Μπάγερ Λεβερκούζεν-Παναθηναϊκός

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της φιλικής αναμέτρησης.

17:41
17:41
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την φιλική αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με τη Μπάγερ Λεβερκούζεν, στο πλαίσιο της καλοκαιρινής προετοιμασίας των δύο ομάδων, στην Αυστρία. by www.sport-fm.gr
17:43
17:44
17:48
17:49
Ο Παναθηναϊκός θα έχει, σε ένα ακόμα ματς, την υποστήριξη των φίλων του! Εικόνα live 21971689/94452.jpg by www.sport-fm.gr
17:54
17:55
Στον πάγκο για τον Παναθηναϊκό είναι οι: Λοντίγκιν, Ξενόπουλος, Χουάνκαρ, Ηλιάδης, Καρλίτος, Σαρδέλης, Φρόκου, Κουρμπέλης, Μάγκνουσον, Σιδεράς, Κρυπαράκος, Καμπετσής, Σαβιέρ, Σάρλια και Κώτσιρας. by www.sport-fm.gr
17:57
Ενώ οι αναπληρωματικοί της Λεβερκούζεν θα είναι οι: Χινσάπιε, Τα, Άντριχ, Πογιάνπαλο, Χλόζεκ, Φοσού-Μενσά, Μπράβο, Αζίλ, Μοναμάι και Λούνεφ. by www.sport-fm.gr
17:57
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές... by www.sport-fm.gr
17:58
Ενώ ακολουθούν οι καθιερωμένες φωτογραφίες και χειραψίες ανάμεσα στους πρωταγωνιστές. by www.sport-fm.gr
17:59
18:01
18:04
4' Φοβερή μακρινή μπαλιά του Αλεξανδρόπουλου στην απέναντι πλευρά, ο Παλάσιος κερδίζει το κόρνερ. by www.sport-fm.gr
18:05
18:06
5' Λάθος εκτίμηση του Χραντέσκι, που παραλίγο να αποβεί μοιραία για τη Λεβερκούζεν, με τον Ιωαννίδη να πιέζει αλλά τον Φινλανδό γκολκίπερ να διώχνει τελικά, προ του Παλάσιος... by www.sport-fm.gr
18:08
8' Παρέβαση του Γκάνεα και κόρνερ για τη Λεβερκούζεν, που περνάει ωστόσο ανεκμετάλλευτο. by www.sport-fm.gr
18:10
Γιούρι Λοντίγκιν και Αντρέι Λούνεφ σε... θερμό εναγκαλισμό, καθώς γνωρίζονται από την κοινή τους παρουσία στη Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης! Εικόνα live 21971689/119354.jpg by www.sport-fm.gr
18:11
10' Φάουλ σε καλό σημείο για τη Μπάγερ, το εκτελεί ο Ντεμιρμπάι αλλά ο Ταπσόμπα είναι οφσάιντ. by www.sport-fm.gr
18:12
11' Ωραία αντεπίθεση για τον ΠΑΟ, με τον Παλάσιος να κάνει το επικίνδυνο παράλληλο γύρισμα από τα δεξιά, αλλά να μην υπάρχει συμπαίκτης του να κάνει την προβολή! by www.sport-fm.gr
18:15
15' Καλή στιγμή για τη Λεβερκούζεν, με τον Φρίμπονγκ να σεντράρει από δεξιά, αλλά τον Αζμούν να μην πιάνει καλά το σουτ εντός περιοχής... by www.sport-fm.gr
18:17
17' Φάουλ κερδίζει ο Ιωαννίδης, σε καλό σημείο, έξω από την περιοχή και δεξιά. by www.sport-fm.gr
18:18
18:20
19' Ευκαιρία για τη Μπάγερ. Σουτ του Φρίμπονγκ από θέση μέσα δεξιά, πέφτει και διώχνει σε κόρνερ ο Σένκεφελντ. by www.sport-fm.gr
18:21
20' Εκτέλεση του κόρνερ από δεξιά, με τον Ντεμιρμπάι, ο Κοσουνού κάνει την κεφαλιά, αλλά η μπάλα περνάει άουτ. by www.sport-fm.gr
18:22
18:26
26' Ο Γκάνεα έχει πέσει στο έδαφος και πονάει από το χτύπημα με τα κιγκλιδώματα. by www.sport-fm.gr
18:31
30' Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με τον Αλεξανδρόπουλο να κλέβει και να πασάρει άμεαα στον Αϊτόρ, ο οποίος σουτάρει μέσα από την περιοχή, αλλά ο Κοσουνού καταφέρνει να κόψει! by www.sport-fm.gr
