή! 1-0 προβάδισμα για τον ΟΦΗ! by Δημήτρης Παπαδήμας
17:58
Η φάση ελέγχθηκε από τους VAR, μετράει κανονικά το γκολ, αφού ο Ντίκο καλυπτόταν και δεν υπήρχε οφσάιντ. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:00
29' Κίτρινη κάρτα στον Νούνιες μετά από σκληρό του μαρκάρισμα στον Μπάκιτς. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:02
30' Ο Ντίκο έφυγε ξανά στην πλάτη της άμυνας της Λαμίας, αλλά αυτή τη φορά δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα εντός εστίας. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:04
34' Ο Νούνιες έβαλε σωστά το σώμα του και πήρε το φάουλ από τον Τοράλ. Γεμίζει με παίκτες της Λαμίας η περιοχή των φιλοξενούμενων. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:05
35' Ο Βούρος απομάκρυνε, αλλά η φάση συνεχίζεται με κόρνερ της Λαμίας. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:06
Ανταποκρίθηκε ξανά η άμυνα του ΟΦΗ. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:06
Το γκολ του Ντίκο για το προβάδισμα του ΟΦΗ: by Δημήτρης Παπαδήμας
18:07
37' Πιέζει με συνεχόμενες στημένες φάσεις η Λαμία, ψάχνοντας το γκολ της ισοφάρισης. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:08
37' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία, μετά από κόρνερ του Καρλίτος ο Τσιλούλης δεν πρόλαβε να κάνει επαφή με την μπάλα για να σκοράρει προ κενής εστίας. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:11
40' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ, μετά από λάθος πίσω κεφαλιά του Κορνέζου, ο Λάρσον πήρε την μπάλα και έκανε τη σέντρα για τον Τοράλ, ο οποίος νικήθηκε σε τετ-α-τετ με τον Κοσέλεφ. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:12
Ο ΟΦΗ παραλίγο να σκοράρει ξανά μετά από ασυνεννοησία στην άμυνα της Λαμίας. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:13
42' Μακρινό σουτ του Σιμόν, ψηλά άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:13
Ο Λάρσον είδε την κίτρινα κάρτα του διαιτητή, μετά από μια μονομαχία με τον Σαραμαντά. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:14
43' Σέντρα του Λάρσον, έδιωξε άτσαλα με κεφαλιά σε κόρνερ ο Πάβλοβετς. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:15
44' Κόρνερ του Θοράρινσον, νέο κόρνερ για τον ΟΦΗ μετά από παρέμβαση του Τζανετόπουλου. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:15
Ξανά τον Καρώ στόχευσε ο Θοράρινσον, ο αμυντικός του ΟΦΗ πήρε την κεφαλιά αλλά η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:16
45' Σέντρα του Σιμόν και ψιλοκρεμαστή κεφαλιά του Καρλίτος, μπλόκαρε ο Σωτηρίου. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:16
Τρία λεπτά καθυστερήσεις. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:16
Η μεγάλη ευκαιρία της Λαμίας με τον Τσιλούλη: by Δημήτρης Παπαδήμας
18:19
Συνεχείς διακοπές στο τρίλεπτο των καθυστερήσεων, τώρα ο Σαραμαντάς πεσμένος στο χορτάρι, δείχνει να πονάει. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:19
Οι παίκτες του ΟΦΗ πανηγυρίζουν το γκολ του Ντίκο: Εικόνα live 21976465/55651.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
18:21
Πάτησε άσχημα στον αγωνιστικό χώρο ο Σαραμαντάς, με τις αντιδράσεις των παικτών να δείχνουν ότι ο τραυματισμός του είναι αρκετά σοβαρός. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:21
Λήξη πρώτου ημιχρόνου, Λαμία-ΟΦΗ 0-1. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:24
Σε ένα ισορροπημένο παιχνίδι, ο ΟΦΗ ευτύχησε να προηγηθεί στο 26' μετά την ασυνεννοησία Πάβλοβετς-Κοσέλεφ και το γκολ του Ντίκο. Στη συνέχεια η Λαμία πίεσε για την ισοφάριση, έχασε μεγάλη ευκαιρία με τον Τσιλούλη στο 37', ενώ στο 40' ο Τοράλ σπατάλησε μεγάλη ευκαιρία να διπλασιάσει το προβάδισμα των Κρητικών, μην μπορώντας να σκοράρει σε τετ-α-τετ με τον Κοσέλεφ. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:24
Η μεγάλη ευκαιρία του Τοράλ: by Δημήτρης Παπαδήμας
18:36
Διπλή αλλαγή ημιχρόνου για τη Λαμία, Βασιλαντωνόπουλος και Τόσιτς αντί των Σαραμαντά και Πάβλοβετς. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:37
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο! by Δημήτρης Παπαδήμας
18:39
47' Γκοολ για τη Λαμία! Ο Καρλίτος βρήκε χώρο και έβγαλε όμορφη ασίστ στον Τσιλούλη, ο οποίος βγήκε τετ-α-τετ με τον Σωτηρίου και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, ισοφαρίζοντας με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου! by Δημήτρης Παπαδήμας
