ΠΑΟΚ-Μπεϊτάρ Ιερουσαλήμ

ΠΑΟΚ και Μπεϊτάρ Ιερουσαλήμ κοντράρονται στην Τούμπα στο πρώτο μεταξύ τους ματς για τον 2ο προκριματικό του Europa Conference League.

20:11
Καλησπέρα σας! by Χρήστος Λόης
20:12
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την πρώτη αναμέτρηση του ΠΑΟΚ με την Μπεϊτάρ Ιερουσαλήμ για τον 2ο προκριματικό του Conference League. by Χρήστος Λόης
20:17
Η ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου ξεκινάει το ευρωπαϊκό της ταξίδι στην Τούμπα και θέλει να μπει με το... δεξί για να αποκτήσει προβάδισμα πρόκρισης ενόψει της ρεβάνς στο Ισραήλ. by Χρήστος Λόης
20:23
Πριν λίγη ώρα έγινε γνωστή και η ενδεκάδα που επέλεξε ο Ραζβάν Λουτσέσκου, η οποία είναι η εξής: Κοτάρσκι – Κεντζιόρα, Εκόνγκ, Μιχαηλίδης, Μπάμπα – Τσιγγάρας, Σβαμπ – Α. Ζίβκοβιτς, Κωνσταντέλιας, Τάισον – Τόμας. by Χρήστος Λόης
20:24
Από την άλλη η Μπεϊταρ θα ξεκινήσει με τους: Σίλβα, Μορόσοφ, Κρίεφ, Γκότλιβ, Ντγκάνι, Μπιτόν, Τόμας, Ασκενάζι, Αζάριν, Σούα, Νικολαέσκου. by Χρήστος Λόης
20:25
Στον πάγκο για τους «ασπρόμαυρους»: Ζ. Ζίβκοβιτς, Λύρατζης, Νάσμπεργκ, Κουλιεράκης, Ρ. Σοάρες, Φ. Σοάρες, Γιαξής, Μουργκ, Νάρεϊ, Βρακάς, Σαμάτα, Τζίμας. by Χρήστος Λόης
20:26
Στον πάγκο για την Μπεϊτάρ βρίσκονται οι: Σασούν, Κανούκ, Μουζιέ, Μίχα, Γιουσοποβέ, Μιζράχι, Κορσιά. by Χρήστος Λόης
20:27
Λίγα λίγα απομένουν για την έναρξη του αγώνα. by Χρήστος Λόης
20:28
Στα μάτριξ της Τούμπας είναι οι δυο πιλότοι του Canadair. by Χρήστος Λόης
20:29
Τηρήθηκε ενός λεπτού σιγής για τους δυο ήρωες που έχασαν τη ζωής του στην Κάρυστο. by Χρήστος Λόης
20:33
Φάουλ για την Μπεϊτάρ μετά από μαρκάρισμα του Τσιγγάρα κοντά στο κέντρο του γηπέδου. by Χρήστος Λόης
20:35
Συνεχώς πιέζει ψηλά ο ΠΑΟΚ όταν χάνει την μπάλα. by Χρήστος Λόης
20:35
Μικρό πρόβλημα για τον Τάισον, δέχεται τις πρώτες βοήθειες πριν επιστρέψει. by Χρήστος Λόης
20:37
Ζητάνε φάουλ στο κέντρο οι παίκτες των «ασπρόμαυρων» για φάουλ στον Ζίβκοβιτς. by Χρήστος Λόης
20:38
Οι παίκτες της Μπεϊτάρ έχουν την κατοχή, αλλά η πίεση ψηλά της ελληνικής ομάδας τους έχει εμποδίσει να δημιουργήσουν με αξιώσεις. by Χρήστος Λόης
20:39
9' Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ! by Χρήστος Λόης
20:41
Ο Γκότλιβ έριξε μια ανόητη αγκωνιά στον Ζίβκοβιτς εντός περιοχής και ο διαιτητής δεν μπορούσε να μην δείξει την άσπρη βούλα. by Χρήστος Λόης
20:41
Το έπιασε! Ο Σβάμπ δεν μπόρεσε να ανοίξει το σκορ. by Χρήστος Λόης
20:42
