Οι τέσσερις μεγάλες ρεβάνς για τα ημιτελικά σε Europa και Conference

Ρόμα-Λεβερκούζεν και Γιουβέντους-Σεβίλλη βγάζουν τις δύο φιναλίστ στον τελικό του Europa και τα Γουέστ Χαμ-Άλκμααρ και Φιορεντίνα-Βασιλεία το… δίδυμο του τελικού του Conference.

21:38
Καλησπέρα σας! by Μανώλης Μουσουράκης
21:39
Παρέα θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη των τεσσάρων ρεβάνς για τα ημιτελικά σε Europa League και Europa Conference League. by Μανώλης Μουσουράκης
21:43
Σεβίλλη-Γιουβέντους (1-1 το πρώτο παιχνίδι) και Μπάγερ Λεβερκούζεν-Ρόμα (νίκη 1-0 των Ιταλών στο πρώτο ματς) για το Europa League. Άλκμααρ-Γουέστ Χαμ (νίκη 2-1 των Άγγλων στον πρώτο αγώνα) και Βασιλεία-Φιορεντίνα (νίκη 2-1 των Ελβετών στην πρώτη αναμέτρηση) για το Europa Conference League. Θυμηθείτε τα highlights των πρώτων συγκρούσεων: by Μανώλης Μουσουράκης
21:43
Σέντρα σ' όλα τα γήπεδα στις 22:00. by Μανώλης Μουσουράκης
21:47
Οι αγώνες θα μεταδοθούν τηλεοπτικά από τα κανάλια της Cosmote (Cosmote Sport 2 HD, Cosmote Sport 3 HD, Cosmote Sport 8 HD και Cosmote Sport 7 HD, αντίστοιχα), με το Cosmote Sport 1 HD να δείχνει όλες τις αναμετρήσεις λεπτό προς λεπτό. by Μανώλης Μουσουράκης
21:51
Ας δούμε τις ενδεκάδες στα τέσσερα παιχνίδια. Βασικοί φυσικά για την Άλκμααρ οι Παυλίδης και Χατζηδιάκος. Εικόνα live 21975506/29096.jpg Εικόνα live 21975506/72138.jpg Εικόνα live 21975506/111361.jpg Εικόνα live 21975506/73333.jpg by Μανώλης Μουσουράκης
21:53
Υπενθυμίζεται ότι δεν ισχύει ο κανονοσμός του εκτός έδρας γκολ. Εφόσον χρειαστεί θα ακολουθήσει ημίωρη παράταση και η διαδικασία των πέναλτι. by Μανώλης Μουσουράκης
21:57
Οι ομάδες έχουν κάνει την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
22:01
Σέντρα σ' όλα τα ματς! by Μανώλης Μουσουράκης
22:04
Έχουν ξεκινήσει με ρυθμό οι αναμετρήσεις. Ήδη οι πρώτες στιγμές για Λεβερκούζεν και Άλκμααρ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:07
by Μανώλης Μουσουράκης
22:10
Η Σεβίλλη έχει αναλάβει την πρωτοβουλία των κινήσεων στο ματς με τη Γιουβέντους. Τεράστια η φανέλα της στον θεσμό, έχει και την τρομερή υποστρήριξη των οπαδών της... by Μανώλης Μουσουράκης
22:13
12' Δοκάρι για τη Λεβερκούζεν με τον Ντιαμπί! Πήγε να το... σπάσει με σουτάρα υπό πίεση από διαγώνια θέση! by Μανώλης Μουσουράκης
22:15
15' Τρομερή επέμβαση του Μπόνο ύστερα από κεφαλιά του σκόρερ της Γιουβέντους στο πρώτο ματς, Γκάτι, μετά από εκτέλεση κόρνερ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:16
Συμπληρώσαμε το πρώτο τέταρτο και στα τέσσερα γήπεδα. Αγνοείται το γκολ... by Μανώλης Μουσουράκης
