Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την τρίτη αγωνιστική των playouts της Super League

Καλησπέρα σας κυρίες και κύριοι! by Γιώργος Ζαχαρίου
17:12
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της κρίσιμης αναμέτρησης για την 3η αγωνιστική των playouts της Stoiximan Super League μεταξύ του ΟΦΗ και της Λαμίας. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:14
Το παιχνίδι στο «Θεόδωρος Βαρδινογιάννης» ξεκινά στις 17:30 θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Cosmote Sport 2 και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:17
Ο ΟΦΗ βρίσκεται στην 8η θέση του βαθμολογικού πίνακα έχοντας συγκομιδή 30 βαθμούς και πιθανή νίκη στο σημερινό παιχνίδι θα του εξασφαλίσει πιθανώς την παραμονή στη μεγάλη κατηγορία. Θυμίζουμε ότι οι Κρητικοί προέρχονται από τη νίκη στα Γιάννενα με σκορ 1-0. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:19
Στο αγωνιστικό κομμάτι ο προπονητής του ΟΦΗ, Βάλντας Νταμπράουσκας, δεν έχει στη διάθεση του τους Μπαλογιάννη και Γρίβα, Ντζου και Μπιφουμά ενώ αντίθετα ο Μιγκέλ Μεγιάδο επέστρεψε σε κανονικούς ρυθμούς και επέστρεψε στην αποστολή. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:20
Πάμε να δούμε και την ενδεκάδα των Κρητικών. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:20
ΟΦΗ (Βάλντας Νταμπράουσκας 3-5-2): Mανδάς-Βούρος, Διαμαντής, Πασαλίδης, Λάρσον, Τοράρισον- Ντιουσέ, Μεγιάδο, Μπάκιτς- Νέιρα, Ντίκο by Γιώργος Ζαχαρίου
17:20
Στον πάγκο: Χριστογεώργος, Γιοχού, Μαρινάκης, Γιαννούλης, Περέα, Μοσκέρα, Τοράλ, Γκρόνινγκ, Φελίπε Λουίζ by Γιώργος Ζαχαρίου
17:22
Στην αντίπερα όχθη το σημερινό ματς για τη Λαμία είναι «ζωής και θανάτου». Η ομάδα της Φθιώτιδας έχει ξεκινήσει πολύ καλά στη διαδικασία των playouts έχοντας το 2/2 απέναντι σε ΠΑΣ Γιάννινα και Παναιτωλικό και με πιθανό «τρίποντο» στο Ηράκλειο θα φτάσει στους 26 βαθμούς. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:24
Στο αγωνιστικό κομμάτι ο Λεωνίδας Βόκολος υπολογίζει ξανά στον Ζόραν Τόσιτς, τον Αλεξάνταρ Πάβλοβετς, Γιώργο Μανούσο και Τόμας Ντε Βινσέντι. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:24
Ας ρίξουμε μια ματιά και στην ενδεκάδα των φιλοξενούμενων. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:25
Λαμία ( Λεωνίδας Βόκολος 4-4-2): Γκαραβέλης, Αμπάνγτα, Κ. Παπαδόπουλος, Τζανετόπουλος, Σιμόν- Μαρτίνεθ, Τζανδάρης-Νούνιες, Ντε Βινσέντι-Βέργος, Καραμάνος by Γιώργος Ζαχαρίου
17:25
Στον πάγκο: Κοσέλεφ, Βασιλαντωνόπουλος, Μπεχαράνο, Σαραμαντάς, Μεντίνα, Πάβλοβετς, Μανούσος, Τόσιτς, Τσούκαλος by Γιώργος Ζαχαρίου
17:26
Στην προϊστορία ο ΟΦΗ επικρατεί στις νίκες της Λαμίας. Συγκεκριμένα σε 5 ματς οι Κρητικοί μετρούν 2 νίκες έναντι μιας της Λαμίας, ενώ δύο ματς έχουν λήξει ισόπαλα. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:28
Tώρα κάνουν την είσοδο τους στον αγωνιστικό χώρο οι παίκτες των δύο ομάδων μαζί με του διαιτητικό τρίο. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:29
Διαιτητής: Άγγελος Ευαγγέλου Βοηθοί: Πολυχρόνης Κωσταράς, Βασίλειος Μωυσιάδης 4ος διαιτητής: Ανδρέας Γκάμαρης VAR: Αναστάσιος Παπαπέτρου, Δημήτριος Σαμοΐλης by Γιώργος Ζαχαρίου
17:31
1' Σέντρα στο ματς by Γιώργος Ζαχαρίου
17:32
Οι γηπεδούχοι είναι αυτοί που ανταλλάσσουν τις πρώτες αναγνωριστικές πάσες. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:34
2' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ με τον Μπάκιτς να κάνει τη σέντρα στον Ντίκο όμως ο Ιβοριανός φορ δεν πρόλαβε να στείλει με κεφαλιά την μπάλα στα δίχτυα του Γκαραβέλη. Έδιωξε η άμυνα της Λαμίας. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:34
3' Κόρνερ για τους Κρητικούς. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:35
Επιμένει η ομάδα του Νταμπράουσκας για το γκολ. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:37
5' Koντά στο γκολ η Λαμία. Ο Σιμόν έκανε τη σέντρα στην περιοχή όμως η μπάλα σταμάτησε στην προβολή του Πασαλίδη. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:38
Πιέζουν ψηλά οι φιλοξενούμενοι. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:40
Δυνατές μονομαχίες στο κέντρο. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:43
12' Ο Ντίκο προσπάθησε να μπει στην περιοχή της Λαμίας όμως ο Τζανετόπουλος τον σταματά πριν γίνει επικίνδυνος. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:45
14' Επικίνδυνο γέμισμα του Βέργου στην περιοχή με στόχο τον Μαρτίνες, ο Μανδάς σε δεύτερο χρόνο μπλόκαρε την μπάλα. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:46
Ο Ισπανός χαφ της Λαμίας φαίνεται να είναι εκτεθειμένος στη συγκεκριμένη φάση. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:47
16' Επιχείρησαν ακόμη μια αντεπίθεση οι παίκτες της Λαμίας, αλλά η σέντρα του Αμπάντα ήταν κακή και έφυγε εκτός. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:48
17' Ζητούν πέναλτι οι παίκτες του ΟΦΗ για τράβηγμα φανέλας από τον Τζανδάρη. Ο Ευαγγέλου έδωσε συνέχεια στο ματς. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:51
20' Κερδίζει ένα φάουλ μεταξύ κέντρου και μεγάλης περιοχής η Λαμία, με τον Ντε Βινσέντι να εκτελεί. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:52
21' Γκολ η Λαμία! Ο Μαρτίνες είναι ο σκόρερ by Γιώργος Ζαχαρίου
17:52
Η μπάλα έφτασε στην περιοχή από την εκτέλεση του Ντε Βινσέντι, στρώθηκε στα πόδια του Ισπανού μετά το κακό διώξιμο των γηπεδούχων και αυτός αμαρκάριστος νίκησε τον Μανδά για το 0-1. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:54
Η φάση πέρασε και από έλεγχο VAR για παν ενδεχόμενο. Μέτρησε κανονικά και η ομάδα της Φθιώτιδας πήρε το προβάδισμα. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:56
25' Ξανά φάουλ για τους φιλοξενούμενους. Ο Ντε Βινσέντι εκτέλεσε και ο Μανδάς μπλόκαρε εύκολα. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:56
26' Κόρνερ από τα δεξιά κερδίζει ο ΟΦΗ τώρα. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:59
27' Επικίνδυνη συνθήκη για την άμυνα του ΟΦΗ καθώς οι παίκτες της Λαμίας βγήκαν στην κόντρα όμως ο Βούρος έσωσε με προβολή πριν ο Βέργος δημιουργήσει πρόβλημα. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:00
29' Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ με τον Ντίκο να κάνει τη σέντρα, όμως η κεφαλιά του Μπάκιτς πέρασε πάνω από τα δοκάρια. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:02
31' Κοντά στην ισοφάριση οι Κρητικοί. Ο Νέιρα βρήκε με κάθετη τον Μπάκιτς που σούταρε αλλά έστειλε την μπάλα λίγο άουτ by Γιώργος Ζαχαρίου
18:03
To γκολ της Λαμίας από τον Μαρτίνες. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:05
33' Σύγκρουση του Νούνιες με τον Μεγιάδο. Πολύ επικίνδυνη. Οι δύο παίκτες βρίσκονται στο έδαφος με τον Ευαγγέλου να φωνάζει αμέσως τα ιατρικά επιτελεία. Έχει ματώσει ο ποδοσφαιριστής του ΟΦΗ. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:07
35' Ο Νούνιες πέρασε εκτός αγωνιστικού χώρου, τη στιγμή που ο Μεγιάδο παραμένει ακόμα στο χορτάρι και δέχεται τις πρώτες βοήθειες. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:08
