Η εξέλιξη των αναμετρήσεων για τα playoffs σε Europa & Conference League μέσα από το sportfm.gr.

19:36
Καλησπέρα σας! by Δημήτρης Κάππας
19:38
Παρέα θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό όλες τις αναμετρήσεις σε Europa League και Europa Conference League, στις ρεβάνς των playoffs των δύο διοργανώσεων. by Δημήτρης Κάππας
19:39
Το πρόγραμμα περιλαμβάνει οκτώ αναμετρήσεις στις 19:45 (τέσσερις για κάθε διοργάνωση) και άλλες οκτώ στις (22:00), επίσης τέσσερις για κάθε διοργάνωση. by Δημήτρης Κάππας
19:40
Το πρόγραμμα των 19:45 στο Europa League: Μίντιλαντ-Σπόρτινγκ (1-1) Μονακό-Μπάγερ Λεβερκούζεν (3-2) Ναντ-Γιουβέντους (1-1) PSV Αϊντχόφεν-Σεβίλλη (0-3) by Δημήτρης Κάππας
19:41
Το πρόγραμμα των 19:45 στο Europa Conference League: Άντερλεχτ-Λουντογκόρετς (0-1) Κλουζ-Λάτσιο (0-1) Νντίπρο-ΑΕΚ Λάρνακας (0-1) Παρτίζαν-Σέριφ Τίρασπολ (1-0) by Δημήτρης Κάππας
19:45
Θυμίζουμε πως οι νικητές της φάσης των κάθε ζευγαριού, θα κοντραριστούν με τις οκτώ που έχουν προκριθεί απευθείας, ως πρώτες, στη φάση των «16». by Δημήτρης Κάππας
19:45
Έχουμε σέντρα στα περισσότερα γήπεδα! by Δημήτρης Κάππας
19:48
Ανοικτοί λογαριασμοί υπάρχουν σχεδόν σε όλα τα ζευγάρια, και ειδικά στο Europa Conference League, εκεί όπου όλα τα ματς κρίθηκαν στο... γκολ στο πρώτο παιχνίδι! by Δημήτρης Κάππας
19:50
4' Πρώτη καλή στιγμή για τη Μονακό, με το σουτ του Μπεν Γιεντέρ να περνά ελάχιστα άουτ. by Δημήτρης Κάππας
19:50
5' Γκοοολ για τη Γιουβέντους! Απίθανο γκολ από τον Ντι Μαρία! Ο Φατζόλι έκλεψε την μπάλα και πάσαρε στον Αργεντινό μεσοεπιθετικό, ο οποίος με ένα απίθανο σουτ από τη γωνία της περιοχής, έστειλε την μπάλα στη γωνία του Λαφόντ για το 1-0! by Δημήτρης Κάππας
19:55
Η φανταστική ατμόσφαιρα από τους φίλους της Ναντ: by Δημήτρης Κάππας
19:57
13' Γκοοολ για τη Λεβερκούζεν! Ο Φρίμπονγκ έκανε ωραία κούρσα και παράλληλη σέντρα από τα δεξιά, με τον Νούμπελ να κάμει το λάθος και τον Βιρτζ να σκοράρει προ κενής εστίας για το 1-0! by Δημήτρης Κάππας
19:59
13΄Γκοοολ για την Άντερλεχτ! Ο Αμούζου έκανε τη σέντρα από τα αριστερά, με τον Σλιμάνι να κάνει το πλασέ και την μπάλα να πηγαίνει με κόντρα στα δίχτυα, για το 1-0! by Δημήτρης Κάππας
19:59
13' Γκοοοολ για την Παρτίζαν! Ο Γκόμες έκανε εξαιρετική πάσα στον Μένιγκ, ο οποίος σε τετ α τετ με τον τερματοφύλακα της Σέριφ, δεν λάθεψε, κάνοντας με ωραίο πλασέ το 1-0! by Δημήτρης Κάππας
20:02
Το απίθανο γκολ του Ντι Μαρία: by Δημήτρης Κάππας
20:03