22:16
Πάνω-κάτω η μπάλα στο Άλκμααρ-Γουέστ Χαμ, αλλά ούτε εκεί σκορ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:21
22:24
24' Μεγάλη επέμβαση του Σέζνι σε γυριστή κεφαλιά του Οκάμπος! Κυριολεκτικά πάνω στη γραμμή! by Μανώλης Μουσουράκης
22:25
22:26
25' Δοκάρι για τη Γουέστ Χαμ με σουτ εκτός περιοχής από τον Πακετά! by Μανώλης Μουσουράκης
22:30
Ημίωρο σ' όλες τις αναμετρήσεις, 0-0 παντού! by Μανώλης Μουσουράκης
22:32
22:34
34' Ευκαιρία για τη Σεβίλλη! Βολ-πλανέ του Ράκιτιτς εντός περιοχής, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα. by Μανώλης Μουσουράκης
22:35
35' ΓΚΟΛ η Φιορεντίνα! 1-0 στην έδρα της Βασιλείας! Σκόρερ ο Γκονζάλες με καρφωτή κεφαλιά ύστερα από εκτέλεση κόρνερ του Μπιράγκι. Ένα γκολ που φέρνει το συνολικό σκορ στο 2-2. by Μανώλης Μουσουράκης
22:36
Πιέζει (εδώ και ώρα) για το γκολ η Μπάγερ! by Μανώλης Μουσουράκης
22:42
42' Ακυρώνεται γκολ του Ραμπιό για τη Γιουβέντους ως οφσάιντ. Σωστή απόφαση. by Μανώλης Μουσουράκης
22:42
22:43
22:50
Εξέταση για πέναλτι στο Σεβίλλη-Γιουβέντους! Φαίνεται να υπάρχει παράβαση για σκληρό μαρκάρισμα του Κουαδράδο στον Όλιβερ Τόρες. by Μανώλης Μουσουράκης
22:51
Δεν δίνεται κάτι! Φάση που θα σηκώσει συζήτηση. Εξετάστηκε και το εάν το μαρκάρισμα γίνεται εντός ή εκτός, αλλά βάσει των ριπλέι φαίνεται να έχει γίνει εντός. by Μανώλης Μουσουράκης
22:51
Ημίχρονο σ' όλα τα γήπεδα: Μπάγερ Λεβερκούζεν-Ρόμα 0-0 Σεβίλλη-Γιουβέντους 0-0 Άλκμααρ-Γουέστ Χαμ 0-0 Βασιλεία-Φιορεντίνα 0-1 by Μανώλης Μουσουράκης
22:55
Δύο ματς θα οδηγηθούν στην παράταση εάν παραμείνουν ως έχουν, τα Σεβίλλη-Γιουβέντους και Βασιλεία-Φιορεντίνα. by Μανώλης Μουσουράκης
22:56
23:01
Η φάση στο Σεβίλλη-Γιουβέντους που θα σηκώσει συζήτηση: by Μανώλης Μουσουράκης
23:04
Πολύ σφοδρό το μαρκάρισμα. Φαίνεται να έχει βρει -έστω και ανεπαίσθητα- πρώτα μπάλα ο Κουαδράδο. Λογικά γι' αυτό δεν δόθηκε πέναλτι. by Μανώλης Μουσουράκης
23:05
Σέντρα σ' όλα τα ματς για το δεύτερο ημίχρονο. by Μανώλης Μουσουράκης
23:10
Γενικά έχει χάσει τον έλεγχο ο Ντάνι Μακέλι στο Σεβίλλη-Γιουβέντους. Όπως στη φάση με το μαρκάρισμα του Γκούντελι στον Φατζιόλι που δεν έδειξε ούτε κίτρινη. by Μανώλης Μουσουράκης
23:11
55' ΓΚΟΛ η Βασιλεία! 1-1 με τη Φιορεντίνα! Σκόρερ ο Αμντουνί με υπέροχο κατέβασμα εντός περιοχής και πλασέ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:15
58' Εξέταση VAR για πέναλτι στον Παυλίδη στο Άλκμααρ-Γουέστ Χαμ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:15
Δεν δίνεται κάτι. by Μανώλης Μουσουράκης
23:18
62' Ευκαιρία με τον Μπρένερ για τη Γιουβέντους, φεύγει δίπλα από το δοκάρι η μπάλα μετά την κεφαλιά που έπιασε. by Μανώλης Μουσουράκης
23:19
23:20
Μία ώρα αγώνα σ' όλα τα γήπεδα. Σκορ (1-1) μόνο στο Βασιλεία-Φιορεντίνα. by Μανώλης Μουσουράκης
23:25
65' ΓΚΟΛ η Γιουβέντους! 1-0 στην έδρα της Σεβίλλης! Σκόρερ ο Βλάχοβιτς στην πρώτη του επαφή με την μπάλα! Την κλέβει στο όριο της περιοχής, πατά στο κουτί και τη σκάβει υπέροχα πάνω από τον Μπόνο! by Μανώλης Μουσουράκης
23:27
67' Ακόμα μία σπουδαία επέμβαση από τον Ρουί Πατρίσιο, αυτή τη φορά σε σουτάρα εκτός περιοχής από τον Ντέμιρμπαϊ. Αδικείται από το 0-0 η Μπάγερ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:29
72' ΓΚΟΛ η Φιορεντίνα! Ξανά προβάδισμα (1-2) στην έδρα της Βασιλείας, πάλι με τον Γκονζάλες! Ο Αργεντινός άσος πήρε το «ριμπάουντ» από ασταθές διώξιμο και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με μονοκόμματο σουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
23:32
72' ΓΚΟΛ η Σεβίλλη! 1-1! Σκόρερ ο Σούσο με τρομερή πλασεδάρα εκτός περιοχής! by Μανώλης Μουσουράκης
23:42
Τα Σεβίλλη-Γιουβέντους και Βασιλεία-Φιορεντίνα θα οδηγηθούν στην παράταση, εάν δεν αλλάξει κάτι. by Μανώλης Μουσουράκης
23:45
23:46
Στις καθυστερήσεις τα ματς του Conference. by Μανώλης Μουσουράκης
23:46
Στο 87' εκείνα του Europa. by Μανώλης Μουσουράκης
23:50
90' Τεράστια επέμβαση του Σέζνι σε κεφαλιά του Εν Νεσίρι! by Μανώλης Μουσουράκης
23:50
Τελικό στο Βασιλεία-Φιορεντίνα: 1-2 και παράταση. by Μανώλης Μουσουράκης
23:52
90'+4' ΓΚΟΛ για τη Γουέστ Χαμ, 1-0 στην έδρα της Άλκμααρ με εξαιρετική ενέργεια του Φορνάλς! Κλειδώνουν την πρόκριση στον τελικό οι Άγγλοι! by Μανώλης Μουσουράκης
23:53
Τελικό και στο Σεβίλλη-Γιουβέντους: 1-1 και παράταση. by Μανώλης Μουσουράκης
23:54
Τελικό στο Άλκμααρ-Γουέστ Χαμ: 0-1. Οι φιλοξενούμενοι με δύο νίκες και συνολικό σκορ 3-1 προκρίνονται στον τελικό του Europa Conference League! by Μανώλης Μουσουράκης
23:56
Άρχισε η παράταση στο Βασιλεία-Φιορεντίνα! by Μανώλης Μουσουράκης
23:57
Στο 7ο από τα 8 λεπτά καθυστερήσεων στο Λεβερκούζεν. Πάντα στο 0-0! by Μανώλης Μουσουράκης
23:59
Τελευταίο σφύριγμα και στο Λεβερκούζεν. Η Μπάγερν κυριάρχησε, αλλά με το 0-0 και το 1-0 της Ρόμα από το πρώτο παιχνίδι θα αποκλειστεί. Στον τελικό του Europa League οι Ρωμαίοι, για δεύτερη σερή σεζόν σε ευρωπαϊκό τελικό (πέρυσι στο Conference)! by Μανώλης Μουσουράκης
23:59
Έξαλλοι πανηγυρισμοί από τον Μουρίνιο! by Μανώλης Μουσουράκης
00:00
Ξεκίνησε και η παράταση στη Σεβίλλη. by Μανώλης Μουσουράκης