Η εκτέλεση του Αυστριακού ήταν κακή και ο Σίλβα προχώρησε σε επέμβαση. by Χρήστος Λόης
20:43
14' Έχει την κατοχή ο ΠΑΟΚ και είναι αναγκαίο να μην τον επηρεάσει η μεγάλη αυτή φάση. by Χρήστος Λόης
20:44
Στη φάση του πέναλτι ο Γκότλιβ πήρε και την κίτρινη κάρτα. by Χρήστος Λόης
20:45
Καλή φάση στο 15' για τον Τάισον! by Χρήστος Λόης
20:45
Ο Βραζιλιάνος βρέθηκε στα αριστερά, σύγκλινε και έκανε το σουτ, αλλά η μπάλα πέρασε λίγο άουτ. by Χρήστος Λόης
20:46
17' Δεν έχει απειληθεί ο ΠΑΟΚ, αφού καλά-καλά η Μπεϊτάρ δεν έχει πατήσει την περιοχή του μέχρι στιγμής. by Χρήστος Λόης
20:48
Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. by Χρήστος Λόης
20:49
19' Το κόρνερ εκτελέστηκε από τα δεξιά, ο Σβαμπ πήρε την πρώτη κεφαλιά, ο Εκόνγκ τη δεύτερη, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ. by Χρήστος Λόης
20:50
20' Φάουλ υπέρ του ΠΑΟΚ από τα αριστερά. by Χρήστος Λόης
20:51
Το έκανε ο Μπιτόν στον Τάισον και πήρε την κίτρινη κάρτα. by Χρήστος Λόης
20:51
Απομακρύνθηκε εύκολα η μπάλα στη στημένη φάση του «δικέφαλου του Βορρά». by Χρήστος Λόης
20:53
23' Με την πίεση ψηλά ο ΠΑΟΚ έχει βγάλει εκτός παιχνιδιού την επιθετική γραμμή της Μπεϊτάρ, η οποία δεν παίρνει πρωτοβουλίες. by Χρήστος Λόης
20:54
24' Πρώτη απόπειρα της Μπεϊτάρ με την κεφαλιά που πέρασε ψηλά άουτ. by Χρήστος Λόης
20:55
26' Κάτι σαν σέντρα-σουτ του Κεντζιόρα, η μπάλα πέρασε άουτ. by Χρήστος Λόης
20:57
27' Σουτ από μακρινή απόσταση του Κωνσταντέλια, μπλόκαρε ο Σίλβα. by Χρήστος Λόης
20:59
30' Δοκάρι για την Μπεϊτάρ! by Χρήστος Λόης
21:01
Η ισραηλινή ομάδα έκανε τη σέντρα από τα αριστερά και από μια καραμπόλα εντός περιοχής ο Μπάμπα έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι της ομάδας του, ενώ ένα σουτ της Μπεϊτάρ λίγο αργότερα δεν ενόχλησε τον Κοτάρσκι. by Χρήστος Λόης
21:04
Η εντολή για πίεση ψηλά παραμένει στους παίκτες του ΠΑΟΚ, οι οποίοι σε κάθε ευκαιρία τοποθετούνται ψηλά. by Χρήστος Λόης
21:05
35' Κέρδισε το κόρνερ από τα δεξιά με τον Ζίβκοβιτς ο ΠΑΟΚ. by Χρήστος Λόης
21:06
Πέρασε ψηλά άουτ η μπάλα, ενώ δόθηκε και φάουλ υπέρ της Μπεϊτάρ από τον Εκόνγκ. by Χρήστος Λόης
21:07
37' Διατηρεί την κατοχή η ομάδα του Λουτσέσκου. by Χρήστος Λόης
21:07
Ψάχνει να βρει τις κατάλληλες προϋποθέσεις για δημιουργήσει την τελική που θα τον οδηγήσει στο γκολ. by Χρήστος Λόης
21:08
38' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με τον Σβαμπ! Οι παίκτες του «δικέφαλου του Βορρά» άλλαξαν ωραία την μπάλα και ο Αυστριακός με ένα δυνατό σουτ εκτός περιοχής ανάγκασε τον Σίλβα σε δύσκολη απόκρουση. by Χρήστος Λόης
21:11
Οι παίκτες του ΠΑΟΚ επιχειρήσουν να απειλήσουν την εστία της Μπεϊτάρ με σουτ εκτός περιοχής. by Χρήστος Λόης
21:12
42' Φάουλ του Τσιγγάρα σε παίκτη της Μπεϊτάρ από τα δεξιά. by Χρήστος Λόης
21:12
43' Κανένα πρόβλημα για τον Κοτάρσκι. by Χρήστος Λόης
21:14
45' Δυνατό σουτ του Μπάμπα εκτός περιοχής, πέρασε άουτ η μπάλα. by Χρήστος Λόης
21:15
Δυο λεπτά επιπλέον χρόνος για το πρώτο ημίχρονο. by Χρήστος Λόης
21:16
45' Σέντρα του Τάισον, απομακρύνουν εύκολα οι παίκτες της Μπεϊτάρ. by Χρήστος Λόης
21:18
Κέρδισε κόρνερ ο ΠΑΟΚ, αλλά δεν εκτελέστηκε γιατί ο διαιτητής σφύριξε τη λήξη του πρώτου μέρους. by Χρήστος Λόης
21:19
Ημίχρονο: ΠΑΟΚ-Μπεϊτάρ Ιερουσαλήμ 0-0 by Χρήστος Λόης
21:22
Ένα πρώτο ημίχρονο με μεγαλύτερη ευκαιρία εκείνη του Σβαμπ, ο οποίος έχασε πέναλτι νωρίς στο παιχνίδι και δεν μπόρεσε να δώσει το προβάδισμα στον ΠΑΟΚ και να αλλάξει εντελώς τα δεδομένα στο ματς. by Χρήστος Λόης
21:24
Κατά τ' άλλα, η Μπεϊτάρ είχε ένα δοκάρι μετά από μια καραμπόλα, οι «ασπρόμαυροι» είχαν την οδηγία να πιέζουν ψηλά και απειλούσαν, κατά κύριο λόγο, με σουτ εκτός περιοχής. by Χρήστος Λόης
21:33
Ξεκινάει σε λίγα δευτερόλεπτα το δεύτερο μέρος. by Χρήστος Λόης
21:34
Έναρξη του δεύτερου μέρους. by Χρήστος Λόης
21:37
49' Πρώτη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ στο δεύτερο μέρος! Ο Κεντζιόρα έκανε το γύρισμα, αλλά δεν μπόρεσε κάποιος να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα. by Χρήστος Λόης
21:40
52' Σουτ του Ζίβκοβιτς στο ύψος της περιοχής, πέρασε ψηλά άουτ η μπάλα. by Χρήστος Λόης
21:41
53' Υπόδειξη για χέρι του Κεντζιόρα. by Χρήστος Λόης
21:43
54' Ένα σουτ του Μπάμπα εντός περιοχής πέρασε ψηλά άουτ. by Χρήστος Λόης
21:43
Κέρδισε ξανά την κατοχή ο ΠΑΟΚ και προσπαθεί να βρει το γκολ. by Χρήστος Λόης
21:45
Η ομάδα του Ραζβάν Λουτέσκου προσπαθεί να βρει το γκολ, ανακτά κατοχές, όμως η τελική επιλογή στο τελευταίο τρίτο δεν είναι απειλητική. by Χρήστος Λόης
21:48
Πρώτη απόπειρα να απειλήσει η Μπεϊτάρ, αλλά το σουτ πέρασε ψηλά άουτ. by Χρήστος Λόης
21:48
60' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. by Χρήστος Λόης
21:52
64' Τελική για τον ΠΑΟΚ με κεφαλιά του Εκόνγκ που πέρασε άουτ. by Χρήστος Λόης
21:54
65' Ευκαιρία για την Μπεϊτάρ με δυνατό σουτ του Νικολαέσκου, σε κόρνερ ο Κοτάρσκι. by Χρήστος Λόης
21:55