37' Και ο Αργεντινός χαφ του ΟΦΗ εκτός αγωνιστικού χώρου. Συνέχεια στο ματς by Γιώργος Ζαχαρίου
18:09
Έχουν κλείσει τη Λαμία στα καρέ της οι γηπεδούχοι. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:11
39' Καλή ευκαιρία για τον ΟΦΗ με τον Νέιρα να κάνει την κεφαλιά από τη σέντρα του Διαμαντή όμως ο Γκαραβλελης μπλόκαρε. Νωρίτερα ο Νέιρα δέχθηκε σκληρό μαρκάρισμα από τον Τζανετόπουλο. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:12
42' Γκολ ο ΟΦΗ! Καταπληκτικό τέρμα του Ντίκο! by Γιώργος Ζαχαρίου
18:13
Τρομερό συρτό σουτ του Γάλλου φορ στην κλειστή γωνία του Γκαραβέλη για το 1-1 του ΟΦΗ. Το ματς αρχίζει από την αρχή. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:15
44' Κίτρινη κάρτα στον Ντε Βινσέντι ο οποίος δεν άφησε τον Βούρο να εκτελέσει φάουλ. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:15
Αναζητά προβάδισμα πριν από το ημίχρονο η ομάδα της Κρήτης. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:15
Η χαμένη ευκαιρία του Μπάκιτς. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:16
45' Γκολ για τον ΟΦΗ! by Γιώργος Ζαχαρίου
18:17
Οι Κρητικοί ανατρέπουν το σκορ μέσα σε τρία λεπτά με τον Μεγιάδο να εξαπολύει δυνατό σουτ εκτός περιοχής, την μπάλα να κοντράρει στα πόδια του Τζανδάρη, να αλλάζει πορεία και να καταλήγει στα δίχτυα για το 2-1. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:18
Τρία είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων και έχει συμπληρωθεί το ενάμιση. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:18
45+2' Φάουλ για τη Λαμία by Γιώργος Ζαχαρίου
18:18
Η μπάλα πέρασε και κατέληξε στην αγκαλιά του Μανδά. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:20
45'+3' Τέλος πρώτου ημιχρόνου στο Ηράκλειο με τον ΟΦΗ να προηγείται 2-1 της Λαμίας με σπουδαία ανατροπή σε διάστημα τριών λεπτών. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:26
Το τρομερό γκολ της ισοφάρισης από τον Ντίκο. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:30
Το γκολ της ανατροπής από τον Μεγιάδο. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:36
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:37
Καμία αλλαγή από τους δύο προπονητές στην ανάπαυλα. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:38
48' Κόρνερ για τη Λαμία που κερδίζει ο Ντίκο. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:39
Η μπάλα απομακρύνθηκε από την άμυνα της Λαμίας. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:40
50' Αρκετά πιο δραστήριος ο ΟΦΗ σε αυτά τα πρώτα λεπτά του δευτέρου μέρους. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:42
52' Φάουλ για τον ΟΦΗ σε καλό σημείο για γέμισμα. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:43
53' Κίτρινη κάρτα στον Μεγιάδο για προβολή πάνω στον Νούνιες. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:44
Ανώτερος ο ΟΦΗ στο δεύτερο ημίχρονο. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:46
Σκληρές μονομαχίες στον χώρο του κέντρου. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:47
57' Κόρνερ για τη Λαμία τώρα που πίεζει. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:49
58' Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ με την ατομική ενέργεια του Ντίκο που σούταρε και τον Γκαραβέλη να μπλοκάρει. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:51
Πάνω-κάτω η μπάλα τώρα. Απέκτησε «άγρια» ομορφιά το ματς. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:53
