Βέστερλο-ΠΑΟΚ

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη του φιλικού του ΠΑΟΚ με αντίπαλο τη Βέστερλο.

16:50
Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της φιλικής αναμέτρησης μεταξύ ΠΑΟΚ και Βέστερλο. Σέντρα στις 17:00, τηλεοπτική μετάδοση από PAOK TV στο YouTube και ραδιοφωνικά από bwinΣΠΟΡ FM 94,6, σε περιγραφή Δημήτρη Τσορμπατζόγλου. by Γιάννης Πολιάς
16:51
Πέμπτο φιλικό για τους Θεσσαλονικείς κατά τη διάρκεια της προετοιμασίας τους, έως τώρα έχουν δύο νίκες, μία ισοπαλία και μία ήττα. by Γιάννης Πολιάς
16:52
Πιο πρόσφατο, το χθεσινό, προπονητικού χαρακτήρα, 4-1 επί της Αλ Τααβόν. by Γιάννης Πολιάς
16:53
Η ενδεκάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου: Κοτάρσκι, Κετζιόρα, Εκόνγκ, Μιχαηλίδης, Ρ. Σοάρες, Τσιγγάρας, Σβαμπ, Κωνσταντέλιας, Νάρεϊ, Μπράντον, Π. Τζίμας by Γιάννης Πολιάς
16:57
Αυτό θα είναι το τελευταίο φιλικό πριν επιστρέψει η αποστολή του ΠΑΟΚ στη Θεσσαλονίκη. by Γιάννης Πολιάς
16:58
Υπενθυμίζεται πως ο «Δικέφαλος του Βορρά» θα αντιμετωπίσει στις 27 Ιουλίου την Μπεϊτάρ Ιερουσαλήμ για τον 2ο προκριματικό γύρο του Conference League. by Γιάννης Πολιάς
17:00
Μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες. by Γιάννης Πολιάς
17:01
Υπό τους ύψους του "Eye of the tiger" η είσοδος των 22 ποδοσφαιριστών. by Γιάννης Πολιάς
17:03
Η ενδεκάδα της Βέστερλο: Γκίλεκενς, Φιξέλ, Μπος, Μάντσεν, Γκιουμουσκαγιά, Γιόου, Ντάτσι, Ταγκίρ, Γιορντάνοφ, Νόισταντερ, Ματσούο by Γιάννης Πολιάς
17:03
Οι Θεσσαλονικείς στη σέντρα. by Γιάννης Πολιάς
17:04
Πάμε! by Γιάννης Πολιάς
17:06
3' Πιο δραστήριος ο ΠΑΟΚ σε αυτά τα πρώτα λεπτά. by Γιάννης Πολιάς
17:08
5' ΓΚΟΛ, 1-0 Ο ΠΑΟΚ! Μπαλιά του Ρ. Σοάρες από τα αριστερά, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε στον Νάρεϊ, που σούταρε από πλάγια θέση και άνοιξε το σκορ. by Γιάννης Πολιάς
17:09
Το ιδανικό ξεκίνημα για τους «ασπρόμαυρους». by Γιάννης Πολιάς
17:12
9' Πτώση Γιορντάνοφ στην περιοχή του ΠΑΟΚ, ο διαιτητής έδειξε να συνεχιστεί ο αγώνας. by Γιάννης Πολιάς
17:13
10' Κόρνερ για τους Θεσσαλονικείς. by Γιάννης Πολιάς
17:13
Απομάκρυναν οι Βέλγοι. by Γιάννης Πολιάς
17:15
12' Επικίνδυνη μπαλιά Μάντσεν από τα αριστερά, πρόλαβε τον Ντάτσι ο Κοτάρσκι. by Γιάννης Πολιάς
17:17
14' ΓΚΟΛ, 1-1 Η ΒΕΣΤΕΡΛΟ! Απίστευτο σουτ Ματσούο έξω από την περιοχή, η μπάλα καρφώθηκε στη δεξιά γωνία του Κοτάρσκι, που δεν μπορούσε να κάνει τίποτα. by Γιάννης Πολιάς
17:18
15' ΓΚΟΛ, 2-1 Η ΒΕΣΤΕΡΛΟ! Φοβερά πράγματα, με τους Βέλγους να ανατρέπουν την κατάσταση μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα! Λάθος Κωνσταντέλια λίγα μέτρα έξω από την περιοχή, ο Γιόου έγινε αποδέκτης της μπάλας και με καταπληκτικό σουτ άφησε... άγαλμα τον τερματοφύλακα του ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
