Λεβαδειακός-Ατρόμητος

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα Λεβαδειακός-Ατρόμητος για την 10η αγωνιστική της Super League 1.

15:55
Καλησπέρα σας! Παρέα θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση για την 10η αγωνιστική της Super League, ανάμεσα στον Λεβαδειακό και τον Ατρόμητο. by Αναστασία Βοσνάκη
15:56
Η τελευταία νίκη του Λεβαδειακού είναι στις 26 Απριλίου 2015 με τα γκολ του Βαγγέλη Μάντζιου και του Βίτορ Πελέ. Ο Στέφανο Ναπολεόνι μείωσε στις καθυστερήσεις σε 2-1 και αυτό το γκολ τον έκανε τον μοναδικό ποδοσφαιριστή που έχει σκοράρει και για τις δύο ομάδες σε αναμετρήσεις Λεβαδειακός-Ατρόμητος. by Αναστασία Βοσνάκη
15:56
Οι δύο ομάδες έχουν χτίσει και ένα σερί με πέντε διαδοχικές ισοπαλίες ανεξάρτητα έδρας από τον Φεβρουάριο του 2010 έως και τον Φεβρουάριο του 2012. Μάλιστα την σεζόν 2012-13 δεν είχε σημειωθεί γκολ σε καμία από τις δύο μεταξύ τους αναμετρήσεις για το πρωτάθλημα. Το 0-0 της Λιβαδειάς μάλιστα είναι το μοναδικό στην Α’ Εθνική/Super League που δεν έχει σημειωθεί τέρμα σε σύνολο 11 αναμετρήσεων. by Αναστασία Βοσνάκη
15:57
Οι Βοιωτοί έχουν περιέλθει σε δεινή θέση, καθώς έπειτα από εννιά αναμετρήσεις στην επάνοδό τους στη Super League, δεν έχουν καταφέρει να φτάσουν στην παρθενική τους νίκη και μετά την ισοπαλία του Ιωνικού κόντρα στον Παναιτωλικό έχουν πέσει στην τελευταία θέση της βαθμολογίας. by Αναστασία Βοσνάκη
15:57
Σε αυτή τη μάχη ο Γιάσμινκο Βέλιτς δεν θα έχει στη διάθεσή του τους Μπελμόντ (τιμωρημένος) και Τόρο (τραυματίας), με τους δύο να είναι και τα μοναδικά αγωνιστικά προβλήματα που καλείται να διαχειριστεί ο έμπειρος προπονητής. by Αναστασία Βοσνάκη
15:57
Από την άλλη πλευρά, στον Ατρόμητο τα χαμόγελα από την πρόκριση στο Κύπελλο Ελλάδας κόντρα στον Αστέρα Τρίπολης «πάγωσαν» απότομα, καθώς οι Περιστεριώτες ηττήθηκαν από τον Βόλο στην έδρα τους και πλέον βλέπουν την ομάδα της Μαγνησίας να απομακρύνεται στη βαθμολογία. by Αναστασία Βοσνάκη
15:58
Ο Κρις Κόλμαν δεν υπολογίζει στον Χουάν Μουνίθ, που τραυματίστηκε στο ματς με τον Βόλο, αλλά θα έχει κανονικά στη διάθεσή του τον Δημήτρη Χατζηισαΐα, που ξεπέρασε το πρόβλημα τραυματισμού που τον ταλαιπωρούσε. by Αναστασία Βοσνάκη
15:58
Διαιτητής: Διαμαντόπουλος, Κόλλιας, Μωυσιάδης, 4ος Καραντώνης, VAR: Τσακαλίδης, Κωνσταντινου. by Αναστασία Βοσνάκη
15:58
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
15:59
Λεβαδειακός (Γιασμίνκο Βελιτς): Μάρκοβιτς - Τσάπρας, Βρακάς, Λιάγκας, Βινίσιους - Μπάχανακ, Νίκας, Μεχία - Μουτίνιο, Πέτρε, Χάμοντ. by Αναστασία Βοσνάκη
15:59
Στον πάγκοι οι Στογιάνοβιτς, Σκβάρκα, Βήχος, Δούμτσιος, Τσιριγώτης, Παναγιώτου, Λούα Λούα, Τζημόπουλος, Γιαννιώτας. by Αναστασία Βοσνάκη
16:00
Aτρόμητος (Κρις Κόλμαν): Γιαννιώτης - Κεσχρίντα, Χατζηϊσαίας, Σουάρεθ, Ντε Μποκ - Γκονζάλες, Έρλινγμαρκ, Κούεν - Ρομπάιγ, Κλωναριδης, Κιάρτανσον. by Αναστασία Βοσνάκη
16:00
Στον πάγκοι οι Μάριτς, Κωτσόπουλος, Ροτάριου, Αθανασίου, Τζαβίδας, Οικονομίδης, Κιβρακίδης, Μαυρομμάτης, Φριντζόνσον. by Αναστασία Βοσνάκη
16:09