63' Κίτρινη κάρτα στον Διαμαντή που σταμάτησε αντικανονικά τον Καραμάνο. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:54
63' Αλλαγές για τη Λαμία. Τόσιτς, Μπεχαράνο, Μεντίνα και Σαραμαντάς στο ματς. Εκτός Ντε Βινσέντι, Τζανδάρης, Αμπάντα και Καραμάνος. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:55
64' Τεράστια επέμβαση του Μανδά σε σουτ του Βέργου στα όρια της μικρής περιοχής. Κόρνερ για τη Λαμία by Γιώργος Ζαχαρίου
18:56
66' Ασφυκτική πίεση ασκούν οι φιλοξενούμενοι που αναζητούν την ισοφάριση. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:58
67' Αλλαγές για τον ΟΦΗ. Τοράλ και Φελίπε αντί του Ντιουσέ και του Νέιρα. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:59
69' Επικίνδυνη σέντρα του Μαρτίνες από τα αριστερά, μπλόκαρε ο Μανδάς χωρίς πρόβλημα. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:00
70' Κοντά στο γκολ ο ΟΦΗ. Βαθιά μπαλιά του Θοράρισον στον Ντίκο, που κατέβασε την μπάλα στην περιοχή, σούταρε και ο Γκαραβέλης έδιωξε σε κόρνερ. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:02
71' Κόρνερ για τη Λαμία. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:02
Η μπάλα έφτασε στον Τόσιτς στη γωνία της περιοχής όμως το αδύναμο σουτ του κατέληξε στην αγκαλιά του Μανδά. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:04
Η επικίνδυνη στιγμή με τον Βέργο by Γιώργος Ζαχαρίου
19:06
76' Ο ΟΦΗ προσπαθεί να κάνει συντήρηση δίνοντας χώρο στη Λαμία. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:06
77' Κόρνερ ξανά για τη Λαμία. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:07
Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Βέργος δίνει τη θέση του στον Γιώργο Μανούσο. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:08
78' Γκολ για τον ΟΦΗ! by Γιώργος Ζαχαρίου
19:09
Υπέροχο γκολ από τον Τοράλ! Ο Ισπανός υποδέχθηκε την μπάλα στην περιοχή από το παράλληλο γύρισμα του Λάρσον. είδε τη γωνία του Γκαραβέλη ανοικτή και με θαυμάσιο πλασέ έγραψε το 3-1 για τους Κρητικούς. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:11
79' Δύο αλλαγές για τους γηπεδούχους. Ο Μοσκέρα στη θέση του Ντίκο και ο Περέα στη θέση του Μπάκιτς. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:12
81' Γκολ για τον ΟΦΗ! by Γιώργος Ζαχαρίου
19:12
Ξανά ο Τοράλ σκοράρει και κάνει το 4-1 με όμορφο πλασέ μετά από γύρισμα του Μοσκέρα. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:14
Διαστάσεις θριάμβου έχει πάρει η νίκη των Κρητικών. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:15
85' Τελευταία αλλαγή για τους γηπεδούχους. Ο Γιοχού στη θέση του Πασαλίδη. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:16
86' Κίτρινη κάρτα στον Σαραμαντά για σκληρό μαρκάρισμα στον Λάρσον. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:18
Το γκολ του Τοράλ για το 3-1 του ΟΦΗ. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:20
90' Δοκάρι για τη Λαμία με τον Τόσιτς να κάνει ένα έξυπνο συρτό σουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:22
Tρία θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:23
90+3' Κίτρινη κάρτα στον Λουίζ Φελίπε για μονομαχία με τον Κυριάκο Παπαδόπουλο. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:27
Τέλος στο ματς! Ο ΟΦΗ επικρατεί 4-1 και βάζει δύσκολα στη Λαμία. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:28
Στην 2η θέση των playouts με 33 βαθμούς πλέον οι Κρητικοί, στην 5η η ομάδα της Φθιώτιδας με 23! by Γιώργος Ζαχαρίου