00:00
00:02
95' Πρώτη ευκαιρία στην παράταση στη Σεβίλλη, είναι για τη Γιουβέντους με τον Κιέζα! by Μανώλης Μουσουράκης
00:02
95' ΓΚΟΛ η Σεβίλλη! 2-1! Ανατροπή με την κεφαλιά του Λαμέλα! Και τα τρία γκολ στο παιχνίδι σημειωμένα από αλλαγές! by Μανώλης Μουσουράκης
00:04
100' Γυρίζει ωραία ο Μποναβεντούρα για τη Φιορεντίνα, σουτάρει, αλλά μπλοκάρει ο Χιτς. Παραμένει το 1-2. by Μανώλης Μουσουράκης
00:09
Back to back κόρνερ για τη Γιουβέντους που εντείνει την πίεσή της. Περνούν όμως ανεκμετάλλευτα. by Μανώλης Μουσουράκης
00:11
00:11
Τα highlights από το Άλκμααρ-Γουέστ Χαμ: by Μανώλης Μουσουράκης
00:12
Εξαιρετική η πορεία της ομάδας των Παυλίδη-Χατζηδιάκου, αλλά δεν θα πάει τελικό. by Μανώλης Μουσουράκης
00:14
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο της παράτασης στο Σεβίλλη-Γιουβέντους, άρχισε το δεύτερο στο Βασιλεία-Φιορεντίνα. by Μανώλης Μουσουράκης
00:16
Διακοπή στο Βασιλεία-Φιορεντίνα. Φαίνεται πως υπάρχει πρόβλημα υγείας με κάποιον φίλο της Φιορεντίνα στην εξέδρα. Στο σημείο μετέβη και φορείο! by Μανώλης Μουσουράκης
00:27
116' Δεύτερη κίτρινη στον Ακούνια! Με δέκα η Σεβίλλη! by Μανώλης Μουσουράκης
00:30
Καθυστερήσεις στην παράταση του Βασιλεία-Φιορεντίνα. Δεν έχει φανεί ο έξτρας χρόνος, αλλά λογικά θα έχουμε πολλά λεπτά λόγω της διακοπής. by Μανώλης Μουσουράκης
00:31
123' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τη Φιορεντίνα! Ο Γιόβιτς βρίσκεται ολομόχανος στη γωνία της μακρινής περιοχής, αλλά το μονοκόμματο πλασέ του περνά άουτ. Δεν είχε καλή ισορροπία ο Σέρβος φορ, είχε και χρόνο για κάτι καλύτερο. by Μανώλης Μουσουράκης
00:32
Τέσσερα τα λεπτά του χρόνου των καθυστερήσεων στο Σεβίλλη-Γιουβέντους. «Αγκαλιά» με ακόμα έναν τελικό οι Σεβιγιάνοι! by Μανώλης Μουσουράκης
00:36
129' ΓΚΟΛ η Φιορεντίνα! 1-3! Σε φάση διαρκείας, ο Μπαράκ βρίσκεται ολομόναχος στη γωνία της μικρής περιοχής και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα! Τι φινάλε! Εκεί που οι δύο ομάδες ετοιμάζονταν για τη διαδικασία των πέναλτι... by Μανώλης Μουσουράκης
00:42
Τέλος και στα δύο γήπεδα! by Μανώλης Μουσουράκης
00:44
Σεβίλλη-Γιουβέντους: 2-1. Οι Ανδαλουσιανοί με ανατροπή και συνολικό σκορ 3-2 θα προκριθούν στον τελικό του Europa League, όπου θα αντιμετωπίσουν τη Ρόμα! by Μανώλης Μουσουράκης
00:45
Βασιλεία-Φιορεντίνα: 1-3. Με «χρυσό» χτύπημα του Μπαράκ στο 129' και συνολικό σκορ 4-3, οι «βιόλα» θα προκριθούν στον τελικό του Europa Conference League, όπου θα αντιμετωπίσωουν τη Γουέστ Χαμ! by Μανώλης Μουσουράκης