18' ΠΕΝΑΛΤΙ για τη Μονακό! Ο Μπεν Σεγκίρ μπήκε ωραία στην περιοχή της Λεβερκούζεν, με τον Ταπσόμπα να ανατρέπει και να τον διαιτητή αν δείχνει την άσπρη βούλα! by Δημήτρης Κάππας
20:03
18' ΠΕΝΑΛΤΙ για τη Γιουβέντους και κόκκινη κάρτα για τη Ναντ! Ο Ντι Μαρία μπήκε από τα δεξιά στην περιοχή της Ναντ και έκανε το πλασέ, με τον Παλουά να σταματά την μπάλα με το χέρι, πριν αυτή καταλήξει στα δίχτυα και να παίρνει νωρίτερα την άγουσα για τα αποδυτήρια! by Δημήτρης Κάππας
20:04
19' Γκοοολ για τη Μονακό! Εύστοχος στην εκτέλεση πέναλτι ο Μπεν Γεντέρ και 1-1! by Δημήτρης Κάππας
20:05
20' ΠΕΝΑΛΤΙ για τη Σέριφ! Ο Σανίκανιν βρίσκει την μπάλα με το χέρι, με τον διαιτητή να δείχνει την άσπρη βούλα. by Δημήτρης Κάππας
20:06
22' Γκοοολ για την Σπόρτινγκ! Μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Σεντ Τζούστ προσπάθησε να σκοράρει, με τον Κοάτες να γίνεται αποδέκτης και την στέλνει με κεφαλιά στα δίχτυα για το 1-1! by Δημήτρης Κάππας
20:06
20' Γκοοολ για τη Γιουβέντους! Εύστοχος στην εκτέλεση πέναλτι ο Ντι Μαρία για το 2-0 της «γηραιάς κυρίας». by Δημήτρης Κάππας
20:07
21' Γκοοοολ για τη Λεβερκούζεν! Ο Παλάσιος έκανε ωραία κίνηση και σουτ με το αριστερό, στέλνοντας την μπάλα στη γωνία του Νούμπελ για να ξαναδώσει προβάδισμα στην ομάδα του! 2-1! by Δημήτρης Κάππας
20:07
23' Γκοοοολ για τη Σέριφ! Ο Μπαντόλο ευστοχεί από την άσπρη βούλα και ισοφαρίζει για τους Μολδαβούς, 1-1! by Δημήτρης Κάππας
20:19
34' Μεγάλη ευκαιρία για να διευρύνει το προβάδισμα της Λεβερκούζεν ο Χλόζεκ, αλλά ο Νούμπελ έδιωξε σε κόρνερ το σουτ που επιχείρησε λίγο έξω από την περιοχή. by Δημήτρης Κάππας
20:21
Το φοβερό σουτ του Παλάσιος: by Δημήτρης Κάππας
20:21
Το εύστοχο πέναλτι του Ντι Μαρία: by Δημήτρης Κάππας
20:23
39' Κόκκινη κάρτα για τη Μίντιλαντ! Ο Παουλίνιο αποβάλλεται με δύο κίτρινες σε δύο λεπτά, για δύο σκληρά φάουλ, το δεύτερο πάνω στον Εσγκάιο! by Δημήτρης Κάππας
20:26
Πέντε λεπτά ακόμη, συν τις όποιες καθυστερήσεις, σε όλα τα γήπεδα. by Δημήτρης Κάππας
20:27
Το γκολ του Κοάτες: by Δημήτρης Κάππας
20:30
Εδώ και 20 λεπτά, δεν έχει επιτευχθεί κανένα γκολ σε κάποιο από τα οκτώ γήπεδα! by Δημήτρης Κάππας
20:31
45'+1' Γκοοοολ για τη Σέριφ στο Βελιγράδι! Ο Ντιόπ πήρε την μπάλα στα σύνορα της περιοχής της Παρτίζαν και με ένα υπέροχο πλασέ έστειλε την μπάλα στη γωνία του Πόποβιτς, για το 2-1 των Μολδαβών! by Δημήτρης Κάππας
20:34
Τέλος του πρώτου μέρος σε όλα τα γήπεδα, πλην του Ναντ-Γιουβέντους. by Δημήτρης Κάππας
20:36
