Όλα τα παιχνίδια είναι προγραμματισμένα για τις 22:00. by Δημήτρης Κάππας
Φυσικά, είναι μία σημαντική στιγμή για τους Παυλίδη και Χατζηδιάκο, οι οποίοι θα αγωνιστούν για πρώτη φορά σε έναν ημιτελικό ευρωπαϊκής διοργάνωσης. by Δημήτρης Κάππας
Όλα είναι σχεδόν έτοιμα για την έναρξη σε όλες τις αναμετρήσεις! by Δημήτρης Κάππας
Σέντρα στη Φλωρεντία, όπου είναι και το πρώτο παιχνίδι που ξεκινά. by Δημήτρης Κάππας
Έχουν ξεκινήσει όλα τα παιχνίδια πλέον. by Δημήτρης Κάππας
22:02
by Δημήτρης Κάππας
22:03
3' Μακρινό σουτ του Λοκατέλι, η μπάλα πολύ πάνω από την εστία του Μπόνο. by Δημήτρης Κάππας
22:05
Συμπληρώθηκε το πρώτο πεντάλεπτο σε όλα τα γήπεδα, χωρίς κάποια σημαντική ευκαιρία έως τώρα. by Δημήτρης Κάππας
22:06
6' Πρώτη καλή στιγμή για τη Φιορεντίνα. Ο Μπιράγκι έκανε ωραία σέντρα για τον Μποναβεντύρα, αλλά το πλασέ του Ιταλού μέσου δεν ανησύχησε τον τερματοφύλακα της Βασιλείας. by Δημήτρης Κάππας
22:07
7' Γκοοολ για τη Βασιλεία! Ο Ογκουστέν σκοράρει σε κενή εστία, αλλά υπάρχει οφσάιντ στην αρχή της φάσης. by Δημήτρης Κάππας
22:09
6' Η Λεβερκούζεν έχασε τεράστια ευκαιρία να ανοίξει το σκορ, με τον Βιρτζ να μην μπορεί να νικήσει τον Ρούι Πατρίσιο από το ύψος της περιοχής. by Δημήτρης Κάππας
22:10
Δέκα λεπτά σε όλες τις αναμετρήσεις, χωρίς να έχει σημειωθεί κάποιο γκολ έως τώρα. by Δημήτρης Κάππας
22:13
12' Καλή στιγμή για τη Γιουβέντους. Οι παίκτες των «μπιανκονέρι» βγήκαν στην κόντρα, ο Βλάχοβιτς βρήκε τον Κόστιτς στα αριστερά, αλλά του σουτ του Σέρβου πέρασε άουτ. by Δημήτρης Κάππας
22:14
13' Τεράστια ευκαιρία για τη Γουέστ Χαμ. Ο Μπενραχμά έκανε ωραία κίνηση και σουτ, με τον Ράιαν να εκτινάσσεται στη γωνία του και να διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ. Σπουδαία επέμβαση του Αυστραλού τερματοφύλακα! by Δημήτρης Κάππας
22:15
22:16
22:16
22:19
18' Μεγάλη ευκαιρία για τη Βασιλεία με σουτ του Εντόι, έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Τερατσάνο. by Δημήτρης Κάππας
22:20
19' Σπουδαία ευκαιρία για τη Γιουβέντους. Ο Κόστιτς βρήκε τον Βλάχοβιτς με φανταστική παράλληλη μπαλιά, αλλά ο Σέρβος επιθετικό δεν έβαλε σωστά το πόδι του και δεν κατάφερε να πλασάρει σε κενή εστία, με την μπάλα να καταλήγει άουτ. by Δημήτρης Κάππας
22:21
Παράλληλα, μία πολύ καλή ευκαιρία είχε και η Ρόμα, με τον Χραντέτσκι να λέει «όχι» στην κεφαλιά του Ιμπάνιεθ. by Δημήτρης Κάππας
22:22
Πάνω από 20 λεπτά σε όλα τα παιχνίδι, χωρίς να έχει σημειωθεί κάποιο τέρμα. by Δημήτρης Κάππας
22:23
Το ακυρωθέν γκολ της Βασιλείας: by Δημήτρης Κάππας
22:25
25' Γκοοολ για την Φιορεντίνα! Μετά από φανταστική εκτέλεση του Μπιράγκι, ο Κούαρτα πήρε την πρώτη κεφαλιά και ο Αρτούρ Καμπράλ σε κενή εστία άνοιξε το σκορ κόντρα στην παλιά του ομάδα, για το 1-0! by Δημήτρης Κάππας
22:26
26' Γκοοολ για τη Σεβίλλη! Ο Οκάμπος έφυγε στην κόντρα και πάσαρε παράλληλα προς την περιοχή της Γιουβέντους, ο Χιλ άφησε πανέξυπνα την μπάλα και ο Εν Νεσίρι με όμορφο πλασέ έκανε το 0-1! by Δημήτρης Κάππας
