Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη των ρεβάνς των «8» σε Europa & Conference League.

21:41
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε ζωντανά την εξέλιξη των αναμετρήσεων, τόσο των επαναληπτικών του Europa League, όσο και των Conference League. by Λουκάς Χατζής
21:43
Στο Europa League έχουμε τέσσερις αναμετρήσεις: Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ-Μπάγερ Λεβερκούζεν (1-1 πρώτος αγώνας) Ρόμα-Φέγενορντ (0-1 πρώτος αγώνας Σεβίλλη-Μάντσεστερ Γ. (2-2 πρώτος αγώνας) Σπόρτινγκ Λ.-Γιουβέντους (0-1 πρώτος αγώνας) by Λουκάς Χατζής
21:45
Στο Conference League τώρα αναμετρώνται: Γουέστ-Χαμ-Γάνδη (1-1 πρώτος αγώνας) Νις-Βασιλεία (2-2 πρώτος αγώνας) by Λουκάς Χατζής
21:46
Όπως μπορείτε να δείτε, σε όλα τα παιχνίδια, η πρόκριση είναι ανοικτή! by Λουκάς Χατζής
21:48
Νωρίτερα, το εισιτήριο για τα ημιτελικά του Conference πήρε η Φιορεντίνα μετά από ένα επεισοδιακό ματς με τη Λεχ Πόζναν στη Φλωρεντία, εκεί όπυο παρά την ήττα με 3-2, οι «βιόλα» πήραν την πρόκριση μετά και τη νίκη τους στο πρώτο ματς με 4-1! by Λουκάς Χατζής
21:50
Όπως είναι λογικό, όλα τα φώτα είναι στραμμένα στο μεγάλο παιχνίδι ανάμεσα στη Σεβίλλη και τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ για το Europa League μετά και το 2-2 του «Ολντ Τράφορντ». by Λουκάς Χατζής
21:51
21:53
Να πούμε πως το παιχνίδι ανάμεσα στην Άλκμααρ και τη Άντερλεχτ έχει οδηγηθεί στην παράταση, μετά και τα δύο γκολ του Βαγγέλη Παυλίδη στο πρώτο μέρος (2-0 τελικό)! by Λουκάς Χατζής
21:54
Δείτε τα γκολ του Έλληνα στράικερ: by Λουκάς Χατζής
21:55
Σε περίπου πέντε λεπτά θα έχουμε την πρώτη σέντρα στις έξι αυτές αναμετρήσεις. by Λουκάς Χατζής
22:01
2' ΓΚΟΛ για τη Μπάγερ Λεβερκούζεν για το 0-1 επί της Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ! Σκόρερ για τις «ασπιρίνες» είναι ο Μούσα Ντιαμπί, με τον Γάλλο να σκοράρει από κοντά πολύ νωρίς στο ματς. Πλέον οι Γερμανοί είναι στο 2-1 στα συνολικά γκολ. by Λουκάς Χατζής
22:05
Τρομερή και η ατμόσφαιρα στο «Ολίμπικο» και στο ματς της Ρόμα με τη Φέγενορντ! Εικόνα live 21975150/12150.jpg by Λουκάς Χατζής
22:06
5' Στο Νις-Βασιλεία, οι Γάλλοι έχουν μπει πολύ δυνατά σε αυτό το ξεκίνημα του ματς. by Λουκάς Χατζής
22:07
5' Καλή στιγμή για τη Ρόμα με το σουτ του Κριστάντε να περνάει λίγο άουτ. (Ρόμα-Φέγενορντ). by Λουκάς Χατζής
22:08