17:19
Τρομερά και τα δύο γκολ της Βέστερλο... by Γιάννης Πολιάς
17:20
Οι οπαδοί του ΠΑΟΚ πάντως, που βρίσκονται στο Ντέσελ, τραγουδούν δυνατά για την ομάδα τους. by Γιάννης Πολιάς
17:21
17' ΓΚΟΛ, 2-2 Ο ΠΑΟΚ! Μπαλιά Νάρεϊ από τα δεξιά, ο Γκίλεκενς... έσπρωξε την μπάλα πάνω στον Μπράντον και από εκεί στα δίχτυα του! Εν συνεχεία ο τερματοφύλακας του Βελγίου τραυματίστηκε, ωστόσο είναι καλά. by Γιάννης Πολιάς
17:22
Άμεση αντίδραση από τους Θεσσαλονικείς, σε ένα απίστευτο ματς έως τώρα. by Γιάννης Πολιάς
17:22
Άναψαν και κάποια καπνογόνα από τους φίλους του ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
17:24
Υπήρξαν συστάσεις στα... φλαμανδικά από τα μεγάφωνα, με τους οπαδούς της ελληνικής ομάδας να αντιδρούν, αφού οι περισσότεροι, προφανώς, δεν κατάλαβαν λέξη! by Γιάννης Πολιάς
17:26
22' Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ, ο Ρ. Σοάρες έκανε την μπαλιά από τα αριστερά όμως ο Μπράντον δεν βρήκε καλά την μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
17:27
17:28
25' Φάουλ σε πλάγια θέση για τη Βέστερλο. by Γιάννης Πολιάς
17:29
26' Οφσάιντ ο Ντάτσι, δεν μέτρησε το γκολ που πέτυχε με κεφαλιά. by Γιάννης Πολιάς
17:32
28' Φάουλ σε μακρινή απόσταση για τους Βέλγους, καθάρισαν τη φάση οι αμυντικοί του ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
17:37
33' Μπόλικες κακές τελικές πάσες από τους Θεσσαλονικείς τα τελευταία λεπτά. by Γιάννης Πολιάς
17:38
35' Κόρνερ για τους Βέλγους. by Γιάννης Πολιάς
17:38
Εκτελέστηκε με πάσα, ένα πλάγιο άουτ για τη Βέστερλο το αποτέλεσμα. by Γιάννης Πολιάς
17:39
35' Νέο κόρνερ μετά από σουτ Μάντσεν που κόντραρε. by Γιάννης Πολιάς
17:39
Εκτελεστής ο ίδιος, που, ελλείψει ball boys, πήδηξε μια μικρή μάντρα για να πιάσει την μπάλα! by Γιάννης Πολιάς
17:40
36' Δοκάρι για τη Βέστερλο! Βολέ-κεραυνός από τον Φιξέλς, η μπάλα εξοστρακίστηκε στο οριζόντιο δοκάρι και έφυγε έξω. by Γιάννης Πολιάς
17:41
Ανά λίγη ώρα ακούγονται και μερικά υβριστικά συνθήματα από πλευράς οπαδών ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
17:42
38' Τεράστια ευκαιρία για τη Βέστερλο! Ο Ματσούο βγήκε τετ α τετ με τον Κοτάρσκι αλλά νικήθηκε από τον Κροάτη, με τον Γιόου να μην καταφέρνει στη συνέχεια να πάρει το... ριμπάουντ. by Γιάννης Πολιάς
17:43
39' Τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Απάντηση με τετ α τετ Τζίμα, που όμως κι αυτός δεν κατάφερε να νικήσει τον Γκίλεκενς! by Γιάννης Πολιάς
17:44
40' Μεγάλη φάση για τον ΠΑΟΚ! Εκπληκτικό ανάποδο ψαλίδι Σβαμπ, εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Γκίλεκενς! by Γιάννης Πολιάς
17:44
Καταπληκτικό ματς! by Γιάννης Πολιάς
17:45
Πέρασε ανεκμετάλλευτο το κόρνερ. by Γιάννης Πολιάς
