Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr το παιχνίδι Παρί Σεν Ζερμέν-Γιουβέντους για την πρεμιέρα των ομίλων του Champions League.

Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live τη σημαντικότερη αναμέτρηση της αποψινής πρεμιέρας του Champions League, με την Παρί Σεν Ζερμέν να υποδέχεται τη Γιουβέντους στο «Παρκ Ντε Πρενς»! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:38
Οι δύο ομάδες βρίσκονται στον δεύτερο όμιλο της διοργάνωσης, μαζί με Μπενφίκα και Μακάμπι Χάιφα. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:41
21:45
Πάνοπλοι παρατάσσονται στην αποψινή αναμέτρηση οι πρωταθλητές Γαλλίας, ενώ από την άλλη ο Μασιμιλιάνο Αλέγκρι δεν έχει στη διάθεσή του τους τραυματίες Ντι Μαρία, Πογκμπά, Σέζνι, Κάιο Ζόρζε και Κιέζα. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:47
Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων: Παρί Σεν Ζερμέν (Γκαλτιέ, 3-4-3): Ντοναρούμα - Ράμος, Μαρκίνιος, Κιμπεμπέ - Χακίμι, Βεράτι, Βιτίνια, Μέντες - Μέσι, Εμπαπέ, Νεϊμάρ Γιουβέντους (Αλέγκρι, 3-5-2): Περίν - Μπρέμερ, Μπονούτσι, Ντανίλο - Κουαρδάδο, Ραμπιό, Παρέδες, Μιρέτι, Κόστιτς - Μίλικ, Βλάχοβιτς by Δημήτρης Παπαδήμας
21:49
Στα δύο πρώτα χρονικά παιχνίδια της πρεμιέρας του Champions League, η Ντιναμό Ζάγκρεμπ έκανε την έκπληξη νικώντας την Τσέλσι με 1-0 στην Κροατία, ενώ η Ντόρτμουντ επικράτησε άνετα εντός έδρας της Κοπεγχάγης, με 3-0. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:51
Τα υπόλοιπα παιχνίδια που θα ξεκινήσουν στις 22:00: Μπενφίκα-Μακάμπι Χάιφα Σέλτικ-Ρεάλ Μαδρίτης Λειψία-Σαχτάρ Σάλτσμπουργκ-Μίλαν Σεβίλλη-Μάντσεστερ Σίτι by Δημήτρης Παπαδήμας
21:55
Διαιτητής της αναμέτρησης στο Παρίσι θα είναι ο Άγγλος, Άντονι Τέιλορ, με βοηθούς τους συμπατριώτες του Γκάρι Μπέσγουικ και Άνταμ Ναν. Στο VAR θα βρίσκονται οι Γερμανοί Φριντζ και Ντίνγκερτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:56
Οι δύο ομάδες βγαίνουν τώρα στον αγωνιστικό χώρο! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:57
Εντυπωσιακή ατμόσφαιρα από τους φίλους της Παρί, οι οποίοι άναψαν δεκάδες καπνογόνα! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:00
Έναρξη του μεγάλου ματς! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:02
2' Πρώτη επίσκεψη της Παρί στην περιοχή της Γιουβέντους, έδιωξε ο Μπονούτσι τη συρτή σέντρα του Μέντες. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:03
3' Στην άλλη άκρη του γηπέδου, η Γιουβέντους απάντησε μετά από γρήγορη αντεπίθεση. ο Κόστιτς σέντραρε από τα αριστερά, αλλά η κεφαλιά του Μίλικ δεν απείλησε τον Ντοναρούμα. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:04
Πολύ γρήγορος ο ρυθμός του ματς στα πρώτα λεπτά του! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:05
6' Γκοοολ για την Παρί Σεν Ζερμέν! Υπέροχη ασίστ του Νεϊμάρ και τρομερό βολέ στην κίνηση από τον Εμπαπέ, ο οποίος ανοίγει νωρίς το σκορ για τους Παριζιάνους! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:09
9' Καλή ευκαιρία για την Παρί, ο Μαρκίνιος τροφοδότησε όμορφα τον Εμπαπέ στην πλάτη της άμυνας, αλλά εκείνος δεν κατάφερε να βρει σωστά την μπάλα. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:11
11' Η Παρί έχει το προβάδισμα και διατηρεί την κατοχή, ελέγχοντας τον ρυθμό του αγώνα. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:13
Ο Νεϊμάρ βρέθηκε στο έδαφος μετά από μαρκάρισμα του Ραμπιό. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:13
Δεν είναι κάτι σοβαρό, συνεχίζει κανονικά ο Βραζιλιάνος. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:13
Εικόνα από την εντυπωσιακή ατμόσφαιρα που δημιούργησαν οι φίλοι της Παρί πριν την έναρξη: Εικόνα live 21972112/39090.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
22:15