6' Γκολ για τη Νις επί της Βασιλείας, με τον Μόφι πάντως να βρίσκεται σε θέση οφσάιντ και το γκολ να ακυρώνεται τελικώς σωστά... by Λουκάς Χατζής
22:08
8' ΓΚΟΟΟΛ για τη Σεβίλλη για το 1-0 επί της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ! Τραγικό λάθος - ένα ακόμα στη φετινή σεζόν - και φθηνό πούλημα της μπάλας από τον Μαγκουάιρ, με τον Εν-Νεσίρι να βγαίνει φάτσα με τον Ντε Χέα για το 1-0. by Λουκάς Χατζής
22:11
9' ΓΚΟΛ για τη Γιουβέντους μέσα στην έδρα της Σπόρτινγκ Λισαβόνας! Σκόρερ ο Ραμπιό, με τους «μπιανκονέρι» πλέον να παίρνουν αέρα δύο τερμάτων στο συνολικό σκορ (2-0)! by Λουκάς Χατζής
22:12
10' ΓΚΟΛ για τη Νις και 1-0 επί της Βασιλείας (3-2 συνολικό)! Οι Γάλλοι εξαργύρωσαν το εκρηκτικό τους δεκάλεπτο με το τέρμα του Λαμπόρντ. by Λουκάς Χατζής
22:13
by Λουκάς Χατζής
22:14
13' Εξέταση του VAR για πέναλτι υπέρ της Ρόμα. Τελικώς, ο διαιτητής αποφασίζει να μη δώσει παράβαση. by Λουκάς Χατζής
22:15
Σε αυτό το πρώτο τέταρτο των αγώνων, υπάρχει σκορ στα 4 από τα 6 παιχνίδια! Μας αποζημιώνουν Europa και Conference League μέχρι στιγμής. by Λουκάς Χατζής
22:16
16' Φάουλ σε καλό σημείο για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. by Λουκάς Χατζής
22:17
Έδιωξε η άμυνα της Σεβίλλη. by Λουκάς Χατζής
22:18
18' Πέναλτι για την Σπόρτινγκ κόντρα στη Γιουβέντους! Άτσαλο μαρκάρισμα του σκόρερ Ραμπιό στον Ουγκάρτε. by Λουκάς Χατζής
22:20
20' ΓΚΟΟΟΛ για την Σπόρτινγκ με πέναλτι του Έντουαρτς για το 1-1 απέναντι στη Γιουβέντους (1-2 συνολικό σκορ). by Λουκάς Χατζής
22:22
Ολοκληρώθηκε και το έξτρα μισάωρο της παράτασης στο Άλκμααρ-Άντερλεχτ (2-0), με το ματς να οδηγείται πλέον στα πέναλτι! by Λουκάς Χατζής
22:24
23' Ακόμα μία καλή στιγμή για τη Νις, η οποία φαίνεται πως έχει κυριαρχήσει απόλυτα σε αυτά τα πρώτα λεπτά επί της Βασιλείας. by Λουκάς Χατζής
22:26
25' VAR στο Ρόμα-Φέγενορντ για πιθανό πέναλτι υπέρ των Ολλανδών για χέρι αμυντικού των «τζαλορόσι». by Λουκάς Χατζής
22:26
Δεν υπάρχει παράβαση σύμφωνα με τον διαιτητή, συνεχίζεται το ματς κανονικά. by Λουκάς Χατζής
22:28
26' Η Γάνδη σοκάρει τη Γουέστ Χαμ με σκόρερ τον Κάιπερς για το 1-0 στο Λονδίνο! Προβάδισμα πρόκρισης για τος Βέλγους μετά το 1-1 του πρώτου αγώνα. by Λουκάς Χατζής
22:28
22:30
Το τραγικό λάθος του Μαγκουάιρ για το προβάδισμα πρόκρισης της Σεβίλλης: by Λουκάς Χατζής
22:31
Και το γκολ της Μπάγερ στο 2ο λεπτό επί της Σεν Ζιλουάζ: by Λουκάς Χατζής
22:33