17:45
42' Κόρνερ για τους Βέλγους τώρα μετά από αστραπιαία αντεπίθεση. by Γιάννης Πολιάς
17:45
Απομάκρυνε ο Εκόνγκ. by Γιάννης Πολιάς
17:48
17:49
Τέλος στο πρώτο μέρος χωρίς καθυστερήσεις, Βέστερλο-ΠΑΟΚ 2-2 σε ένα θεαματικό ματς. by Γιάννης Πολιάς
18:15
53' Παιχνίδι κέντρου, χωρίς υποψία φάσης μέχρι τώρα στο δεύτερο ημίχρονο. by Γιάννης Πολιάς
18:18
56' Κίτρινη κάρτα στον Σβαμπ για φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
18:21
60' Το δεύτερο μέρος δεν θυμίζει σε καμία περίπτωση το πρώτο, πολύ πεσμένος ο ρυθμός. by Γιάννης Πολιάς
18:22
18:25
63' Λύρατζης και Κανίς στη θέση των Κετζιόρα και Π. Τζίμα αντίστοιχα. Εκτός και ο Νάρεϊ, μέσα ο Ρικάρντο. by Γιάννης Πολιάς
18:26
64' ΓΚΟΛ, 3-2 Η ΒΕΣΤΕΡΛΟ! Πρώτη φάση και γκολ στο δεύτερο μέρος με τον Ντάτσι να σκοράρει με ωραίο σουτ από το ημικύκλιο της περιοχής μετά από κούρσα του Γιορντάνοφ. by Γιάννης Πολιάς
18:28
Μία φάση, ένα γκολ στο δεύτερο 45λεπτο. by Γιάννης Πολιάς
18:31
Ακίνδυνος στο δεύτερο μέρος ο ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
18:31
Λείπουν, βέβαια, και παίκτες όπως ο Τάισον και ο Α. Ζίβκοβιτς. by Γιάννης Πολιάς
18:32
71' Μπήκαμε στο τελευταίο 20λεπτο. by Γιάννης Πολιάς
18:33
71' Κόρνερ για τους Θεσσαλονικείς. by Γιάννης Πολιάς
18:33
Πέρασε δίχως απειλή για την άμυνα της Βέστερλο. by Γιάννης Πολιάς
18:34
72' Διαγώνιο, συρτό σουτ του Ματσούο, εύκολα μάζεψε ο Κοτάρσκι. by Γιάννης Πολιάς
18:36
Πάει να βγάλει όλο το ματς δίχως αλλαγή ο Ντε Ρουκ... by Γιάννης Πολιάς
18:37
75' Βιεϊρίνια αντί Ρ. Σοάρες. by Γιάννης Πολιάς
18:39
77' Γκορντεζιάνι αντί Μπράντον. by Γιάννης Πολιάς
18:40
79' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
18:40
Εκτελέστηκε χαμηλά, απομακρύνθηκε η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
18:41
79' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Γκορντεζιάνι μπήκε στην περιοχή από τα δεξιά και έσπασε στον Κωνσταντέλια, που δεν πρόλαβε να εκτελέσει, με τον Γιορντάνοφ να διώχνει σε σε κόρνερ. by Γιάννης Πολιάς
18:42
Και νέο κόρνερ. by Γιάννης Πολιάς
18:42
...και ακόμα ένα! by Γιάννης Πολιάς
18:44
82' Σέντρα-σουτ του Γιορντάνοφ, απευθείας στα χέρια του Κοτάρσκι η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
18:45
83' Κόντραρε το κοντινό σουτ του Ματσούο, στη συνέχεια ο Γιορντάνοφ έστειλε ψηλά άουτ την μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
18:45
83' Σμέκενς και Κάστρο στο ματς για τους Βέλγους. by Γιάννης Πολιάς
18:48
Έχουμε μπει στο τελευταίο πεντάλεπτο. by Γιάννης Πολιάς
18:51
89' Ρέτζιτς και Βαν Χάουτ περνούν κι αυτοί στο ματς για τη βελγική ομάδα. by Γιάννης Πολιάς
18:52
Μπήκαμε στις καθυστερήσεις. by Γιάννης Πολιάς
18:53
90+1' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς