LIVE Europa και Conference League

Παρακολουθήστε λεπτός προς λεπτό από το sport-fm.gr τους αγώνες σε Europa League και Europa Conference League!

19:23
Καλησπέρα σας! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:24
Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live όλες της αποψινές αναμετρήσεις για την προημιτελική φάση σε Europa και Conference League! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:25
Τα αποψινά είναι τα πρώτα παιχνίδια για τη φάση των «8» στις δυο διοργανώσεις, ενώ θα ακολουθήσουν οι ρεβάνς την αμέσως επόμενη εβδομάδα. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:33
Η δράση ξεκινά στις 19:45, όταν η Φέγενορντ θα φιλοξενήσει τη Ρόμα για τα προημιτελικά του Europa League και η Γουέστ Χαμ θα δοκιμαστεί στην έδρα της Γάνδης, για το Conference! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:35
Οι ενδεκάδες στο Φέγενορντ-Ρόμα: Εικόνα live 21975045/16723.jpg Εικόνα live 21975045/101592.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
19:35
Οι ενδεκάδες στο Γάνδη-Γουέστ Χαμ: Εικόνα live 21975045/108296.jpg Εικόνα live 21975045/60250.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
19:39
Τα παιχνίδια που θα ακολουθήσουν, με ώρα έναρξης στις 22:00 Europa League Λεβερκούζεν-Σεν Ζιλουά Γιουβέντους-Σπόρτινγκ Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Σεβίλλη Conference League Άντερλεχτ-Άλκμααρ Βασιλεία-Νις Λεχ Πόζναν-Φιορεντίνα by Δημήτρης Παπαδήμας
19:42
Ρόμα και Φέγενορντ τέθηκαν αντιμέτωπες στον τελικό του περσινού Conference League, με τους Ιταλούς να σηκώσουν την κούπα: by Δημήτρης Παπαδήμας
19:43
Χωρίς οργανωμένους φίλους της Ρόμα απόψε στο «Ντε Κάιπ» υπό τον φόβο επεισοδίων, δεν θα ταξιδέψουν ούτε Ολλανδοί για τη ρεβάνς του «Ολίμπικο». by Δημήτρης Παπαδήμας
19:44
Οι ομάδες έχουν κάνει την εμφάνισή τους στα δύο γήπεδα που ξεκινάει η δράση, όλα έτοιμα για την έναρξη των πρώτων αναμετρήσεων! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:47
Σέντρα στις αναμετρήσεις Φέγενορντ-Ρόμα και Γάνδη-Γουέστ Χαμ! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:50
4' Η Φέγενορντ έχει μπει πιο δυνατά στα πρώτα λεπτά και κυκλοφορεί την μπάλα έξω από τη μεγάλη περιοχή της Ρόμα. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:51
6' Την πρωτοβουλία των κινήσεων έχει και η Γουέστ Χαμ στο Βέλγιο και την έδρα της Γάνδης. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:56
11' Η Ρόμα ισορρόπησε μετά το δυναμικό ξεκίνημα της Φέγενορντ, ενώ έφτιαξε και την πρώτη της τελική, με τον Μπάιλοου να μπλοκάρει μια καρφωτή κεφαλιά του Κριστάντε. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:59
15' Παρομοίως και η Γάνδη, με τους ποδοσφαιριστές της να έχουν περισσότερη ώρα την μπάλα στα πόδια τους Εικόνα live 21975045/87683.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
20:03
Χωρίς μεγάλη ευκαιρία για γκολ στα δύο παιχνίδια, και ενώ οδεύουμε προς την συμπλήρωση του 20λεπτου. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:06
20' Φάουλ σε πολύ καλή θέση για τη Ρόμα, λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η καλή εκτέλεση του Ντιμπάλα. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:08
24' Ισορροπημένο το ματς στο Ρότερνταμ, παραμένει το 0-0. Εικόνα live 21975045/94830.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
20:10
25' Αναγκαστική αλλαγή για τη Ρόμα, ο Ελ Σαράουι στη θέση του τραυματία Ντιμπάλα. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:12
Οι οπαδοί της Φέγενορντ πέταξαν παιχνίδια στο γήπεδο: by Δημήτρης Παπαδήμας
20:15
28' Ευκαιρία για τη Ρόμα, με τον Ελ Σαράουι να μην μπορεί να πάρει την κεφαλιά από πολύ πλεονεκτική θέση, ενώ στη συνέχεια η Φέγενορντ απάντησε, με το συρτό σουτ του Σιμάνσκι να περνάει λίγο άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:16
31' Η Γουέστ Χαμ δεν έχει κάνει ούτε μία τελική προσπάθεια κόντρα στη Γάνδη, 5 έχουν οι Βέλγοι. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:19
33' Κοντά στο γκολ η Φέγενορντ, με τον Γκεετρούιντα να κάνει ατομική προσπάθεια, αλλά να σουτάρει ψηλά άουτ από πολύ καλή θέση. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:22
35' Ευκαιρία για τη Γάνδη, με την κεφαλιά του Πιατκόφσκι να περνάει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Αρεολά. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:26
39' Ένα ακόμα καλό σουτ του Σιμάνσκι για λογαριασμό της Φέγενορντ, πέρασε και αυτό δίπλα από την εστία του Πατρίσιο. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:26
41' Γκοολ για τη Γουέστ Χαμ! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:28
Ο Αγκέρ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, αλλά ο Τάσος Σιδηρόπουλος ακύρωσε το γκολ μετά εισήγηση των VAR, για χέρι του σκόρερ. Παραμένει το 0-0 στο Βέλγιο. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:28
42' Πέναλτι για τη Ρόμα, για χέρι του Βίφερ! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:30
43΄ Το έχασε ο Πελεγκρίνι, με τον Μπάιλοου να βρίσκει ελάχιστα την μπάλα και να την στέλνει στο δεξί του δοκάρι! Παραμένει το 0-0 και στο Φέγενορντ-Ρόμα! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:32
Η αποχώρηση του τραυματία Ντιμπάλα: by Δημήτρης Παπαδήμας
20:33
45΄+3' Γκοολ για τη Γουέστ Χαμ! Μετά από εκτέλεση πλαγίου άουτ, ο Μπόουεν έκανε το γύρισμα και ο Ινγκς έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 0-1 των Άγγλων στην έδρα της Γάνδης! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:37
Λήξη πρώτου ημιχρόνου σε Ολλανδία και Βέλγιο, Φέγενορντ-Ρόμα 0-0 και Γάνδη-Γουέστ Χαμ 0-1. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:41
Η τεράστια ευκαιρία της Ρόμα, με το χαμένο πέναλτι του Πελεγκρίνι: by Δημήτρης Παπαδήμας
20:50
Αλλαγή ημιχρόνου για τη Ρόμα, με τον Βαϊνάλντουμ να αντικαθιστά τον Πελεγκρίνι, ο οποίος έχασε το πέναλτι στο 43'. Ο Ολλανδός μέσος επιστρέφει για να αγωνιστεί κόντρα στην ομάδα από την οποία ξεκίνησε την καριέρα του. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:51
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στο Φέγενορντ-Ρόμα! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:53
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος και στο Γάνδη-Γουέστ Χαμ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:58
54' Γκοολ για τη Φέγενορντ! Αφού έκανε το πέναλτι στο πρώτο ημίχρονο, ο Βίφερ παίρνει την εκδίκησή του, σκοράροντας με υπέροχο μακρινό σουτ στην κίνηση μετά από σέντρα του Ιντρίσι! Προβάδισμα για τη Φέγενορντ κόντρα στη Ρόμα! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:03
58' Δεύτερη αναγκαστική αλλαγή για τη Ρόμα, με τον Έιμπραχαμ να μην μπορεί να συνεχίσει λόγω προβλήματος στον ώμο του και τον Μπελότι να παίρνει τη θέση του. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:04
Το γκολ του Ντάνι Ινγκς με το οποίο η Γουέστ Χαμ προηγείται στην έδρα της Γάνδης: by Δημήτρης Παπαδήμας
21:05
57' Γκοολ για τη Γάνδη, ισοφαρίζει τη Γουέστ Χαμ σε 1-1! Ο πρώην επιθετικός του Ολυμπιακού, Ούγκο Κάιπερς, βρέθηκε στη μεγάλη περιοχή των Άγγλων και κεραυνοβόλησε τον Αρεολά, ισοφαρίζοντας για τους Βέλγους! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:08