Εν τω μεταξύ ο Κωνσταντέλιας πέρασε εκτός γηπέδου και τη θέση του πήρε ο Νάρεϊ. by Χρήστος Λόης
21:55
67' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. by Χρήστος Λόης
21:56
Η κεφαλιά του Εκόνγκ βρήκε το δοκάρι, αλλά έχει δοθεί επιθετικό φάουλ. by Χρήστος Λόης
22:00
Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Σαμάτα πήρε τη θέση του Τόμας και ο Φιλίπε Σοάρες του Τσιγγάρα. by Χρήστος Λόης
22:01
Ο Αλί Σαμάτα πραγματοποιεί το ντεμπούτο του με τον ΠΑΟΚ. by Χρήστος Λόης
22:02
73' Κόρνερ από τα δεξιά για τον ΠΑΟΚ. by Χρήστος Λόης
22:05
76' Ο ΠΑΟΚ γύρισε την μπάλα, τελικός αποδέκτης ήταν ο Ζίβκοβιτς, του οποίου του σουτ πέρασε άουτ. by Χρήστος Λόης
22:05
77' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. by Χρήστος Λόης
22:06
Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με τον Σβαμπ! Ο Αυστριακός πήρε την κεφαλιά από το κόρνερ, αλλά πέρασε ελάχιστα άουτ. by Χρήστος Λόης
22:07
Ακόμη ένα φάουλ για τον ΠΑΟΚ. by Χρήστος Λόης
22:13
84' Εξαιρετική κούρσα του Σαμάτα, που πάτησε περιοχή όμως βρέθηκε σε πλάγια θέση και η εκτέλεσή του πέρασε παράλληλα από την εστία. by Χρήστος Λόης
22:14
85' Επικίνδυνα στην κόντρα η Μπεϊτάρ, απομάκρυνε η άμυνα του ΠΑΟΚ. by Χρήστος Λόης
22:15
Κίτρινη κάρτα στον Μπάμπα Ράχμαν, που έσπρωξε παίκτη της Μπεϊτάρ. Αχρείαστη ενέργεια. by Χρήστος Λόης
22:15
86' Μπαίνει και ο Μουργκ στη θέση του Ζίβκοβιτς. by Χρήστος Λόης
22:17
88' Η Μπεϊτάρ πήγε να φύγει ξανά στην κόντρα, όμως ο εξαιρετικός απόψε Μπάμπα Ράχμαν παρενέβη και ανέκοψε την αντεπίθεση. by Χρήστος Λόης
22:18
5 θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων, συμπληρώθηκε το 90λεπτο. by Χρήστος Λόης
22:19
Κάρτα για τον Τάισον, αλλά και στον Μίχα της Μπεϊτάρ. by Χρήστος Λόης
22:21
90+1' Ο Σαμάτα μπήκε επικίνδυνα στην περιοχή, ωστόσο σφυρίχτηκε επιθετικό φάουλ. Δραστήριος πάντως ο επιθετικός του ΠΑΟΚ, δείχνει από το πρώτο του επίσημο ματς ότι μπορεί να βοηθήσει. by Χρήστος Λόης
22:22
90+4' Μπήκε στην περιοχή ο Νάρεϊ, όμως το γύρισμά του ήταν πολύ δυνατό και πέρασε πλάγιο. by Χρήστος Λόης
22:24
Τέλος αγώνα, ο ΠΑΟΚ μένει στο 0-0 απέναντι στην Μπεϊτάρ. by Χρήστος Λόης
22:25
Η πρόκριση στον 3ο προκριματικό γύρο του Conference League θα κριθεί στη ρεβάνς της 3ης Αυγούστου, στο Ισραήλ. by Χρήστος Λόης
22:26
Ο ΠΑΟΚ ήταν άνευρος σε μεγάλο διάστημα του αγώνα, είχε ωστόσο την ευκαιρία του με πέναλτι στο 11', όμως ο Στέφαν Σβαμπ νικήθηκε από τον Μιγκέλ Σίλβα. by Χρήστος Λόης