Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τα προκριματικά του Europa Conference League.

19:30
Καλησπέρα σας! by Δημήτρης Κάππας
19:31
Παρέα θα παρακολουθήσουμε τη σπουδαία αναμέτρηση του Άρη κόντρα στην Ντιναμό Κιέβου, στη ρεβάνς του 1-0 των «κιτρίνων» για τον γ' προκριματικό του Europa Conference League. by Δημήτρης Κάππας
19:33
Όπως γίνεται κατανοητό, η ουκρανική ομάδα δεν παίζει τα ευρωπαϊκά παιχνίδια της στο Κίεβο, λόγω της κατάστασης στην Ουκρανία. by Δημήτρης Κάππας
19:34
Έτσι, η αναμέτρηση θα διεξαχθεί στη «Superbet Arena», την έδρα της Ραπίντ Βουκουρεστίου στη Ρουμανία, χωρητικότητας 14.047 θέσεων. by Δημήτρης Κάππας
19:37
Στο γήπεδο βρίσκονται και οπαδοί του Άρη, που έχουν καθίσει ήδη στις θέσεις τους. by Δημήτρης Κάππας
19:38
19:39
Όσον αφορά την ενδεκάδα του Άρη, ο Τόλης Τερζής προχώρησε σε μια αλλαγή σε σχέση με το πρώτο ματς, με τον Χουτεσιώτη να αντικαθιστά τον τραυματία Κουέστα και να πραγματοποιεί έτσι το ντεμπούτο του με τα κίτρινα. by Δημήτρης Κάππας
19:40
Η σύνθεση του Άρη: Άρης (Τόλης Τερζής, 4-3-3): Χουτεσιώτης - Μοντόγια, Οντουμπάτζο, Φαμπιάνο, Φεράρι - Ζουλς, Τζούρασεκ, Νταρίντα - Κάρλσον, Μορόν, Πάλμα. by Δημήτρης Κάππας
19:42
Από την άλλη, ο Μιρτσέα Λουτσέσκου έχει προχωρήσει σε τρεις αλλαγές σε σχέση με το ματς στη Θεσσαλονίκη. Συγκεκριμένα, οι Ντιάντσουκ, Βολόσιν και Βάνατ θα αντικαταστήσουν τους Ποπόφ, Καμπάεφ και Μπενίτο, αντίστοιχα. by Δημήτρης Κάππας
19:42
Η ενδεκάδα της Ντιναμό Κιέβου: Ντιναμό Κιέβου (Μιρτσέα Λουτσέσκου, 4-4-1-1): Μπούτσαν - Τίμτσουκ, Ντίαντσουκ, Σιρότα, Ντούμπιντσακ - Γιαρμολένκο, Σίντορτσουκ, Σαπαρένκο, Βολόσιν - Μπουγιάλσκι - Βάνατ. by Δημήτρης Κάππας
19:45
Να εμψυχώσει τον Χουτεσιώτη ενόψει της σημερινής αναμέτρησης προσπάθησε ο Απόστολος Τερζής. Ο προπονητής των κίτρινων είχε τετ-α-τετ με τον 29χρονο τερματοφύλακα, ο οποίος θα ξεκινήσει βασικός και θέλησε να του ανεβάσει την ψυχολογία. by Δημήτρης Κάππας
19:46
«Να είσαι έτοιμος, μπορεί να χρειαστεί να παίξεις απόψε. Είναι η ευκαιρία της ζωής σου να γράψεις ιστορία με μια εμφάνιση. Σε πιστεύω θα μας δικαιώσεις. Να είσαι έτοιμος, άλλοι περιμένουν χρόνια μια τέτοια ευκαιρία εσύ απόψε μπορεί να την πάρεις», ήταν κάποια από τα λόγια του Τερζή. by Δημήτρης Κάππας
19:51
Η αναμέτρηση αναμένεται να ξεκινήσει στις 20:00, με τηλεοπτική μετάδοση από το Novasports 2 και ραδιοφωνική από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή του Δημήτρη Παπαδήμα. by Δημήτρης Κάππας
19:54
19:54