63' Τεράστια ευκαιρία για τη Ρόμα, με τον Ιμπάνιες να παίρνει την κεφαλιά μετά από κόρνερ και τον Ιντρίσι να διώχνει πάνω στην γραμμή με κεφαλιά, ενώ η μπάλα βρήκε και στο οριζόντιο δοκάρι! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:10
Στο ριπλέι με την goal line technology, φάνηκε ότι η μπάλα δεν πέρασε για πάρα πολύ λίγο ολόκληρη την γραμμή. Πραγματικά η Ρόμα έφτασε χιλιοστά μακριά από την ισοφάριση σε αυτή τη φάση. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:11
Το γκολ της Γουέστ Χαμ που ακυρώθηκε από Σιδηρόπουλο και Ευαγγέλου: by Δημήτρης Παπαδήμας
21:11
Η σουτάρα του Βίφερ που δίνει το προβάδισμα στη Φέγενορντ: by Δημήτρης Παπαδήμας
21:13
68' Πολύ κοντά στο 2-0 η Φέγενορντ, με την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κιουκτσού να περνάει ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:14
Το γκολ του Κάιπερς για την ισοφάριση της Γάνδης κόντρα στη Γουέστ Χαμ: by Δημήτρης Παπαδήμας
21:17
Η μεγάλη ευκαιρία της Ρόμα να ισοφαρίσει, με την κεφαλιά του Ιμπανιες: by Δημήτρης Παπαδήμας
21:22
76' Μία ακόμα καλή προσπάθεια για τη Φέγενορντ με τον Κιουκτσού, λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Πατρίσιο το συρτό του σουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:26
76' Μεγάλη ευκαιρία για τη Γουέστ Χαμ, με τον Μπόουεν να μην μπορεί να σκοράρει σε τετ-α-τετ με τον τερματοφύλακα της Γάνδης, μετά από όμορφη κάθετη πάσα του Πακετά. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:29
Τελευταία λεπτά στις δύο αναμετρήσεις, Φέγενορντ-Ρόμα 1-0 και Γάνδη-Γουέστ Χαμ 1-1. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:32
87' Ευκαιρία για τη Ρόμα, με τον Βαϊνάλντουμ να πιάνει σουτ-βολίδα από μακριά και την μπάλα να περνάει ελάχιστα δίπλα από την εστία των Ολλανδών. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:33
82' Δοκάρι για τη Γάνδη, μετά από φανταστικό ανάποδο ψαλίδι του Ορμπάν! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:36
4 λεπτά οι καθυστερήσεις στο Ρότερνταμ, με τη Ρόμα να πιέζει για την ισοφάριση. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:36
87' Η Γάνδη συνεχίζει να πιέζει τη Γουέστ Χαμ, με τον Τισουντάλι να αστοχεί από πολύ καλή θέση! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:39
Λήξη στην Ολλανδία, Φέγενορντ-Ρόμα 1-0, με το γκολ του Βίφερ στο 54'! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:41
Προβάδισμα πρόκρισης για την ομάδα του Ρότερνταμ, η οποία θα ταξιδέψει στη Ρώμη με προβάδισμα ενός γκολ στη μάχη για μια θέση στα ημιτελικά του Europa League. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:42
90'+3' Κόκκινη κάρτα για τον Πιατκόφσκι της Γάνδης, ήταν ο τελευταίος παίκτης σε φάουλ στον Πακετά. Η φάση εξετάζεται και για πέναλτι! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:42
Πάει να δει τη φάση στο μόνιτορ ο Σιδηρόπουλος. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:45
Πήρε πίσω την κόκκινη κάρτα στον Πιατκόφσκι ο Έλληνας διαιτητής, ενώ δεν υπήρξε ούτε πέναλτι. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:45
Λήξη της αναμέτρησης, Γάνδη-Γουέστ Χαμ 1-1. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:47
Ολοκληρώθηκε το... πρώτο πιάτο των αποψινών προημιτελικών σε Europa και Conference League, ακολουθεί η κυρίως δράση, με τις επόμενες έξι αναμετρήσεις! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:47
Τα παιχνίδια που θα ξεκινήσουν στις 22:00 Europa League Λεβερκούζεν-Σεν Ζιλουάζ Γιουβέντους-Σπόρτινγκ Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Σεβίλλη Conference League Άντερλεχτ-Άλκμααρ Βασιλεία-Νις Λεχ Πόζναν-Φιορεντίνα by Δημήτρης Παπαδήμας