Η Γιουβέντους είχε και δοκάρι στο 45'+3', με τον Κόστιτς να σημαδεύει το αλουμίνιο της εστίας του Λαφόντ. by Δημήτρης Κάππας
20:36
Τέλος του πρώτου ημιχρόνου και στο Ναντ-Γιουβέντους. by Δημήτρης Κάππας
20:39
Αναλυτικά τα αποτελέσματα: Μίντιλαντ-Σπόρτινγκ 0-1 (1-2) Μονακό-Μπάγερ Λεβερκούζεν 1-2 (3-4) Ναντ-Γιουβέντους 0-2 (1-3) PSV Αϊντχόφεν-Σεβίλλη 0-0 (0-3) Άντερλεχτ-Λουντογκόρετς 1-0 (1-1) Κλουζ-Λάτσιο 0-0 (0-1) Νντίπρο-ΑΕΚ Λάρνακας 0-0 (0-1) Παρτίζαν-Σέριφ Τίρασπολ 1-2 (2-2) by Δημήτρης Κάππας
20:51
47' Γκοοολ για τη Σέριφ! Ο Ντιόπ έκλεψε ωραία την μπάλα αρκετά έξω από την περιοχή της Παρτίζαν και με ένα μακρινό συρτό σουτ, έκανε το 3-1 για τους Μολδαβούς! by Δημήτρης Κάππας
20:54
50' Γκοοολ για την Σπόρτινγκ! Μετά από εκτέλεση κόρνερ, η μπάλα έφτασε στον Γκονσάλβες, ο οποίος με δεύτερη προσπάθεια εκτέλεσε από τα όρια της περιοχής τον Λεσλ, για το 2-0 των «λιονταριών». by Δημήτρης Κάππας
20:59
Συμπληρώθηκαν 10 λεπτά στο δεύτερο μέρος σχεδόν σε όλα τα γήπεδα. by Δημήτρης Κάππας
21:00
58' Γκοοοολ για τη Λεβερκούζεν! Μετά από υπέροχη σέντρα του Βιρτζ, ο Αντλί μπήκε στην πορεία της μπάλας και την έστειλε με κεφαλιά στα δίχτυα του Νούμπελ, για το 3-1! by Δημήτρης Κάππας
21:03
60' Μεγάλη ευκαιρία για τη Μονακό! Ο Μπεν Γεντέρ μπήκε ωραία στην περιοχή της Μονακό, έκανε το σουτ, αλλά η προσπάθειά του σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι! by Δημήτρης Κάππας
21:05
Το γκολ του Γκονσάλβες: by Δημήτρης Κάππας
21:07
63' Τετραπλή ευκαιρία για τη Λάτσιο! Οι Βεσίνο και Μιλίνκοβιτς Σάβιτς δεν κατάφεραν σε τέσσερις περιπτώσεις να νικήσουν τον Σκουφέτ, ο οποίος έκανε δύο εντυπωσιακές επεμβάσεις! by Δημήτρης Κάππας
21:11
68' Καλή ευκαιρία για τη Λεβερκούζεν να κλειδώσει την πρόκριση, αλλά ο Ντισασί έκανε ένα καίριο τάκλιν στο σουτ του Ντιαμπί. by Δημήτρης Κάππας
21:12
68' Γκοοοολ για την Άντερλεχτ! Μετά από γέμισμα προς τον Σλιμάνι μέσα στην περιοχή, ο Αλγερινός «έσπασε» υπέροχα με το στήθος Βέρσερεν, ο οποίος με ωραίο σουτ νίκησε τον τερματοφύλακα της Λουντογκόρετς, για το 2-0! by Δημήτρης Κάππας
21:15
71' Γκοοολ για τη Λουντογκόρετς! Μετά από ωραία ενέργεια και σέντρα του Ντεσπότοφ, ο Ιγκόρ Τιάγκο μπήκε στην πορεία της μπάλας και με κοντινό πλασέ έκανε το 2-1! by Δημήτρης Κάππας
21:18
Το γκολ του Αντλί: by Δημήτρης Κάππας
21:19
Η τετραπλή ευκαιρία της Λάτσιο: by Δημήτρης Κάππας
21:20
78' Κόκκινη κάρτα για την Κλουζ! Ο Μούχαρ βλέπει δεύτερη κίτρινη κάρτα για σκληρό φάουλ και αποβάλλεται! by Δημήτρης Κάππας
