Ιταλία-Ουκρανία

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τα προκριματικά του Euro 2024.

21:30
Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη των αναμετρήσεων για τον 1ο, τον 3ο, τον 6ο και τον 9ο όμιλο των προκριματικών του Euro 2024. Σέντρα σε όλα τα ματς στις 21:45, δείτε ΕΔΩ τις τηλεοπτικές μεταδόσεις. by Γιάννης Πολιάς
21:31
Αναλυτικά τα ματς: 1ος ΟΜΙΛΟΣ Νορβηγία-Γεωργία Ισπανία-Κύπρος 3ος ΟΜΙΛΟΣ Ιταλία-Ουκρανία Μάλτα-Β. Μακεδονία 6ος ΟΜΙΛΟΣ Βέλγιο-Εσθονία Σουηδία-Αυστρία 9ος ΟΜΙΛΟΣ Ελβετία-Ανδόρα Ισραήλ-Λευκορωσία Ρουμανία-Κόσοβο by Γιάννης Πολιάς
21:32
Το ενδιαφέρον εστιάζεται ιδιαίτερα στην αναμέτρηση της Ιταλίας με την Ουκρανία, καθώς εάν δεν νικήσουν, οι «ατζούρι» θα χάσουν πολύτιμο έδαφος για την πρόκριση και θα πρέπει να περάσουν από τα playoffs για να υπερασπιστούν τον τίτλο τους. by Γιάννης Πολιάς
21:37
21:38
21:38
21:38
21:42
Μπόλικο ενδιαφέρον συγκεντρώνει ο 9ος όμιλος, όπου μαθηματικά πέντε ομάδες έχουν ελπίδες για το πλασάρισμα στην πρώτη δυάδα. by Γιάννης Πολιάς
21:44
Ετοιμαζόμαστε σιγά σιγά για σέντρα στα περισσότερα γήπεδα. by Γιάννης Πολιάς
21:46
Πάμε! by Γιάννης Πολιάς
21:48
Τελευταία βραδιά προκριματικών η αποψινή για τον Σεπτέμβριο. Μετά... Οκτώβρη πάλι! by Γιάννης Πολιάς
21:51
4' ΓΚΟΛ, ΒΕΛΓΙΟ-ΕΣΘΟΝΙΑ 1-0! Σκόρερ ο Βερτόνχεν. by Γιάννης Πολιάς
21:52
5' ΓΚΟΛ, ΜΑΛΤΑ-ΒΟΡΕΙΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ 0-1! Ανοίγει το σκορ από νωρίς ο Ελμάς. by Γιάννης Πολιάς
21:59
12' ΓΚΟΛ, 1-0 Η ΙΤΑΛΙΑ ΤΗΝ ΟΥΚΡΑΝΙΑ! Τραγικό λάθος στην άμυνα των φιλοξενούμενων, ο Φρατέζι έγινε κάτοχος της μπάλας μέσα στην περιοχή και την κάρφωσε στη γωνία της εστίας. by Γιάννης Πολιάς
22:04
18' ΓΚΟΛ, ΙΣΠΑΝΙΑ-ΚΥΠΡΟΣ 1-0! Εξαιρετικό τελείωμα από τον Γκάβι μέσα από την περιοχή, μετά από μπαλιά του Γουίλιαμς. by Γιάννης Πολιάς
22:05
18' ΓΚΟΛ, ΒΕΛΓΙΟ-ΕΣΘΟΝΙΑ 2-0! Γκολάρα Τροσάρ με εξαιρετική προσπάθεια και φοβερό σουτ μέσα από την περιοχή! by Γιάννης Πολιάς
22:08
Έχουμε διακοπή στο Ρουμανία-Κόσοβο! by Γιάννης Πολιάς
22:09
Φέρεται να σηκώθηκε πανό πολιτικού περιεχομένου κατά των Κοσοβάρων. by Γιάννης Πολιάς
22:11
Σύμφωνα με ρουμανικά ΜΜΕ, το πανό έγραφε "το Κόσοβο είναι Σερβία". by Γιάννης Πολιάς
22:12
25' ΓΚΟΛ, ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΓΕΩΡΓΙΑ 1-0! Ο Χάαλαντ ανοίγει το σκορ με ωραία κεφαλιά. by Γιάννης Πολιάς
22:13
22:14
Ο Στάντσιου προσπάθησε να μιλήσει με τους Ρουμάνους οπαδούς, πιθανότατα για να τους μεταπείσει να κατεβάσουν το πανό. by Γιάννης Πολιάς
