Λαμία-Ατρόμητος

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα για την 18η αγωνιστική της Super League 1.

16:23
Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης της Λαμίας με τον Ατρόμητο για τη 18η αγωνιστική της Super League. by Αναστασία Βοσνάκη
16:23
Η Λαμία προέρχεται από την επικράτηση επί της Athens Kallithea FC, η οποία της έδωσε και την πρόκριση στα προημιτελικά του Κυπέλλου όπου θα κοντραριστεί με τον Απόλλωνα Παραλιμνίου. by Αναστασία Βοσνάκη
16:23
Απ' την άλλη μεριά, ο Ατρόμητος αποχαιρέτησε τον θεσμό του Κυπέλλου με τιμητική ισοπαλία με τον Ολυμπιακό (2-2), έχοντας χάσει και το πρώτο ματς με τους ερυθρόλευκους στο Γ. Καραϊσκάκης. by Αναστασία Βοσνάκη
16:24
Η Λαμία έχει 10 βαθμούς και προέρχεται απ' την εντός έδρας ήττα με 3-0 από τον ΠΑΟΚ. Έχει μια νίκη στο πρωτάθλημα και αυτή είχε έρθει πριν 3,5 μήνες (01/10). by Αναστασία Βοσνάκη
16:24
Ο Ατρόμητος βρίσκεται στους 22 βαθμούς και στο -4 από την εξάδα. Προέρχεται από την επικράτηση με 2-0 επί του Ιωνικού. by Αναστασία Βοσνάκη
16:25
Υπάρχει μεγάλη ποικιλία στα μεταξύ τους σκορ με γηπεδούχο την Λαμία και μόνο το 2-2 έχει εμφανιστεί δύο φορές, ενώ έχουν σημειωθεί ισοπαλίες 1-1 και 0-0, ενώ η μοναδική νίκη των γηπεδούχων είναι με 2-1. by Αναστασία Βοσνάκη
16:28
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
16:30
Λαμία (Σάββας Παντελίδης): Σαράνοφ - Βασιλαντωνόπουλος, Τζανετόπουλος, Κορνέζος, Γκοράνοφ - Μπεχαράνο, Σλίβκα - Νούνιες, Ρόμανιτς, Μανούσος - Βέργος. by Αναστασία Βοσνάκη
16:30
Ατρόμητος (Κρις Κόλμαν): Γιαννιώτης - Κεσχρίντα, Στρούγγης, Χατζηϊσαΐας, Ντε Μποκ - Έντερ Γκονζάλες, Έρλινγκμαρκ, Φριτζόνσον - Ρομπάιγ, Κιάρτανσον, Ροτάριου. by Αναστασία Βοσνάκη
16:31
Διαιτητής: Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος Βοηθοί: Ιωάννης Καραλής, Χρήστος Κορώνας 4ος: Βασίλειος Φίτσας VAR: Σπυρίδων Ζιαμπάλας, Κωνσταντίνος Τριανταφύλλου by Αναστασία Βοσνάκη
16:38
Πάγκος Λαμίας: Τρόμπουλος, Σαραμαντάς, Τζανδάρης, Γιακουμάκης, Ντε Βινσέντι, Σιμόν, Μαρτίνεθ, Τσιλούλης, Στάνκο. by Αναστασία Βοσνάκη
16:39
Πάγκος Ατρομήτου: Σάλτας, Τζαβίδας, Πομόνης, Αθανασίου, Κωτσόπουλος, Τζοβάρας, Μούντες, Οικονομίδης, Δαλαμήτρας. by Αναστασία Βοσνάκη
16:46
Σε ένα τέταρτο περίπου θα ξεκινήσει το παιχνίδι. by Αναστασία Βοσνάκη
16:56
Όλα είναι έτοιμα. Οι δυο ομάδες βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:01
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
17:03
2' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Σέντρα ο Κεσχρίντα, ο Ρομπάιγ έκανε το σουτ από κοντά, αλλά μπλόκαρε ο Σαράνοφ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:04
3' Φάουλ για τη Λαμία. by Αναστασία Βοσνάκη
17:05
Περνάει ανεκμετάλλευτο από τους γηπεδούχους. by Αναστασία Βοσνάκη
17:09
8' ΓΚΟΛ ο Ατρόμητος! Βαθιά μπαλιά του Έρλινγκμαρκ στον Ρομπάιγ, αυτός δίνει στον Κιάρτανσον το πλασέ του οποίου το βγάζει αρχικά ο Σαράνοφ αλλά ο Ροτάριου παίρνει το ριμπάουντ και σε κενή εστία σκοράρει για το 1-0! by Αναστασία Βοσνάκη
17:10
Έγινε έλεγχος και στο VAR το γκολ μετράει κανονικά. by Αναστασία Βοσνάκη
17:12
11' Κόρνερ για τη Λαμία που ψάχνει τη γρήγορη απάντηση. by Αναστασία Βοσνάκη
17:13
Μπλόκαρε εύκολα ο Γιαννιώτης, ανεκμετάλλευτο πέρασε για τη Λαμία. by Αναστασία Βοσνάκη
17:17
by Αναστασία Βοσνάκη
17:18
17' Κοντινή κεφαλιά ο Μανούσος, μπλόκαρε ο Γιαννιώτης. by Αναστασία Βοσνάκη
17:19
18' Ευκαιρία για τη Λαμία. Ωραία μπαλιά ο Βέργος, το πλασέ του Μανούσου ήταν αδύναμο και μπλόκαρε ο Γιαννιώτης. by Αναστασία Βοσνάκη
17:22
17:24
23' Σουτ ο Μπεχαράνο, η μπάλα κόντραρε στα σώματα. by Αναστασία Βοσνάκη
17:29
28' Καλύτερος είναι ο Ατρόμητος, η Λαμία προσπαθεί να φανεί απειλητική αλλά δεν τα καταφέρνει ιδιαίτερα. by Αναστασία Βοσνάκη