21:21
77' Γκοοολ για την Σπόρτινγκ! Ο Γκονσάλβες έκανε ένα ωραίο σουτ από μακριά, με την μπάλα να κοντράρει σε αμυντικό για το 3-0! by Δημήτρης Κάππας
21:21
76' Γκοοοολ για την Αϊντχόφεν! Ο Ντε Γιόνγκ κυνήγησε μια χαμένη μπαλιά στην περιοχλη της Σεβίλλης και με προβολή από κοντά νίκησε τον Ντμίτροβιτς, για το 1-0! by Δημήτρης Κάππας
21:25
79' Γκοοολ για τη Γιουβέντους! Χατ-τρικ ο Ντι Μαρία! Μετά από έναν περιπετειώδη τρόπο, η μπάλα έφτασε στον Αργεντινό αστέρα, ο οποίος με κεφαλιά νίκησε τον Λαφόντ, για το3-0! by Δημήτρης Κάππας
21:26
85' Γκοοολ για τη Μονακό! Μετά από υπέροχη σέντρα του Ντιατά από τα δεξιά, ο Εμπολό νίκησε με ωραία κεφαλιά τον Χραντέτσκι, κάνοντας το 3-2 για τους Μονεγάσκους, φέρνοντας το ζευγάρι στα ίσα, μιας και το συνολικό σκορ είναι 5-5! by Δημήτρης Κάππας
21:29
85' Γκοοοολ για την Σπόρτινγκ! Ο Γκάτερμαν δεν συνεννοήθηκε με τον Λεσλ, και στην προσπάθειά του να του επιστρέψει την μπάλα την έστειλε στα δίχτυα της ομάδας του για το 4-0! by Δημήτρης Κάππας
21:32
Την ίδια ώρα, η ΑΕΚ Λάρνακας είναι κοντά σε μία ιστορική πρόκριση, καθώς με το αποτέλεσμα στο ματς με τη Ντνίπρο στη Σλοβακία, εκεί όπου δεν υπάρχει σκορ, προκρίνεται στη φάση των «16» του Europa Conference League! by Δημήτρης Κάππας
21:36
Η Μονακό σκοράρει στο 90'+3' με τον Μπεν Σεγκίρ, αλλά το γκολ ακυρώνεται, καθώς η μπάλα είχε βγει εκτός στο γύρισμα του Γιάκομπς. by Δημήτρης Κάππας
21:36
Τέλος στο Μονακό-Μπάγερ Λεβερκούζεν, το οποίο με συνολικό σκορ 5-5 οδηγείται στην παράταση! by Δημήτρης Κάππας
21:37
Τέλος στο ματς στη Σλοβακία! Η ΑΕΚ Λάρνακας με συνολικό σκορ 1-0 επί της Ντνίπρο παίρνει ιστορική πρόκριση στη φάση των «16» του Europa Conference League! by Δημήτρης Κάππας
21:39
90'+4' Γκοοολ για την Αϊντχόφεν! Μετά από γέμισμα στην περιοχή της Σεβίλλης, η μπάλα έφτασε στον Φάμπιο Σίλβα, ο οποίος με ωραίο πλασέ νίκησε τον Ντμίτροβιτς για το 2-0! Ψάχνει ένα γκολ στα ελάχιστα δευτερόλεπτα που απομένουν για να στείλει το ματς στην παράταση η ολλανδική ομάδα! by Δημήτρης Κάππας
21:41
Τέλος στην Ολλανδία, η Σεβίλλη συνεχίζεται στη διοργάνωση με συνολικό σκορ 3-2, μιας και της ήταν αρκετό το 3-0 του πρώτου παιχνιδιού! by Δημήτρης Κάππας
21:42
Τέλος στο Άντερλεχτ-Λουντογκόρετς, όπου με συνολικό σκορ 2-2 οδηγείται σε παράταση! by Δημήτρης Κάππας
21:45
Τέλος σε όλες τις αναμετρήσεις, πλην των Μονακό-Μπάγερ Λεβερκούζεν και Άντερλεχτ-Λουντογκόρετς, τα οποία πηγαίνουν σε παράταση! by Δημήτρης Κάππας
21:46