22:15
29' Ακυρώνεται δεύτερο γκολ του Φρατέζι, για οφσάιντ. by Γιάννης Πολιάς
22:16
ΜΕΤΡΑ ΤΟ ΓΚΟΛ ΚΑΤΟΠΙΝ ΧΡΗΣΗΣ VAR, 2-0 Η ΙΤΑΛΙΑ ΤΗΝ ΟΥΚΡΑΝΙΑ! by Γιάννης Πολιάς
22:18
33' ΓΚΟΛ, ΙΣΠΑΝΙΑ-ΚΥΠΡΟΣ 2-0! Φοβερή κεφαλιά του Μερίνο. by Γιάννης Πολιάς
22:19
22:20
Ιδού το επίμαχο πανό, πιο πάνω φέρεται να υπάρχει ένα αντίστοιχο που αναφέρει πως "η Μολδαβία είναι Ρουμανία". by Γιάννης Πολιάς
22:20
33' ΓΚΟΛ, ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΓΕΩΡΓΙΑ 2-0! Μία... βολίδα του Έντεγκααρντ απλουστεύει τα πράγματα για τους Σκανδιναβούς. by Γιάννης Πολιάς
22:25
39' ΓΚΟΛ, ΙΣΠΑΝΙΑ-ΚΥΠΡΟΣ 3-0! Ο Μοράτα αρχίζει να... ξεχειλώνει το σκορ πριν το ημίχρονο. by Γιάννης Πολιάς
22:26
Πιθανό να ακυρωθεί ωστόσο, φάνηκε να είναι εκτεθειμένος ο Ισπανός φορ. by Γιάννης Πολιάς
22:26
Δεν μετράει, ξανά 2-0 το σκορ. by Γιάννης Πολιάς
22:27
41' ΓΚΟΛ, 2-0 Η ΒΟΡΕΙΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ ΤΗ ΜΑΛΤΑ! ΣΚόρερ με κεφαλιά ο Μάνεφ. by Γιάννης Πολιάς
22:28
41' ΓΚΟΛ, ΙΤΑΛΙΑ-ΟΥΚΡΑΝΙΑ 2-1! Ο Γιαρμολένκο είχε τον Ντοναρούμα να τον σταματά σε τετ α τετ όμως η τραγική αντίδραση της άμυνας του επέτρεψε να σκοράρει και να μειώσει. by Γιάννης Πολιάς
22:29
Εν αναμονή, την ίδια ώρα, για τις εξελίξεις από τη Ρουμανία, όπου δεν υπάρχει δράση εδώ και περίπου 20 λεπτά... by Γιάννης Πολιάς
22:30
Υπάρχουν διαβουλεύσεις ανάμεσα σε Ρουμάνους και Κοσοβάρους για το τι θα συμβεί... by Γιάννης Πολιάς
22:33
Οι Κοσοβάροι φέρονται να αρνούνται να επιστρέψουν. Υπήρξαν και συνθήματα από τους Ρουμάνους, φώναζαν ρυθμικά το όνομα της Σερβίας. by Γιάννης Πολιάς
22:35
Όπου παίζεται ποδόσφαιρο, πάμε για ημίχρονο! by Γιάννης Πολιάς
22:36
1ος ΟΜΙΛΟΣ Νορβηγία-Γεωργία 2-0 Ισπανία-Κύπρος 2-0 3ος ΟΜΙΛΟΣ Ιταλία-Ουκρανία 2-1 Μάλτα-Β. Μακεδονία 0-2 6ος ΟΜΙΛΟΣ Βέλγιο-Εσθονία 2-0 Σουηδία-Αυστρία 0-0 9ος ΟΜΙΛΟΣ Ελβετία-Ανδόρα 0-0 Ισραήλ-Λευκορωσία 0-0 Ρουμανία-Κόσοβο 0-0 (διακ.) by Γιάννης Πολιάς
22:36
Αυτά είναι τα αποτελέσματα του πρώτου μέρους. by Γιάννης Πολιάς
22:47
Ένας παίκτης του Κοσόβου εθεάθη να κάνει τον αλβανικό αετό την ώρα που αποχωρούσε από τον αγωνιστικό χώρο. by Γιάννης Πολιάς
22:47
22:49
Ξεκινά το δεύτερο μέρος στα υπόλοιπα ματς. by Γιάννης Πολιάς
22:53
Οι πληροφορίες από τη Ρουμανία αναφέρουν ότι το ματς θα συνεχιστεί σύντομα. Παράλληλα, ο εκφωνητής της "Αρένα Νασιονάλα" ζητά από τους οπαδούς να σταματήσουν να φωνάζουν το όνομα της Σερβίας. by Γιάννης Πολιάς
22:53
49' ΓΚΟΛ, ΕΛΒΕΤΙΑ-ΑΝΔΟΡΑ 1-0! Ο Ίτεν από κοντά ανοίγει το σκορ. by Γιάννης Πολιάς