22:28
Η μεγάλη ευκαιρία του Βλάχοβιτς: by Δημήτρης Κάππας
22:29
Η απόκρουση του Χραντέτσκι: by Δημήτρης Κάππας
22:30
Συμπληρώθηκε το πρώτο μισάωρο σε όλα τα γήπεδα, η Φιορεντίνα έχει ανοίξει το σκορ κόντρα στη Βασιλεία, ενώ το ίδιο έχει κάνει και η Σεβίλλη στην έδρα της Γιουβέντους. by Δημήτρης Κάππας
22:31
Η απίθανη επέμβαση του Ράιαν: by Δημήτρης Κάππας
22:36
35' Ο Χατζηδιάκος είναι στο έδαφος και δείχνει να πονά. by Δημήτρης Κάππας
22:36
Σηκώνεται ο Έλληνας αμυντικός, ο οποίος φαίνεται πως δεν έχει κάτι σοβαρό. by Δημήτρης Κάππας
22:38
Το γκολ της Σεβίλλης: by Δημήτρης Κάππας
22:39
39' Πολύ ώραιο σουτ του Ράκιτιτς εκτός περιοχής, διώχνει σε κόρνερ ο Σέζνι. by Δημήτρης Κάππας
22:41
Το γκολ της Φιορεντίνα: by Δημήτρης Κάππας
22:41
41' Γκοοολ για την Άλκμααρ! Οι Ολλανδοί βγήκαν στην αντεπίθεση και άλλαξαν ωραία την μπάλα, με τον Μάινανς να βρίσκει τον Ράιντερς, ο οποίος με ένα φοβερό σουτ εκτός περιοχής αιφνιδίασε τον Αρεολά για το 0-1! by Δημήτρης Κάππας
22:46
45 λεπτά σε όλα τα παιχνίδια, στο μοναδικό παιχνίδι που δεν έχει μπει γκολ, είναι σε αυτό ανάμεσα σε Ρόμα και Φιορεντίνα. by Δημήτρης Κάππας
22:47
Τέλος στη Φλωρεντία. Φιορεντίνα-Βασιλεία 1-0. by Δημήτρης Κάππας
22:48
Ημίχρονο και στο Λονδίνο. Γουέστ Χαμ-Άλκμααρ 0-1. by Δημήτρης Κάππας
22:49
Ημίχρονο και σε Ρώμη και Τορίνο. Ρόμα-Λεβερκούζεν 0-0 και Γιουβέντους-Σεβίλλη 0-1. by Δημήτρης Κάππας
22:59
Το γκολ της Άλκμααρ: by Δημήτρης Κάππας
23:00
Η απόκρουση του Σέζνι: by Δημήτρης Κάππας
23:04
Σέντρα στο δεύτερο μέρος στη Φλωρεντία, από στιγμή σε στιγμή ξεκινούν και τα υπόλοιπα παιχνίδια. by Δημήτρης Κάππας
23:05
Έχει ξεκινήσει το δεύτερο μέρος σε όλες τις αναμετρήσεις. by Δημήτρης Κάππας
23:08
Η όμορφη στιγμή με Μουρίνιο και Τσάμπι Αλόνσο: by Δημήτρης Κάππας
23:08
Πιέζουν για το γκολ της ισοφάρισης Γουέστ Χαμ και Γιουβέντους. by Δημήτρης Κάππας
23:12
Έχει ανέβει αρκετά ο ρυθμός και στις τέσσερις αναμετρήσεις. by Δημήτρης Κάππας
23:13
54' Καλή στιγμή για τη Φιορεντίνα. Σουτ του Μαντράγκορα μέσα από την περιοχή, η μπάλα πάνω από την εστία του Χιτζ. by Δημήτρης Κάππας
23:14
56' Ακόμη μία καλή στιγμή για τη Φιορεντίνα, αλλά το σουτ του Ικονέ εκτός περιοχής περνά πολύ πάνω από το δοκάρι του Χιτζ. by Δημήτρης Κάππας
23:17
57' Ανεβαίνουν τα αίματα στο Ρόμα-Λεβερκούζεν, με τον Ντιαμπί να παίρνει κίτρινη κάρτα για φάουλ στον Πελεγκρίνι. by Δημήτρης Κάππας
23:21
60 λεπτά σε όλα τα παιχνίδια, κανένα γκολ στο δεύτερο μέρος έως τώρα. by Δημήτρης Κάππας
23:22
63' Γκοοοολ για τη Ρόμα. Ο Έιμπραχαμ βρέθηκε στην περιοχή της Λεβερκούζεν και σούταρε από πλεονεκτική θέση, ο Χράντετσκι απέκρουσε, αλλά ο Μποβέ πήρε το ριμπάουντ και έκανε το 1-1! by Δημήτρης Κάππας
23:24
66' ΠΕΝΑΛΤΙ για τη Γουέστ Χαμ! Ο Ράιαν έκανε κακή έξοδο και βρήκε τον Σούτσεκ, με τον διαιτητή να δείχνει την άσπρη βούλα. by Δημήτρης Κάππας
23:26