Με το γκολ που σκόραρε, ο Εμπαπέ έφτασε τα 34 στο Champions League, ισοφαρίζοντας την επίδοση του Γκερτ Μίλερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:16
Το υπέροχο γκολ του Εμπαπέ για το 1-0 της Παρί: by Δημήτρης Παπαδήμας
22:17
Και οι πανηγυρισμοί των Παριζιάνων, με τον Βεράτι να δέχεται αγκωνιά: by Δημήτρης Παπαδήμας
22:19
19' Μεγάλη ευκαιρία της Γιουβέντους για την ισοφάριση! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:19
Μετά από σέντρα του Κουαδράδο, ο Μίλικ πήρε την κεφαλιά και ο Ντοναρούμα πραγματοποίησε εντυπωσιακή επέμβαση! Στη συνέχεια της φάσης ο Βλάχοβιτς σούταρε άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:22
22' Γκοοολ για την Παρί, 2-0 ξανά ο Εμπαπέ! Μέσι, Χακίμι και Εμπαπέ έκρυψαν την μπάλα, με τον Γάλλο επιθετικό να τελειώνει ιδανικά τη φάση, διπλασιάζοντας το προβάδισμα των γηπεδούχων! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:24
24' Δέχθηκε κλωτσιά από τον Μπρέμερ ο Εμπαπέ και δημιουργείται ένταση μεταξύ των παικτών. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:25
25' Κίτρινα κάρτα στον Μπρέμερ για το μαρκάρισμά στον Εμπαπέ, κίτρινη και στον Σέρχιο Ράμος, επειδή πήγε να ζητήσει τα... ρέστα από τον Βραζιλιάνο αμυντικό. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:28
Πάνω που η Γιουβέντους πήγαινε να ισορροπήσει κάπως το ματς και φαινόταν πιο απειλητική, ήρθε το δεύτερο γκολ του Εμπαπέ για να δώσει αέρα δύο τερμάτων στους Παριζιάνους. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:29
Ο Ντοναρούμα γλύτωσε την ομάδα του από την ισοφάριση: by Δημήτρης Παπαδήμας
22:29
30' Η Γιουβέντους κυκλοφορεί την μπάλα στο μισό της Παρί. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:32
32΄ Εκτέλεση φάουλ του Ραμπιό, ο Μπρέμερ πήρε την κεφαλιά, χωρίς όμως να απειλήσει τον Ντοναρούμα. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:34
35' Ο Μέσι έστρωσε στον Βιτίνια, αλλά το πλασέ του Πορτογάλου από μακρινή απόσταση, κατέληξε πολύ ψηλά άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:35
Η άψογη συνεργασία των παικτών της Παρί και το δεύτερο αποψινό γκολ του Εμπαπέ: by Δημήτρης Παπαδήμας
22:36
36' Ο Νεϊμάρ μπήκε στην περιοχή, αλλά άνοιξε το κοντρόλ του και μπλόκαρε ο Περίν. Ο Βραζιλιάνος έπεσε στο έδαφος, παίζετε λέει ο Τέιλορ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:38
58%-42% η κατοχή υπέρ της Παρί. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:40
41' Η Γιουβέντους κυκλοφορεί την μπάλα στο μισό των γηπεδούχων, χωρίς όμως να βρίσκει τρόπους να απειλήσει την εστία του Ντοναρούμα. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:42
42' Ο Εμπαπέ κάνει το γύρισμα από τα αριστερά, διώχνει σε κόρνερ ο Μπονούτσι. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:42
43' Μακρινό σουτ του Βεράτι, πάρα πολύ ψηλά. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:45
Δύο λεπτά καθυστερήσεις στο πρώτο ημίχρονο. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:46
45'+1' Κίτρινη κάρτα στον Μιρέτι, για πολύ δυνατό μαρκάρισμα στον Νεϊμάρ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:48
Λήξη πρώτου ημιχρόνου, Παρί Σεν Ζερμέν-Γιουβέντους 2-0. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:50
Οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι στο πρώτο μέρος της αναμέτρησης, παίρνοντας σημαντικότατο προβάδισμα χάρη στα δύο πανέμορφα γκολ του Εμπαπέ! Η Γιουβέντους έχει δημιουργήσει μόλις μία καλή ευκαιρία για γκολ, αλλά ο Ντοναρούμα «δήλωσε παρών», αποκρούοντας την κοντινή κεφαλιά του Μίλικ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:59
Ο έξαλλος πανηγυρισμός του Κριστόφ Γκαλτιέ στο πρώτο γκολ του Εμπαπέ: by Δημήτρης Παπαδήμας
23:03
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:05