18:47
55' Πεσμένος στο χορτάρι ο Ντίκο, πιάνει τον προσαγωγό του δεξιού του ποδιού. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:47
Δεν μπορεί να συνεχίσει ο σκόρερ του ΟΦΗ, θα αντικατασταθεί. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:49
57' Αναγκαστική αλλαγή για τον ΟΦΗ, Λουίς Φελίπε στη θέση του Ντίκο. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:51
59' Πασαλίδης και Κορνέζος συγκρούστηκαν κεφάλι με κεφάλι και είναι πεσμένοι στον αγωνιστικό χώρο. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:53
Σηκώθηκαν χωρίς πρόβλημα οι δύο ποδοσφαιριστές. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:57
Το γκολ της ισοφάρισης για τη Λαμία με τον Τσιλούλη: by Δημήτρης Παπαδήμας
18:58
66' Γκοολ για τον ΟΦΗ! Ο Γκαγιέγος βρήκε χώρο στο όριο της μεγάλης περιοχής και σούταρε με δύναμη, με την μπάλα να κοντράρει στον Κορνέζο και να καταλήγει στα δίχτυα των γηπεδούχων! 1-2! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:01
69' Κίτρινη κάρτα στον Πασαλίδη για πολύ σκληρό μαρκάρισμα στον Καρλίτος. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:05
73' Μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία, μετά από συρτή σέντρα του Βασιλαντωνόπουλου ο Τόσιτς πλάσαρε, αλλά ο Πασαλίδης με προβολή έσωσε τον ΟΦΗ. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:05
73' Αλλαγή για τη Λαμία, Λόνγκο στη θέση του Στάνκο. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:06
74' Γκοολ για τη Λαμία! Μετά από κόρνερ του Τόσιτς, ο Καρώ δεν αντέδρασε σωστά και έστειλε με κεφαλιά την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του. 2-2! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:08
76' Συνεχίζει να πιέζει η Λαμία, ο Πασαλίδης απομάκρυνε μια απειλητική σέντρα του Καρλίτος. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:10
Το δεύτερο γκολ του ΟΦΗ με τον Γκαγιέγος: by Δημήτρης Παπαδήμας
19:11
78' Διπλή αλλαγή για τον ΟΦΗ, Άμπαντα στη θέση του Θοράρινσον και Νέιρα στη θέση του Τοράλ. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:13
80' Η Λαμία είναι ανώτερη στα τελευταία λεπτά, κυκλοφορώντας την μπάλα γύρω από τη μεγάλη περιοχή του ΟΦΗ. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:14
82' Όμορφη ατομική προσπάθεια του Νέιρα, πάτησε περιοχή αλλά σούταρε πάνω στο σώμα του Κορνέζου. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:15
83' Τώρα ο ΟΦΗ είναι εκείνος που κυκλοφορεί την μπάλα προσπαθώντας να απειλήσει. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:17
84' Αλλαγή για τον ΟΦΗ, Γκλάζερ στη θέση του Μεγιάδο. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:17
Το αυτογκόλ του Καρώ για το 2-2: by Δημήτρης Παπαδήμας
19:19
87' Αλλαγή για τη Λαμία, Τσιλιανίδης στη θέση του Καρλίτος. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:21
89' Αμφότερες οι ομάδες ψάχνουν το γκολ της νίκης! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:23
Ο Κορνέζος συγκρούστηκε με τον Κοσέλεφ και ζητάει αλλαγή. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:23
9 λεπτά οι καθυστερήσεις. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:25
90'+3' Αναγκαστική αλλαγή για τη Λαμία, Σαντάνα στη θέση του τραυματία Κορνέζου. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:26
90'+4' Σέντρα του Λάρσον και κεφαλιά του Μπάκιτς, η μπάλα κόντραρε στον Τζανετόπουλο και απομακρύνθηκε. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:27
90'+5' Κίτρινη κάρτα στον Νέιρα μετά από μαρκάρισμά του στον Βασιλαντωνόπουλο. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:30
90'+7' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ. μετά από σέντρα του Φελίπε ο Νέιρα σούταρε στην κίνηση αλλά η μπάλα έφυγε ψηλά άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:31
90'+9' Ο Κοσέλεφ απέκρουσε σουτ του Μπάκιτς, δόθηκε οφσάιντ αφού ο Νέιρα είχε συμμετοχή στη φάση. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:32
Λήξη της αναμέτρησης, Λαμία-ΟΦΗ 2-2! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:33
Ο ΟΦΗ προηγήθηκε δύο φορές και η Λαμία βρήκε ισάριθμες «απαντήσεις», για το τελικό 2-2! by Δημήτρης Παπαδήμας