67' Γκοοοολ για τη Γουέστ Χαμ! Πολύ δυνατή εκτέλεση του Μπενραχμά, ο οποίος βρίσκει το πλαϊνό δίχτυ της εστίας του Ράιαν, που είχε πέσει από τη σωστή πλευρά, 1-1! by Δημήτρης Κάππας
23:28
Πιέζει για το 1-1 η Γιουβέντους στα τελευταία λεπτά, χωρίς όμως να μπορεί να βρει το πολυπόθητο γκολ. by Δημήτρης Κάππας
23:29
71' Γκοοολ για τη Βασιλεία! Καταπληκτικό τέρμα για τους Ελβετούς. Το γκολ ξεκίνησε από τον τερματοφύλακα, τον Χιτζ, με τον Τζάκα να γίνει αποδέκτης της μπάλας, να περνά όποιον βρίσκει μπροστά και με σουτ εκτός περιοχής να κάνει το 1-1! by Δημήτρης Κάππας
23:32
Το γκολ της Ρόμα: by Δημήτρης Κάππας
23:34
76' Γκοοοολ για τη Γουέστ Χαμ! Μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Ράις έγινε αποδέκτης της μπάλας και σέντρα, ο Αγκέρντ πήρε την κεφαλιά, η μπάλα απομακρύνθηκε πάνω στη γραμμή, αλλά ο Αντόνιο με κοντινό πλασέ έκανε το 2-1, ανατρέποντας πλήρως τα δεδομένα. by Δημήτρης Κάππας
23:37
Το 1-1 της Γουέστ Χαμ: by Δημήτρης Κάππας
23:38
80' Καλή στιγμή για τη Φιορεντίνα, αλλά η κεφαλιά του Μαρτίνεζ Κουάρτα πέρασε άουτ. by Δημήτρης Κάππας
23:41
Το 1-1 της Βασιλείας: by Δημήτρης Κάππας
23:41
Τελευταίο δεκάλεπτο σε όλες τις αναμετρήσεις. by Δημήτρης Κάππας
23:42
Γιουβέντους-Σεβίλλη 0-1 Ρόμα-Λεβερκούζεν 1-0 Γουέστ Χαμ-Άλκμααρ 2-1 Φιορεντίνα-Βασιλεία 1-1 by Δημήτρης Κάππας
23:44
Ψάχνουν έντονα το γκολ της ισοφάρισης Γιουβέντους και Λεβερκούζεν. by Δημήτρης Κάππας
23:45
86' Ζητά πέναλτι σε μαρκάρισμα στον Ραμπιό η Γιουβέντους, «παίζεται λέει ο διαιτητής by Δημήτρης Κάππας
23:46
Λιγότερο από πέντε λεπτά μέχρι τα 90 σε όλα τα γήπεδα. by Δημήτρης Κάππας
23:47
87' Απίθανη ευκαιρία για τη Λεβερκούζεν! Μετά από σέντρα στην περιοχή της Ρόμα, ο Πατρίσιο έκανε κακή έξοδο και έχασε την μπάλα, αλλά ο Φρίμπονγκ δεν κατάφερε να σκοράρει, με τον Ιμπάνιεθ να απομακρύνει με το σώμα πάνω στη γραμμή. by Δημήτρης Κάππας
23:50
Συμπληρώθηκαν τα 90 λεπτά σε όλα τα γήπεδα. by Δημήτρης Κάππας
23:50
Έξι λεπτά καθυστερήσεις στο Γιουβέντους-Σεβίλλη. by Δημήτρης Κάππας
23:51
90'+2' Γκοοοολ για τη Βασιλεία! Μετά από εκτέλεση φάουλ, η μπάλα έφτασε στον Ζεκίρι, όπου σέντραρε στην περιοχή, με τον Αμντουνί να κάνει με κοντινό πλασέ το 1-2! Σπουδαία ανατροπή και για τη Βασιλεία! by Δημήτρης Κάππας
23:55
Απομένει μόνο το παιχνίδι της Γιουβέντους με τη Σεβίλλη, στο οποίο απομένουν μερικά δευτερόλεπτα. by Δημήτρης Κάππας
23:56
90'+7' Κόρνερ για τη Γιουβέντους. by Δημήτρης Κάππας
23:56
90'+7' Γκοοοολ για τη Γιουβέντους! Μετά το κόρνερ του Κιέζα, ο Ντανί έκανε την κεφαλιά, ο Πογκμπά μία δεύτερη με πορεία προς την εστία, με τον Γκάτι να σκοράρει με τρίτη κεφαλιά σε κενή εστία για το 1-1! by Δημήτρης Κάππας
23:58
Τέλος και στο Τορίνο. Γιουβέντους-Σεβίλλη 1-1. by Δημήτρης Κάππας
00:00
Αναλυτικά τα αποτελέσματα των πρώτων παιχνιδιών σε Europa League και Europa Conference League: Γουέστ Χαμ-Άλκμααρ 2-1 Φιορεντίνα-Βασιλεία 1-2 Ρόμα-Λεβερκούζεν 1-0 Γιουβέντους-Σεβίλλη 1-1 by Δημήτρης Κάππας