To γήπεδο δεν έχει πάρα πολύ κόσμο, λόγω και του ότι δεν διεξάγεται στην πρωτεύουσα της Ουκρανίας. by Δημήτρης Κάππας
19:56
Δυναμική η παρουσία των οπαδών του Άρη, που έχουν ξεκινήσει να τραγουδούν στο πέταλο του γηπέδου. by Δημήτρης Κάππας
19:58
Οι δύο ομάδες έχουν κάνει την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. by Δημήτρης Κάππας
20:04
Δυναμική η παρουσία των «κιτρίνων» στην εξέδρα, οι οποίοι είναι και οι μοναδικοί που ακούγονται. by Δημήτρης Κάππας
20:07
7' Πρώτη τελική για την Ντιναμό, με το πολύ μακρινό σουτ του Σίντορτσουκ να περνά απελπιστικά άουτ. by Δημήτρης Κάππας
20:10
Πρώτο δεκάλεπτο στο παιχνίδι, με την Ντιναμό Κιέβου να προσπαθεί να παίξει ποδόσφαιρο πρωτοβουλίας, αλλά να μην το καταφέρνει μέχρι στιγμής. by Δημήτρης Κάππας
20:12
12' Στο έδαφος ο Νταρίντα, διακόπτεται προσωρινά το παιχνίδι. by Δημήτρης Κάππας
20:12
Σηκώνεται ο Νταρίντα και συνεχίζεται το ματς, ενώ ο Φαμπιάνο είχε μία έντονη διαφωνία με τον διαιτητή. by Δημήτρης Κάππας
20:14
14' Φάουλ σε καλό σημείο για γέμισμα για την Ντιναμό. by Δημήτρης Κάππας
20:14
Απομακρύνει σε δεύτερο χρόνο ο Μορόν. by Δημήτρης Κάππας
20:15
Στο έδαφος ο Φεράρι, ο οποίος σηκώνεται και θα συνεχιστεί το παιχνίδι. by Δημήτρης Κάππας
20:18
Η Ντιναμό Κιέβου έχει δώσει την κατοχή στον Άρη και έχει ανεβάσει τις γραμμές της για να πιέσει ψηλά και να εκμεταλλευτεί ενδεχόμενο λάθος των «κιτρίνων» στην άμυνα. by Δημήτρης Κάππας
20:19
19' Υποψία ευκαιρίας για την Ντιναμό, με τον Γιαρμολένκο να προσπαθεί να βρει με ένα πανέξυπνο τακουνάκι συμπαίκτη στην περιοχή, αλλά ο Χουτεσιώτης βγήκε και μάζεψε την μπάλα. by Δημήτρης Κάππας
20:20
Οι οπαδοί του Άρη φωνάζουν το όνομα του Άλκη Καμπανού, στο 19ο λεπτό της αναμέτρησης, θέλοντας να τιμήσουν τη μνήμη του. by Δημήτρης Κάππας
20:21
21' Ακόμη ένα φάουλ σε καλό σημείο για γέμισμα για την Ντιναμό. by Δημήτρης Κάππας
20:22
Απομάκρυναν οι παίκτες του Άρη. by Δημήτρης Κάππας
20:22
22' Κόρνερ για την Ντιναμό, το παραχωρεί ο Μοντόγια. by Δημήτρης Κάππας
20:24
Περνά ανεκμετάλλευτο. by Δημήτρης Κάππας
20:24
25' Πρώτη τελική για τον Άρη. Ο Κάρλσον απέφυγε δύο αντιπάλους του, συγκλίνοντας προς τον άξονα και έκανε το μακρινό σουτ, με την μπάλα να καταλήγει λίγο δίπλα από το δοκάρι. by Δημήτρης Κάππας
20:26
26' Ακόμη μία ευκαιρία για τον Άρη, αλλά το μακρινό σουτ του Μορόν δεν ανησύχησε τον Μπούστσαν που μπλόκαρε. by Δημήτρης Κάππας
20:28
28' Σκληρό φάουλ στον Μορόν από τον Ντιάντσουκ, σφυρίζεται αλλά χωρίς κάρτα. by Δημήτρης Κάππας
20:29