22:56
Συνεχίζεται το Ρουμανία-Κόσοβο, μετά από 50 λεπτά διακοπής! by Γιάννης Πολιάς
22:57
53' ΓΚΟΛ, ΣΟΥΗΔΙΑ-ΑΥΣΤΡΙΑ 0-1! Ο Γκρέγκοριτς παγώνει τη Στοκχόλμη με φοβερή κεφαλιά. by Γιάννης Πολιάς
22:59
56' ΓΚΟΛ, Η ΑΥΣΤΡΙΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ 2-0 ΣΤΗ ΣΟΥΗΔΙΑ! Δεύτερο χτύπημα μέσα σε λίγα λεπτά με τον Αρναούτοβιτς! by Γιάννης Πολιάς
23:01
56' ΓΚΟΛ, ΒΕΛΓΙΟ-ΕΣΘΟΝΙΑ 3-0! Ωραίο πλασέ Λουκάκου σε τετ α τετ για το τρίτο γκολ των Βέλγων. by Γιάννης Πολιάς
23:03
58' ΓΚΟΛ, ΒΕΛΓΙΟ-ΕΣΘΟΝΙΑ 4-0! Ξανά ο Λουκάκου, με ωραίο σουτ έξω από την περιοχή! by Γιάννης Πολιάς
23:10
Όλα τα ματς οδεύουν για το 70', εκτός από το Ρουμανία-Κόσοβο, που μόλις έκλεισε 30 λεπτά αγώνα. by Γιάννης Πολιάς
23:12
69' Πέναλτι για την Αυστρία! by Γιάννης Πολιάς
23:13
69' ΓΚΟΛ, 3-0 Ο ΑΡΝΑΟΥΤΟΒΙΤΣ! Αυστριακό πάρτι, με τη Σουηδία να μένει ουσιαστικά εκτός Euro... by Γιάννης Πολιάς
23:14
70' ΓΚΟΛ, ΙΣΠΑΝΙΑ-ΚΥΠΡΟΣ 3-0! Ο Χοσέλου ανεβάζει τον δείκτη τιου σκορ με ωραία κεφαλιά. by Γιάννης Πολιάς
23:17
73' ΓΚΟΛ, ΙΣΠΑΝΙΑ-ΚΥΠΡΟΣ 4-0! Με πλασέ μέσα από την περιοχή ο Τόρες. by Γιάννης Πολιάς
23:21
43' Αποβολή για το Κόσοβο, εκτός με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Μουρίκι! by Γιάννης Πολιάς
23:21
77' ΓΚΟΛ, ΙΣΠΑΝΙΑ-ΚΥΠΡΟΣ 5-0! Ο Μπαένα δίνει διαστάσεις θριάμβου στη νίκη των Ιβήρων. by Γιάννης Πολιάς
23:26
Έχουμε μπει στο τελευταίο δεκάλεπτο των αναμετρήσεων, την ώρα που το Ρουμανία-Κόσοβο έχει ημίχρονο. by Γιάννης Πολιάς
23:28
83' ΓΚΟΛ, ΙΣΠΑΝΙΑ-ΚΥΠΡΟΣ 6-0! Το σκορ... ξεχειλώνει στο τέλος, με τον Τόρες να σκοράρει ξανά. by Γιάννης Πολιάς
23:28
84' ΓΚΟΛ, ΕΛΒΕΤΙΑ-ΑΝΔΟΡΑ 2-0! Ο Τζάκα σφραγίζει τη νίκη της ομάδας του. by Γιάννης Πολιάς
23:32
88' ΓΚΟΛ, ΒΕΛΓΙΟ-ΕΣΘΟΝΙΑ 5-0! Ο Ντε Κετελάρε σκοράρει με σουτ απλό πλάγια θέση που κόντραρε. by Γιάννης Πολιάς
23:34
90+1' ΓΚΟΛ, ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΓΕΩΡΓΙΑ 2-1! Μειώνουν οι φιλοξενούμενοι με γκολ του Ζιβζιβάτζε. by Γιάννης Πολιάς
23:35
90' ΓΚΟΛ, ΣΟΥΗΔΙΑ-ΑΥΣΤΡΙΑ 1-3! Το γκολ της τιμής από τον Χολμ για τους γηπεδούχους. by Γιάννης Πολιάς
23:35
90+2' Πέναλτι για την Ελβετία! by Γιάννης Πολιάς
23:36
90+3' ΓΚΟΛ, 3-0 Ο ΣΑΚΙΡΙ! by Γιάννης Πολιάς
23:37
Πάμε σιγά σιγά σε τελικά αποτελέσματα... by Γιάννης Πολιάς
23:38
90+3' ΓΚΟΛ, ΙΣΡΑΗΛ-ΛΕΥΚΟΡΩΣΙΑ 1-0! Λύτρωση για τους Ισραηλινούς με τον Κανιτσόφσκι! by Γιάννης Πολιάς
23:43
9ος ΟΜΙΛΟΣ Ελβετία-Ανδόρα 3-0 Ισραήλ-Λευκορωσία 1-0 Ρουμανία-Κόσοβο 0-0 (ημίχ.) by Γιάννης Πολιάς