32' Μεγάλη ένταση στο «Ολίμπικο» ανάμεσα στους παίκτες της Ρόμα και της Φέγενορντ . by Λουκάς Χατζής
22:34
Στα ημιτελικά του Conference League προκρίθηκε η Άλκμααρ του Βαγγέλη Παυλίδη, επικρατώντας 4-1 στα πέναλτι της Άντερλεχτ! by Λουκάς Χατζής
22:35
34' Στα τελευταία λεπτά, η Σπόρτινγκ Λ. πιέζει ασφυκτικά τη Γιουβέντους. by Λουκάς Χατζής
22:35
Τεράστια ευκαιρία για το 2-1 η Σπόρτινγκ με την κεφαλιά του Ντιομάντε να περνάει ελάχιστα δίπλα από το δοκάρι της Γιούβε! by Λουκάς Χατζής
22:36
Το γκολ του Κάιπερς με το οποίο η Γάνδη «πάγωσε» τη Χουέστ Χαμ στο Λονδίνο: by Λουκάς Χατζής
22:37
37' ΓΚΟΛ από την Μπάγερ Λεβερκούζεν για το 2-0 επί της Σεν Ζιλουάζ στο Βέλγιο (1-3 συνολικό σκορ). Εξαιρετική αντεπίθεση για τις «ασπιρίνες» με τον Μπάκερ από κοντά να πετυχαίνει το γκολ. by Λουκάς Χατζής
22:39
37' ΓΚΟΛ από τη Γουέστ Χαμ με το οποίο φέρνει το ματς (1-1) με τη Γάνδη (2-2 συνολικά γκολ). Σκόρερ ο Αντόνιο. by Λουκάς Χατζής
22:41
Δείτε τα γκολ των Ραμπιό και Έντουαρτς για το 1-1 του Σπόρτινγκ-Γιουβέντους: by Λουκάς Χατζής
22:41
41' ΓΚΟΛ από τη Σεβίλλη για το 2-0 επί της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. by Λουκάς Χατζής
22:42
Σκορερ ο Ακούνια, αλλά η φάση ελέγχεται για οφσάιντ. Από την κανονική λήξη φάνηκε δεν φαίνεται ξεκάθαρη η φάση. by Λουκάς Χατζής
22:42
Τεράστια η αγωνία στην Ανδαλουσία... by Λουκάς Χατζής
22:43
Άκυρο το γκολ του Ακούνια, με το VAR να δείχνει πως ο σκόρερ της Σεβίλλης ήταν οφσάιντ. Παραμένει το 1-0 των Σεβιγιάνων επί της Γιουνάιτεντ. by Λουκάς Χατζής
22:44
43' Φωνές τώρα της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ για πέναλτι. by Λουκάς Χατζής
22:44
22:47
Διαβάστε εδώ αναλυτικά για τον θρίαμβο της Άλκμααρ και του Βαγγέλη Παυλίδη και την πρόκριση στα ημιτελικά του Conference League! by Λουκάς Χατζής
22:48
Έχουμε ημίχρονο στο Νις-Βασιλεία (1-0) και Σεν Ζιλουάζ-Μπάγερ Λ. (0-2). by Λουκάς Χατζής
22:49
Το τέρμα του Αντόνιο για την ισοφάριση της Γουέστ Χαμ κόντρα στη Γάνδη: by Λουκάς Χατζής
22:49
45+4' Απίθανη «οβίδα» του Ράκιτιτς στο Σεβίλλη-Μάντσεστερ Γ., βγάζει σωτήρια με το στήθος ο Κασεμίρο προ του Ντε Χέα! by Λουκάς Χατζής
22:50
Πλέον έχουμε ημίχρονο και στα έξι παιχνίδια. by Λουκάς Χατζής
22:51
Τα σκορ του πρώτου ημιχρόνου στο Europa League: Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ-Μπάγερ Λεβερκούζεν 0-2 (1-1 πρώτος αγώνας) Ρόμα-Φέγενορντ 0-0 (0-1 πρώτος αγώνας) Σεβίλλη-Μάντσεστερ Γ. 1-0 (2-2 πρώτος αγώνας) Σπόρτινγκ Λ.-Γιουβέντους 1-1 (0-1 πρώτος αγώνας) by Λουκάς Χατζής