18:33
32' Νέα καλή φάση για το «τριφύλλι», με τον Γκάνεα να δίνει στον Αϊτόρ, εκείνον να σεντράρει από αριστερά, αλλά ο Ιωαννίδης σε πρώτο χρόνο κιο Παλάσιος σε δεύτερο δεν μπορούν να βρουν τη μπάλα. by www.sport-fm.gr
18:39
35' Ωραία μπαλιά του Βαγιαννίδη από τα δεξιά, με στόχο τον Παλάσιος, κόβεται από τον Φρίμπονγκ. by www.sport-fm.gr
18:46
40' Αμαρκάριστος ο Τσέριν έξω από την περιοχή, αλλά δεν σουτάρει, π[ασα΄ροντας στον χώρο για τον Παλάσιος και έτσι χάθηκε η ευκαιρία. by www.sport-fm.gr
18:46
18:47
45'+1' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, οι δύο ομάδες πάνε στα αποδυτήρια ισόπαλες χωρίς σκορ. by www.sport-fm.gr
18:51
Αρκετά συμπαγές το πρόσωπο που δείχνει σε ένα ακόμα φιλικό παιχνίδι του ο Παναθηναϊκός, καθώς με εξαίρεση ένα δεκάλεπτο, όπου η Λεβερκούζεν πίεσε και έκανε δύο φάσεις, έχει καταφέρει να ελέγξει απόλυτα τον ρυθμό. Κυκλοφορώντας την μπάλα με υπομονή, πιέζοντας ψηλα και βγάζοντας κάποιους καλούς συνδυασμούς -από τα δεξιά με τους Παλάσιος-Βαγιαννίδη κυρίως- οι «πράσινοι» είχαν κι αυτοί τις φάσεις για να πετύχουν ένα τέρμα. by www.sport-fm.gr
18:54
18:54
19:01
Με αλλαγές οι δύο ομάδες στην επανάληψη, με τους Λοντίγκιν, Κώτσιρα, Σάρλια και Χουάνκαρ να μπαίνουν στο ματς για τον Παναθηναϊκό και την Λεβερκούζεν να αλλάζει... όλη της την 11άδα, πλην του Παλάσιος! by www.sport-fm.gr
19:02
19:04
48' Πρώτη καλή στιγμή για τη Λεβερκούζεν, με τον Χινσάπιε να κάνει τη σέντρα από αριστερά και τον επερχόμενο Πογιάνπαλο να κάνει την κεφαλιά, αλλά τη μπάλα να περνάει ελάχιστα άουτ! by www.sport-fm.gr
19:08
19:10
19:11
55' Προσπάθεια του Κώτσιρα και νέο κόρνερ, αυτη την φορά από την απέναντι πλευρά. by www.sport-fm.gr
19:12
56' Επικίνδυνο σουτ του Χλόζεκ, μέσα και αριστερά στην περιοχή, ελάχιστα άουτ η μπάλα. by www.sport-fm.gr
19:13
19:15
19:19
62' Τριπλή αλλαγή για τον ΠΑΟ. Κουρμπέλης, Καμπετσής και Μάγκνουσον -που κάνει ντεμπούτο- αντί των Πέρεθ, Παλάσιος και Σένκεφελντ αντίστοιχα. by www.sport-fm.gr
19:22
19:22
19:22
19:24
19:29
72' Ηλιάδης αντί Τσέριν, Σαρδέλης αντί Ιωαννίδη, εκτός και ο Παλάσιος της Μπάγερ, by www.sport-fm.gr
19:31
75' Ωραία ανάπτυξη του Παναθηναικού, με τον Αϊτόρ να γεμίζει από αριστερά, αλλά το σκαστό σουτ του Σαρδέλη από τα δεξιά δεν είναι καλό. by www.sport-fm.gr
19:33
76' Ευκαιρία για τη Μπάγερ, με τον Μπράβο να σουτάρει από το ύψος της περιοχής, τον Λοντίγκιν να διώχνει ασταθώς αρχικά αλλά εντυπωσιακά στην εξέλιξη της φάσης και το νέο σουτ του Πογιάνπαλο! by www.sport-fm.gr
19:34
19:44
87' Σέντρα του Καρλίτος από δεξιά, με τον Φονσού-Μενσά να διώχνει σε κόρνερ προ του Καμπετσή. by www.sport-fm.gr
19:46
19:46
90' Εκτέλεση του φάουλ από δεξιά από τον Καρλίτος, κεφαλιά του Σάρλια, βγαίνει και μπλοκάρει ο Λούνεφ. by www.sport-fm.gr
19:47
90'+1' Λήξη του φιλικού. Λεβερκούζεν και Παναθηναϊκός ήρθαν ισόπαλοι χωρίς σκορ. by www.sport-fm.gr