17:30
29' Κίτρινη ο Βέργος. by Αναστασία Βοσνάκη
17:31
17:35
34' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Κεφαλιά πάσα ο Κεσχρίντα, έδιωξε τελευταία στιγμή ο Κορνέζος. by Αναστασία Βοσνάκη
17:41
17:43
41' Σέντρα σουτ ο Ρομπάιγ, μπλόκαρε εύκολα ο Σαράνοφ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:44
43' Κόρνερ για τη Λαμία. by Αναστασία Βοσνάκη
17:44
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:44
17:45
44' Κίτρινη ο Σλίβκα. by Αναστασία Βοσνάκη
17:46
45' Σουτ ο Μπεχαράνο, η μπάλα ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:47
Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
17:48
Ημίχρονο στο παιχνίδι! Ο Ατρόμητος προηγείται 1-0 της Λαμίας χάρη στο γκολ του Ροτάριου στο 8ο λεπτό της αναμέτρησης. Επιστρέφουμε σε λίγο… by Αναστασία Βοσνάκη
18:04
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο! by Αναστασία Βοσνάκη
18:05
47' Κόρνερ για τη Λαμία. by Αναστασία Βοσνάκη
18:06
47' ΓΚΟΛ η Λαμία! Μετά από το κόρνερ ο Κορνέζος πήρε την κεφαλιά και έκανε το 1-1! by Αναστασία Βοσνάκη
18:11
52' Σουτ ο Μανούσος, η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ καθώς γλίστρησε ο παίκτης της Λαμίας. Οι γηπεδούχοι έχουν μπει καλύτερα στο δεύτερο ημίχρονο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:18
18:19
60' Κόρνερ για τον Ατρόμητο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:19
18:20
61' Τσιλούλης μέσα, Μανούσος έξω για τη Λαμία. by Αναστασία Βοσνάκη
18:20
18:22
64' Κακό σουτ ο Τσιλούλης, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:24
65' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Σέντρα ο Κεσχρίντα, έδιωξε η άμυνα της Λαμίας. by Αναστασία Βοσνάκη
18:26
67' Λόμπα ο Έντερ, μπλόκαρε ο Σαράνοφ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:28
69' Κόρνερ ο Ατρόμητος. by Αναστασία Βοσνάκη
18:28
Πέρασε ανεκμετάλλευτο από τους φιλοξενούμενους. by Αναστασία Βοσνάκη
18:29
70' Δοκάρι για τον Ατρόμητο! Ο Φριτζόνσον έκανε το σουτ λίγο έξω από την περιοχή, η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι του Σαράνοφ! by Αναστασία Βοσνάκη
18:31
73' Κίτρινη ο Γκοράνοφ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:33
74' Κίτρινη και ο Ντε Μποκ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:33
74' Αλλαγές για τη Λαμία. Ντε Βινσέντι αντί Νούνιες και Τζανδάρης αντί Μπεχαράνο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:34
76' Ευκαιρία για τη Λαμία. Σέντρα ο Τσιλούλης, πήρε την κεφαλιά ο Ντε Βινσέντι αλλά ήταν αδύναμη και μπλόκαρε ο Γιαννιώτης. by Αναστασία Βοσνάκη
18:36
77' Φάουλ για τη Λαμία σε πολύ καλό σημείο. Ο Τσιλούλης έπεσε σε μονομαχία με τον Στρούγγη. by Αναστασία Βοσνάκη
18:37
78' Εκτέλεσε ο Ντε Βινσέντι, η μπάλα πέρασε κατευθείαν άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:37
79' Αλλαγές για τον Ατρόμητο. Έρλινγκμαρκ, Φριτζόνσον, Κιάρτανσον έξω, μέσα οι Κωτσόπουλος, Τζαβίδας και Οικονομίδης. by Αναστασία Βοσνάκη
18:40
81' ΑΠΟΒΟΛΗ ΓΙΑ ΤΗ ΛΑΜΙΑ! Ο Γκοράνοφ αντικρίζει τη δεύτερη κίτρινη κάρτα για μαρκάρισμα στον Κεσχρίντα, αφήνοντας την ομάδα του με 10 παίκτες! by Αναστασία Βοσνάκη
18:41
18:42
83' Σιμόν μέσα, Βέργος έξω για τους γηπεδούχους. by Αναστασία Βοσνάκη
18:43
84' Τζοβάρας μέσα, Ρομπάιγ έξω για τον Ατρόμητο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:48
89' Κίτρινη ο Κεσχρίντα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:49
4 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
18:52
90+3' Σουτ ο Έντερ, η μπάλα ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:53
Τέλος στο ματς! Λαμία-Ατρόμητος 1-1, για την 18η αγωνιστική του πρωταθλήματος. by Αναστασία Βοσνάκη