22:52
Τα σκορ του πρώτου ημιχρόνου στο Conference League: Γουέστ-Χαμ-Γάνδη 1-1 (1-1 πρώτος αγώνας) Νις-Βασιλεία 1-0 (2-2 πρώτος αγώνας) by Λουκάς Χατζής
22:53
Μιας και έχουμε μια ολιγόλεπτη διακοπή λόγω ημιχρόνων, απολαύστε τα highlights από την πρόκριση της Άλκμααρ επί της Άντερλεχτ και τα γκολ του Βαγγέλη Παυλίδη: by Λουκάς Χατζής
23:05
Ξεκίνησαν τα παιχνίδια Νις-Βασιλεία και Ουνιόν-Μπάγερν. by Λουκάς Χατζής
23:07
47' ΓΚΟΛ για τη Σεβίλλη και 2-0 επί της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (4-2 συνολικό σκορ)! Σκόρερ ο Μπαντέ και μάλιστα με τον... ώμο (!) μετά από εκτέλεση κόρνερ! by Λουκάς Χατζής
23:08
Το δεύτερο γκολ της Μπάγερ Λεβερκούζεν: by Λουκάς Χατζής
23:09
46' Δοκάρι για τη Ρόμα με τον Μπελότι, στα πρώτα δευτερόλεπτα του δευτέρου ημιχρόνου στο ματς με τη Φέγενορντ! by Λουκάς Χατζής
23:10
Το μοναδικό ματς που δεν έχει γκολ μέχρι στιγμής είναι αυτό στο «Ολίμπικο». by Λουκάς Χατζής
23:11
50' Δοκάρι για τη Γουέστ Χαμ με τον Σούτσεκ. Παραμένει το 1-1 με τη Γάνδη. by Λουκάς Χατζής
23:12
Απίθανη χαμένη ευκαιρία για τη Σεβίλλη με τον Ντε Χέα να βγάζει πάνω στην γραμμή! by Λουκάς Χατζής
23:15
52' Μικρή διακοπή στο Γουέστ Χαμ-Γάνδη για πέναλτι υπέρ των Άγγλων. Ο διαιτητής πήγε να τσεκάρει το VAR. by Λουκάς Χατζής
23:16
ΠΕΝΑΛΤΙ για τα «σφυριά»! by Λουκάς Χατζής
23:16
55' ΓΚΟΛ για τη Γουέστ Χαμ με πέναλτι του Πακετά και 2-1 επί της Γάνδης (3-2 συνολικό σκορ)! by Λουκάς Χατζής
23:19
61' ΓΚΟΟΟΛ για τη Μπάγερ Λεβερκούζεν για το 3-0 επί της Ουνιόν Σεν Ζελουάζ μέσα στο Βέλγιο (4-1 το συνολικό σκορ)! Τραγικό λάθος του κίπερ Μόρις, με τον Φιρπόνκ να κλέβει και να σκοράρει προ κενής εστίας. by Λουκάς Χατζής
23:20
58' ΓΚΟΟΟΛ για τη Γουέστ Χαμ για το 3-1 επί της Γάνδης (4-2 συνολικό σκορ)! Τα «σφυριά» φαίνεται πως καθαρίζουν την υπόθεση πρόκριση με δύο γκολ μέσα σε τρία λεπτά στο δεύτερο μέρος. Σκόρερ για το τρίτο τέρμα ο Ράις με υπέροχη ατομική ενέργεια! by Λουκάς Χατζής
23:21
Το γκολ του Μπαντέ για το 2-0 της Σεβίλλης επί της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: by Λουκάς Χατζής
23:22
65' ΓΚΟΛ για τη Σεν Ζιλουάζ που μειώνει σε 3-1 την Μπάγερ Λεβερκούζεν με τέρμα του Τέρχο! by Λουκάς Χατζής
23:22
