Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 24η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

Καλησπέρα σας! by Δημήτρης Παπαδήμας
15:32
Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live την αναμέτρηση του Λεβαδειακού με τον Παναιτωλικό, για την 24η αγωνιστική της Stoiximan Super League! by Δημήτρης Παπαδήμας
15:34
Για τις 16:00 είναι προγραμματισμένη η πρώτη σέντρα στη Λιβαδειά! by Δημήτρης Παπαδήμας
15:40
Στην τελευταία θέση της βαθμολογίας μαζί με τη Λαμία και με 13 βαθμούς ο Λεβαδειακός, δεν έχουν πανηγυρίσει νίκη στα 8 πιο πρόσφατα παιχνίδια τους για το πρωτάθλημα (2 ισοπαλίες, 6 ήττες). Συνολικά έχει πάρει μόνο δύο τρίποντα στη φετινή σεζόν, αμφότερα εντός έδρας. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:42
Από την άλλη, ο Παναιτωλικός είναι 8ος με 27 βαθμούς, 7 μακριά από την πρώτη εξάδα. Έρχεται με ανεβασμένη ψυχολογία στη σημερινή αναμέτρηση, αφού είχε προηγηθεί η εντός έδρας νίκη του με 1-0, κόντρα στον Ιωνικό. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:43
Απόντες για τον Λεβαδειακό οι Γερεμέγιεφ, Λούα Λούα, Βήχος, Βινίσιους, Τόρο, Μουτίνιο και Μπαχανάκ, ενώ για τους φιλοξενούμενους δεν βρίσκονται στην αποστολή Νταγκό, Μπακάκης, Μαλής, Χατζηθεοδωρίδης, Βοΐλης, Στεργιάκης, Αποστολόπουλος, Λαζαρίδης, Νικολάου και Ραγιάς. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:44
Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων: Λεβαδειακός (Πετράκης, 4-3-3): Γκροφ - Ντεντάκης, Λιάγκας, Παζ, Παναγιώτου - Νίκας, Νταμπό, Χάμοντ - Βρακάς, Γιαννιώτας, Σακό. Παναιτωλικός (Αναστασίου, 4-3-3): Γκρατερόλ - Λιάβας, Μλάντεν, Λάρσον, Χουχούμης - Μάρτενσον, Ντίας, Κολοβός - Σενγκέλια, Ντουάρτε, Καρέλης. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:45
Αναπληρωματικοί Λεβαδειακού: Στογιάνοβιτς, Κωνσταντινίδης, Μεχία, Σαχπεκίδης, Σκβάρκα, Συμελίδης, Βινίσιους, Σαβιέρ by Δημήτρης Παπαδήμας
15:46
Αναπληρωματικοί Παναιτωλικού: Ανέστης, Αποστολάκης, ΜΠουζούκης, Πέδρο, Χουάνπι, Μόρσεϊ, Στάγιτς, Τσιγγκάρας, Ξενιτίδης. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:48
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Μανούχος, με βοηθούς τους Σπυρόπουλο, Στάικο και τέταρτο τον Τσέτσιλας. VAR οι Γκάμαρης και Μπουξμπάουμ. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:50
Ο Τσάπρας του Λεβαδειακού ταλαιπωρείται από ίωση και έτσι μπήκε τελευταία στιγμή στην αποστολή ο Βινίσιους. by Δημήτρης Παπαδήμας
15:54
Την ίδια ώρα, ο Ιωνικός υποδέχεται τον ΟΦΗ στη Νίκαια! by Δημήτρης Παπαδήμας
15:58
Οι δύο ομάδες και το διαιτητικό τρίο κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο! by Δημήτρης Παπαδήμας
15:59
Ισόπαλη χωρίς τέρματα, είχε ολοκληρωθεί η αναμέτρηση των δύο ομάδων για τον πρώτο γύρο, στο Αγρίνιο: by Δημήτρης Παπαδήμας
15:59
Λιακάδα αλλά και πολύ δυνατός αέρας στη Λιβαδειά. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:01
Ξεκίνησε η αναμέτρηση! by Δημήτρης Παπαδήμας
16:03
3' Ο Λεβαδειακός έχει μπει αρκετά δυναμικά στην αναμέτρηση, ενώ ο Βρακάς πήρε ένα φάουλ σε καλή θέση για σέντρα. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:04
Εκτέλεσε απευθείας ο Βρακάς, ψηλά άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:06
5' Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό, με τον Σακό να κάνει εντυπωσιακή προσπάθεια και σέντρα-σουτ από τα δεξιά, έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ ο Γκρατερόλ. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:08
7' Μία ακόμα επικίνδυνη σέντρα-σουτ για τον Λεβαδειακό, με τον Παναγιώτου στέλνει την μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι των φιλοξενούμενων. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:08
Ο δυνατός αέρας επηρεάζει τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών, με την μπάλα να παίρνει πολλές φορές... περίεργη και απρόβλεπτη τροχιά. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:10