47' Η Γιουβέντους απειλεί πρώτη στο δεύτερο μέρος, με τον Ντοναρούμα να μπλοκάρει μακρινό σουτ του Κόστιτς. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:07
48' Καλή στιγμή για την Παρί, με τον Μέντες να σεντράρει συρτά και τον Νεϊμάρ να πλασάρει στην αγκαλιά του Περίν, από πλεονεκτική θέση. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:10
51' Ευκαιρία για τον Εμπαπέ να κάνει το χατ-τρικ, βγήκε πολύ γρήγορα από τα δεξιά, αλλά το σουτ του πέρασε ψηλά άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:11
53' Γκοοολ για τη Γιουβέντους! Μετά από κόρνερ που εκτελέστηκε με πάσα, ο Κόστιτς σέντραρε και ο ΜακΚένι με κεφαλιά ξαναβάζει τους «μπιανκονέρι» στο ματς, 2-1! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:13
55' Ο Εμπαπέ έκανε ωραία σέντρα, δεν πρόλαβε να πεταχτεί στην πορεία της μπάλας ο Χακίμι. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:15
56' Διπλή ευκαιρία για τη Γιουβέντους, με τον Ντοναρούμα αρχικά να αποκρούει εντυπωσιακά κεφαλιά του Βλάχοβιτς, ενώ στη συνέχεια ο Κόστιτς σούταρε στο σώμα του Κιμπεμπέ. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:17
59' Καλό και δυνατό μακρινό σουτ του Ραμπιό, η μπάλα πέρασε λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Ντοναρούμα. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:18
Η Γιουβέντους έχει πάρει ψυχολογία μετά το γκολ της και ασκεί πίεση στην άμυνα της Παρί. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:22
64' Ευκαιρία για την Παρί, μετά από υπέροχη συνεργασία Μέσι, Νεϊμάρ, Εμπαπέ, το διαγώνιο σουτ του τελευταίου πέρασε άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:26
67' Φαλτσαριστό μακρινό σουτ του Μέσι, δίπλα από το δεξί δοκάρι του Περίν. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:26
68' Αλλαγή για τη Γιουβέντους, με τον Λοκατέλι να περνάει στη θέση του Μίλικ. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:30
72' Η Παρί έχει πάρει ξανά τα ηνία του αγώνα. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:30
Μακρινό σουτ του Μέσι, μπλόκαρε εύκολα ο Περίν. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:30
11 τελικές προσπάθειες έχει η Παρί, 10 η Γιουβέντους. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:31
73' Κίτρινη κάρτα στον Ντανίλο, μετά από κράτημα στον Μέσι. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:32
74' Αλλαγή για τη Γιουβέντους, Ντε Σίλιο αντί του Κουαρδάδο. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:36
78' Διπλή αλλαγή για την Παρί, Μουκιελέ και Ντανίλο, αντί των Χακίμι και Βιτίνια. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:37
Το γκολ του ΜακΚένι, ο οποίος μείωσε για τη Γιουβέντους: by Δημήτρης Παπαδήμας
23:40
81' Ευκαιρία για τη Γιουβέντους, με τον Λοκατέλι να μην μπορεί να νικήσει με διπλή προσπάθεια τον Ντοναρούμα. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:42
84' Αλλαγή για την Παρί, ο Σολέρ κάνει το ντεμπούτο του, παίρνοντας τη θέση του Μέσι. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:44
86' Η Παρί συνεχίζει να έχει περισσότερη ώρα την μπάλα στα πόδια της, αλλά όσο το προβάδισμά της παραμένει στο γκολ, δεν μπορεί να ησυχάσει. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:45
86' Ο Νεϊμάρ εκτέλεσε απευθείας φάουλ από πλάγια θέση, η μπάλα ψηλά. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:45
87' Αλλαγή για την Παρί, Ρενάτο Σάντσες αντί του Βεράτι. Αλλαγή και για τη Γιουβέντους, με τον Ραμπιό να δίνει τη θέση του στον Κεν. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:47
89' Μεγάλη ευκαιρία για την Παρί, με τον Νεϊμάρ να σουτάρει από το ύψος του πέναλτι, πάνω στον Περίν. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:48
90' Ο Εμπαπέ πλασάρει από πλάγια θέση, είχε απάντηση ξανά ο τερματοφύλακας της Γιουβέντους. by Δημήτρης Παπαδήμας