60' ΓΚΟΟΟΛ για τη Ρόμα και 1-0 επί της Φέγενορντ (1-1 συνολικά γκολ)! Ο Σπινατσόλα ήταν ο σκόρερ για τους «τζαλορόσι» σε μια πολύ περίεργη φάση διαρκείας, καθώς 5 (!) παίκτες της Φέγενορντ δεν μπόρεσαν να απομακρύνουν την μπάλα μέσα από την περιοχή τους. by Λουκάς Χατζής
23:27
64' ΓΚΟΟΟΛ για τη Γουέστ Χαμ με σκόρερ τον Αντόνιο στην αντεπίθεση, και κάπως έτσι, τα «σφυριά» κάνουν το 4-1 επί της Γάνδης και σε συνδυασμό με το υπέρ 1-1 του πρώτου αγώνα, αγκαλιάζουν το εισιτήριο για τα ημιτελικά. by Λουκάς Χατζής
23:29
Η τεράστια ευκαιρία της Σεβίλλης για το 3-0 επί της Γιουνάιτεντ: by Λουκάς Χατζής
23:30
68' Διακοπή στο Ρόμα-Φέγενορντ καθώς δύο παίκτες των φιλοξενούμενων βρίσκονται στον αγωνιστικό χώρο λόγω τραυματισμού. by Λουκάς Χατζής
23:31
71' Στημένη μπάλα σε πολύ καλό σημείο τώρα για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. by Λουκάς Χατζής
23:32
72' Τρομερή εκτέλεση του Έρικσεν, με την μπάλα να φεύγει ελάχιστα δίπλα από το δεξί δοκάρι των Ισπανών. Μεγάλη ευκαιρία να ξαναμπεί στο ματς η Γιουνάιτεντ. by Λουκάς Χατζής
23:33
70' Ακυρώθηκε γκολ της Γουέστ Χαμ. Παραμένει το 4-1. by Λουκάς Χατζής
23:34
74' Καλή στιγμή για τη Σεβίλλη, με το σουτ του Φερνάντο να κοντράρει σε σώμα αμυντικού και να καταλήγει σε κόρνερ. by Λουκάς Χατζής
23:35
Το γκολ του Σπινατσόλα με το οποίο σηκώθηκε στο... πόδι το «Ολίμπικο»: by Λουκάς Χατζής
23:37
79' ΓΚΟΛ για τη Λεβερκούζεν για το 4-1 επί της Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ με το πρώτο τέρμα του Χόζεκ φέτος στην Ευρώπη. by Λουκάς Χατζής
23:39
77' Ακυρώνεται γκολ της Ρόμα για επιθετικό φάουλ στην αρχή της φάσης. by Λουκάς Χατζής
23:43
81' ΓΚΟΟΟΛ για τη Σεβίλλη που στήνει πάρτι στο «Σάντσεθ Πιθχουάν» με καλεσμένη τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ την οποία και «σκορπά» με 3-0, μετά και το γκολ του Εν-Νεσίρι έπειτα από τραγικό λάθος του Ντε Χέα. Ο Ισπανός κίπερ και ο Μαγκουάιρ... καταδίκασαν τους «κόκκινους διαβόλους». by Λουκάς Χατζής
23:44
81' ΓΚΟΟΟΛ για τη Φέγενορντ και 1-1 με τη Ρόμα (2-1 το συνολικό σκορ υπέρ των Ολλανδών). by Λουκάς Χατζής
23:45
87' Η Βασιλεία «σοκάρει» τη Νις με τον Ογκουστίν για το 1-1 και πλέον το ενδεχόμενο της παράτασης είναι πολύ ορατό μετά και το 2-2 του πρώτου ματς! by Λουκάς Χατζής
23:47
88' Τεράστια ευκαιρία για το 2-1 με τον Κόατες για την Σπόρτινγκ Λισαβόνας. by Λουκάς Χατζής
23:48
Μπήκαμε στις καθυστερήσεις του αγώνα στο Νις-Βασιλεία και Ουνιόν-Μπάγερ Λ. by Λουκάς Χατζής
23:49