21:50
Οι ενδεκάδες στο Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Σεβίλλη: Εικόνα live 21975045/106813.jpg Εικόνα live 21975045/64650.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
21:53
Οι ενδεκάδες στο Γιουβέντους-Σπόρτινγκ: Εικόνα live 21975045/107822.jpg Εικόνα live 21975045/50119.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
21:54
Η φάση με πρωταγωνιστή τον Σιδηρόπουλο, στα τελευταία λεπτά του Γάνδη-Γουέστ Χαμ: by Δημήτρης Παπαδήμας
22:01
Ξεκίνησαν όλες οι αναμετρήσεις! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:02
1' Ο Σάντσο σκόραρε για την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στα 27 δευτερόλεπτα του αγώνα της με τη Σεβίλλη, αλλά το γκολ του ακυρώθηκε για οφσάιντ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:04
4' Γκοολ για τη Φιορεντίνα! Μετά από μακρινό σουτ του Γκονζάλεζ που κατέληξε στο δοκάρι, ο Καμπράλ βρέθηκε στην κατάλληλη θέση για να σκοράρει και να δώσει το προβάδισμα στην ομάδα του κόντρα στη Λεχ Πόζναν! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:08
7' Πολύ καλή ευκαιρία για τη Λεβερκούζεν κόντρα στη Σεν Ζιλουάζ, μετά από γρήγορη αντεπίθεση και σουτ του Βιρτζ που πέρασε λίγο άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:09
Το ακυρωθέν γκολ του Σάντσο: by Δημήτρης Παπαδήμας
22:12
Με βασικούς τους Παυλίδη και Χατζηδιάκο, η Άλκμααρ δοκιμάζεται στην έδρα της Άντερλεχτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:13
12' Ευκαιρία για τη Γιουβέντους κόντρα στην Σπόρτινγκ, με τον Αδάν να αποκρούει δύσκολα το σουτ του Κιέζα. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:13
14' Ευκαιρία και για τη Γιουνάιτεντ, με τον Μπόνο να διώχνει σε κόρνερ δυνατό διαγώνιο σουτ του Άντονι. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:14
Το γκολ του Καμπράλ για το προβάδισμα της Φιορεντίνα στην Πολωνία και την έδρα της Λεχ Πόζναν: by Δημήτρης Παπαδήμας
22:15
15' Γκοολ για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ! Μετά από όμορφη κάθετη του Μπρούνο Φερνάντες, ο Σάμπιτζερ νικάει τον Μπόνο με δυνατό πλασέ, βάζοντας μπροστά τη Γιουνάιτεντ κόντρα στη Σεβίλλη! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:19
20' Πολύ γρήγορος ο ρυθμός στα Γιουβέντους-Σπόρτινγκ και Λεβερκούζεν-Σεν Ζιλουάζ, χωρίς γκολ ακόμα. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:20
20' Γκοολ για τη Λεχ Πόζναν! Ο Βέλντε με δυνατό σουτ από τα όρια της μεγάλης περιοχής, ισοφαρίζει σε 1-1 τη Φιορεντίνα! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:21
21' Δεύτερο γκολ για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ κόντρα στη Σεβίλλη! Χτύπησε ξανά ο Σάμπιτζερ, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα μετά από μία εξαιρετική κάθετη του Μαρσιάλ και κάνοντας το 2-0! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:23
23' Γκοολ για την Άντερλεχτ! Μετά από σέντρα του Ντρεγέρ και καρφωτή κεφαλιά του Μουρίγιο, οι Βέλγοι πήραν προβάδισμα κόντρα στην Άλκμααρ! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:26
26' Γκοολ για τη Βασιλεία, 1-0 κόντρα στη Νις! Ο Αμντουνί με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έδωσε το προβάδισμα στους Ελβετούς! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:28
Το πρώτο αποψινό γκολ του Σάμπιτζερ, ακολούθησε και δεύτερο μερικά λεπτά αργότερα: by Δημήτρης Παπαδήμας
22:30
29' Παραλίγο να παγώσει το Τορίνο η Σπόρτινγκ, με τον Σέζνι να αποκρούει ενστικτωδώς κοντινό γυριστό του Κοάτες! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:30