29' Σουτ του Φαμπιάνο από τα 40 μέτρα, η μπάλα πολύ δίπλα από την εστία του Μπούστσαν. by Δημήτρης Κάππας
20:31
31' Φάουλ σε καλό σημείο για γέμισμα για τον Άρη. by Δημήτρης Κάππας
20:32
32' Εκτέλεσε απευθείας ο Πάλμα, η μπάλα πολύ πάνω από την εστία. by Δημήτρης Κάππας
20:33
33' Κόρνερ για την Ντιναμό. by Δημήτρης Κάππας
20:34
Περνά απευθείας άουτ η εκτέλεση. by Δημήτρης Κάππας
20:35
Πολύ καλή παρουσία του Άρη στο αμυντικό κομμάτι μέχρι στιγμής, που δείχνει να υστερεί σε αυτό της ανάπτυξης. by Δημήτρης Κάππας
20:38
39' Γκοοοοοοολ για τον Άρη! Ο Κάρλσον ταλαιπώρησε για ακόμη μια φορά την άμυνα της Ντιναμό από τα δεξιά, έκανε το γύρισμα για τον Πάλμα, εκείνος βρήκε τον Τζούρασεκ, που πλάσαρε σε κενή εστία για το 0-1! by Δημήτρης Κάππας
20:42
Κυκλοφορεί την μπάλα πλέον ο Άρης, που απομάκρυνε και την μπάλα σε προσπάθεια της Ντινάμο, αμέσως μετά το γκολ. by Δημήτρης Κάππας
20:45
45' Καλή στιγμή για τον Άρη. Ο Μορόν μοίρασε στον Πάλμα στα αριστερά, εκείνος πέρασε τον προσωπικό του αντίπαλο και σούταρε με το αριστερό, με την μπάλα να καταλήγει άουτ. by Δημήτρης Κάππας
20:46
45'+1' Γκολ για την Ντιναμό! Ο Σίντορτσουκ έκανε το βαθύ γέμισμα για τον Βολόσιν και εκείνος με μία πανέμορφη ψιλοκρεμαστή κεφαλιά (αφού «τρύπησε» ανάμεσα στους αμυντικούς), νίκησε τον Χουτεσιώτη για το 1-1! by Δημήτρης Κάππας
20:47
Τέλος του πρώτου μέρους. Ντιναμό Κιέβου-Άρης 1-1. by Δημήτρης Κάππας
20:49
Ο Άρης μετά το 25ο λεπτό είχε πολύ καλή παρουσία και βρήκε το γκολ στο 39' με τον Τζούρασεκ, αλλά δέχτηκε γκολ σε πολύ κακό σημείο (45'+1') και πάει στο ημίχρονο ισόπαλος. by Δημήτρης Κάππας
21:02
Οι δύο ομάδες έχουν κάνει την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο για το δεύτερο ημίχρονο. by Δημήτρης Κάππας
21:03
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος, στη σέντρα η Ντιναμό. by Δημήτρης Κάππας
21:03
Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες. by Δημήτρης Κάππας
21:06
21:08
Προσπαθεί να βρει χώρους να απειλήσει η Ντιναμό, πολύ καλά κλεισμένος ο Άρης. by Δημήτρης Κάππας
21:11
53' Πρώτη καλή στιγμή για τον Άρη στο β' μέρος. Ο Κάρλσον έκανε ωραία ενέργεια και έδωσε καθυστερημένα στον Μορόν, ο οποίος δεν σούταρε όπως θα ήθελε, με αποτέλεσμα να μην απειλήσει τον Μπούστσαν. by Δημήτρης Κάππας
21:15
56' Ο Φεράρι έκανε ωραία ενέργεια από τα αριστερά και μπήκε στην περιοχή, κάνοντας ένα πολύ επικίνδυνο γύρισμα, με τον Κάρλσον να μην μπορεί να πλασάρει σε κενή εστία. by Δημήτρης Κάππας
21:16
59' Μακρινό σουτ του Σίντορτσουκ, η μπάλα λίγο πάνω από το δοκάρι του Χουτεσιώτη. by Δημήτρης Κάππας