90' Τεράστια ευκαιρία για τη Σπόρτινγκ Λισαβόνας και πάλι με τον Κόατες, με τον Ντανίλο να βγάζει την μπάλα πάνω στην γραμμή! by Λουκάς Χατζής
23:51
Τελείωσε το ματς στο Βέλγιο, με την Μπάγερ Λεβερκούζεν να επικρατεί 4-1 της Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ και να παίρνει το εισιτήριο για τα ημιτελικά του Europa League. by Λουκάς Χατζής
23:53
89' ΓΚΟΟΟΛ για τη Ρόμα για το 2-1 επί της Φέγενορντ με σκόρερ τον Ντιμπάλα! Αν μείνει αυτό το σκορ τότε το ματς θα οδηγηθεί στην παράταση λόγω της νίκης των Βέλγων με 1-0 στο πρώτο ματς. by Λουκάς Χατζής
23:54
Ολοκληρώθηκε το Νις-Βασιλεία με σκορ 1-1. Παράταση λοιπόν στη Νίκαια της Γαλλίας μετά το 2-2 του πρώτου ματς. by Λουκάς Χατζής
23:54
Τέλος και το ματς στην Ανδαλουσία με τη Σεβίλλη να παίρνει την πρόκριση με το επιβλητικό 3-0 επί της Γιουνάιτεντ! by Λουκάς Χατζής
23:56
Τέλος και στο Σπόρτινγκ-Γιουβέντους (1-1), με τους Ιταλούς να παίρνουν το εισιτήριο για τους «4» του Europa League μετά και το υπέρ τους 1-0 του πρώτου αγώνα. by Λουκάς Χατζής
23:57
90+4' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τη Ρόμα ώστε να βάλει το τρίτο γκολ και να πάρει απευθείας την πρόκριση επί της Φέγενορντ χωρίς να πάει το ματς στην παράταση. by Λουκάς Χατζής
23:57
Κέρδος ένα κόρνερ για τους Ιταλούς από το φάουλ. by Λουκάς Χατζής
23:58
Τέλος στη Ρώμη πάμε παράταση. by Λουκάς Χατζής
23:58
Τα τελικά αποτελέσματα στο Europa League: Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ-Μπάγερ Λεβερκούζεν 1-4 (1-1 πρώτος αγώνας) Ρόμα-Φέγενορντ 2-1 (0-1 πρώτος αγώνας) Σεβίλλη-Μάντσεστερ Γ. 3-0 (2-2 πρώτος αγώνας) Σπόρτινγκ Λ.-Γιουβέντους 1-1 (0-1 πρώτος αγώνας) Τα τελικά αποτελέσματα στο Conference League: Γουέστ-Χαμ-Γάνδη 4-1 (1-1 πρώτος αγώνας) Νις-Βασιλεία 1-1 (2-2 πρώτος αγώνας) by Λουκάς Χατζής
23:59
Τα παιχνίδια που πηγαίνουν στην παράταση είναι τα Ρόμα-Φέγενορντ και Νις-Βασιλεία για το Europa και Conference League αντίστοιχα. by Λουκάς Χατζής
00:01
Την πρόκριση στα ημιτελικά του Europa League εξασφάλισαν η Σεβίλλη, η Γιουβέντους και η Μπάγερν Λεβερκούζεν, με τις δύο πρώτες να τίθενται αντιμέτωπές στους «4» του θεσμού, ενώ οι Γερμανοί περιμένουν να μάθουν τον αντίπαλό τους από το Ρόμα-Φέγενορντ. by Λουκάς Χατζής
00:02
Στους «4» του Conference League θα βρεθούν Άλκμααρ και Γουέστ Χαμ, με τη Φιορεντίνα να περιμένει τον νικητή του Νις-Βασιλεία. by Λουκάς Χατζής