Και το δεύτερο γκολ του Σάμπιτζερ κόντρα στη Σεβίλλη: by Δημήτρης Παπαδήμας
22:31
31' Άγγιξε το γκολ με μακρινό σουτ του Ντιαμπί η Λεβερκούζεν, κόντρα στη Σεν Ζιλουάζ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:33
32' Ευκαιρία και για τρίτο γκολ η Γιουνάιτεντ, ο Μπόνο είχε απάντηση στο κοντινό σουτ του Φερνάντες. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:34
34' Η Σπόρτινγκ έχασε κι άλλη ευκαιρία για να ανοίξει το σκορ στην έδρα της Γιουβέντους, αυτή τη φορά με τον Πέδρο Γκονσάλβες. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:35
Η ισοφάριση της Λεχ Πόζναν κόντρα στη Φιορεντίνα: by Δημήτρης Παπαδήμας
22:36
Το γκολ της Άντερλεχτ με την κεφαλιά του Μουρίγιο: by Δημήτρης Παπαδήμας
22:39
39' Γκοολ για τη Νις, ισοφαρίζει τη Βασιλεία! Μετά από ένα σουτ που κόντραρε σε αμυντικό, η μπάλα κατέληξε στον Μοφί και εκείνος έκανε το 1-1 στην Ελβετία! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:41
41' Γκοολ για τη Φιορεντίνα! Μετά από σέντρα του Μπιράγκι στο δεύτερο δοκάρι, ο Γκονζάλεζ σηκώθηκε ψηλά και με κεφαλιά έδωσε ξανά προβάδισμα στους Ιταλούς κόντρα στη Λεχ Πόζναν! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:44
43' Αναγκαστική αλλαγή τερματοφύλακα για τη Γιουβέντους, ο Σέζνι δεν μπορεί να συνεχίσει και αντικαθίσταται από τον Περίν. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:44
Οι μεγάλες ευκαιρίες της Σπόρτινγκ για να πάρει το προβάδισμα στο Τορίνο: by Δημήτρης Παπαδήμας
22:46
Παίζονται οι καθυστερήσεις για το πρώτο ημίχρονο σε όλα τα παιχνίδια. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:49
45'+1' Γκοολ για τη Νις! Με υπέροχο ψαλίδι του Μοφί μετά από σέντρα του Λαμπόρντ, οι Γάλλοι κάνουν την ανατροπή κόντρα στη Βασιλεία και πλέον προηγούνται με 2-1 στην Ελβετία! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:51
Ημίχρονο σε όλα τα παιχνίδια: Europa League Λεβερκούζεν-Σεν Ζιλουάζ 0-0 Γιουβέντους-Σπόρτινγκ 0-0 Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Σεβίλλη 2-0 Conference League Άντερλεχτ-Άλκμααρ 1-0 Βασιλεία-Νις 1-2 Λεχ Πόζναν-Φιορεντίνα 1-2 by Δημήτρης Παπαδήμας
22:56
Η κεφαλιά του Γκονζάλεζ για το 1-2 της Φιορεντίνα στην Πολωνία: by Δημήτρης Παπαδήμας
22:57
Το υποψήφιο για γκολ της χρονιάς από τον Μοφί, για την ανατροπή της Νις στην έδρα της Βασιλείας: by Δημήτρης Παπαδήμας
22:58
Η εντυπωσιακή επέμβαση του Ντε Χέα, αρνήθηκε το γκολ στον Νιανζού: by Δημήτρης Παπαδήμας
23:04
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος στους πρώτους προημιτελικούς Europa και Conference League! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:08
51' Γκοολ για τη Σεν Ζιλουάζ! Οι απίθανοι Βέλγοι «παγώνουν» την έδρα της Λεβερκούζεν και ανοίγουν το σκορ με υπέροχο πλασέ του Μπονιφάς! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:10
Πλέον, μόνο στο Γιουβέντους-Σπόρτινγκ δεν έχουμε δει γκολ. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:10
Η αντικατάσταση του Σέζνι: by Δημήτρης Παπαδήμας
23:15
58' Γκοολ για τη Φιορεντίνα! Οι «βιόλα» πλέον προηγούνται με 3-1 στην έδρα της Λεχ Πόζναν, χάρη σε ένα άπιαστο σουτ του Μποναβεντούρα από τα όρια της μεγάλης περιοχής! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:23
64' Τέταρτο γκολ για την Φιορεντίνα στην Πολωνία! Οι Ιταλοί έχουν μετατρέψει σε πάρτι τους την εκτός έδρας αναμέτρηση με τη Λεχ Πόζναν, ο Ικονέ με όμορφο συρτό πλασέ «έγραψε» το 4-1! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:24