Αναλυτικά τα αποτελέσματα: Μίντιλαντ-Σπόρτινγκ 0-4 (1-5) Μονακό-Μπάγερ Λεβερκούζεν 2-3 (5-5) - Παράταση Ναντ-Γιουβέντους 0-3 (1-4) PSV Αϊντχόφεν-Σεβίλλη 2-0 (2-3) Άντερλεχτ-Λουντογκόρετς 2-1 (2-2) - Παράταση Κλουζ-Λάτσιο 0-0 (0-1) Νντίπρο-ΑΕΚ Λάρνακας 0-0 (0-1) Παρτίζαν-Σέριφ Τίρασπολ 1-3 (2-3) by Δημήτρης Κάππας
21:48
Σπόρτινγκ, Γιουβέντους και Σεβίλλη προκρίθηκαν στους «16» του Europa League, ενώ Λάτσιο, ΑΕΚ Λάρνακας και Σέριφ στους «16» του Europa Conference League! by Δημήτρης Κάππας
21:50
Συνεχίζουμε με τις αναμετρήσεις των 22:00 και τις δύο των 19:45 που πήγαν στην παράταση. by Δημήτρης Κάππας
21:52
Το πρόγραμμα των 22:00 στο Europa League: Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Μπαρτσελόνα (2-2) Ουνιόν Βερολίνου-Άγιαξ (0-0) Ρεν-Σαχτάρ Ντόνετσκ (1-2) Ρόμα-Ζάλτσμπουργκ (0-1) by Δημήτρης Κάππας
21:53
Το πρόγραμμα των 22:00 στο Europa Conference League: Βασιλεία-Τραμπζονσπόρ (0-1) Φιορεντίνα-Μπράγκα (4-0) Γάνδη-Καραμπάγκ (0-1) Λεχ Πόζναν-Μπόντο Γκλιμτ (0-0) by Δημήτρης Κάππας
21:54
97' Κόκκινη κάρτα στον Πιοτρόφσι της Λουντογκόρετς για κράτημα έξω από την περιοχή της ομάδας του! by Δημήτρης Κάππας
21:56
Οι ενδεκάδες στο Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Μπαρτσελόνα: Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (4-2-3-1): Ντε Χέα – Μπισάκα, Βαράν, Μαρτίνες, Σο – Κασεμίρο, Φρεντ – Μπρ. Φερνάντες, Βέγκχορστ, Σάντσο – Ράσφορντ Μπαρτσελόνα (4-3-3): Τερ Στέγκεν – Κουντέ, Αραούχο, Κρίστενσεν, Μπαλντέ– Ντε Γιονγκ, Μπουσκέτς, Κεσιέ – Ραφίνια, Λεβαντόφσκι, Σέρτζι Ρομπέρτο by Δημήτρης Κάππας
22:07
Στο δεύτερο ημίχρονο της παράτασης βρίσκονται και τα Μονακό-Μπάγερ Λεβερκούζεν και Άντερλεχτ-Λουντογκόρετς, χωρίς να έχει σημειωθεί κάποιο τέρμα. Αν μείνουν ως έχουν, όλα θα κριθούν στη διαδικασία των πέναλτι. by Δημήτρης Κάππας
22:08
Οδεύουμε στο πρώτο δεκάλεπτο στα ματς των 22:00, χωρίς να έχει σημειωθεί κάποιο τέρμα μέχρι στιγμής. by Δημήτρης Κάππας
22:11
11' Μεγάλη ευκαιρία για την Τραμπζονσπόρ! Ο Τρεζεγκέ σούταρε εκτός περιοχής, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε σε κόρνερ. by Δημήτρης Κάππας
22:14
14' Γκοοολ για τη Βασιλεία! Ο Αμντουνί έφυγε στην πλάτη της άμυνας της Μονακό και με ψύχραιμο πλασέ νίκησε τον Τσακίρ, για το 1-0! by Δημήτρης Κάππας
22:15
16' ΠΕΝΑΛΤΙ για την Μπαρτσελόνα! Ο Μπρούνο Φερνάντες τραβάει τον Μπαλντέ στην περιοχή της ομάδας του και ο διαιτητής δείχνει την άσπρη βούλα! by Δημήτρης Κάππας
22:17