21:17
59' Μενέντες και Ρουπ στις θέσεις των Κάρλσον και Τζούρασεκ. by Δημήτρης Κάππας
21:20
Κρατάει μακριά από τα καρέ του την Ντιναμό ο Άρης, ενώ έχει δείξει πως μπορεί να βρει γκολ στις αντεπιθέσεις. by Δημήτρης Κάππας
21:22
64' Νέο μακρινό σουτ του Σίντορτσουκ, αρκετά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Χουτεσιώτη. by Δημήτρης Κάππας
21:26
67' Ωραία κάθετη του Σίντορτσουκ για τον Βολόσιν, βγαίνει και μαζεύει την μπάλα ο Χουτεσιώτης. by Δημήτρης Κάππας
21:28
Ακόμη 20 λεπτά στο παιχνίδι, με τον Άρη να πρέπει να αντέξει για να πάρει την πρόκριση στα playoffs της διοργάνωσης. by Δημήτρης Κάππας
21:30
72' Μπράζκο, Αντριέφσκι, Καραβάεφ αντί των Σίντορτσουκ, Τίμτσουκ και Ντούμπιντσακ. by Δημήτρης Κάππας
21:31
73' Μακρινό σουτ του Νταρίντα, η μπάλα αρκετά δίπλα από το δοκάρι του Μπούστσαν. by Δημήτρης Κάππας
21:32
75' Ο Πάβισιτς παίρνει τη θέση του Νταρίντα. by Δημήτρης Κάππας
21:33
Έχει πέσει ο ρυθμός στα τελευταία λεπτά, με την Ντιναμό να προσπαθεί να κυκλοφορήσει και να βρει κενούς χώρους. by Δημήτρης Κάππας
21:35
77' Καλή στιγμή για την Ντιναμό. Μετά από λάθος του Ρουπ εκτός περιοχής, ο Γιαρμολένκο έκλεψε και σούταρε με το δεξί, με τον Χουτεσιώτη να μπλοκάρει. by Δημήτρης Κάππας
21:36
79' Πολύ καλή στιγμή για την Ντιναμό. Ο Μπουγιάλσκι έκανε το σουτ από τα όρια της περιοχής, με τον Χουτεσιώτη να διώχνει σε κόρνερ. by Δημήτρης Κάππας
21:37
Ανεκμετάλλευτη η εκτέλεση του κόρνερ. by Δημήτρης Κάππας
21:37
80' Κόρνερ για τον Άρη. by Δημήτρης Κάππας
21:38
Απομακρύνεται από τους αμυντικούς της Ντιναμό. by Δημήτρης Κάππας
21:39
81' Ντιαλό αντί του Βολόσιν η αλλαγή για την Ντινάμο. by Δημήτρης Κάππας
21:40
82' Κίτρινη στον Πάλμα που αργεί να περάσει εκτός αγωνιστικού χώρου για να αντικατασταθεί. by Δημήτρης Κάππας
21:40
82' Χριστοδουλόπουλος και Ματαρίτα παίρνουν τις θέσεις των Μορόν και Πάλμα. by Δημήτρης Κάππας
21:41
Ακόμη επτά λεπτά για το φινάλε, αντέχει ο Άρης. by Δημήτρης Κάππας
21:42
85' Γκολ για την Ντιναμό! Μετά από βαθύ γέμισμα, ο Καραβάεφ έκανε εξαιρετική κίνηση (με τον Φεράρι να μην βρίσκεται στη θέση του) και με φανταστικό πλασέ εν κινήσει, νίκησε τον Χουτεσιώτη από πλάγια θέση για το 2-1! by Δημήτρης Κάππας
21:45
88' Φάουλ σε καλό σημείο για γέμισμα για τον Άρη. by Δημήτρης Κάππας
21:46
88' Αδύναμη κοντινή κεφαλιά του Χριστοδολόπουλου, μπλοκάρει εύκολα ο Μπούστσαν. by Δημήτρης Κάππας
21:47
89' Κίτρινη κάρτα στον Ματαρίτα για φάουλ στον Γιαρμολένκο. by Δημήτρης Κάππας
21:48
