Λίβερπουλ-Μάντσεστερ Σίτι

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα για την 11η αγωνιστική της Premier League.

18:15
18:17
Μαζί θα παρακολουθήσουμε το μεγάλο ντέρμπι της 11ης αγωνιστικής της Premier League μεταξύ της Λίβερπουλ και της Μάντσεστερ Σίτι. by www.sport-fm.gr
18:19
Λίβερπουλ: Άλισον, Μίλνερ, Φαν Ντάικ, Γκόμεζ, Ρόμπερτσον, Φαμπίνιο, Τιάγο, Έλιοτ, Ζότα, Σαλάχ, Φιρμίνο by www.sport-fm.gr
18:19
Μάντσεστερ Σίτι: Έντερσον, Aκάντζι, Ντίας, Άκε, Κανσέλο, Ρόδρι, Γκιουντογκάν, Ντε Μπρόινε, Μπερνάρντο Σίλβα, Φόντεν, Χάαλαντ by www.sport-fm.gr
18:21
18:22
Θυμίζουμε ότι αυτή είναι η δεύτερη φετινή αναμέτρηση μεταξύ των δύο ομάδων μετά το ματς για το Community Shield στο οποίο η Λίβερπουλ επικράτησε με 3-1 by www.sport-fm.gr
18:25
Η ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ θέλει την νίκη ώστε να ξαναμπεί σε τροχιά τίτλου, ενώ αυτή του Πεπ Γκουαντιόλα σκοπεύει στο «τρίποντο» για να παραμείνει σε απόσταση... αναπνοής από την Άρσεναλ. by www.sport-fm.gr
18:34
Καθόλου ψύχραιμες οι μεταβιβάσεις από τους παίκτες της Σίτι που δεν μπορούν να κυκλοφορήσουν εύκολα τη μπάλα by www.sport-fm.gr
18:36
18:38
18:39
18:40
18:42
Οι πιο πολλές ενέργειες της Σίτι προέρχονται από τα δεξιά με τον Κανσέλο δημιουργό by www.sport-fm.gr
18:43
18:45
15' Πρώτη ευκαιρία στο ματς για τη Σίτι με το σουτ του Γκιουντογκάν να μπλοκάρεται από τον Άλισον by www.sport-fm.gr
18:47
18:48
Διαρκής η κατοχή της μπάλας για την Λίβερπουλ στο τελευταίο τρίλεπτο του αγώνα by www.sport-fm.gr
18:50
18:51
21' Πρώτη απειλή για την εστία του του Έντερσον με την κεφαλιά του Ζότα να καταλήγει στην αγκαλιά του τερματοφύλακα της Σίτι by www.sport-fm.gr
18:54
24' Τεράστια ευκαιρία για την Λίβερπουλ. Ο Ρόμπερτσον ακολούθησε σαν τρέιλερ και το δυνατό του σουτ κατέληξε άουτ by www.sport-fm.gr
18:56
18:58
27' Ο Έλιοτ πετάει στα... σκουπίδια την ευκαιρία που του δόθηκε μέσα στην περιοχή με τον Άκε να τον κόβει. by www.sport-fm.gr
18:59
28' Σέντρα του Κανσέλο και ο Φαν Ντάικ προλαβαίνει τον Χάαλαντ και κόβει με το κεφάλι by www.sport-fm.gr
19:01
29' Καλό σουτ του Μπερνάρντο Σίλβα για τη Σίτι όμως η μπάλα φεύγει ψηλά άουτ by www.sport-fm.gr
19:03
33' Ακόμη μια ευκαιρία για τη Σίτι με τον Χάαλαντ που προσπάθησε να... κρεμάσει τον Άλισον που απέκρουσε by www.sport-fm.gr
19:04
Έχει ανεβάσει «στροφές» η Μάντσεστερ Σίτι, που θέλει να χτυπήσει στην κόντρα by www.sport-fm.gr
19:05
19:05
Ο Κλοπ έξαλλος φωνάζει στον διαιτητή καθώς θεωρεί ότι νωρίτερα υπάρχει φάουλ στον Σαλάχ by www.sport-fm.gr
19:06
19:07
19:08
19:09
19:10
40' Πολύ μεγάλη στιγμή για τη Σίτι με τη δυνατή κεφαλιά του Χάαλαντ να σταματάει στην αγκαλιά του Άλισον by www.sport-fm.gr
19:35
Η Σίτι δείχνει να πατά καλύτερα στο δεύτερο ημίχρονο σε αυτά τα τρία πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου by www.sport-fm.gr
19:37
50' ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ χαμένη ευκαιρία για την Λίβερπουλ με τον Σαλάχ να στέλνει τη μπάλα άουτ σε ανεπανάληπτο τετ α τετ by www.sport-fm.gr
19:37
19:39
Υπάρχει διακοπή με τον Έντερσον να βρίσκεται στον αγωνιστικό χώρο και να δέχεται τις πρώτες βοήθειες by www.sport-fm.gr
19:39
19:39
Τελικά η μπάλα είναι άουτ έπειτα από απόφαση του διαιτητή. Συνέχεια στο ματς by www.sport-fm.gr
19:40
19:41
19:41
Ο Τέιλορ πηγαίνει να ελέγξει τη φάση στο VAR για φάουλ. Ο Γκουαρντιόλα έξαλλος by www.sport-fm.gr
19:42
19:43
56' Μεγάλη ευκαιρία για τη Λίβερπουλ στην αμέσως επόμενη φάση με τον Ζότα να αστοχεί σε εξ επαφής κεφαλιά by www.sport-fm.gr
19:51
64' Ευκαιρία για τη Σίτι με τον Άλισον να σταματά το χαμηλό σουτ του Χάαλαντ by www.sport-fm.gr
19:51
19:52
19:53
19:54
19:55
19:56
70' Απάντηση από τον Σαλάχ. Φαλτσαριστό σουτ μέσα από την περιοχή περνά έξω από το δεξί κάθετο δοκάρι του Έντερσον by www.sport-fm.gr
19:58
19:59
73' Τρείς αλλαγές για τη Λίβερπουλ. Έξω Έλιοτ, Φιρμίνο, Φαμπίνιο. Μέσα Χέντερσον, Νούνιες και Καρβάλιο by www.sport-fm.gr
20:01
Δεν επηρεάστηκε από τη διακοπή για τις αλλαγές η Σίτι που συνεχίζει την πίεση by www.sport-fm.gr
20:02
20:03
Ο Άλισον μπλόκαρε τη μπάλα από το φάουλ του Ντε Μπρόινε, έκανε το βολέ και βρήκε τον Σαλάχ που ξέφυγε από τον Κανσέλο και αυτή τη φορά νίκησε τον Έντερσον για το 1-0 by www.sport-fm.gr
20:04
78' Ανέβηκε πολύ η Λίβερπουλ και έχασε μεγάλη ευκαιρία με μακρινό σουτ του Νούνιες που πέρασε στο ματς πριν λίγο. by www.sport-fm.gr
20:15
88' Ο Νούνιες βγαίνει στην κόντρα για την Λίβερπουλ όμως καθυστέρησε να πασάρει στον Σαλάχ και η επίθεση ανακόπηκε από τους αμυντικούς της Σίτι by www.sport-fm.gr
20:15
20:16
20:16
20:17
20:18
20:19
90+2 Ο Άρνολντ χάνει μεγάλη ευκαιρία για να τελειώσει το ματς για τη Λίβερπουλ by www.sport-fm.gr