17' Γκοοοολ για την Μπράγκα! Ο Κάστρο με δυνατό σουτ εκτός περιοχής νικά τον Σιρίγκου και κάνει το 1-0 για τους Πορτογάλους! by Δημήτρης Κάππας
22:18
18' Γκοοοολ για την Μπαρτσελόνα! Ο Λεβαντόφσκι νικά τον Ντε Χέα, ο οποίος βρήκε την μπάλα, για το 1-0 των «μπλαουγκράνα». by Δημήτρης Κάππας
22:20
18' ΠΕΝΑΛΤΙ για την Ουνιόν! Ο Ντούκι έκανε την κεφαλιά, με τον Μπάσεϊ να βρίσκει την μπάλα με το χέρι και τον διαιτητή να δείχνει, μέσω VAR, την άσπρη βούλα. by Δημήτρης Κάππας
22:21
Ξεκινά και η διαδικασία των πέναλτι στο Μονακό-Μπάγερ Λεβερκούζεν! by Δημήτρης Κάππας
22:21
20' Γκοοολ για την Ουνιόν! Εύστοχος στην εκτέλεση πέναλτι ο Κνόχε και 1-0! by Δημήτρης Κάππας
22:22
22' Γκοοολ για τη Σαχτάρ! Μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Τραορέ έγινε αποδέκτης της μπάλας και με πλασέ από πολύ κοντά έκανε το 1-0! by Δημήτρης Κάππας
22:26
26' ΠΕΝΑΛΤΙ για την Τράμπζονσπορ! by Δημήτρης Κάππας
22:28
27' Άστοχος στο πέναλτι ο Μπακασέτας! Ο Έλληνας μεσοεπιθετικός γλίστρησε πριν εκτελέσει και έστειλε την μπάλα άουτ. by Δημήτρης Κάππας
22:29
Με σκορ 5-3 στα πέναλτι, η Μπάγερ Λεβερκούζεν έκαμψε την αντίσταση της Μονακό και συνεχίζει στους «16» του Europa League! by Δημήτρης Κάππας
22:29
Ξεκινά η διαδικασία των πέναλτι και στο Άντερλεχτ-Λουντογκόρετς! by Δημήτρης Κάππας
22:30
Το εύστοχο πέναλτι του Λεβαντόφσκι: by Δημήτρης Κάππας
22:31
Έχει συμπληρωθεί το πρώτο ημίωρο σε όλες τις αναμετρήσεις. by Δημήτρης Κάππας
22:33
33' Γκοοοολ για τη Ρόμα! Ο Σπινατσόλα μπήκε ωραλια στην περιοχή, σέντραρε για τον Μπελότι, με τον Ιταλό σέντερ φορ με κεφαλιά από κοντά να κάνει το 1-0! by Δημήτρης Κάππας
22:35
35' Γκοοολ για την Μπράγκα! Με ένα υπέροχο σουτ εκτός περιοχής, ο Τζαλό νίκησε τον Σιρίγκου για το 2-0, ξαναβάζοντας την Μπράγκα στο παιχνίδι της πρόκρισης. by Δημήτρης Κάππας
22:37
37' Γκοοοολ για τη Φιορεντίνα! Ο Μποναβεντούρα γύρισε παράλληλα στην περιοχή και ο Μαντραγκόρα με πλασέ από κοντά έκανε το 2-1! by Δημήτρης Κάππας
22:39
Με σκορ 3-0 στα πέναλτι, η Άντερλεχτ ξεπέρασε το εμπόδιο της Λουντογκόρετς και προκρίθηκε στους «16» του Europa Conference League. by Δημήτρης Κάππας
22:40
Το εύστοχο πέναλτι του Κνόχε: by Δημήτρης Κάππας
22:41
40' Γκοοοολ για τη Ρόμα! Ο εντυπωσιακός Σπινατσόλα έκανε ακόμη μια κούρσα από τα αριστερά και σέντραρε, με τον Ντιμπάλα με ένα μονοκόμματο σουτ στην κίνηση να κάνει το 2-0! by Δημήτρης Κάππας
22:42
Το χαμένο πέναλτι του Άβιλα: by Δημήτρης Κάππας
22:44
Το χαμένο πέναλτι του Μπακασέτα: by Δημήτρης Κάππας