90' Καλή στιγμή για την Ντινάμο. Εκτέλεσε απευθείας το φάουλ ο Αντριέφσκι, μπλόκαρε εντυπωσιακά ο Χουτεσιώτης. by Δημήτρης Κάππας
21:48
Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Δημήτρης Κάππας
21:49
90'+2' Κόρνερ για τον Άρη, παραλίγο να πετύχει αυτογκόλ ο Ντάντσιουκ. by Δημήτρης Κάππας
21:50
Σφύριγμα για φάουλ του Φαμπιάνο, περνά ανεκμετάλλευτο το κόρνερ. by Δημήτρης Κάππας
21:51
90'+4' Ακόμη ένα κόρνερ για τον Άρη, που με γκολ εξασφαλίζει την πρόκριση! by Δημήτρης Κάππας
21:51
90'+4' ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΗ! Μετά την εκτέλεση κόρνερ του Ματαρίτα, ο Μπούστσαν έκανε άστοχη έξοδο, ο Φαμπιάνο πήρε την κεφαλιά, αλλά δεν κατάφερε να την στείλει στα δίχτυα από κοντά. by Δημήτρης Κάππας
21:53
Τέλος στο ματς, Ντιναμό Κιέβου-Άρης 2-1 και το παιχνίδι πηγαίνει στην παράταση! by Δημήτρης Κάππας
21:57
Όλα έτοιμα για να ξεκινήσει η παράταση. by Δημήτρης Κάππας
21:57
Ξεκινά το ημίωρο της παράτασης, στη σέντρα ο Άρης. by Δημήτρης Κάππας
21:58
91' Κόρνερ για την Ντιναμό! by Δημήτρης Κάππας
21:59
Απομάκρυνε στο πρώτο δοκάρι ο Φεράρι. by Δημήτρης Κάππας
22:01
Μπαίνει καλύτερα στην παράταση η Ντινάμο και προσπαθεί να απειλήσει. Φυσικά, το παιχνίδι έφτασε ως εδώ μετά από μία αμυντική αδράνεια στην άμυνα των «κιτρίνων». by Δημήτρης Κάππας
22:01
95' Καλή στιγμή για τον Άρη. Ο Ρουπ βρίσκεται στην περιοχή τον Χριστοδουλόπουλο, εκείνος έφερε την μπάλα σε πλάγια θέση και πλάσαρε άουτ. by Δημήτρης Κάππας
22:02
96' Φάουλ σε καλό σημείο για γέμισμα για την Ντιναμό. by Δημήτρης Κάππας
22:04
96' Έδιωξαν οι αμυντικοί του Άρη, με τον Ματαρίτα να βγαίνει στην αντεπίθεση και να σουτάρει εκτός περιοχής, με την μπάλα να κοντράρει και να καταλήγει κόρνερ. by Δημήτρης Κάππας
22:04
97' Ακόμη ένα κόρνερ για τον Άρη. by Δημήτρης Κάππας
22:05
98' Αδύναμη κεφαλιά του Φαμπιάνο μετά το κόρνερ του Ματαρίτα, μπλοκάρει ο Μπούστσταν. by Δημήτρης Κάππας
22:06
99' Μακρινό σουτ του Ντίαντσουκ, η μπάλα αρκετά δίπλα από το δοκάρι του Χουτεσιώτη. by Δημήτρης Κάππας
22:08
Ανεβαίνει στον αγωνιστικό χώρο ο Άρης, πάνω κάτω η μπάλα στα τελευταία λεπτά. by Δημήτρης Κάππας
22:11
104' Καλή στιγμή για τον Άρη, αλλά τα σουτ των Πάβισιτς και Ρουπ κόντραραν στα σώματα. by Δημήτρης Κάππας
22:11
104' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Άρη. by Δημήτρης Κάππας
22:12
105' Πήγε να το στείλει στη γωνία του Μπούστσαν ο Χριστοδουλόπουλος, η μπάλα λίγο δίπλα από το δοκάρι. by Δημήτρης Κάππας
22:13