Το υπέροχο πλασέ του Μπονιφάς για το προβάδισμα της Σεν Ζιλουάζ στην «Bay Arena»: by Δημήτρης Παπαδήμας
23:26
65' Ο Βέγκχορστ πίεσε τον Μπόνο και κόντραρε την πάσα του, αλλά η μπάλα δεν κατέληξε για τρίτη φορά απόψε στα δίχτυα της Σεβίλλης. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:29
72' Γκοολ για τη Βασιλεία! Μετά από ασίστ του Λανγκ, ο Αμντουνί σκοράρει το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στην βραδιά και ισοφαρίζει τη Νις! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:29
71' Γκοολ για την Άντερλεχτ! Μετά από πολύ γρήγορη αντεπίθεση, η μπάλα έφτασε στον Ασιμέρου και εκείνος με ωραίο σουτ δίνει προβάδισμα δύο τερμάτων στην ομάδα του κόντρα στην Άλκμααρ! 2-0! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:35
73' Γκοολ για τη Γιουβέντους! Μετά από σέντρα του Κιέζα, λανθασμένη έξοδο του Αδάν και φάση διαρκείας μπροστά στην εστία της Σπόρτινγκ, ο Γκάτι επωφελήθηκε και σκόραρε από κοντά για το 1-0! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:39
Μπήκαμε στην «τελική ευθεία» όλων των αναμετρήσεων, έχοντας ξεπεράσει το 80ό λεπτό! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:39
83' Γκοολ για τη Λεβερκούζεν! Ο Αζμούν έστρωσε ωραία στον Βιρτζ και ο δεύτερος εκτέλεσε με υπέροχο πλασέ, ισοφαρίζοντας τη Σεν Ζιλουάζ! 1-1! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:41
Το δεύτερο γκολ της Άντερλεχτ κόντρα στην Άλκμααρ: by Δημήτρης Παπαδήμας
23:43
82' Μεγάλη ευκαιρία για τη Γιουνάιτεντ να πετύχει τρίτο γκολ κόντρα στη Σεβίλλη, με τον Φερνάντο να διώχνει τελευταία στιγμή το σουτ του Μαλάσια που είχε πάρει πορεία προς τα δίχτυα. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:44
Η Άλκμααρ των Παυλίδη και Χατζηδιάκου έχει 12 τελικές έναντι 5 της Άντερλεχτ, αλλά βρίσκεται πίσω στο σκορ με 2-0. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:44
85' Γκοολ για τη Σεβίλλη! Λίγα δευτερόλεπτα μετά την ευκαιρία που έχασε, ο Μαλάσια κάνει λάθος υπολογισμό της φάσης και βάζει αυτογκόλ μετά από σέντρα του Νάβας, ξαναδίνοντας ελπίδες πρόκρισης στη Σεβίλλη, κόντρα στη Γιουνάιτεντ. 2-1! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:47
Το γκολ του Γκάτι για το προβάδισμα της Γιουβέντους: by Δημήτρης Παπαδήμας
23:49
89' Η Σεβίλλη πιέζει και για δεύτερο γκολ τώρα στο «Όλντ Τράφορντ». by Δημήτρης Παπαδήμας
23:50
Το όμορφο γκολ του Βιρτζ για την ισοφάριση της Λεβερκούζεν κόντρα στη Σεν Ζιλουάζ: by Δημήτρης Παπαδήμας
23:51
90' Ευκαιρία για την Σπόρτινγκ, με την κεφαλιά του Μορίτα να περνάει ελάχιστα δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Περίν. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:52
90+1' Μεγάλη απόκρουση του Ντε Χέα σε κεφαλιά του Εν Νεσίρι! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:52
90'+2' Γκοολ για τη Σεβίλλη! Οι Ανδαλουσιανοί επέστρεψαν από το 2-0 και ισοφάρισαν στις καθυστερήσεις, μετά από σέντρα και κεφαλιά του Εν Νεσίρι που κόντραρε στον Μαγκουάιρ και κατέληξε στα δίχτυα! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:57
Λήξη όλων των αναμετρήσεων! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:58

Τα αποτελέσματα της βραδιάς

Europa League Φέγενορντ-Ρόμα 1-0 Λεβερκούζεν-Σεν Ζιλουάζ 1-1 Γιουβέντους-Σπόρτινγκ 1-0 Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Σεβίλλη 2-2 Conference League Γάνδη-Γουέστ Χαμ 1-1 Άντερλεχτ-Άλκμααρ 2-0 Βασιλεία-Νις 2-2 Λεχ Πόζναν-Φιορεντίνα 1-4 by Δημήτρης Παπαδήμας
00:02
Τα δύο γκολ με τα οποία η Σεβίλλη ισοφάρισε τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στα τελευταία λεπτά: by Δημήτρης Παπαδήμας