Σε περίπου 20 λεπτά θα ξεκινήσει το παιχνίδι. by Αναστασία Βοσνάκη
16:27
Οι δυο ομάδες βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο. by Αναστασία Βοσνάκη
16:32
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
16:34
3' Φάουλ για τον Ατρόμητο και κίτρινη στον Λιάγκα. by Αναστασία Βοσνάκη
16:34
Έδιωξε η άμυνα του Λεβαδειακού προς τα πίσω. by Αναστασία Βοσνάκη
16:37
6' Κόρνερ για τον Λεβαδειακό. by Αναστασία Βοσνάκη
16:37
Κεφαλιά ο Νίκας, η μπάλα περνάει άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
16:38
7' Καλύτερα έχει μπει ο Λεβαδειακός στο παιχνίδι, ο Ατρόμητος ψάχνει να βρει τα πατήματά του. by Αναστασία Βοσνάκη
16:44
12' Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό! Ωραίο σουτ του Νίκα από κοντά, η μπάλα περνάει άουτ! by Αναστασία Βοσνάκη
16:47
16' Μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό! Ο Νίκας ξανά απειλεί την εστία του Γιαννιώτη, ωστόσο το σουτ του πέρασε ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
16:49
18' Κόρνερ για τον Ατρόμητο. by Αναστασία Βοσνάκη
16:50
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
16:54
23' Κόρνερ για τους γηπεδούχους. by Αναστασία Βοσνάκη
16:54
Ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
16:57
25' ΓΚΟΛ ο Λεβαδειακός! Ο Νίκας με εξαιρετική κεφαλιά μέσα από τη μικρή περιοχή, έκανε το 1-0 για τους γηπεδούχους! by Αναστασία Βοσνάκη
17:01
30' Κόρνερ για τον Ατρόμητο, πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:02
31' Κίτρινη ο Σουάρεθ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:05
61%-39% η κατοχή της μπάλας. by Αναστασία Βοσνάκη
17:07
35' Κόρνερ για τον Λεβαδειακό. by Αναστασία Βοσνάκη
17:07
Πέρασε ανεκμετάλλευτο από τους γηπεδούχους. by Αναστασία Βοσνάκη
17:10
39' Κόρνερ για τον Ατρόμητο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:11
Πήρε την κεφαλιά ο Σουάρεθ, η μπάλα πέρασε πάνω από την εστία του Μάρκοβιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
17:13
42' Κόρνερ για τον Ατρόμητο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:14
Ξανά κεφαλιά ο Σουάρεθ, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:16
45' Ευκαιρία για τους γηπεδούχους! Σουτ ο Τσάπρας, η μπάλα κόντραρε και πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:17
Κίτρινη ο Τσάπρας. by Αναστασία Βοσνάκη
17:17
Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
17:18
Ημίχρονο στη Λιβαδειά! Ο Λεβαδειακός πάει στα αποδυτήρια με προβάδισμα χάρη στο γκολ του Νίκα στο 25ο λεπτό της αναμέτρησης. Ο Ατρόμητος παίζει κυρίως στις αντεπιθέσεις και δεν απειλεί ιδιαίτερα. Επιστρέφουμε σε λίγο... by Αναστασία Βοσνάκη
17:33
Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο! by Αναστασία Βοσνάκη
17:36
48' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Ωραίο σουτ ο Ρομπάιγ, ύστερα από σέντρα του Κούεν, η μπάλα ξυστά από την εστία του Μάρκοβιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
17:38
51' Πιο καλά έχει μπει ο Ατρόμητος στο δεύτερο μέρος. by Αναστασία Βοσνάκη
17:42
54' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Σέντρα του Ντε Μποκ από αριστερά, Κιάρτανσον και Κλωναρίδης δεν μπορούν να στείλουν την μπάλα στα δίχτυα! by Αναστασία Βοσνάκη
17:44
56' Αναγκαστική αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Έξω ο Μεχία με πρόβλημα τραυματισμού και ο Πέτρε, μέσα ο Σκβάρκα και ο Λούα Λούα. by Αναστασία Βοσνάκη
17:46
58' Προβολή ο Έρλινγκμαρκ, η μπάλα βγήκε σε κόρνερ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:46
17:47
59' Κίτρινη ο Γκονζάλες για χέρι! by Αναστασία Βοσνάκη
17:48
60' Κόρνερ για τον Ατρόμητο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:49
Ανεκμετάλλευτο από τους Περιστεριώτες. by Αναστασία Βοσνάκη
17:50
63' Μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό! Ο Χάμοντ έβγαλε στον Μουτίνιο, εκείνος κάνει το σουτ αλλά η μπάλα σταματάει στο δοκάρι! by Αναστασία Βοσνάκη
17:52
63' Ο Τζαβίδας αντί του Κιάρτανσον για τον Ατρόμητο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:53
65' ΓΚΟΛ ο Ατρόμητος! Βολίδα ο Ρομπάιγ και 1-1 για τον Ατρόμητο! Πολύ ωραίο γκολ! by Αναστασία Βοσνάκη
17:56
68' Κόρνερ για τον Ατρόμητο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:56
Σουτ ο Ντε Μποκ, η μπάλα περνάει άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:58
17:59
71' Κίτρινη ο Κούεν. by Αναστασία Βοσνάκη
18:00
72' ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ! Μαρκάρισμα του Χατζηισαϊα στον Μουτίνιο! by Αναστασία Βοσνάκη
18:02
74' ΔΟΚΑΡΙ ο Μουτίνιο! by Αναστασία Βοσνάκη
18:03
75' Ο Λεβαδειακός έχασε μια μεγάλη ευκαιρία για το 2-1, αλλά η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι της εστίας του Γιαννιώτη! by Αναστασία Βοσνάκη
18:03
Κίτρινη ο Γιαννιώτης. by Αναστασία Βοσνάκη
18:04
77' Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους. by Αναστασία Βοσνάκη
18:05
18:07
79' ΓΚΟΛ ο Λεβαδειακός! Ωραία πάσα ο Τσάπρας, ο Σκβάρκα από τη μικρή περιοχή κάνει το 2-1, δίνοντας εκ νέου προβάδισμα στην ομάδα του! by Αναστασία Βοσνάκη
18:09
81' Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό! Σουτ ο Βρακάς, η μπάλα πάνω από την εστία του Γιαννιώτη! by Αναστασία Βοσνάκη
18:11
82' Ο Κωτσόπουλος στη θέση του Κουέν για τον Ατρόμητο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:14
87' Κόρνερ για τον Ατρόμητο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:16
88' Φάουλ για τον Ατρόμητο σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:16
Κατέβασε ο Σουάρεθ, η μπάλα περνάει άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:17
89' Ο Τζημόπουλος θα πάρει τη θέση του Βρακά για τον Λεβαδειακό. by Αναστασία Βοσνάκη
18:18
Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
18:19
90+2' Κίτρινη ο Κεσχρίντα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:20
90+2' Κίτρινη και ο Τζημόπουλος για καθυστέρηση. by Αναστασία Βοσνάκη
18:24
Τέλος του ματς! Λεβαδειακός-Ατρόμητος 2-1 by Αναστασία Βοσνάκη
18:25
Ο Λεβαδειακός πανηγύρισε την πρώτη φετινή του νίκη στο πρωτάθλημα, ενώ ο Ατρόμητος γνώρισε την πέμπτη του ήττα, μένοντας στους 11 βαθμούς. by Αναστασία Βοσνάκη