Τέλος του πρώτου ημιχρόνου της παράτασης, παραμένει το 2-1 υπέρ της Ντινάμο. Αν δεν μπει κάποιο τέρμα στο δεύτερο μέρος, το παιχνίδι θα οδηγηθεί στα πέναλτι. by Δημήτρης Κάππας
22:15
105' Ο Σαμόρα παίρνει τη θέση του Ζουλ. by Δημήτρης Κάππας
22:15
105' Ο Πάρις στη θέση του Βάνατ και ο Μπενίτο στη θέση του Γιαρμολένκο. by Δημήτρης Κάππας
22:16
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο της παράτασης, στη σέντρα η Ντιναμό. by Δημήτρης Κάππας
22:16
106' ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΑΡΤΑ για τον Άρη! Ο Πάβισιτς έκανε δυνατό φάουλ στον χώρο της μεσαίας γραμμής, με τον διαιτητή να του δείχνει να τον αποβάλει με δεύτερη κίτρινη! by Δημήτρης Κάππας
22:18
Καλείται να παίξει με παίκτη λιγότερο για το επόμενο δεκαπεντάλεπτο ο Άρης. by Δημήτρης Κάππας
22:19
108' Άπαντες στον Άρη ζητούν φάουλ στον Σαμόρα εκτός περιοχής, «παίζεται» λέει ο διαιτητής. by Δημήτρης Κάππας
22:20
110' Κίτρινη κάρτα στον Αντριέφσκι για πάτημα στον Μοντόγια. by Δημήτρης Κάππας
22:21
111' Κίτρινη κάρτα στον Ουντομπάτζο για τράβηγμα στον Πάρις. by Δημήτρης Κάππας
22:23
113' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη. Ο Χριστοδουλόπουλος βρήκε με πανέμορφη κάθετη τον Μενέντες, αλλά εκείνος δεν έκανε καλό κοντρόλ και τελείωμα μέσα από την περιοχή, στέλνοντας την μπάλα πάνω από το δοκάρι. by Δημήτρης Κάππας
22:25
115' Κόρνερ για τον Άρη που ψάχνει το γκολ της πρόκρισης! by Δημήτρης Κάππας
22:26
115' ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΕΥΚΑΙΡΊΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΗ! Μετά την εκτέλεση του Ματαρίτα, και πάλι ο Φαμπιάνο κυριάρχησε στον αέρα και έκανε την κεφαλιά από κοντά, σημαδεύοντας πάνω στον Μπούστσαν που απομάκρυνε. by Δημήτρης Κάππας
22:28
Καλύτερος στο δεύτερο ημίχρονο της παράτασης ο Άρης, δύο λεπτά για το τέλος της αναμέτρησης! by Δημήτρης Κάππας
22:30
Ακόμη ένα λεπτό στο παιχνίδι, κατοχή για την Ντιναμό. by Δημήτρης Κάππας
22:31
Τέλος στο παιχνίδι, η πρόκριση θα κριθεί στη διαδικασία των πέναλτι! by Δημήτρης Κάππας
22:39
2-1, έπεσε καλά ο Χουτεσιώτης χωρίς όμως να μπορέσει να αποκρούσει. by Δημήτρης Κάππας
22:39
Σειρά του Μενέντες για τον Άρη. by Δημήτρης Κάππας
22:40
Το έχασε ο Μενέντες, αναιμική εκτέλεση και το πιασε ο Μπούστσαν! by Δημήτρης Κάππας
22:40
3-1 Το έβαλε ο Ντιαλό. by Δημήτρης Κάππας
22:41
3-2 από τον Ρουπ, μείωνει για τον Άρη! by Δημήτρης Κάππας
22:42
Παραμένει το 3-2, ο Χουτεσιώτη πιάνει την εκτέλεση του Πάρις! by Δημήτρης Κάππας
22:46
6-5 έπεσε σωστά ο Χουτεσιώτης, αλλά δεν έβαγλε το σουτ του Ντούμπιντσακ. by Δημήτρης Κάππας