22:44
44' Γκοοολ για την Ουνιόν! Ο Γιουράνοβιτς έγινε κάτοχος της μπάλας έξω από την περιοχή και σούταρε με το κακό του πόδι, το αριστερό, με τον Ρούλι να μην μπορεί να συγκρατήσει την μπάλα και το 2-0 να είναι γεγονός! by Δημήτρης Κάππας
22:47
Το γκολ του Μπελότι: by Δημήτρης Κάππας
22:49
Τέλος του πρώτου ημιχρόνου σε όλες τις αναμετρήσεις. by Δημήτρης Κάππας
22:50
Αναλυτικά τα αποτελέσματα: Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Μπαρτσελόνα 0-1 (2-3) Ουνιόν Βερολίνου-Άγιαξ 2-0 (2-0) Ρεν-Σαχτάρ Ντόνετσκ 0-0 (1-2) Ρόμα-Ζάλτσμπουργκ 2-0 (2-1) Βασιλεία-Τραμπζονσπόρ 1-0 (1-1) Φιορεντίνα-Μπράγκα 1-2 (5-2) Γάνδη-Καραμπάγκ 0-0 (0-1) Λεχ Πόζναν-Μπόντο Γκλιμτ 0-0 (0-0) by Δημήτρης Κάππας
23:05
47' Γκοοολ για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ! Ο Μπρούνο Φερνάντες βρήκε έξω από την περιοχή της Μπαρτσελόνα, ο οποίος με ένα όμορφο συρτό σουτ νίκησε τον Ντε Χεά για το 1-1! by Δημήτρης Κάππας
23:06
49' ΠΕΝΑΛΤΙ για την Τράμπζονσπορ! Ο Λαόθ έδωσε πέναλτι για μαρκάρισμα του τερματοφύλακα των γηπεδούχων στον Μάξι Γκόμεθ, ωστόσο μετά από χρήση VAR, άλλαξε την απόφασή του. by Δημήτρης Κάππας
23:06
48' Γκοοολ για τον Άγιαξ! Μετά από ωραία σέντρα του Μπεργκχάους, ο Κούντους με κοντινή προβολή μείωσε σε 2-1 για τον Αίαντα! by Δημήτρης Κάππας
23:08
50' Γκοοολ για την Ουνιόν! Μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Ντούκι μπήκε στην πορεία της μπάλας και με ωραία κεφαλιά έκανε το 3-1! by Δημήτρης Κάππας
23:08
49' Γκοοολ για τη Φιορεντίνα! Ο Τέρζιτς έκανε ωραία σέντρα από τα δεξιά, ο Καμπράλ μπήκε στην πορεία της μπάλας και με κεφαλιά έκανε το 2-2, με την μπάλα να περνά τη γραμμή. Ο διαιτητής πήγε για on field review, παρά το γεγονός πως το goal line technology έδειξε γκολ και ακύρωσε το τέρμα του Καμπράλ. Έτσι παραμένει το 2-1 για την Μπράγκα. by Δημήτρης Κάππας
23:11
52' Γκοοολ για τη Ρεν! Ο Ντοκού έκανε μία εξαιρετική κούρσα και πάσαρε στον Γκουϊρί, εκείνος έσπασε στον Τοκό Εκαμπί που ερχόταν σαν... τρέιλερ και με ωραίο σουτ έκανε το 1-0 για τους Γάλλους! by Δημήτρης Κάππας
23:17
61' Γκοοολ για την Τράμπζονσπορ! Μετά από σέντρα του Χασπόλατ, ο Ντένσουιλ έστειλε με κεφαλιά την μπάλα στα δίχτυα, αλλά το γκολ ακυρώθηκε μέσω VAR για οφσάιντ. by Δημήτρης Κάππας
23:18
59' Γκοοολ για τη Φιορεντίνα! Έρχεται τώρα το γκολ για τη Φιορεντίνα. Ο Μποναβεντούρα βρήκε τον Σαπονάρα και εκείνος με ωραίο σουτ από τα όρια της περιοχής, ισοφάρισε σε 2-2! by Δημήτρης Κάππας
23:20