10' Ο Λεβαδειακός είναι πιο δραστήριος στο πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα, με τον Παναιτωλικό να προσπαθεί να ισορροπήσει. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:11
10' Κίτρινη κάρτα στον Σακό, βρήκε με τον αγκώνα του τον Μάρτενσον σε δυνατή εναέρια μονομαχία. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:13
12' Ο Παναιτωλικός έχει πάρει την κατοχή της μπάλας στα τελευταία λεπτά, ισορροπώντας την αρχική ανωτερότητα του Λεβαδειακού. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:15
15' Εκτέλεση φάουλ με σέντρα από τον Σενγκέλια, έδιωξε σε κόρνερ για σιγουριά ο Γκροφ. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:19
19' Χωρίς μεγάλη ευκαιρία για γκολ και χωρίς καλό ρυθμό το παιχνίδι έως τώρα. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:20
20' Όμορφη σέντρα του Χουχούμη με το εξωτερικό του ποδιού του, έδιωξε σε κορνερ ο Λιάγκας. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:21
20' Ο Λεβαδειακός βγήκε στην αντεπίθεση με τον ταχύτατο Γιαννιώτα, ο οποίος σέντραρε πάνω σε αμυντικό του Λεβαδειακού. Στη συνέχεια της φάσης, ο Βρακάς σούταρε πάνω στον Γκρατερόλ. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:23
70% κατοχή έχει ο Παναιτωλικός, με τις τελικές προσπάθειες όμως να είναι 4-0 υπέρ του Λεβαδειακού. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:27
26' Μετά από σέντρα του Νταμπό και λάθος κοντρόλ του Βρακά, ο Σακο πήγε να πιάσει εντυπωσιακό ανάποδο ψαλίδι, αλλά δεν βρήκε γεμάτα την μπάλα και έστειλε την μπάλα μακριά από την εστία των φιλοξενούμενων. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:29
28' Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό, με τον Καρέλη να μην μπορεί να κοντρολάρει απέναντι από τον Γκροφ, μετά από όμορφη σέντρα του Ντουάρτε. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:33
33' Οι δύο ομάδες συνεχίζουν να αλληλοεξουδετερώνονται, με το 0-0 να παραμένει. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:34
34' Κίτρινη κάρτα στον Χουχούμη για χέρι και φάουλ σε καλή θέση για τον Λεβαδειακό. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:36
35' Δεν απείλησε ο Λεβαδειακός, με την άμυνα των φιλοξενούμενων να αντιδρά σωστά και σε αυτή την περίπτωση. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:39
38' Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό, μετά την όμορφη πάσα του Ντίας, ο Καρέλης έκανε την κίνηση στην πλάτη της άμυνας, αλλά δεν κατάφερε να νικήσει τον Γκροφ από πολύ πλάγια θέση. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:42
41' Ο Σενγκέλια εκτέλεσε απευθείας ένα κόρνερ, απομάκρυνε ο Γκροφ. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:46
Λήξη πρώτου ημιχρόνου, Λεβαδειακός-Παναιτωλικός 0-0. by Δημήτρης Παπαδήμας
16:48
Σε ένα παιχνίδι χωρίς καλό ρυθμό και με ελάχιστες φάσεις μπροστά στις δύο εστίες, το 0-0 δεν έχει αλλάξει, ενώ και ο πολύ δυνατός αέρας επηρεάζει εμφανώς τους ποδοσφαιριστές. Καλύτερη έως τώρα ευκαιρία για τους γηπεδούχους αυτή του Σακό στο 5', ενώ για τον Παναιτωλικό ο Καρέλης απείλησε στο 38'. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:02
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο! by Δημήτρης Παπαδήμας
17:04
Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες, ενώ ο πολύ δυνατός αέρας συνεχίζει να δυσκολεύει τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:06
48' Ο Κολοβός πήρε την μπάλα μέσα στην περιοχή του Λεβαδειακού και με πλάτη προς την εστία, έκανε άστοχο τελείωμα, αφού δεν είχε καλή ισορροπία. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:07
51' Μακρινό σουτ του Ντουάρτε, η μπάλα ψηλά άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:08
Ο Παναιτωλικός είναι ανώτερος στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:12
54' Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό, με τον Γκρατερόλ να αιφνιδιάζεται από την πορεία της μπάλας που κόντραρε μετά από σέντρα του Βρακά, αποκρούοντας με μεγάλη δυσκολία πριν η μπάλα περάσει την γραμμή. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:15
58' Ο Παναιτωλικός μπήκε καλύτερα στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά ο Λεβαδειακός ισορρόπησε. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:20
63' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό, Χουάνπι αντί του Σενγκέλια. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:20
Ντεμπούτο στην Stoiximan Super League για τον ποδοσφαιριστή του Παναιτωλικού! by Δημήτρης Παπαδήμας
17:23
65' Ο Νταμπό μπήκε στην περιοχή με καλές προϋποθέσεις για τον Λεβαδειακό και έπεσε στο χορτάρι μετά από μονομαχία με τον Χουχούμη, «παίζετε» λέει ο διαιτητής. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:23
66' Ο Γκρατερόλ βγήκε έγκαιρα και πρόλαβε την κίνηση του Γιαννιώτα. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:24
67' Ο Λεβαδειακός πιέζει στα τελευταία λεπτά. Ο Γκρατερόλ έδιωξε σε κόρνερ μια σέντρα του Ντεντάκη. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:26
69' Πρώτη αλλαγή για τον Λεβαδειακό, με τον Νίκα να δίνει τη θέση του στον Σκβάρκα. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:28
71' Ο Γκρατερόλ δυσκολεύεται ακόμα και να στήσει την μπάλα για ελεύθερο, λόγω του δυνατού ανέμου. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:30
73' Ο Χουάνπι μπήκε με αξιώσεις στη μεγάλη περιοχή του Λεβαδειακού, αλλά καθυστέρησε να σουτάρει και και κόπηκε από τον Λιάγκα. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:31
74' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό, Δούμτσιος στη θέση του Σακό. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:34
77' Ο Λεβαδειακός συνεχίζει να πιέζει την άμυνα των φιλοξενούμενων, δείχνοντας να θέλει περισσότερο το γκολ. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:36
79' Φάουλ σε καλή θέση τώρα, υπέρ του Παναιτωλικού. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:37
80' Διπλή αλλαγή για τον Παναιτωλικό, Ζοάο Πέδρο και Μπουζούκης αντί των Καρέλη και Κολοβού. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:37
80' Αλλαγή και για τον Λεβαδειακό, με τον Συμελίδη να αντικαθιστά τον Γιαννιώτα. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:39
82' Ο Συμελίδης πήρε το τρίτο κόρνερ του Λεβαδειακού στο σημερινό παιχνίδι. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:40
Η φάση τελείωσε με τον Βρακά να κάνει επιθετικό φάουλ στον τερματοφύλακα του Παναιτωλικού. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:41
84' Πολύ όμορφη ατομική ενέργεια του Συμελίδη, πήρε φάουλ σε πολύ καλή θέση από τον Ντίας. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:41
84' Δέχθηκε και την κίτρινη κάρτα για το μαρκάρισμά του ο Ντίας. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:42
85' Καλή η εκτέλεση του Νταμπό, αλλά λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Γκρατερόλ. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:43
7 τελικές έχει ο Λεβαδειακός, 4 ο Παναιτωλικός. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:44
87' Μετά από κόρνερ και άστοχη έξοδο του Γκρατερόλ, ο Βρακάς δεν πρόλαβε να πεταχτεί στην πορεία της μπάλας για να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:45
88' Φάση διαρκείας στην περιοχή του Παναιτωλικού, απομάκρυναν τελικά οι αμυντικοί. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:48
90' Δυνατό σουτ του Παναγιώτου από πλάγια θέση, πάρα πολύ ψηλά άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:48
3 λεπτά οι καθυστερήσεις. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:51
Λήξη της αναμέτρησης, Λεβαδειακός-Παναιτωλικός 0-0. by Δημήτρης Παπαδήμας
17:51
Δεν κατάφεραν να βρουν γκολ οι δύο ομάδες, με τον Λεβαδειακό να είναι ανώτερος στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά τελικά να βολεύονται με τον βαθμό της ισοπαλίας. by Δημήτρης Παπαδήμας