63' Γκοοοολ για τη Λεχ Πόζναν! Ο Περέιρα έκανε ωραία σέντρα από τα δεξιά και ο Ίσακ με ωραίο σουτ έκανε το 1-0 για τους Πολωνούς! by Δημήτρης Κάππας
23:31
Η απίθανη απόφαση του διαιητητή Μπαστιέν στο Φιορεντίνα-Μπράγκα: by Δημήτρης Κάππας
23:31
73' Γκοοολ για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ! Μετά από φάση διαρκείας, ο Άντονι έγινε κάτοχος της μπάλας λίγο έξω από την περιοχή της Μπαρτσελόνα και με ένα πανέμορφο πλασέ με το αριστερό, νίκησε τον Τερ Στέγκεν για το 2-1! by Δημήτρης Κάππας
23:32
75' Γκοοολ για τη Γάνδη! Μετά από γέμισμα στην περιοχή της Καραμπάγκ, ο Ενγκαντέου έκανε κεφαλιά πάσα στον Γκιφτ και εκείνος με πλασέ από κοντά έκανε το 1-0! by Δημήτρης Κάππας
23:32
76' Γκοοοολ για τη Βασιλεία! Μετά από σουτ του Λόπες, ο Ζεκίρι πήρε το ριμπάουντ και νίκησε από κοντά τον Τσακίρ για το 2-0, δίνοντας, αυτή τη στιγμή, την πρόκριση, στην ομάδα του απέναντι στην Τράμπζονσπορ! by Δημήτρης Κάππας
23:42
83' Γκοοολ για τη Φιορεντίνα! Ο Μποναβεντούρα έκανε τη σέντρα από τα δεξιά και ο Καμπράλ με κοντινή προβολή έκανε το 3-2 για τους «βιόλα»! Αυτή τη φορά το γκολ μετρά κανονικά, μετά την αδιανόητη απόφαση του διαιτητή Μπαστιέν στο 50ο λεπτό. by Δημήτρης Κάππας
23:46
Οδεύουν προς το τέλος τους οι αναμετρήσεις, με την Τράμπζονσπορ των Μπακασέτα-Σιώπη να θέλει οπωσδήποτε γκολ, προκειμένου να στείλει το ματς στην παράταση. by Δημήτρης Κάππας
23:48
90'+2' Πετυχαίνει γκολ με τον Μποζόκ η Τράμπζονσπορ, αλλά ακυρώνεται ως οφσάιντ! by Δημήτρης Κάππας
23:50
Απομένουν ακόμη δύο λεπτά στην Ελβετία, ψάχνει το γκολ η Τράμπζονσπορ. by Δημήτρης Κάππας
23:53
90'+5' Τεράστια ευκαιρία για την Μπαρτσελόνα, με τον Λεβαντόσφκι από κοντά να μην μπορεί να νικήσει τον Ντε Χέα! by Δημήτρης Κάππας
23:54
Τέλος στην Ελβετία, Βασιλεία-Τράμπζονσπορ 2-0 και αποκλεισμός για την τουρκική ομάδα! by Δημήτρης Κάππας
23:55
90'+7' Κόκκινη για τον Άγιαξ! Ο Άλβαρες αποβάλλεται με δύο κίτρινες σε ένα λεπτό για διαμαρτυρία! by Δημήτρης Κάππας
00:01
Τέλος σε όλες τις αναμετρήσεις, εκτός των Ρεν-Σαχτάρ και Γάνδη-Καραμπάγκ που έχουμε παράταση! by Δημήτρης Κάππας
00:03
Αναλυτικά τα αποτελέσματα: Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Μπαρτσελόνα 2-1 (4-3) Ουνιόν Βερολίνου-Άγιαξ 3-1 (3-1) Ρεν-Σαχτάρ Ντόνετσκ 1-0 (2-2) - Παράταση Ρόμα-Ζάλτσμπουργκ 2-0 (2-1) Βασιλεία-Τραμπζονσπόρ 2-0 (2-1) Φιορεντίνα-Μπράγκα 3-2 (7-2) Γάνδη-Καραμπάγκ 1-0 (1-1) - Παράταση Λεχ Πόζναν-Μπόντο Γκλιμτ 1-0 (1-0) by Δημήτρης Κάππας